Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Basen widmo

Fala upałów nawiedziła nasz region. Tymczasem kolejny rok nieczynny pozostaje basen letni w Parku Miejskim, zaś na Jaworniku spokojną rekreację zakłócają trwające Mistrzostwa Świata modeli pływających.

Z roku na rok basen w Parku Miejskim popada w coraz większą ruinę. Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Nie dziwi więc niezadowolenie mieszkańców Jawora, którzy by skorzystać z otwartego basenu muszą udawać się do okolicznych miejscowości. Zwłaszcza, że jedną ze sztandarowych wyborczych obietnic Emiliana Bery było pozyskanie funduszy europejskich na remont basenu w Parku Miejskim. Nie mogło to dziwić, bowiem już w 2013 roku, w specjalnym głosowaniu zorganizowanym przez Gminę Jawor, mieszkańcy zdecydowali, że „Remont i przebudowa basenu miejskiego" jest najważniejszym spośród 95 zadań jakie do wykonania miały władze miasta. To właśnie ta inwestycja zrealizowana miała zostać w pierwszej kolejności. Wszystko w myśl szczytnego hasła „Potrzeby Jaworzan priorytetem gminy - samorząd dla mieszkańców". Jako szacunkowy koszt zadania podawano wówczas 8-9 milionów złotych.

- W kwietniu 2012 roku dokonana została ocena stanu technicznego przez inżyniera, który opisał dokładnie stan techniczny, zaczynając od niecki basenu, dna basenu dużego, ścian, brodzika i wnioski nasunęły się takie, po których basen został zamknięty. Stan techniczny basenu oraz popękany beton powoduje, że niecka basenu jest nieszczelna. Duży ubytek wody powoduje, że grunt pod basenem jest nadmiernie nawadniany i staje się niestabilny dla konstrukcji basenu – mówił w styczniu zeszłego roku dyrektor OSiR-u Robert Matkowski.

Tymczasem trwa trzecie lato za kadencji burmistrza Bery, a modernizacji basenu letniego, jak nie było tak nie ma. Wszytko wciąż pozostaje jedynie w sferze mglistych obietnic, a przecież niezrealizowanie sztandarowego gminnego projektu kosztował byłego burmistrza Artura Urbańskiego utratę posady włodarza miasta. Jaworzanie postawili na człowieka, który dawał nadzieję na to, że już niebawem znów czas upałów będą mogli spędzać na otwartym basenie w Parku Miejskim.

Remont basenu letniego od początku kadencji postulują radni zasiadający w Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta. Podczas ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej o plany modernizacji obiektu pytał burmistrza radny Krzysztof Detyna.

- Obecnie został złożony projekt na rewitalizację basenu do Regionalnego Programu Operacyjnego. Muszę sprawdzić na jakim to jest etapie - mówił burmistrz Emilian Bera. - Basen to mówiąc wprost są pieniądze. Trzeba około 8-10 mln wyłożyć z budżetu miasta, co też trzeba przeanalizować, bo na wejściu na pewno kilka wariantów należy przyjąć do wiadomości. Taki obiekt z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będzie rentowny. Nie chciałbym później spotykać się w następnych latach: panie burmistrzu wybudował pan basen, ale my musimy dokładać po pół miliona w utrzymanie. Tak musimy, dlatego, że słonecznych dni w ciągu roku jest znacznie mniej niż na południu Europy, więc basen funkcjonuje wtedy kiedy jest ładna pogoda. Różnie te sezony się wahają, ale to też trzeba przyjąć do wiadomości. Wiadomo, że będą potrzebne pieniądze do obsługi tego basenu. Natomiast nikt nie powiedział, że nie możemy o tym rozmawiać. Jak będziemy rozmawiać, to w dobie tych wszystkich wyzwań na szale trzeba położyć te wszystkie problemy, które są w mieście i też żeby było dobrze, żeby jakiś konsensus zapadł, żeby ustalić w takim sensie, że jeśli robimy ten basen to zaciągamy obligacje. Wtedy się liczymy, że ten basen należy opłacić i jakąś rentowność pochłonie. Na tę chwilę też szukamy wszędzie, gdzie się da środków z Unii Europejskiej. Permanentnie to robimy. Aktualnie jest złożony wniosek - dodawał burmistrz Bera.

To pewien zwrot w akcji, bowiem jeszcze w bieżącej kadencji w obiegu pojawiały się nawet tak drastyczne koncepcje, jak pomysł całkowitego zasypania basenu, a następnie zalesienia terenu. Padały też propozycje przebudowy Krytej Pływalni Słowianka wraz z budową przy niej basenu odkrytego. Wówczas basen w Parku Miejskim mógłby definitywnie przejść do historii.

- Naprawdę zrezygnować z tego obiektu nie można. Trzeba się zastanowić w zespole inżynierów, architektów jak rozwiązać najlepszym i najtańszym sposobem, żeby to wszystko wykorzystać, przy minimalnych nakładach. Problemem jest to, żeby pewnych decydentów przekonać o słuszności pozostawienia tego obiektu i zobaczy pan ilu będzie ludzi zainteresowanych – zwracał się w styczniu minionego roku do dyrektora OSiR-u Andrzej Kobes.

Wiele wskazuje na to, iż radnym Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta owych decydentów przekonać się udało. Tym bardziej, iż kolejny rok dobitnie pokazuje jak bardzo odkrytej pływalni w Jaworze brakuje. Zwłaszcza, że wakacyjna oferta dla rodzin spędzających z dziećmi wakacje w mieście na kolana nie rzuca, a na Jaworniku w najbardziej upalne dni odbywają się mistrzostwa modeli pływających.

 - Co roku wraca temat otwartego kąpieliska w Jaworze. Odpowiedzi na moje pytania na ten temat są mgliste i niekonkretne. Radni, którzy wraz z burmistrzem obiecali w kampanii wyborczej remont miejskiego basenu, nie mają większego wpływu w tym problemie. Jest jeszcze kwestia tego, że jeden z liderów rządzącej koalicji przyznał, że obiecywali tak wiele tylko dlatego, żeby wygrać wybory. Taką mamy przygnębiającą polityczną rzeczywistość. Przed nami kolejna kampania i ... kolejne obietnice - kwituje radny Krzysztof Detyna.

Reklama

Komentarze (327)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Autor
Autor1 września 2017 o 00:10
Basenu nie było to niema.
Ale nawet dzieci w wieku szkolnym musiały zacząć płacić za krytą pływalnie !!!!
Brawo oby tak dalej, a ci młodzi którzy głosowali zmienią zdanie:(
O co tu chodzi
25000 mieszkańców ?
Po co im basen trzeba wyremontować dworzec dla 30 osób dziennie !
Lubię to! 3
?
?Autor1 września 2017 o 07:37
od ilu lat basen jest nieczynny?
Lubię to! 1
?
??1 września 2017 o 08:11
5-10-15-20
Lubię to! 1
obserwator miejski
obserwator miejski19 sierpnia 2017 o 09:19
Jakoś koszty i brak pogody nie przeszkadzały panu burmistrzowi jak był radnym.Łatwiej jest krytykować. A gdzie zapowiadane z marszałkiem boisko w gimnazjum nr1?
Lubię to! 4
;)
;)obserwator miejski19 sierpnia 2017 o 09:56
"Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać”.
Lubię to! 4
koniec "zamiatania pod dywan"?
koniec "zamiatania pod dywan"?18 sierpnia 2017 o 21:45
Przed ponad dwoma laty do prokuratury wpłynęło anonimowe zgłoszenie o tym, jakoby ówczesny wiceminister zdrowia w rządzie PO Sławomir Neumann miał przyjąć 50 tys. złotych łapówki. Były wiceminister miał mieć wpływ na w Narodowym Funduszu Zdrowia na decyzje korzystne dla pewnej placówki medycznej przy zakontraktowaniu usług. Neumann miał otrzymać łapówkę od szefa tego centrum medycznego.
To postępowanie Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła w grudniu 2014 r. Po przeanalizowaniu akt sprawy prokurator okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował o ponownym podjęciu śledztwa w tej sprawie.Tymi słowami prokurator Marek Gorzkowicz potwierdził fakt powrotu do śledztwa dotyczącego polityka PO. Prokurator Gorzkowicz powiedział także, że sprawa ta jest połączona z inną, także umorzoną w 2014 roku. Dotyczyła ona przekroczenia uprawnień przez dyrektora mazowieckiego NFZ. Działanie to miało polegać na bezprawnym przejęciu aneksu do umowy o świadczeniu usług medycznych z zakresu okulistyki.Ta ważna informacja pokazuje jak działała niezależna prokuratura za rządów PO. Szybkie umorzenie i brak drążenia sprawy, w którą mógł być zamieszany ważny polityk. Dobrze się stało, że śledztwo zostało po latach wznowione. Czyżby to był początek tak bardzo oczekiwanego przez Polaków programu „Cela Plus”? http://newsweb.pl/2017/05/04/korupcja-wychodzi-na-jaw-neumann-jako-minister-wzial-ogromna-lapowke-sprawa-w-prokuraturze/
Lubię to! 1
obiecanki
obiecanki18 sierpnia 2017 o 19:42
"Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać”. Ktoś pamięta autora tych słów? http://jawor24h.pl/trzej-krolowie,7149,a.html
Lubię to! 4
Ja pamiętam!
Ja pamiętam!obiecanki18 sierpnia 2017 o 19:46
Daniel Iwański - przewodniczący Rady Miejskiej wypowiedział te słowa.
Lubię to! 7
!
!obiecanki19 sierpnia 2017 o 08:38
i któżby się tego po tym panu spodziewał?
Lubię to! 4
obietnice wyborcze po 3 latach
obietnice wyborcze po 3 latachobiecanki19 sierpnia 2017 o 08:41
praca dla jaworzan, a nie zwalnianie jaworzan i zatrudnianie znajomych z poza Jawora, czynny basen letni, a nie kurtyna wodna i jeszcze nieczynny Jawornik w sezonie letnim, hala widowiskowa z kinem, a nie sezonowe kino objazdowe, darmowa komunikacja dla mieszkańców, a nie wypasiona służbowa limuzyna z prywatnym szoferem, remont gminnych zabytków (zwłaszcza zamek straszy), a nie opowiadanie o cudzych inwestycjach
Lubię to! 4
gospodarowanie
gospodarowanieobiecanki19 sierpnia 2017 o 08:45
zapomniał jeszcze dodać, że dużą część budżetu przez 3 lata przeznaczać będą na drogie imprezy, igrzyska, przyjęcia, kwiatki i rabatki podczas, gdy miastu grozi zapaść http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/polska-w-ruinie-a%c5%bc-122-miastom-w-polsce-grozi-zapa%c5%9b%c4%87-w-tych-15-jest-najgorzej/ar-AApNynb?ocid=spartandhp
Lubię to! 4
Kora
Kora18 sierpnia 2017 o 19:20
W czasie kazdej kampanii obiecuje się wszystko. Byle wygrać. Pisze się huura program...a potem pocałujcie misia w d...ę. I zyje sie tylko raz. Hahahahaha. Basenu nie bylo i nie będzie. Jesli ten burmistrz go zrobi - odszczekam!
Lubię to! 5
borus
borus18 sierpnia 2017 o 19:16
Na posadzenie drzewa powinno być pozwolenie i obowiązek opieki przez właściciela terenu.
Nie sadzić drzewek przy budynkach mieszkalnych, ulicach, tylko krzewy.
Małe drzewko, to małe problemy ale po kilkunastu latach ( bez opieki) wielki problem i kłopot.
Drzewo to jak budowla , które później wymagają kosztów . O tym nikt nie myśli wsadzając małą sadzonkę. To musi być w programie działania Prezydenta, Burmistrza, Wójta miasta, wsi. Widzimy jakie straty i ofiary ponosimy przy każdych huraganach, trąbach powietrznych.
Lubię to! 0
ogrodnik
ogrodnik18 sierpnia 2017 o 13:33
Kiedy przycinać drzewa liściaste? Na początku należy uświadomić sobie również, że nie wszystkie drzewa liściaste w ogóle wymagają przycinania. Ta wiedza pozwoli nam oszczędzić sporo pracy, ale nie tylko. Są gatunki, które na przycinanie reagują źle albo po prostu odrastają powoli i z mozołem. Unikanie drastycznego, a czasami wręcz jakiegokolwiek podcinania w ich przypadku wydaje się niezwykle ważne.

Kiedy przycinać drzewa liściaste? Każde drzewo warto przyciąć w pierwszych latach wzrostu, ponieważ może to ułatwić jego przyjęcie się. Co ważne, dobrze przeprowadzone cięcie wzmacnia również wytrzymałość rośliny na późniejsze złamania i urazy mechaniczne. Generalnie korony drzew liściastych można przycinać przez cały rok, choć nie da się ukryć, że najlepsza pora to okres od listopada do marca, zanim zaczną krążyć soki.
Lubię to! 1
jola
jola18 sierpnia 2017 o 13:23
Czas wziąć się za drzewa w mieście, na osiedlach, przy budynkach.
Dlaczego nie wycina się drzew rosnących blisko jezdni, torów kolejowych w odległości równej lub większej niż wysokości drzew?

Drzewa zagrażają budynkom. Wycinać topole w miastach - to jest drzewny chwast.

Gdzie są dendrolodzy od pilnowania drzewostanu w miastach?

Dlaczego nie koryguje się konarów, to musi być obowiązek właściciela terenu w mieście.

Czy musimy patrzeć na tragedie mieszkańców miast?

Drzewa tylko w parkach, lasach
Lubię to! 0
jola
jola17 sierpnia 2017 o 07:12
http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/69448/Radio-Wroclaw-w-Jaworze

Dziś nasze wozy satelitarne staną w Jaworze. Serdecznie zapraszamy!
Zobaczycie z bliska jak pracują nasi dziennikarze, będziecie mogli wziąć udział w grach i zabawach. Już tradycyjnie mamy też dla Was pyszne, radiowe krówki, balony, będzie joga śmiechu i warsztaty fotograficzne dla zainteresowanych.
Zachęcamy też do zadawania pytań władzom Jawora:

Zadaj pytanie burmistrzowi Jawora (FORMULARZ)
Lubię to! 0
Ania
Ania16 sierpnia 2017 o 13:06
Dlaczego nic nie piszecie o wczorajszym wypadku na festynie w Słupie?
Lubię to! 0
Reklama
Berek cukierek
Berek cukierek11 sierpnia 2017 o 10:16
Obiecanki-cacanki.
Lubię to! 0
gość
gość10 sierpnia 2017 o 10:32
Brawo burmistrz
Lubię to! 1
psychiatra nie pomoże
psychiatra nie pomożegość10 sierpnia 2017 o 10:41
za zapaść Jawora za jego rządów?!
Lubię to! 6
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 10:53
za rozwój i lepsze jutro
Lubię to! 2
op
opgość10 sierpnia 2017 o 11:26
z tym się zgadzam, jestem za rozwojem i lepszym jutrem, ale niestety nie wierzę i mam ku temu uzasadnione realne powody, że to NIE nastąpi pod rządami obecnego
Lubię to! 3
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 11:34
jesteś człowiekiem małej wiary, więcej optymizmu zobaczysz będzie OK!
Lubię to! 1
op
opgość10 sierpnia 2017 o 11:37
jestem człowiekiem olbrzymiej wiary, optymistą życiowym, ale też realnego osądu faktów i rzeczywistości i wiem co mówię
Lubię to! 4
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 11:48
to ciszę się że się zgadzamy i optymistycznie patrzymy w przyszłość
Lubię to! 1
brawo za zapaść?!
brawo za zapaść?!10 sierpnia 2017 o 10:02
Za rządów EB Jawor chyli się ku zapaści - znalazł się na 93 poz. wśród 122 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze! Podstawowym problemem jest duży spadek liczby ludności, w małych miastach jest on powodowany zarówno niżem demograficznym jak i problemami migracyjnymi (lokalni miejscowi w wieku produkcyjnym wyjeżdżają stąd za pracą, miasto wyludnia się, wymiera, nawet lokalny szef od promocji chyba sam nie wierzy w polepszenie tego stanu, skoro sam się stąd emigruje do ościennej gminy, lepiej zarządzanej), a lokalny włodarz zamiast ten stan polepszać, dawać pracę mieszkańcom, aby stąd nie musieli emigrować za chlebem, to jeszcze pogłębią ten kryzys zwalniając swoich mieszkańców i dając pracę ludziom z zewnątrz, którzy tu nie zostawią zarobionych pieniędzy, tylko wywiozą do swoich gmin, w których mieszkają. Miasto zamiera, a włodarz się bawi?! Ilu jaworzan za obecnego burmistrza straciło pracę w gminie (urzędzie i jednostkach podległych), by zrobić miejsce politycznemu "kolesiostwu" z poza Jawora? Ile jaworskich rodzin pozbawił źródła utrzymania i przez to przychodów lokalnych przedsiębiorców? Ile gminnych pieniędzy odpłynęło z Jawora razem z zatrudnionymi przez niego osobami z poza Jawora (nie zostało wydanych tutaj, tylko w mieście zamieszkania zamiejscowych) i ile do budżetu nie wróciło w formie wpływów z PIT (od zatrudnionych osób z poza Jawora) i CIT (jaworscy przedsiębiorcy stracili potencjalne dochody z wydanych przez jaworzan pieniędzy). Wielkość udziału gmin we wpływach z podatku PIT w 2015 r. wynosił 37,67%, w 2016 r. 37,79%, w 2017 r. 37,89%-to nie wpłynęło do miejskiej kasy od zatrudnionych przez niego "kolesi" z poza Jawora i od zwolnionych jaworzan, dodać do tego trzeba jeszcze wszystkie zlecenia, jakie za EB idą poza gminę- tak dba o jaworzan. Jaworzanie sowicie mu się za to "odwdzięczą". Tak źle jeszcze nie było, żeby miasto chyliło się ku zapaści! http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/176441/Upadek-miast--PAN-122-miastom-w-Polsce-grozi-zapasc-spoleczno-gospodarcza Nawet w ogólnopolskich gazetach o nas nawet piszą! http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/polska-w-ruinie-a%c5%bc-122-miastom-w-polsce-grozi-zapa%c5%9b%c4%87-w-tych-15-jest-najgorzej/ar-AApNynb?ocid=spartandhp
Lubię to! 4
gość
gośćbrawo za zapaść?!10 sierpnia 2017 o 10:30
jesteś śmieszny !! wyludnianie miast i miasteczek to norma w tych czasach dlatego dobrze że zabiegał o Mercedesa i zawsze jakaś perspektywa. Co do zatrudniania osób z poza Jawora to wolę żeby zatrudniał ludzi pod kontem fachowości niż miejsca zamieszkania. A tak poza tym to bardzo boli cię jego sukces!!
Lubię to! 5
żałosne te Twoje dywagacje
żałosne te Twoje dywagacjegość10 sierpnia 2017 o 10:39
Możesz sobie uprawiać ten swój hurraoptymistyczny pijar jak to rzekomo jest super, ale nie zmienisz faktów, rzeczywistości, a ta jest inna. O Mercedesa zabiegała jaworska posłanka i to dzięki p.Morawieckiemu a nie p.Berze mamy Mercedesa, a o zatrudnionych przez burmistrza "fachowcach" już mówi cały Jawor.
Lubię to! 4
postrzeganie rzeczywistości
postrzeganie rzeczywistościgość10 sierpnia 2017 o 10:40
no jak Ty zapaść nazywasz sukcesem, to się nie dziwię, że nie można się z tobą dogadać
Lubię to! 4
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 11:08
Jurkowlaniec w fotelu prezesa legnickiej strefy jest dla Prawa i Sprawiedliwości solą w oku. Przed laty był on jednym z najbliższych współpracowników obecnego szefa Platformy Grzegorza Schetyny, wojewodą i marszałkiem województwa z nominacji PO.

PiS zaklepał już posadę szefa strefy dla swojego byłego senatora Witolda Idczaka. Żeby przejąć w niej władzę, na czwartek na wniosek ministra skarbu zwołano jednocześnie dwa walne zgromadzenia akcjonariuszy. Podczas pierwszego Jurkowlaniec dostał absolutorium za 2015 r. Na drugim miał być odwołany, a w jego miejsce planowano od razu powołać Idczaka.
Posiedzenie zostało jednak przerwane i przełożone na 5 kwietnia. Jurkowlańca uratowało to, że także w czwartek na Dolny Śląsk przyjechali przedstawiciele koncernu Daimlera, produkującego m.in. mercedesy. Niemcy na terenie należącym do legnickiej strefy mogą zainwestować nawet kilka miliardów euro. W rozmowach uczestniczy Jurkowlaniec, a PiS skalkulował, że polityczne zamieszanie może inwestycji zaszkodzić. Tym bardziej że ludzie z Daimlera zaraz po wizycie w LSSE polecieli do wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Negocjacje z niemieckim koncernem rozpoczęły się jeszcze w 2015 roku, za rządów Platformy Obywatelskiej.

Cały tekst: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19782578,jurkowlaniec-zostaje-pis-przestraszyl-sie-niemcow.html#ixzz4pLFBrTbo


Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaningość10 sierpnia 2017 o 11:30
i co z tego? PO też negocjowało z Jaguarem i nic z tego dla jaworzan nie wyszło, bo negocjować trzeba chcieć i potrafić, a nie tylko robić pijarowską otoczkę wokół tego. Polska, jaworzanie Mercedesa zawdzięczają obecnemu rządowi z p.Morawieckim włącznie
Lubię to! 3
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 11:49
niestety nie zawdzięczają PO
Lubię to! 1
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 11:52
to PO zawdzięczamy Mercedesa, a negocjacje zaczęły się już w 2015r. reszta przyszła na gotowe
Lubię to! 5
śmieszne
śmiesznegość10 sierpnia 2017 o 12:32
Mercedes zaprosił na wmurowanie kamienia węgielnego osoby, z którymi negocjował, wśród nich nie było p.Bery, bo nie miał z tym nic wspólnego, a podpisanie się pod cudze osiągnięcia zawsze obraca się przeciwko, wywołuje śmiech. "Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność." http://wpolityce.pl/polityka/266613-pycha-kroczy-przed-upadkiem-a-za-upadkiem-kroczy-smiesznosc-czyli-premiera-najnowszej-ksiazki-rafala-ziemkiewicza
Lubię to! 3
realista
realistagość10 sierpnia 2017 o 12:36
p.Bera został zaproszony i skorzystał z zaproszenia, więc nie pisz takich bzdur. To prawda że pycha kroczy przed upadkiem dlatego poczekajmy do wyborów i wtedy zobaczymy co napiszesz jak p.Bera wygra wybory?
Lubię to! 3
rym
rymgość10 sierpnia 2017 o 12:59
skorzystał z zaproszenia tak samo jak p.Furtak-jako widz, a nie do samego wmurowania kamienia węgielnego, bo do tego Mercedes zaprosił tylko te osoby, które z negocjacjami faktycznie miały coś wspólnego a co do wyborów, to zdecydują jaworzanie a nie zatrudnieni przez niego ludzie z poza miasta
Lubię to! 3
gość
gość10 sierpnia 2017 o 08:54
Brawo dla burmistrza
Lubię to! 3
x
xgość10 sierpnia 2017 o 09:13
za co, za to, że za jego kadencji znaleźliśmy się na liście 122 średnich miast, którym grozi zapaść?
Lubię to! 4
gość
gośćx10 sierpnia 2017 o 09:23
za to, że Jawor zaczyna się zmieniać na + i zaczyna mieć perspektywy.
Lubię to! 4
chyba raczej na -
chyba raczej na -x10 sierpnia 2017 o 09:44
przez 3 lata niemalże zastój inwestycyjny, wg mnie przejedzone pieniądze i to nie małe na rozrywkowy tryb życia, na który nasz biedny budżet nie stać, skoro brakuje pieniędzy na pilne dla mieszkańców potrzeby i priorytety inwestycyjne
Lubię to! 4
gość
gośćx10 sierpnia 2017 o 10:32
przez ten czas przygotowywał inwestycje, a teraz jak z nimi rusza to widzę że wystąpiła u ciebie panika ha ha dziwne
Lubię to! 3
agregory
agregory10 sierpnia 2017 o 08:36
Wszystko to pic na wodę. Jak zwykle EB budzi się po 3 latach i ogłasza wybudzenie ze snu i zaraz jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki dostanie dofinansowanie na basen. Kto widział ten wniosek na finanse na basen? Kiedy został zgłoszony? Kto z radnych go zna. kiedy był poruszany i dyskutowany na komisji? Nikt nic nie wie. Oczywiście teraz rok przed wyborami będą zdjęcia nowych projektów, nowe propozycje itd.,itp. i tak do wyborów, a później (jak wygramy) znowu nic, bo budowa takiego basenu kosztuje. 3 lata przespał Pan Kobes i Pan Sasiela - kiedyś to corocznie podnosili temat basenu a w ostatnich 3 latach cisza. Dopiero teraz przed wyborami bo nas rozliczą wyborcy? i jak podano w jednym z komentarzy "to były tylko obietnice wyborcze", a te obecnie tym nie są? Czy nie tym samym. Jak mawiał słynny naczelnik od wszelekiego pijaru " wpuść koparkę i niech udaje, że coś już robi". Kpina z jaworzan.
Lubię to! 4
gość
gośćagregory10 sierpnia 2017 o 08:54
Przestań **** kadencja trwa cztery lata. Zrobienie dokumentacji, przejście procedury z wnioskami to jest czas. Budowy basenu , remonty chodników, skwerów, renowacje to wielomiesięczne procedury a nie remonty w przydomowym ogródku gdzie sadzisz cebulę. Więc daj spokój chyba że zazdrościsz burmistrzowi sukcesu -amen
Lubię to! 3
do
dogość10 sierpnia 2017 o 09:11
ale chrzanisz, zamiast skwerami trzeba było zająć się poważniejszymi tematami
Lubię to! 3
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 09:21
Każdy temat jest ważny, ty to nie wszyscy. Te skwerki są ważne a może nawet najważniejsze dla ludzi starszych, matek z dziećmi, dla estetyki Jawora itd..... te zapyziałe miejsca wreszcie normalnie wyglądają. Sam fakt, że je wymieniłeś to znaczy, że są dla wszystkich zauważalne
Lubię to! 3
tubylec
tubylecgość10 sierpnia 2017 o 09:41
człowieku, dla ludzi starszych i matek z dziećmi to nie skwerki są najważniejsze, zobacz jak świeca pustkami! kogo Ty chcesz oczarować tymi bzdurami? jeśli chodzi o estetykę,, to kłaniają się obdrapane kamienice, zamek na starówce i brudny ratusz od odchodów gołębi-siedziba samego wodza. obudź się człowieku, albo wytrzeźwiej, a potem polemizuj
Lubię to! 2
rzeczywistość
rzeczywistośćgość10 sierpnia 2017 o 09:47
gościu, Monia, Lesiu, Tomku, czy jak Ci tam, porób makiety ludzi i posadź ich na tych skwerkach, bo świecą pustkami-szkoda wywalonych tylu pieniędzy
Lubię to! 2
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 10:37
ty niczego nigdy nie widzisz, polecam spacer to zobaczysz ile osób korzysta z tych skwerów. Mam nadzieję że powstanie ich jeszcze więcej bo to poprawia estetykę Jawora
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaningość10 sierpnia 2017 o 10:44
gościu, w przeciwieństwie do Ciebie mieszkam w Jaworze i kilka razy dziennie przechodzę k.różnych skwerków, więc mam realny, trzeźwy osąd sytuacji-nie są wykorzystywane, rzadko ktoś siedzi, szkoda aż tylu pieniędzy na skwerki
Lubię to! 2
gość
gośćgość10 sierpnia 2017 o 10:49
nieekscytujący się bo to szkodzi zdrowiu! twoje zdanie niestety jest subiektywne przepojone zawiścią
Lubię to! 1
jaworzanin
jaworzaningość10 sierpnia 2017 o 11:23
jestem realistą i mówię co widzę, nie mam w sobie ani krzty zawiści, a skoro tak postrzegasz innych, to znaczy, że Tobie to uczucie nie jest obce
Lubię to! 2
Jawor w zapaści
Jawor w zapaści9 sierpnia 2017 o 17:15
Jawor jest wśród 122 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze-którym grozi zapaść (93.poz.) Ilu jaworzan za obecnego burmistrza straciło pracę w gminie (urzędzie i jednostkach podległych), by zrobić miejsce politycznemu kolesiostwu z poza Jawora? Ile jaworskich rodzin pozbawił źródła utrzymania? Ile gminnych pieniędzy odpłynęło z Jawora razem z zatrudnionymi przez niego osobami z poza Jawora (nie zostało wydanych tutaj, tylko w mieście zamieszkania zamiejscowych) i ile do budżetu nie wróciło w formie wpływów z PIT (od zatrudnionych osób z poza Jawora) i CIT (jaworscy przedsiębiorcy stracili potencjalne dochody z wydanych przez jaworzan pieniędzy). Jaworzanie sowicie mu się za to "odwzięczą". Tak źle jeszcze nie było! http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/176441/Upadek-miast--PAN-122-miastom-w-Polsce-grozi-zapasc-spoleczno-gospodarcza
Lubię to! 2
utracone dochody
utracone dochodyJawor w zapaści9 sierpnia 2017 o 17:40
Wielkość udziału gmin we wpływach z podatku PIT w 2015 r. wynosił 37,67%, w 2016 r. 37,79%, w 2017 r. 37,89%.
Lubię to! 4
gość
gośćutracone dochody10 sierpnia 2017 o 11:17
dla mnie mogą być nawet ludzie z Warszawy jeżeli pracują na sukces Jawora
Lubię to! 2
brak
brakutracone dochody10 sierpnia 2017 o 11:21
Tylko, że właśnie tego sukcesu w działaniach na dole nie widać, a przypisywanie sobie cudzych zasług, zwłaszcza zasług rządu i p.Morawieckiego to już w ogóle jest żenujące.
Lubię to! 4
odpływ pieniędzy poza Jawor
odpływ pieniędzy poza JaworJawor w zapaści9 sierpnia 2017 o 17:43
dodać do tego trzeba jeszcze wszystkie zlecenia, jakie idą poza gminę- tak dba o jaworzan
Lubię to! 4
Berek cukierek
Berek cukierek9 sierpnia 2017 o 16:32
Ruiny basenu. Tak dużo miał do powiedzenia 3 lata temu na ten temat w trakcie kampanii.
Lubię to! 3
czasuś
czasuśBerek cukierek9 sierpnia 2017 o 16:52
masz racje, też myślałem że ma gotowy plan i pomysł skąd wziąć kasę, a tu 3 lata i on dalej jest w fazie permanentnego szukania i rozważań na temat rentowności?
Lubię to! 3
mama ze Starego Jawora
mama ze Starego Jawora9 sierpnia 2017 o 13:31
Kolejna kasa dla Jawora! Brawo burmistrz BERA!!!
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/19-fakty-jawor/17588-termomodernizacja-za-trzy-i-pol-miliona-zl
Lubię to! 3
autor
autormama ze Starego Jawora9 sierpnia 2017 o 13:37
jestem pod wrażeniem
Lubię to! 0
Ela
Elaautor9 sierpnia 2017 o 14:41
Jak na Jawor to dużo zaczyna się dziać. Jak to wszystko zrobią i wyremontują to będzie ślicznie
Lubię to! 3
Zofia
Zofiaautor9 sierpnia 2017 o 14:43
aż dusza się raduje i dla młodych może będzie lepiej
Lubię to! 1
starówka
starówkaautor9 sierpnia 2017 o 15:01
Dobrze, że budynki Szkoły Podstawowej nr 4, ośrodka zdrowia oraz MOPSu będą termomodernizowane, bo to i estetyka się poprawi (zwłaszcza budynek MOPS straszy) i zaoszczędzi się na kosztach ogrzewania. Szkoda tylko, że za zamek się nie zabiera, bo prawdę powiedziawszy aż się dziwię, że konserwator zabytków tak spokojnie się temu przygląda.
Lubię to! 2
?
?mama ze Starego Jawora9 sierpnia 2017 o 14:18
a kiedy złożony był ten wniosek?
Lubię to! 2
jaworzanak
jaworzanak?18 sierpnia 2017 o 19:23
Pani Elu - ten burmistrz nic nie zrobił przez te prawie 3 lata. To co zostało zrobione , to tak naprawdę dzieki poprzedniej władzy . A te pare skwerków i przystankow to naprawdę nie wiele na tyle obietnic. Ten nasz rynek nie jest zasługą tej wladzy, ale służy jej do lanowania siebie. Wstyd panowie magnaci.
Lubię to! 0
ZW
ZWmama ze Starego Jawora9 sierpnia 2017 o 14:40
Szkoda że na basen nie dostali.
Lubię to! 2
!!!
!!!ZW9 sierpnia 2017 o 15:02
basen i zamek to priorytet inwestycyjny
Lubię to! 2
Opal
OpalZW9 sierpnia 2017 o 20:49
Na modernizację słowiański gmina nie otrzymała kasy. Szkoda bo letni basen nieczynny a ten kryty niebawem będzie wyłączony z uwagi na stan techniczny
Lubię to! 4
szkoda
szkodaZW9 sierpnia 2017 o 20:57
A co poszło nie tak? Wniosek był za słaby? Przecież p.Bera ponoć był Zastępcą Dyrektora Wydziału Obsługi Wdrażania EFRR w Urzędzie Marszałkowskim, podczas kampanii wyborczej podawał się za specjalistę od pozyskiwania środków unijnych.
Lubię to! 4
czytelnik
czytelnik8 sierpnia 2017 o 10:00
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/11291-ranking-najlepiej-zarabiajacych-w-powiecie-jaworskim
Lubię to! 2
śmiechu warte
śmiechu warteczytelnik8 sierpnia 2017 o 10:15
Radny Sasiela to powinien Nobla z ekonomii dostać: grosze zarabia, a rodzinę wielodzietną utrzymuje!
Lubię to! 2
porównaj
porównajczytelnik8 sierpnia 2017 o 10:43
lepiej przyglądnij się zarobkom w gminie, ile tam jest wydawanych publicznych pieniędzy na pijarowcow i marnych fachowców, którzy jeszcze przynoszą gminie szkody
Lubię to! 4
śmiechu warte
śmiechu warteporównaj8 sierpnia 2017 o 13:21
Mowa o zarobkach osób funkcyjnych w Starostwie i Powiecie, w Ty dalej "dookoła wojtek" o wydatkach w gminie. TO - NIE - TEN - TEMAT! !! Na to jest takie określenie w psychiatrii - zafiksowanie! To jeden z objawów paranoi!
Lubię to! 3
fiks
fiksporównaj8 sierpnia 2017 o 13:44
Ty, ale ten artykuł jest na inny temat niż zarobki, a skoro mowi się o zarobkach w powiecie, to wypadałoby pokazać zarobki tez w gminach wchodzących w skład powiatu
Lubię to! 2
Oooo
Ooooczytelnik8 sierpnia 2017 o 11:30
ale zarabiają kasę !
Lubię to! 1
Jaworzanin
JaworzaninOooo9 sierpnia 2017 o 10:19
Tak jak w ratuszu. Z tą różnicą, że w ratuszu są nowicjusze. Tyle kasy na okres próbny? Przeżarcie!
Lubię to! 3
zarobki w powiecie
zarobki w powiecieczytelnik8 sierpnia 2017 o 16:42
Dla oceny czy dużo czy mało potrzebna jest skala porównawcza-zarobki w gminach leżących na tym samym obszarze-w tym samym powiecie. I tak: 1) gmina Jawor: a) urząd http://www.jawor.bip.net.pl/?c=844 b) rada http://www.jawor.bip.net.pl/?c=822 2) gmina Bolków a) urząd http://umbolkow.bip.net.pl/?c=471 b) rada http://umbolkow.bip.net.pl/?c=472
3) gmina Męcinka: a) urząd http://www.bip.mecinka.pl/Menu/263 b) rada http://www.bip.mecinka.pl/Menu/262 4) gmina Paszowice: a) urząd http://www.bip.paszowice.pl/Menu/14827 b) rada http://www.bip.paszowice.pl/Document/12544 5) gmina Wądroże Wlk. urząd+rada http://bip.wadrozewielkie.pl/?c=527
Lubię to! 2
:(
:(zarobki w powiecie8 sierpnia 2017 o 17:02
Naczelnika Swidera nic nie przebije i nikt. Najlepszy!?
Lubię to! 2
kk
kk7 sierpnia 2017 o 18:14
Należy się kapać w domu a na basenie przy okazji
Lubię to! 2
Reklama
wodniak
wodniak7 sierpnia 2017 o 15:26
z Mercedesa też się śmiali a potem wszyscy ustawiali się do zdjęć i tak będzie z basenem
Lubię to! 3
naiwniak
naiwniakwodniak7 sierpnia 2017 o 15:29
człowieku, mercedesa załatwił rząd z p.Morawieckim na czele, a nie p.Bera-nie ma do tego ani takich możliwości finansowych (w miliardach) ani innych a i to dzięki temu, że w tej okolicy w końcu ruszyła budowa S3
Lubię to! 5
spaghetti
spaghettinaiwniak7 sierpnia 2017 o 15:34
człowieku nie p. Morawiecki tylko P.O bo rozmowy o Mercedesie w Jaworze zaczęły się jak P.O było u władzy a Morawiecki przypisał sobie całą zasługę P.O
Lubię to! 7
wolne żearty
wolne żeartynaiwniak7 sierpnia 2017 o 17:37
PO już rozmawiał z Jaguarem i wszyscy wiedzą jak to się skończyło, do kontraktu z Mercedesem doprowadził p.Morawiecki
Lubię to! 6
kina nie trzeba, kino już mamy
kina nie trzeba, kino już mamywodniak7 sierpnia 2017 o 18:50
Najbardziej do zdjęć ustawiał się model, który wszystkim wpierw rozgłosił, że Mercedes to jego zasługa, nakręcał filmy na polach, wysłał gdzie się da wywiady z samym sobą, że ludziska już pękali z rozpuku, jak to oglądali. Nastał ten wiekopomny dzień, model naszykował łopaty do wkopania pod fabrykę, wyszykował się, rozstawił scenę, aby lepiej było go widać, kazał zamówić wielki bochen chleba, wszystkim rozgłosił, aby to wielkie wydarzenie śledzili, a właściciel koncernu nawet nie zaprosił go do wmurowania kamienia węgielnego. Jak się ten biedny model nabiegał po tym namiocie, przedstawiając się wszystkim i ile fotek sobie nacykał po wmurowaniu tablicy, aby być dostrzeżonym, to chyba nikt nie zliczy.
Lubię to! 5
:)
:)kina nie trzeba, kino już mamy7 sierpnia 2017 o 20:38
Kino i cyrk w jednym. Ponoć model znów jest "w akcji".
Lubię to! 2
Ula
Ula7 sierpnia 2017 o 15:23
Dzieciaki będą zachwycone, nie wiedziałam że będą remontować basen.
Lubię to! 2
akrobata
akrobataUla7 sierpnia 2017 o 15:27
nie złe co
Lubię to! 1
edek
edekUla7 sierpnia 2017 o 16:02
do Uli . Jakie remontować? Przecież tam wszystko w rozsypce. Będzie nowy budowany, a do tego czasu kupcie sobie ludzie baseny dmuchane :). Mam taki na podwórku, a sąsiad w ogrodzie. Sąsiedzi też przychodzą ze swoimi dziećm , a zresztą ... do jesieni niedaleko. Da się ,,przeżyć:
Lubię to! 2
sielsko
sielskoedek7 sierpnia 2017 o 17:39
edek, u was na wsi to i rzeka wystarczy, nam p.Bera 3 lata temu obiecał czynny basen letni, a nie wannę, albo brodzik
Lubię to! 5
żałosne
żałosne7 sierpnia 2017 o 15:21
taki niby fachowiec od środków unijnych, permanentnie szuka i od 3 lat znależć nie może?!
Lubię to! 5
wodniak
wodniakżałosne7 sierpnia 2017 o 15:25
jak znajdzie to ci szczęka opadnie
Lubię to! 2
tempo
tempowodniak7 sierpnia 2017 o 15:26
czeka z niecierpliwością na ten basen, jak wszyscy, tylko uważam, że to wszystko jest dużo za późno, można było to zrobić na początku kadencji
Lubię to! 3
jskw
jskwżałosne7 sierpnia 2017 o 16:05
do żałosne potrzebny trzeci kandydat na burmistrza. Zgadzasz się? Ja owszem. jestem tym meżsczyzna z dużego osiedla.
Lubię to! 1
ee
eejskw7 sierpnia 2017 o 17:39
a kto jest drugim?
Lubię to! 3
jskw
jskwjskw8 sierpnia 2017 o 11:07
do ee. drugim kandydatem, a raczej kandydatka jest kobieta z ratusza, wiem, że zdecydowana. O trzeciej kandydaturze nie słyszałem jeszcze.
Lubię to! 1
t
tjskw8 sierpnia 2017 o 11:14
AR od dawna mówi, że ma takie aspiracje, tylko jakoś ludzie nie głosują na nią (miała znikłe poparcie)
Lubię to! 2
pływak
pływak7 sierpnia 2017 o 15:10
Dobra wiadomość dla Jaworzan, a już myślałem że temat umarł a tu proszę basen z podgrzewaną wodą. Ale jazda
Lubię to! 1
ser
serpływak7 sierpnia 2017 o 15:13
a ja myślałem, że będę w nim pływał, a tu dopiero zaczyna się szukanie kasy i dywagacje nt. rentowności-ewidentnie widać, że wybory zbliżają się wielkim krokiem i trzeba zacząć chociaż ROZMAWIAĆ skoro nie mam się czym wykazać
Lubię to! 3
...
...pływak7 sierpnia 2017 o 15:22
Brawo burmistrz jestem za
Lubię to! 3
cieniutko
cieniutko...7 sierpnia 2017 o 15:23
wszyscy są za, tylko widać nie bardzo daje sobie z tym radę, skoro mija 3 rok, a on jest dopiero na tym etapie
Lubię to! 5
...
...7 sierpnia 2017 o 15:04
inni burmistrzowie już dawno znaleźli pieniądze, a nasz dalej szuka? Toż to już 3 rok mija, jak znaleźć nie może...
Lubię to! 5
huragan
huragan...7 sierpnia 2017 o 15:05
no powiem szczerze, że przy takim tempie, to nie tylko kadencji, ale i życia może mu zabraknąć, choć to młody chłop
Lubię to! 4
kropka
kropka...7 sierpnia 2017 o 15:09
lepiej dokładnie sprawdź ile innym lat to zajęło
Lubię to! 2
przecinek
przecinekkropka7 sierpnia 2017 o 15:10
inni nie szukali, a ci co szukali, to już dawno znaleźli, bo środki są dostępne od dawna
Lubię to! 4
7
7...7 sierpnia 2017 o 15:11
a ty dalej smarujesz mimo pogody
Lubię to! 2
niestety
niestety77 sierpnia 2017 o 15:16
bo mijają 3 lata, a ja dalej nie mam gdzie pójść się wykąpać
Lubię to! 3
Anka
Anka...7 sierpnia 2017 o 15:12
Kto szuka ten znajdzie
Lubię to! 1
cóż za tempo
cóż za tempoAnka7 sierpnia 2017 o 15:17
3 lata mijają, a on dopiero zaczyna szukać?!
Lubię to! 3
iza
iza...7 sierpnia 2017 o 16:07
do niestety Może wykąp się w wannie? :)
Lubię to! 1
Oki
Oki7 sierpnia 2017 o 14:53
Wieli PLUS za to, że starają się pozyskać środku trzymamy kciuki :)
Lubię to! 3
real
realOki7 sierpnia 2017 o 14:57
już 3 lata tak się starają a efektów brak, basen jak był nieczynny, tak jest dalej, wydane też zostały pieniądze z własnego niemalże 3-letniego budżetu
Lubię to! 3
budowlaniec
budowlaniecreal7 sierpnia 2017 o 15:05
czy pieniądze został wydane z 3-letniego budżetu tego nie wiem bo nie jestem urzędnikiem, ale wiem, że remont takiego basenu to nie jest prosta sprawa dlatego jestem pod wrażeniem, że nasz burmistrz robi co może żeby Jawor miał swój basen
Lubię to! 3
za późno
za późnoreal7 sierpnia 2017 o 15:09
ja tam budowlańcem nie jestem, ale wydaje mi się, że gdyby tak zaczął go remontować od początku kadencji, to już chyba byłby skończony, a tu dopiero pierwszy etap-szukanie pieniędzy i rozważania nt. rentowności przedsięwzięcia
Lubię to! 5
xx
xxOki7 sierpnia 2017 o 15:00
fajna sprawa jaki im się uda to będzie OK
Lubię to! 3
;)
;)xx7 sierpnia 2017 o 15:02
tylko mocno trzymaj kciuki
Lubię to! 0
:0)
:0)xx7 sierpnia 2017 o 15:13
dobra ty też
Lubię to! 2
taka prawda
taka prawda7 sierpnia 2017 o 14:21
"Urząd Miasta w Jaworze stara się pieniądze w ramach Programu Operacyjnego RPO WD 2014-2020, działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - rewitalizacja Jawora.
Wartość projektu: niecałe 7 mln zł. Projekt obejmuje: basen letni (Część 1), zagospodarowanie podwórek, monitoring miejski.

Wniosek Jawora został wysoko oceniony i ma ogromną szanse na pozytywne rozstrzygnięcie, które nastąpi jesienią. W 2018 roku powinny rozpocząć się prace modernizacyjne chociaż skala prac wskazuje , że właściwszym określeniem będzie budowa kompleksu basenowego w Parku Miejskim.

Problemów nie brakuje. Basen wybudowany w latach 30-ych poprzedniego stulecia miał służyć niemieckim pływakom przygotowującym się do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Obiekt wpisany w parkowy kompleks z pełnowymiarowym basenem, niecka dla dzieci, ze stadionem miejskim obok i niewielkim hotelem na terenie basenu był popularny nie tylko wśród jaworzan. Poprzednia ekipa zasiadająca w jaworskim Ratuszu przekonywała iz ewentualna modernizacja basenu wstrzyma jakiekolwiek inne inwestycje w mieście...

- Zależy nam na uruchomieniu obecnego obiektu w kształcie historycznym, tzn. dotychczasowym - deklaruje Emilian BERA. - Mamy wstępne symulacje ekonomiczne i okazuje się, że tak obiekt przy właściwym zarządzaniu będzie samofinansującym się basenem. Ciesze się iż projekt i wniosek opracowany przez specjalistów w Urzędzie Miasta został wstępnie wysoko oceniony i uznany za dobry. Nie wiem jaka będzie *** ale jestem optymistą. Ale gdyby nie udało się już jesienią pozyskać środków to będziemy próbować dalej bo w tej materii możliwości pozyskania środków jest naprawdę bardzo dużo.

Obiekt, którym zawiaduje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaworze będzie modernizowany po konsultacjach z konserwatorem zabytków, ale nie zabraknie nowoczesnych elementów jak chociażby solarów podgrzewających wodę w basenie. To pozwoliłoby na wydłużenie czasu użytkowania basenu nawet do 4 miesięcy w roku. Nieoficjalnie wiemy iż jest takze plan by obiekt "żył" w porze zimowej jako... lodowisko."

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/11099-basen-miejski-reaktywacja
bijecie pianę i tyle
Lubię to! 0
taka prawda 2
taka prawda 2taka prawda7 sierpnia 2017 o 14:34
oby tylko zdążył się wyrobić do końca kadencji ze spełnieniem obietnicy, bo już mijają 3 lata jak EB obiecał jaworzanom czynny letni basen, a tu 3 sezon, upał a nie dość, że basen nieczynny, to jeszcze zamknięty do kąpieli Jawornik
Lubię to! 3
Marianna
Mariannataka prawda7 sierpnia 2017 o 14:41
Tyle co On robi dla Jawora to nikt wcześnie nie robił. Jestem zachwycona miasto pięknieje w oczach
Lubię to! 3
podupadły szlagier
podupadły szlagierMarianna7 sierpnia 2017 o 14:45
Monia, daj spokój z tym swoim tekstem, który w twojej okolicy się nie sprawdził, skoro tu wylądowałaś
Lubię to! 3
gdzie te pieniądze?
gdzie te pieniądze?Marianna7 sierpnia 2017 o 14:53
nie wiem co dla Ciebie zrobił (mogę się tylko domyślać), bo dla mnie nic, moim zdaniem prawie 3-letni budżet został tylko skonsumowany
Lubię to! 4
Marianna
MariannaMarianna7 sierpnia 2017 o 14:57
dla mnie dał nadzieję na rozwój Jawora i to skutecznie rezalizuej
Lubię to! 2
a tak na trzeźwo
a tak na trzeźwoMarianna7 sierpnia 2017 o 15:00
no wiesz Marianna, z nadzieją już tak jest, że umiera ostatnia, a rozwój Jawor zawdzięcza obecnemu rządowi i prowadzonej przez niego polityce wspierania terenów zagrożonych *** i p.Morawieckiemu za skuteczne negocjacje z Mercedesem. Jutro jak zaświeci słońce, to tez to nie będzie zasługa p.Bery
Lubię to! 5
nadmiar PR szkodzi bardziej niż brak
nadmiar PR szkodzi bardziej niż brakMarianna7 sierpnia 2017 o 18:05
Monia, Lesiu przestańcie, bo ludzi już aż mdli od tych Waszych tekstów, serio.
Lubię to! 2
brawo burmistrz
brawo burmistrztaka prawda7 sierpnia 2017 o 14:43
" Zależy nam na uruchomieniu obecnego obiektu w kształcie historycznym, tzn. dotychczasowym - deklaruje Emilian BERA. - Mamy wstępne symulacje ekonomiczne i okazuje się, że tak obiekt przy właściwym zarządzaniu będzie samofinansującym się basenem. Ciesze się iż projekt i wniosek opracowany przez specjalistów w Urzędzie Miasta został wstępnie wysoko oceniony i uznany za dobry. Nie wiem jaka będzie *** ale jestem optymistą. Ale gdyby nie udało się już jesienią pozyskać środków to będziemy próbować dalej bo w tej materii możliwości pozyskania środków jest naprawdę bardzo dużo."
Lubię to! 1
już 3 lata tak szuka?
już 3 lata tak szuka?brawo burmistrz7 sierpnia 2017 o 14:48
"Jak będziemy rozmawiać, to w dobie tych wszystkich wyzwań na szale trzeba położyć te wszystkie problemy, które są w mieście i też żeby było dobrze, żeby jakiś konsensus zapadł, żeby ustalić w takim sensie, że jeśli robimy ten basen to zaciągamy obligacje. Wtedy się liczymy, że ten basen należy opłacić i jakąś rentowność pochłonie. Na tę chwilę też szukamy wszędzie, gdzie się da środków z Unii Europejskiej."
Lubię to! 3
Jawor górą
Jawor górątaka prawda7 sierpnia 2017 o 14:51
Basen ma być z podgrzewających wodę przez solary.
Lubię to! 1
rozliczenie
rozliczenie7 sierpnia 2017 o 14:02
Obiecanki: 1) czynny basen letni, 2) darmowa komunikacja dla jaworzan, 3) kino z halą widowiskową, 4) praca dla jaworzan, 5) remonty zabytków. Mija 3 ro i co mamy: 1) od 3 lat nieczynny letni basen letni, dodatkowo okresowo jeszcze zamknięty Jawornik, 2) brak darmowej komunikacji, ale za to nowy wypasiony samochód służbowy dla burmistrza razem z prywatnym szoferem kuzynem, 3) przewoźne kino, 4) praca dla ludzi spoza Jawora, lub powiązanych z nim politycznie. Nie ma pieniędzy? Serio? To po co tyle pieniędzy wpakowano przez te 3 lata w pijar, imprezy, igrzyska, przyjęcia, reprezentację, nikomu niepotrzebne kosztowne w utrzymaniu skwerki, skoro Jawor jest biedny, nie stać go na priorytetowe dla mieszkańców inwestycje i permanentnie szuka się pieniędzy? Zegar zaczął odliczanie od 8 grudnia 2014 r., czas nie stoi w miejscu, zbliża się podsumowanie i rozliczenie.
Lubię to! 3
Sylwek radosny
Sylwek radosnyrozliczenie7 sierpnia 2017 o 14:36
strasznie cię boli, że burmistrzowi wychodzi. Przecież czytałeś że o basen się starają, praca będzie bo zabiegał o Merca a konkursy są dla wszystkich możesz startowań nawet nie które powtarzają z braku chętnych, a co do skwerków to pozytywny aspekt i wreszcie coś pożytecznego.
Lubię to! 2
ole
oleSylwek radosny7 sierpnia 2017 o 14:43
jak mu zacznie wychodzić, to powielę Twoją radość, póki co to efektów nie widzę
Lubię to! 3
ha ha
ha harozliczenie7 sierpnia 2017 o 14:38
basen z 1930 to też zabytek
Lubię to! 1
ble
ble7 sierpnia 2017 o 12:36
Ten portal jest tak żałośnie jednostronny, że aż się nie dobrze robi. Taka pisokukizowska propaganda. Jak w Jaworze w rynek pierdzielnie meteor to też będzie wina Bery? Tylko Sasiela i Detyna są katolicka przyszłością tego miasta. Zwymiotowałem.
Lubię to! 4
ups
upsble7 sierpnia 2017 o 12:40
zabrakło Ci już pomysłów na konkretne argumenty jaworzan?
Lubię to! 3
miś
miśups7 sierpnia 2017 o 13:24
co tu komentować, jest pogoda szkoda czasu a swoje argumenty zostaw .......
Lubię to! 1
bijecie pianę i tyle
bijecie pianę i tyle7 sierpnia 2017 o 11:45
"Urząd Miasta w Jaworze stara się pieniądze w ramach Programu Operacyjnego RPO WD 2014-2020, działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - rewitalizacja Jawora.
Wartość projektu: niecałe 7 mln zł. Projekt obejmuje: basen letni (Część 1), zagospodarowanie podwórek, monitoring miejski.

Wniosek Jawora został wysoko oceniony i ma ogromną szanse na pozytywne rozstrzygnięcie, które nastąpi jesienią. W 2018 roku powinny rozpocząć się prace modernizacyjne chociaż skala prac wskazuje , że właściwszym określeniem będzie budowa kompleksu basenowego w Parku Miejskim.

Problemów nie brakuje. Basen wybudowany w latach 30-ych poprzedniego stulecia miał służyć niemieckim pływakom przygotowującym się do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Obiekt wpisany w parkowy kompleks z pełnowymiarowym basenem, niecka dla dzieci, ze stadionem miejskim obok i niewielkim hotelem na terenie basenu był popularny nie tylko wśród jaworzan. Poprzednia ekipa zasiadająca w jaworskim Ratuszu przekonywała iz ewentualna modernizacja basenu wstrzyma jakiekolwiek inne inwestycje w mieście...

- Zależy nam na uruchomieniu obecnego obiektu w kształcie historycznym, tzn. dotychczasowym - deklaruje Emilian BERA. - Mamy wstępne symulacje ekonomiczne i okazuje się, że tak obiekt przy właściwym zarządzaniu będzie samofinansującym się basenem. Ciesze się iż projekt i wniosek opracowany przez specjalistów w Urzędzie Miasta został wstępnie wysoko oceniony i uznany za dobry. Nie wiem jaka będzie *** ale jestem optymistą. Ale gdyby nie udało się już jesienią pozyskać środków to będziemy próbować dalej bo w tej materii możliwości pozyskania środków jest naprawdę bardzo dużo.

Obiekt, którym zawiaduje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaworze będzie modernizowany po konsultacjach z konserwatorem zabytków, ale nie zabraknie nowoczesnych elementów jak chociażby solarów podgrzewających wodę w basenie. To pozwoliłoby na wydłużenie czasu użytkowania basenu nawet do 4 miesięcy w roku. Nieoficjalnie wiemy iż jest takze plan by obiekt "żył" w porze zimowej jako... lodowisko."

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/11099-basen-miejski-reaktywacja
bijecie pianę i tyle
Lubię to! 3
mantra
mantrabijecie pianę i tyle7 sierpnia 2017 o 11:50
Ty myślisz, że jak kilka razy wkleisz ten sam tekst, to ludzie w końcu w niego uwierzą? na takie numery ludzie już się nie dają nabrać
Lubię to! 3
plany i możliwości
plany i możliwościbijecie pianę i tyle7 sierpnia 2017 o 11:57
Tylko, że w tym samym czasie burmistrz realizować ma też kosztowną inwestycję w gospodarkę wodno-ściekową na 86,5 mln zł, gdzie ponad 40 mln zł gmina musi wyłożyć z własnych pieniędzy. Tymczasem w aktywach finansowych gminy siedzą należności przedawnione i nieściągalne, z których wpływu do budżetu z b.dużą dozą prawdopodobieństwa NIE BĘDZIE. Nie do końca więc jest wiadome, jaki jest faktyczny stan finansów gminy i jaka jest faktyczna zdolność kredytowa i inwestycyjna gminy-co ma niebagatelne znaczenie dla realizacji zaplanowanej inwestycji, która prawdopodobnie spowoduje konieczność podwyżek cen wody i ścieków, być może też podatków, ale i prawdopodobnie dodatkowo spowoduje konieczność "zaciskania pasa", a co za tym idzie ograniczoną możliwość realizacji innych zadań i inwestycji.
Lubię to! 3
koszty inwestycji
koszty inwestycjiplany i możliwości7 sierpnia 2017 o 12:20
a dodatkowo dojdą wysokie odpisy amortyzacyjne od nowego majątku, które obciążą koszty gospodarki wodno-ściekowej
Lubię to! 3
sema
semabijecie pianę i tyle7 sierpnia 2017 o 12:48
myślisz, że tylko jedna osoba czytała ten artykuł? zaskoczę cię czytał cały JAWOR
Lubię to! 1
???
???sema7 sierpnia 2017 o 12:53
który artykuł? ten obecny, czy ten wklejony prze ubijacza piany? bo można się pogubić
Lubię to! 3
sema
semasema7 sierpnia 2017 o 13:26
sam ubijasz pianę tylko trochę nieudolnie
Lubię to! 2
:)
:)bijecie pianę i tyle7 sierpnia 2017 o 12:57
cały JAWOR czyta jawor24h.pl
Lubię to! 3
abc
abc:)7 sierpnia 2017 o 13:27
ty i kilku twoich kolegów to nie cały Jawor
Lubię to! 1
kit czy hit
kit czy hitbijecie pianę i tyle7 sierpnia 2017 o 13:52
śmiechu warte, najpierw przez niemalże 3 lata na lewo i prawo wydawana jest kasa na zabawę, wysokie apanaże i nagrody dla i tak za wysoko opłacanych doradców, itp., a potem wciska się ludziom, ze permanentnie szuka się pieniędzy na ich priorytety
Lubię to! 3
Reklama
suweren
suweren7 sierpnia 2017 o 07:38
Panie, wymień Pan tych doradców, co Panu takie głupoty podpowiadają, a przede wszystkim wymień Pan nieudolnego finansistę, osobę odpowiedzialną za kreowanie polityki finansowej, która zamiast Panu podpowiadać i proponować dobre rozwiązania zwiększające przychody i dochody, to jeszcze sama generuje straty (skoro nie potrafi zapanować nad tym, co się dzieje w jej pionie-totalny brak nadzoru, to jak ma zapanować nad całymi finansami?), która nie potrafi nawet udzielić rzetelnej informacji, z czego zamierza ostatecznie sfinansować tą olbrzymią ryzykowną ze względu na koszty inwestycję, jakiej się Pan podjął (z jakich dochodów) i działaj Pan!!!, bo ludzie Pana na taczkach wywiozą. Z kim Pan chcesz rozmawiać, czy potrzeby suwerenów są rentowne-z suwerenami, którym obiecał Pan je zrealizować??? Wymień Pan nierentownych "dworzan" i działaj!!!
Lubię to! 5
działanie, nie gadanie
działanie, nie gadaniesuweren7 sierpnia 2017 o 08:07
Pacta sunt servanda (łac. umów należy dotrzymywać) – zasada wyrażająca się w tym, że osoba, która zawarła w sposób ważny umowę, musi się z niej wywiązać. Pan suwerenom coś obiecał, suwereni Pana wybrali i oczekują, że wywiąże się Pan z zawartej z nimi społecznej umowy.
Lubię to! 5
?
?działanie, nie gadanie7 sierpnia 2017 o 10:34
pytanie tylko czy EB w ogóle potrafi dotrzymywać zawartych umów-tych pisemnych i tych słownych? czy można mu ufać? czy warto w ogóle stawiać na niego?
Lubię to! 4
wielki suweren
wielki suwerensuweren7 sierpnia 2017 o 11:56
jestem suwerenem i dostrzegam zmiany na + , tak trzymaj burmistrzu
Lubię to! 3
Król jest nagi
Król jest nagiwielki suweren7 sierpnia 2017 o 12:02
masz rację, niech się Ciebie dalej słucha, a *** ma wygrana w kieszeni
Lubię to! 3
Lustro
Lustrowielki suweren7 sierpnia 2017 o 12:43
i wtedy nikt już nawet nie będzie musiał się specjalnie starać, by z nim konkurować, bo Król sam się wyłoży
Lubię to! 3
fe
fewielki suweren7 sierpnia 2017 o 12:47
och wy zazdrośnicy fe fe fe
Lubię to! 3
;)
;)wielki suweren7 sierpnia 2017 o 12:48
co "fe", repertuar się skończył?
Lubię to! 3
rentowność
rentowność7 sierpnia 2017 o 06:08
Basen to mówiąc wprost są pieniądze. Trzeba około 8-10 mln wyłożyć z budżetu miasta, co też trzeba przeanalizować, bo na wejściu na pewno kilka wariantów należy przyjąć do wiadomości. Taki obiekt z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będzie rentowny." Panie burmistrzu, a która z 14 jednostek podległych gminie jest rentowna? Żadna, do każdej trzeba dokładać jak nie wprost, to chociaż w formie inwestycji. Proszę przeliczyć ile od początku swoje kadencji wydał Pan już na swoją doradczynię od PR, pijar, krótkotrwałe kosztowne zabawy, igrzyska, przyjęcia, drogą limuzynę, ściągniętą na koszt jaworzan kosztowną zamiejscową i miejscową "ekipę", biegających za Panem fotopstryków, prowadzenie kilku służbowych kont internetowych, tworzenie sieci skwerków do utrzymania w ramach walki ze smogiem, z których mało kto korzysta i które generować będą w kolejnych latach kolejne wydatki na utrzymanie? Czy nie wyszłaby z tego kwota około 8-10 mln zł potrzebna do przywrócenia jaworzanom do użytkowania basenu, a kto wie, czy jeszcze nie zostały by pieniądze na darmową komunikację dla mieszkańców? Proszę również na siebie popatrzeć w kategorii rentowności-czy jaworzanom opłaca się utrzymywać takiego zarządcę ich majątku.
Lubię to! 5
Jaworzanin
Jaworzanin6 sierpnia 2017 o 19:19
ostrzegałem wielokrotnie, Urbańskiego, poprzedniego burmistrza,że jak raz zamknie basen to już go nigdy nie otworzy.Mało kto pamięta ,że Urbański będąc dyrektorem jaworskiego szpitala zlikwidował również porodówkę.Porodówki w Jaworze nie ma do dzisiaj , może basen będzie miał więcej szczęścia.Dobrze ,że o tym piszecie ,ale proszę nie zapominajcie o porodówce.
Lubię to! 8
nasz mały  jaworek
nasz mały jaworekJaworzanin6 sierpnia 2017 o 20:56
Szpital już jest sprywatyzowany i ani powiat, ani gmina już nic do niego nie mają. Ale porodówka w Jaworze by się przydała, tylko wpierw musi tu być dużo młodych rozwojowych par, a żeby tak było, to musi być tu praca dla nich.
Lubię to! 7
do Jaworzanin
do JaworzaninJaworzanin6 sierpnia 2017 o 21:19
Napisz do prezesa zarządu CENTRUM DIAGNOSTYCZNO TERAPEUTYCZNE MEDICUS SP Z O O Artura Kwaśniewskiego http://www.krs-online.com.pl/centrum-diagnostyczno-terapeutyczne-krs-111081.html
Lubię to! 0
za mało młodych par
za mało młodych parJaworzanin7 sierpnia 2017 o 05:54
Profesjonalny położniczy z porodówką miał się otworzyć przy Kormedzie, jak była robiona dobudówka, ale ostatecznie z tego zrezygnowano. Chyba obawiano się za małego "ruchu", który nie byłby rentowny.
Lubię to! 4
Zbulwersowany jaworzanin
Zbulwersowany jaworzanin6 sierpnia 2017 o 18:51
Czytając te "mądrości" jestem utwierdzony w przekonaniu, że Jawor to kolebka "lewactwa".
Niektórzy są radnymi - to ci sami, co byli towarzyszami z PZPR/sekretarz KP PZPR/. W tym momencie nie będę przytaczał nazwisk, ponieważ to zbędne/, ale ich powinna obowiązywać wprowadzona ustawa emerytalna dotycząca weryfikacji.

Jeżeli chodzi basen miejski Panie Burmistrzu to nie jest tak, jak Pan przedstawia. Obecnie fundusze unijne dają fundusze na bardziej bzdurne inwestycje. Asekuracja jest dobra, ale rozważna. Pana decyzja jest bezzasadna. Trochę pokory i wyobraźni, a "jaworskich komuchów" nie należy słuchać. Można zwrócić się do ekspertów zewnętrznych. Koszty społeczne na pewno będą nie współmiernie korzystniejsze, a i tak Pan może na tym najwięcej skorzystać.

Dlatego nie rób Pan "wody z mózgu" Jaworzanom.
Tym bardziej, nie ma Pan prawa utożsamiać się mercedesem. Jedyna pańska zasługa to pilotaż przy budowie i zapewnienie z góry ustalonych decyzji.

Pańskie bilbordy były żenujące.

Panie Burmistrzu obraził pan moją inteligencję i zapewne kilka tysięcy Jaworzan.Lubię to! 7
konkret
konkretZbulwersowany jaworzanin7 sierpnia 2017 o 06:17
Sporo w tym prawdy, tylko jedna uwaga-burmistrz z pilotażem budowy i zapewnieniem odgórnie ustalonych decyzji nie ma nic wspólnego. Budowę zleciła i nadzoruje niezależna od gminy i burmistrza WSSE, a odgórnych decyzji burmistrz nie ma jak zapewnić, bo to nie ma do tego kompetencji. Rola gminy polegała na podjęciu uchwały ws. zmiany planu zagospodarowania gminy i ewentualnie ustaleniach, co do ulg w podatkach i opłatach lokalnych.
Lubię to! 4
konkret
konkretZbulwersowany jaworzanin7 sierpnia 2017 o 06:19
acha, jeszcze gmina ma doprowadzić do strefy siec wodno-ściekową i wyremontować ulice Cukrowniczą, na co dostała z góry pieniądze
Lubię to! 4
Anka
AnkaZbulwersowany jaworzanin7 sierpnia 2017 o 11:47
W Jaworze wreszcie coś drgnęło i gołym okiem widać zmiany - brawo Burmistrz
Lubię to! 4
Lizus
LizusAnka7 sierpnia 2017 o 11:48
haha, ale ubaw
Lubię to! 3
obecane
obecane6 sierpnia 2017 o 18:31
A co z obiecaną 3 lata temu darmową komunikacją? Dlaczego jej do tej pory nie ma? Przecież już dawno można było wynająć jakiegoś przewoźnika. A potem będzie z czego to opłacić z budżetu?
Lubię to! 7
Długo nic i nagle bum inwestycyjny?
Długo nic i nagle bum inwestycyjny?6 sierpnia 2017 o 18:07
Czyli w rok, z jednorocznego budżetu, chce nadgonić niemalże 3-letnie zaległości inwestycyjne, gdzie prawie 3-letni budżet został już skonsumowany? Jak to się odbije na gminie i mieszkańcach? Jakie będą tego skutki dla gminy? Czy wystąpi brak pieniędzy na inne zadania? Czy spowoduje to konieczność podwyżek podatków i opłat, cen wody i ścieków? Nie można było tego basenu zrobić wcześniej?
Lubię to! 6
prosto
prostoDługo nic i nagle bum inwestycyjny?6 sierpnia 2017 o 18:35
a nie lepiej było złożyć wniosek na basen, niż na te drogie nikomu niepotrzebne skwerki, które tylko będą generować wydatki?
Lubię to! 9
Gregory
Gregoryprosto7 sierpnia 2017 o 07:51
Skwerki - 800 tysięcy, basen - 8 milionów. Rzeczywiście porównywalny wydatek... No i jaki kosztowny!
Lubię to! 2
do Gregory
do Gregoryprosto7 sierpnia 2017 o 07:57
dodaj do tego jeszcze coroczne koszty odtworzenia, pielęgnacji, utrzymania w okresie programowania i dalej, a poza tym złotówka do złotówki i na basen znalazły by się pieniądze
Lubię to! 5
mieszkanka
mieszkankaprosto7 sierpnia 2017 o 11:49
Ja korzystam z tych skwerów! i wiele innych osób zobacz jak jest ładnie. Wszyscy są nimi zachwyceni
Lubię to! 4
hihi
hihiprosto7 sierpnia 2017 o 12:00
proponuję Ci mieszkanko, abyś zamiast spacerować pod sądem, wyszła dziś na spacer ze swoimi znajomymi na te skwery, aby można było zobaczyć ile was korzystających jest
Lubię to! 3
alka
alkaprosto7 sierpnia 2017 o 14:11
do hihi - najlepiej zaorać i szczaw posiać. Co chcesz od skwerków? Są i ładnie wyglądają.
Lubię to! 1
mieszkaniec z Chrobrego
mieszkaniec z Chrobregoprosto7 sierpnia 2017 o 14:35
do hihi . hihi na burmistrza! Skwerki zaorze, kamieni nawiezie. Nie obraź się, ale ludziom też skwerki potrzebne.
Nie zajmuj się tylko statystyką, ilu mieszkańców siedzi na ławkach, pomyśl też o estetyce miasta. Rozumiem, wszyscy mamy prawo być podenerwowani i swoje opinie wypowiadać. Pozdrawiam.
Lubię to! 1
są sielone i tyle
są sielone i tyleprosto7 sierpnia 2017 o 14:39
Są kosztowne, niewiele osób z nich korzysta, a brakuje pieniędzy-ponoć burmistrz ich permanentnie szuka-na obiecane jaworzanom spełnienie ich priorytetów-skwerków wśród nich nie było. Powiem tak, dekoracje robi się na końcu, najpierw gruntowny remont.
Lubię to! 3
kicia
kicia6 sierpnia 2017 o 18:05
Remonty dróg też są.
Lubię to! 2
gdzie?
gdzie?kicia6 sierpnia 2017 o 18:45
jakich dróg i kto je remontuje-gmina, powiat, czy może GDDiA?
Lubię to! 7
popek
popekgdzie?7 sierpnia 2017 o 11:50
kogo obchodzi kto to robi ważne kto zabiega, a zabiega E.B
Lubię to! 4
miau
miaukicia6 sierpnia 2017 o 18:49
i domy w ościennej gminie się budują...
Lubię to! 5
impossible
impossiblekicia6 sierpnia 2017 o 18:58
kicia, kocur-za chwile może jeszcze powiesz/cie, że gmina buduje fabrykę mercedesa, w której burmistrz da pracę jaworzanom? Albo że gmina remontuje budynek dworca PKP, który nie należy do gminy? To, że w otoczeniu dzieje się coś pozytywnego, to jeszcze nie oznacza, że gmina jest dobrze zarządzana. Wymieniajcie proszę konkretne działania gminy, a nie relacjonujcie co dzieje się na świecie.
Lubię to! 8
ewa
ewaimpossible7 sierpnia 2017 o 11:02
do impossible Ani kocur, ani kicia nie twierdzą, że gmina jest dobrze zarządzana. Gdzie widzisz to stwierdzenie? Ja nie widzę. Nie czepiajmy się każdego słowa, nie wybiegajmy myślą do przodu, co oni myślą o fabryce mercedesa i o dworcu , bo zaczyna się robić śmiesznie.
Lubię to! 2
kocur
kocur6 sierpnia 2017 o 18:04
Nowe, porządne chodniki w Jaworze. Coraz ich więcej. To trzeba przyznać. Wiem, że chcemy czegoś więcej, ale to też się liczy.
Lubię to! 3
gdzie?
gdzie?kocur6 sierpnia 2017 o 18:48
wymień proszę chodniki zrobione przez gminę (pomiń zrobione przez powiat, SML-W i GDDKiA)
Lubię to! 6
natura
naturagdzie?7 sierpnia 2017 o 11:52
Pisać sobie możesz ile chcesz ale w tak krótkim czasie widać jak miasto odżywa.
Lubię to! 3
że tak zapytam
że tak zapytamkocur6 sierpnia 2017 o 19:09
jak długo kocurze zamierzasz "pływać" na cudzych inwestycjach, zasługach, osiągnięciach, efektach ciężkiej pracy?
Lubię to! 7
kocur
kocurże tak zapytam7 sierpnia 2017 o 10:57
Kocurowi nowe chodniki się podobają, skwerki też, lamenty jaworzan też, bo rację ludziska mają.
Co jeszcze ,, że tak zapytam " chcesz wiedzieć?
Lubię to! 2
friend
friend6 sierpnia 2017 o 15:10
Basen ze stadionem piłkarskim był jednym z mejsc przygotowań do olimpiady w 1936 r, więc jak już modernizować to cały kompleks sportowy z bieżnią i LA.
Lubię to! 6
wizjoner
wizjoner6 sierpnia 2017 o 14:54
Urząd Miasta w Jaworze stara się pieniądze w ramach Programu Operacyjnego RPO WD 2014-2020, działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - rewitalizacja Jawora.
Wartość projektu: niecałe 7 mln zł. Projekt obejmuje: basen letni (Część 1), zagospodarowanie podwórek, monitoring miejski.

Wniosek Jawora został wysoko oceniony i ma ogromną szanse na pozytywne rozstrzygnięcie, które nastąpi jesienią. W 2018 roku powinny rozpocząć się prace modernizacyjne chociaż skala prac wskazuje , że właściwszym określeniem będzie budowa kompleksu basenowego w Parku Miejskim.

Problemów nie brakuje. Basen wybudowany w latach 30-ych poprzedniego stulecia miał służyć niemieckim pływakom przygotowującym się do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Obiekt wpisany w parkowy kompleks z pełnowymiarowym basenem, niecka dla dzieci, ze stadionem miejskim obok i niewielkim hotelem na terenie basenu był popularny nie tylko wśród jaworzan. Poprzednia ekipa zasiadająca w jaworskim Ratuszu przekonywała iz ewentualna modernizacja basenu wstrzyma jakiekolwiek inne inwestycje w mieście...

- Zależy nam na uruchomieniu obecnego obiektu w kształcie historycznym, tzn. dotychczasowym - deklaruje Emilian BERA. - Mamy wstępne symulacje ekonomiczne i okazuje się, że tak obiekt przy właściwym zarządzaniu będzie samofinansującym się basenem. Ciesze się iż projekt i wniosek opracowany przez specjalistów w Urzędzie Miasta został wstępnie wysoko oceniony i uznany za dobry. Nie wiem jaka będzie *** ale jestem optymistą. Ale gdyby nie udało się już jesienią pozyskać środków to będziemy próbować dalej bo w tej materii możliwości pozyskania środków jest naprawdę bardzo dużo.

Obiekt, którym zawiaduje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaworze będzie modernizowany po konsultacjach z konserwatorem zabytków, ale nie zabraknie nowoczesnych elementów jak chociażby solarów podgrzewających wodę w basenie. To pozwoliłoby na wydłużenie czasu użytkowania basenu nawet do 4 miesięcy w roku. Nieoficjalnie wiemy iż jest takze plan by obiekt "żył" w porze zimowej jako... lodowisko.
Lubię to! 2
oby się nie przeliczyć
oby się nie przeliczyćwizjoner6 sierpnia 2017 o 15:34
Jawor jest na 91 poz. na liście projektów złożonych w ramach naboru nr RPDS.06.03.01-IZ.00-02-169/16 - OSI 91. Całkowita wartość projektu wynosi 6 848 258,51, wnioskowana kwota dofinansowania 4 931 396,77), co oznacza, że niemalże 2 mln zł gmina musi mieć wkładu własnego. W tym samym czasie realizować ma też inwestycję w gospodarkę wodno-ściekową na 86,5 mln zł, gdzie ponad 40 mln zł gmina musi wyłożyć z własnych pieniędzy.
W aktywach finansowych gminy skarbniczka "chomikuje" należności przedawnione i nieściągalne, z których wpływu do budżetu z b.dużą dozą prawdopodobieństwa NIE BĘDZIE. Nie do końca więc jest wiadome, jaki jest faktyczny stan finansów gminy i jaka jest faktyczna zdolność kredytowa i inwestycyjna gminy-co ma niebagatelne znaczenie dla realizacji zaplanowanej inwestycji za 86,5 mln zł w gospodarce wodno-ściekowej, która prawdopodobnie spowoduje konieczność podwyżek cen wody i ścieków, być może też podatków (skarbniczka podczas absolutorium nie potrafiła precyzyjne podać z czego ostatecznie zamierza spłacić wkład własny na ponad 40 mln zł), ale i prawdopodobnie dodatkowo spowoduje konieczność "zaciskania pasa", a co za tym idzie ograniczoną możliwość realizacji innych zadań i inwestycji.
Lubię to! 4
Jaki stan finansów gminy i zdolność inwestycyjn
Jaki stan finansów gminy i zdolność inwestycyjnoby się nie przeliczyć6 sierpnia 2017 o 15:52
Należności – jako składnik aktywów – muszą spełniać kryteria wyznaczone przez definicję aktywów, zawartą w art. 3 ust. 1 pkt 12 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2016 r., poz. 1047 ze zm.), tj. być kontrolowanym przez jednostkę zasobem majątkowym o wiarygodnie określonej wartości, powstałym w wyniku przeszłych zdarzeń, który w przyszłości spowoduje wpływ do jednostki korzyści ekonomicznych. http://www.e-podatnik.pl/artykul/doradca_podatnika/2573/Naleznosci_niesciagalne_przedawnione_i_umorzone_w_prawie_bilansowym_i_podatkowym.html
Lubię to! 4
ostrożność w zadłużaniu gminy
ostrożność w zadłużaniu gminyoby się nie przeliczyć6 sierpnia 2017 o 18:00
W aktywach bilansu należy wykazywać wyłącznie należności ściągalne, co powoduje obciążenie wyniku finansowego odpisem aktualizującym wartość należności, których ściągalność jest zagrożona. Nakazuje to art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o rachunkowości, i to bez względu na wysokość wyniku finansowego. Kto zaś wbrew przepisom tej ustawy dopuszcza do sporządza sprawozdania finansowego niezgodnie z przepisami ustawy lub zawarcia w nim nierzetelnych danych, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 2 albo obu tym karom łącznie (art. 77 tej ustawy o rach.). Posługiwanie się w dalszej kolejności tym nierzetelnym sprawozdaniem pod potrzeby zaciągnięcia zobowiązań finansowych to jeszcze odrębny temat.
Lubię to! 4
wizjoner 2
wizjoner 2wizjoner6 sierpnia 2017 o 16:13
przydałaby się porządna kontrola pod kątem gospodarności i rzetelności, zwłaszcza rzetelności ksiąg i sprawozdań finansowych, aby zapobiec nadmiernemu i niekontrolowanemu zadłużeniu gminy, z którego potem ciężko będzie ją wyprowadzić
Lubię to! 5
?!
?!wizjoner6 sierpnia 2017 o 16:20
W rok, z jednorocznego, budżetu chce nadgodzić 3-letnie zaległości inwestycyjne, gdzie 3-letni budżet został już skonsumowany? Jak to się odbije na gminie i mieszkańcach-jakie będą tego skutki? Czy wystąpi brak pieniędzy na inne zadania, podwyżki podatków i opłat, cen wody i ścieków?
Lubię to! 5
HBO
HBOwizjoner6 sierpnia 2017 o 16:50
Wizjoner z Kuby pochodzi ?
Lubię to! 3
Reklama
borus
borus6 sierpnia 2017 o 14:30
Przed laty przyjechał wnuk budowniczego basenu - właściciel firmy z Niemiec. Zaoferował remont misy basenu ale w wykonaniu kwasoodpornym - taniej niż remont betonu( wykucie starego, remont podsypki, wylanie nowego - to drożej). Ale oczekiwał zlecenia. Jakoś dotąd nikt tego nie załatwił. Więc jednak można jak się chce.

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/11099-basen-miejski-reaktywacja#comments
26 LIPIEC 2017, 09:45
Basen miejski reaktywacja
JAWOR. Władze Jawora chcą przywrócić do życia nieczynny od 2012 roku odkryty basen w Parku Miejskim. - Takie są oczekiwania mieszkańców i jako gospodarz Jawora deklarowałem to w trakcie kampanii wyborczej w 2014 - mówi burmistrz Jawora Emilian BERA. - Sytuacja finansowa gminy po 3 latach sprawowania władzy w mieście jest na tyle stabilna iż możemy się podjąć tego wyzwania. Oczywiście w oparciu o środki unijne.
Lubię to! 0
powodzenia
powodzeniaborus6 sierpnia 2017 o 15:14
Jawor jest na 91 poz. na liście projektów złożonych w ramach naboru nr RPDS.06.03.01-IZ.00-02-169/16 - OSI 91. Całkowita wartość projektu wynosi 6 848 258,51, wnioskowana kwota dofinansowania 4 931 396,77), co oznacza, że niemalże 2 mln zł gmina musi mieć wkładu własnego. W tym samym czasie realizować ma też inwestycję w gospodarkę wodno-ściekową na 86,5 mln zł, gdzie ponad 40 mln zł gmina musi wyłożyć z własnych pieniędzy.
Lubię to! 4
oby się nie przeliczyć
oby się nie przeliczyćborus6 sierpnia 2017 o 15:30
A przy tym w aktywach finansowych gminy skarbniczka "chomikuje" należności przedawnione i nieściągalne, z których wpływu do budżetu z b.dużą dozą prawdopodobieństwa NIE BĘDZIE. Nie do końca więc jest wiadome, jaki jest faktyczny stan finansów gminy i jaka jest faktyczna zdolność kredytowa i inwestycyjna gminy-co ma niebagatelne znaczenie dla realizacji zaplanowanej inwestycji za 86,5 mln zł w gospodarce wodno-ściekowej, która prawdopodobnie spowoduje konieczność podwyżek cen wody i ścieków, być może też podatków (skarbniczka podczas absolutorium nie potrafiła precyzyjne podać z czego ostatecznie zamierza spłacić wkład własny na ponad 40 mln zł), ale i prawdopodobnie dodatkowo spowoduje konieczność "zaciskania pasa", a co za tym idzie ograniczoną możliwość realizacji innych zadań i inwestycji.
Lubię to! 4
kasia
kasia6 sierpnia 2017 o 12:58
https://www.youtube.com/watch?v=LmBK0xFkhH4
Lubię to! 0
O co tu chodzi?
O co tu chodzi?6 sierpnia 2017 o 12:16
Nie dziwi was że chyba już pierwszego dnia organizacji wyścigów modeli pływających na Jaworniku, Dyrektor OSiR informuje, że właśnie od tego dnia brakuje ratownika? Nie rozumiem wypłynął i nie wrócił, uciekł za granicę czy bojąc się o swój stan zdrowia gdy musiał przez cały dzień wdychać spaliny z tym motorówek i słuchać ich huku, zdecydował porzucić robotę na mniej uciążliwą?
Lubię to! 7
o
oO co tu chodzi?6 sierpnia 2017 o 12:52
A może umowę miał tylko do końca lipca, bo na sierpień były zaplanowane te modele na Jaworniku?
Lubię to! 6
torar
torarO co tu chodzi?6 sierpnia 2017 o 14:41
Podobno złożył/ła wypowiedzenie z powodu nieporozumień z wiadomo... i został jeden. Jaka prawda to mogę się tylko domyslać.
Lubię to! 4
Słowo
Słowo6 sierpnia 2017 o 12:00
1) czynny basen letni (a nie zamknięty basen i jeszcze wyłączony z użytkowania w sezonie letnim Jawornik), 2) darmowa komunikacja dla jaworzan (a nie droga służbowa limuzyna z szoferem kuzynem), 3) kino z halą widowiskową (a nie przewoźne kino), 4) praca dla jaworzan (a nie zwalnianie jaworzan i zatrudnianie znajomków i ludzi spoza Jawora), 5) remont gminnych zabytków (a nie niszczejący zamek i opowieści o remontach budynku dworca przez jego właściciela-PKP), ... Pacta sunt servanda (łac. umów należy dotrzymywać)
Lubię to! 8
jaworzanin
jaworzanin6 sierpnia 2017 o 10:01
Popatrzcie ci z ratusza na czele z burmistrzem, ile negatywnych opinii o was !!!
Zmarnowane lata. Wasza wina. Nie mam racji? Niech ktoś z was odezwie się i wskaże, co dobrego,wymiernego dla tego miasta zrobiliście. Chętnie przeczytamy. Czyżby mieszkańcy Jawora byli któtkowzroczni? Oświećcie nas w takim razie. I co? I nic, bo nikt z was się nie odezwie.
Lubię to! 6
emeryt
emerytjaworzanin6 sierpnia 2017 o 10:48
Moim zdaniem mieszkańców póki co nie stać na tak drogiego w utrzymaniu Króla Sasa i jego dworu, z ich stylem rządzenia przepełnionym licznymi, drogimi imprezami, igrzyskami, przyjęciami, pijarem, itp.-za mały budżet i za dużo czekających w kolejce do zrealizowania priorytetów mieszkańców.
Lubię to! 6
jaworzanin
jaworzaninemeryt6 sierpnia 2017 o 10:55
do emeryta Wielu jest takich, którzy po usadowieniu się na stołku już nie pamiętają, po co zostali powołani, bo tak im wygodnie. Może po wyborach będzie lepiej, a że zmiany nastąpić muszą, to mieszkańcy doskonale wiedzą i do tego doprowadzą.

Lubię to! 6
umów się dotrzymuje
umów się dotrzymujeemeryt6 sierpnia 2017 o 11:48
do jaworzanina Dlatego nigdy nie wolno zapominać kto Cię wybrał i dlatego. Nikt też nie lubi być oszukiwany, suweren też tego nie wybacza.
Lubię to! 6
OKO
OKO6 sierpnia 2017 o 00:27
Ile tu jadu, aż w oczy szczypie. Jak jest każdy widzi. Szanowni Państwo jakie macie pomysły dotyczące przyszłości miasta? co po wyborach?

- Jest kandytat?
- Jest realny pomysł na Jawor?
- A może po co czekać do wyborów i marnować kolejny rok, Referendum?
- Kto z opozycji przejmie inicjatywe ?

Konstruktywne propozycje proszę wrzucać w komentarzu.
Lubię to! 2
UCHO
UCHOOKO6 sierpnia 2017 o 00:34
nie jadu, tylko opinii, kandydata poznasz w odpowiednim czasie
Lubię to! 7
x
xUCHO7 sierpnia 2017 o 11:06
Ucho już wszystko wie.
Lubię to! 4
jaworzanin
jaworzaninUCHO7 sierpnia 2017 o 11:10
Wiadomo o 2 pewnych kandydatach na burmistrza. To kobieta z ratusza i mężczyzna z dużego osiedla. Ogólnie znani. Nie kryją chęci kandydowania. Co będzie, czas pokaże.
Lubię to! 3
maraton
maratonUCHO7 sierpnia 2017 o 11:23
jeśli to nijaka p. AR, to myślę, że nie tylko mężczyzna z osiedla wygra w przedbiegach, ale i KAŻDY
Lubię to! 3
jan
janUCHO7 sierpnia 2017 o 11:33
kadnydować będzie też druga kobieta z ratusza, taka tajemnica poliszynela
Lubię to! 2
uuuu
uuuuUCHO7 sierpnia 2017 o 11:34
zielone światło dla kobiet?
Lubię to! 3
;)
;)UCHO7 sierpnia 2017 o 11:38
z ratusza, czy raczej z jednostki poległej przylegającej do ratusza?
Lubię to! 3
osobowość i kwalifikacje
osobowość i kwalifikacjeUCHO7 sierpnia 2017 o 11:43
nie widzę w ratuszu kobiety, która by się nadawała na burmistrza, z całym szacunkiem oczywiście do urzędników i kobiet
Lubię to! 3
jan
janUCHO7 sierpnia 2017 o 14:16
do osobowość i kwalifikacje. Może na razie nie zauważone?
Lubię to! 1
jan
janUCHO7 sierpnia 2017 o 14:17
Na razie tajemnica.
Lubię to! 2
taka tajemnica
taka tajemnicaUCHO7 sierpnia 2017 o 14:36
coś mi się wydaje, że i nawet ta "osobowość" jeszcze o tym nie wie, że będzie kandydowała
Lubię to! 3
RTL
RTLOKO6 sierpnia 2017 o 00:38
Masz rację, każdy widzi jak jest, jest ŹLE i dlatego te komentarze.
Lubię to! 6
realista
realistaOKO6 sierpnia 2017 o 08:55
To są tylko opinie i sugestie mieszkańców. Jeśli zgłoszą się kandydaci to będą mieli nie lada wyzwanie, gdyż budżet nie będzie nadawał się do normalnego funkcjonowania a to za sprawą przecenionych sił Jawora do realizacji tak ogromnych projektów jakim jest modernizacja sieci wodociągowej na 80 mln zł. Poza tym mnóstwo osób zatrudnionych przez obecnego burmistrza jakimś dziwnym trafem powiązanych z ..... Odsunąć Pana Berę od stołka nie jest trudnym zadaniem, bo ludzie widzą marazm w Jaworze, ale postawić to wszystko na nogi aby zaczęło wreszcie funkcjonować, to nie lada wyzwanie. No i będzie musiała taka osoba zbudować basen który Pan Bera obiecał Jaworzanom.
Lubię to! 7
też realista
też realistarealista6 sierpnia 2017 o 09:46
Przy gospodarnym zarządzaniu, dobrze opracowanym i skalkulowanym planie (zawierającym realne, wykonalne dochody) jest to całkowicie do wykonania. Obecnie rozdmuchany są niektóre wydatki (zwłaszcza na imprezy, PR i mało skuteczną promocję bez strategii i wymiernych efektów działań), dlatego brakuje pieniędzy na ważne dla jaworzan inwestycje. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-dzialaniach-promocyjnych-miast.html) Nie on pierwszy i nie ostatni burmistrz, a moim zdaniem byli już i z pewnością trafia się lepsi gospodarze.
Lubię to! 6
jaworzanin
jaworzaninrealista6 sierpnia 2017 o 10:10
Jak się gospodarował przez te 3 lata to wszyscy widzą-duże pieniądze zostały wydane, a wymiernych efektów w mieście nie widać. Nawet pomysł ze strefą i zapoczątkowane działania były zanim nastał, a rozwija się dzięki wsparciu obecnego rządu. 3-letni budżet i tak już przepadł (został skonsumowany), więc trzeba zadbać o przyszłość Jawora i jaworzan-aby ich potrzeby były realizowane, aby w Jaworze spadało bezrobocie (w pierwszej kolejności jaworzanie, a nie zamiejscowi dostawali zatrudnienie w Jaworze), aby Jawor ożył gospodarczo, ludzie chcieli się tu osiedlać, rozwinęło się budownictwo. Do tego potrzebny jest dobry gospodarz. najpierw ciężka praca, a potem zabawa, a nie odwrotnie.
Lubię to! 5
w skrócie
w skrócierealista6 sierpnia 2017 o 10:22
Jak jaworzanie będą mieli pracę i źródło utrzymania, to i napędzi to rozwój gospodarczy miasta (będą robić tu zakupy, korzystać z usług jaworskich przedsiębiorców-pieniądze zostaną w Jaworze), wzrosną wpływy do budżetu gminy (udziały w PIT i CIT), z których będzie można realizować kolejne potrzeby jaworzan.
Lubię to! 5
jola
jolarealista6 sierpnia 2017 o 10:32
Będzie więcej mieszkańców, jaworzanie będą mieli źródło utrzymania, to i wzrosną wpływy z wody i ścieków i będzie za co spłacać tą drogą inwestycję w gospodarkę wodno-ściekową, zamiast drastycznie podnosić ludziom ceny wody i ścieków. Planując takie duże inwestycje z tak małego budżetu, trzeba myśleć kompleksowo i długofalowo, a tego wg mnie obecnie brakuje.
Lubię to! 4
takie myślenie...
takie myślenie...realista6 sierpnia 2017 o 10:36
Po kiego tyle kasy w ramach walki ze smogiem w mieście jest wywalane w te skwerki, z których mało kto korzysta i które generować będą kolejne wydatki na ich utrzymanie w okresie trwałości projektu, zamiast przeznaczyć je na realne działania w tym kierunku, tj. usuwające źródła zanieczyszczeń-wymianę pieców?
Lubię to! 4
Jawor
Jawor5 sierpnia 2017 o 22:47
Zamek,basen ,fontanny to była wizytówka Jawora niszczeje wszystko...najlepiej zaorać i posadzić drzewa i zasiać trawa, może następny super market bo w tamtej okolicy brakuje... place zabaw są niektóre w opłakanym stanie lepiej wyglądały przed remontami że niby pod Unię robione a można na palcach u jednej ręki policzyć które są dla dzieci najfajniejsze...a po remoncie małego ala parczku koło sadu nic nie zostało owszem jest teraz pięknie ale nie było można zrobić jakiegoś mini placu zabaw dla dzieci przecież tu w centrum praktycznie dzieci nie mają się gdzie bawić przed remontem były drabinki byle jakie ale były...zlikwidowali i niema nic ....ach szkoda słów....
Lubię to! 7
Patrzaca trzezwo
Patrzaca trzezwo5 sierpnia 2017 o 22:28
Mieszkanie ktore sobie zalatwil. Remontuja cala kamienice razem z dachem aby mu nie kapalo Raby
Lubię to! 6
takie tam
takie tamPatrzaca trzezwo5 sierpnia 2017 o 22:41
Ciekawe też jest kto mu remontował to mieszkanie i z jakich pieniędzy (prywatnych, czy publicznych) finansowane były te usługi i materiały?
Lubię to! 6
lokator
lokatorPatrzaca trzezwo6 sierpnia 2017 o 00:19
A komu remontują? Nie jestem w temacie, ale nasze kamieniczki z 17 dosłownie wieku niszczeją w oczach. Nam lokatorom nic robić bez zgody konserwatora wojewódzkiego nie wolno bo to zabytki pierwszego stopnia. Zarząd ma to gdzieś, mają wymówkę bo współwłaściciel sklepikarz co ma 7 procen udziału się nie zgadza. Wstyd nam kiedy ktoś nas odwiedza. Nasza klatka nie remontowana od 32 lat... mówią nam, że w katakumbach mieszkamy albo mamy taki mikroklimat...
Lubię to! 6
jak to komu
jak to komulokator6 sierpnia 2017 o 00:29
remontują kamienicę przy Chopina, w której mieszkanie nabył obecny burmistrz
Lubię to! 7
Patrzaca trzezwo
Patrzaca trzezwo5 sierpnia 2017 o 22:26
Pierwsze co burmistrz zrobił to podniosl sobie wyplate. Remontowal mieszkanie, ktorych ponoc nie ma w zasobach gminy
Lubię to! 7
jawor
jawor5 sierpnia 2017 o 22:20
k..... wychowalem sie na tym basenie a teraz nie ma kto trawy skosic raz w roku.A pracownikow w osir jest bardzo duzo i pierdza w kanciapie bo nie ma nadzoru
Lubię to! 3
chaos
chaosjawor5 sierpnia 2017 o 22:28
w urzędzie nie lepiej z tym nadzorem i robotą
Lubię to! 7
Reklama
w niemczech od 25 lat
w niemczech od 25 lat5 sierpnia 2017 o 22:11
A kogo to obchodzi bo nie BERE co miesjac 12 czy 16 tys.przez 1 kadecje dobra kasa a ty na k 4 w kuzni masz to w 3 miechy
Lubię to! 6
moje spostrzeżenia
moje spostrzeżenia5 sierpnia 2017 o 22:02
No cóż, trafił się nam polityk PR-owiec. Prawie 3-letni budżet wydany, a w mieście raptem przybyło trochę więcej zieleni do utrzymania, jakaś kładka na Jaworniku, kilka fragmentów nowych chodników, kilka wiat przystankowych, do których nie ma miejskiej komunikacji, mało funkcjonalny kiblo-schron w nieciekawej lokalizacji i prawdopodobnie nierentowny, na utrzymanie z gminnego budżetu (pieniędzy jaworzan) przybyło kilku zamiejscowych, sowicie opłacanych znajomków, pogłębiło się bezrobocie w mieście, basen widmo, do nieczynnego w sezonie letnim basenu dołączyło jeszcze ostatnie letnie kąpielisko w mieście-Jawornik, komunikacja miejska widmo-ludzie dalej muszą z buta przemierzać Jawor (jak przed 3 laty), kino widmo-pojawia się i znika, gminne zabytki straszą i rozpadają się-zwłaszcza zamek odstrasza wyglądem, coś pominąłem? Aaa, i wszechobecny wizerunek obecnie panującego przy tych samych zdarzeniach, tylko w różnych pozach, przy cudzych inwestycjach, albo wręcz na łonie natury.
Lubię to! 10
Bajm
Bajm5 sierpnia 2017 o 21:33
Nie ma, nie ma wody na pustyni, a przed nami jeszcze drogi szmat.
Czyja to jest kara, kogo wina, że czołgamy się już tyle lat ?
Tylko piach ! Suchy piach !
Tylko piach ! Suchy piach ! Tylko ...
Lubię to! 5
nie z Jawora
nie z Jawora5 sierpnia 2017 o 19:20
To prawda. Zamek niszczeje okropnie, kamieniczki w Rynku i nie tylko tam wyglądają obskurnie.
Jakiś marazm w tym mieście. To się czuje. Szkoda, bo Jawor - miasto z ciekawą historią na to nie zasługuje. Mieszkańcy dostrzegają, jak widać, wszelkie braki, ale nie urzędnicy za miasto odpowiedzialni. Może nie wszyscy, nie wiem, ale dobrze na pewno nie jest.
Lubię to! 8
Ośmiorniczka
Ośmiorniczka5 sierpnia 2017 o 18:19
basen niszczeje, zamek niszczeje, kamienice niszczeją, jaworzanie nie mają mieszkań, pracy, a "doborowe towarzystwo" się bawi, sadzi kwiatki, wypłaca sobie sowite gaże, uprawia pijar, którego ludzie już mają po dziurki w nosie-tak to widzę
Lubię to! 8
ups
upsOśmiorniczka5 sierpnia 2017 o 18:23
o sorry, kamienica, w której p.Bera kupił mieszkanie właśnie jest remontowana
Lubię to! 8
x
xups5 sierpnia 2017 o 19:22
do ups
No i proszę, a kmieniczki zabytkowe w Rynku ?!
Lubię to! 9
że tak przy okazji zapytam
że tak przy okazji zapytamOśmiorniczka5 sierpnia 2017 o 18:26
A nadworny konserwator już skończył remontować wodzowi mieszkanie? A jak tam z materiałami budowlanymi-udało się taniej "załatwić"?
Lubię to! 6
D:)
D:)5 sierpnia 2017 o 17:23
Jakie to przykre że Jaworzanie, potrafią tylko i wyłącznie narzekać..
Jak był P. Urbański burmistrzem nie było nic zrobione, teraz ten Jawor przynajmniej wygląda.. narzekajcie dalej :)
Lubię to! 4
wolne żarty
wolne żartyD:)5 sierpnia 2017 o 17:54
Za p.Urbańskiego, chociaż zastał gminę tak zadłużoną po poprzedniku (z SLD), że nawet na bieżące wydatki nie było pieniędzy, to spłacona została budowa krytej pływalni, zrobiona została starówka, ulice i chodniki, termomodernizacje gminnej przychodni, szkół i przedszkoli, odkupione od banku pomieszczenia na BOK, wymienione w mieście oświetlenie, pobudowane Orliki, wyremontowany Jawornik, itp. i to dzięki temu dziś Jawor jakoś wygląda i jeszcze są dzięki temu oszczędności na energii, ogrzewaniu, awariach. Zostało jeszcze wiele do zrobienia, bo skończyła się kadencja. A za tej kadencji pieniądze wydawane są na mało trwałe kwiatki, rabatki, kosztowne imprezy, przyjęcia , igrzyska, PR, po których w gminie pozostaje jedynie dziura w budżecie. Na krótką pamięć polecam lecytynę. Jaworzanie wyrażają swoje rozczarowanie, złość, żal, bo mają ku temu uzasadnione powody, choćby z powodu przeniesienia imprezy modeli pływających z czerwca na środek sezonu letniego, gdzie wszyscy szukają miejsca nad wodą.
Lubię to! 10
P
PD:)5 sierpnia 2017 o 18:02
D-od razu widać, że nie jesteś z Jawora, skoro takie głupoty wypisujesz
Lubię to! 9
brak skali porównania
brak skali porównaniaD:)5 sierpnia 2017 o 18:04
tak to jest, jak ktoś nie zna Jawora, jaworzan, a zabiera się za ocenę czegoś, czego nie był świadkiem
Lubię to! 7
x
xD:)5 sierpnia 2017 o 19:23
Do D. Narzekają , bo są powody. Nie widać tego ?!
Lubię to! 5
jaworzanin
jaworzaninD:)5 sierpnia 2017 o 19:28
Głupoty piszesz ! A co za kadencji obecnego burmistrza zostało zrobione. Wymień. Czekamy.
Lubię to! 8
ewa
ewa5 sierpnia 2017 o 16:38
Ku pamięci ratuszowym. Z każdym dniem, z każdą godziną wybory się zbliżają.
Lubię to! 7
zdroworozsądkowo
zdroworozsądkowo5 sierpnia 2017 o 16:24
wydaje mi się, że gdyby burmistrz zrezygnował z utrzymywania z gminnego budżetu biegających za nim fotopstryków, sztabu pijarowców, ograniczył wydatki na reprezentację, promocję, wystawne imprezy, igrzyska, przyjęcia, powiązanych z nim politycznie i rodzinnie ludzi, wysokich nakładów finansowych na skwerki, z których mało kto korzysta, to nie musiałby tak permanentnie szukać pieniędzy na realizację priorytetowych dla mieszkańców Jawora potrzeb
Lubię to! 8
Król jest nagi
Król jest nagizdroworozsądkowo5 sierpnia 2017 o 18:08
po co komuś tyle fleszy i pijarowców, nie taniej kupić lustro?
Lubię to! 8
biedron
biedron5 sierpnia 2017 o 15:53
Tęczowy samozwańczy król chodników?
Lubię to! 8
przegięcie
przegięcie5 sierpnia 2017 o 15:26
Panie Bera, a jaka jest rentowność organizowanych przez Pana drogich imprez, igrzysk, przyjęć, które trwają raptem od 1 do kilku dni; robienia skwerków, z których prawie nikt nie korzysta; remontowania niefunkcjonalnego kiblo-schronu, utrzymywania sztabu pijarowców? Po prostu słuchać się już tego nie da. Od 3 lat wydajesz Pan nasze pieniądze, z naszych pieniędzy wysoko opłacasz siebie i swoją ekipę i jeszcze mówisz, że trzeba się zastanowić, czy potrzeby jaworzan, które obiecał pan zrealizować, jak zostanie Pan wybrany są rentowne?
Lubię to! 11
Reklama
borus
borus5 sierpnia 2017 o 15:09
Kiedyś nad Nysą Szaloną na łączkach plażowało mnóstwo ludzi. Teraz brzegi rzeki zachwaszczone, pełno krzaków i drzew. Budowane były tamy spiętrzające wodę i mnóstwo korzystało z tej formy ochłodzenia się. Obecnie właściwie nie ma miejsca w Jaworze na wypoczynek nad wodą. Jawornik wypada. Trzeba się uśmiechnąć do wójta Męcinki - niech szybko realizuje coś na zalewem w Słupie.
Lubię to! 9
Plywak
Plywak5 sierpnia 2017 o 14:13
Jutro niedziela i około 500 Jaworzan znów ruszy do Strzegomia zamiast zostawiac pieniadze na jaworskim osirze. Szkoda - Dzialaj burmistrzu bo głosy uciekają z każdym ciepłym dniem
Lubię to! 12
POpływak
POpływakPlywak5 sierpnia 2017 o 16:55
w takie upały wszyscy szukają wody-rodziny z dziećmi, młodzież, emeryci, a tu takie klimaty...
Lubię to! 7
wody dla ochłody!
wody dla ochłody!5 sierpnia 2017 o 13:57
żeby w taki upał tak "grillować" jaworzan... nie dość, że ani basenu letniego, to jeszcze nawet Jawornika
Lubię to! 10
logiczne myślenie
logiczne myśleniewody dla ochłody!5 sierpnia 2017 o 14:44
jaki król, taki dwór, takie działanie
Lubię to! 8
to prawda?
to prawda?5 sierpnia 2017 o 13:39
ponoć z okolicznych sklepów zniknęły wszystkie taczki
Lubię to! 8
jaworzanin
jaworzaninto prawda?5 sierpnia 2017 o 14:54
wcale się nie dziwię, nastroje wśród jaworzan są nieciekawe-tak źle to jeszcze nigdy nie było, zawsze w taki upał był dostępny w mieście chociaż 1 zbiornik dla mieszkańców, nie wszyscy z różnych względów mogą pojechać na basen do Strzegomia, a dzieci w takie upały domagają się wody
Lubię to! 7
Magdalena
Magdalena5 sierpnia 2017 o 13:25
Dzien dobry wszytskim,
Tutaj można wysnuć dwa jedynie słuszne wnioski:
1. Mieszkańcy zadecydowali, że jest to dla nich najważniejsza inwestycja, politycy i urzędnicy MAJĄ, BO TO JEST ICH OBOWIĄZEK ,znaleźć pieniądze.
2. Burmistrz Urbański stracił posadę w dużej mierze ze względu na basen - z burmistrzem Berą będzie tak samo.

Tutaj się nie ma nad czym zastanawiać.
Lubię to! 9
Madam
MadamMagdalena5 sierpnia 2017 o 15:37
Trzeci wniosek jest taki, że Jaworowi potrzebny jest gospodarny zarządca i dobry manager. Lider lokalnego PO, polityk i jego ekipa się nie sprawdzili.
Lubię to! 8
Jawor
JaworMagdalena5 sierpnia 2017 o 22:58
Będzie następny i też będzie coś nie tak zawsze się coś znajdzie na każdego...
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzaninJawor5 sierpnia 2017 o 23:08
moim zdaniem gorzej już być nie może, szkoda naszych pieniędzy na niego i jego drogą w utrzymaniu ekipę, pieniędzy, których brakuje na nasze potrzeby
Lubię to! 6
arek
arek5 sierpnia 2017 o 13:22
Z hukiem poleci.
Lubię to! 8
x
x5 sierpnia 2017 o 13:22
Dostało się berze, dostało, ale jakie to na nim wywiera wrażenie? Pewnie żadne. Wywrze, kiedy ze stołka nareszcie poleci.
Lubię to! 9
Król jest nagi
Król jest nagix5 sierpnia 2017 o 13:31
doradcy i najbliżsi "dworzanie" pewnie Królowi lokalnego PR-u będą swoją mantrę
Lubię to! 7
Lustro
LustroKról jest nagi5 sierpnia 2017 o 23:42
sowicie opłacani przez "Króla" "dworzanie" będą mu mówić to, co on chce usłyszeć, nawet jak głos z "ludu" będzie krzyczał prawdę
Lubię to! 5
Jawor
Jaworx5 sierpnia 2017 o 23:00
To ciekawe kogo znajdziecie lepszego...nie bronie Bery ale nie da się wszystkiego na raz i od razu zrobić...
Lubię to! 1
Wyborca
WyborcaJawor5 sierpnia 2017 o 23:04
....od razu ? Człowieku to już prawie trzy lata jego rządów !
Lubię to! 7
marne kino
marne kinoJawor5 sierpnia 2017 o 23:28
Człowieku, kupę kasy wydanej na niego i jego doradczynię od PR, pijar, krótkotrwałe kosztowne zabawy, igrzyska, przyjęcia, drogą limuzynę z prywatnym szoferem (kuzynem), ściągniętą przez niego na koszt jaworzan kosztowną ekipę, a brak jest realizacji złożonych jaworzanom 3 lata temu obietnic wyborczych, brak darmowej komunikacji, nieczynny letni basen, brak hali widowiskowej z kinem, brak remontu gminnych zabytków, brak pracy dla jaworzan, a wręcz jeszcze pogłębienie bezrobocia, zwalnianie bezpartyjnych fachowców, jaworzan i zatrudnianie w ich miejsce zamiejscowych, powiązanych z nim politycznie i rodzinnie znajomków, kilku biegających za nim fotopstryków za publiczne pieniądze, masa służbowych kont internetowych, zdjęć, filmików, wywalenie kupy kasy na tworzenie sieci skwerków do utrzymania w ramach walki ze smogiem, z których mało kto korzysta, zamiast likwidacji źródeł zanieczyszczeń powietrza (przeznaczenia większych pieniędzy na wymianę pieców węglowych), itp., itd.
Lubię to! 6
do Jawor
do JaworJawor5 sierpnia 2017 o 23:32
Moim zdaniem KAŻDY będzie lepszy od obecnego, to najgorsza kadencja, jaką pamiętają jaworzanie, tak źle to jeszcze nie było. Chwalenie się cudzymi sukcesami, inwestycjami i przypisywanie sobie cudzych zasług naprawdę już na niewielu działa.
Lubię to! 6
Jwr
Jwr5 sierpnia 2017 o 13:14
Przecież to jest jakaś tragedia. Brak basenu a na Jaworniku nawet spokojnie posiedzieć nie można przez te wstrętne motorówki, co za *** pozwolił im te zawody organizować w sierpniu kosztem mieszkańców. Burmistrz naobiecywał a jedyne co robi marnowanie naszych pieniędzy na głupoty i zatrudnienie niekompenentych ludzi po znajomości! Wstyd. A zapomniał bym jak bera lansuje się tym Mercedesem to nie jego zasługa a rządu!
Lubię to! 11
jan
jan5 sierpnia 2017 o 13:10
Właściwego osądu, lepszego wyboru życzmy sobie Mieszkańcy Jawora. Nie wierzyć tym, którzy zawiedli.
Lubię to! 7
jaworzanin
jaworzanin5 sierpnia 2017 o 13:08
Po takich komentarzach, gdyby miał honor, ustąpiłby on i jego nieudana świta, ale nie, trzeba się trzymać stołków za wszelką cenę jak rzep psiego ogona. Niedługo wybory, możecie się pakować.
Lubię to! 11
Reklama
TaKi tam .
TaKi tam .5 sierpnia 2017 o 13:01
Burmistrzu ,poczytaj Pan komentarze na ten temat .Moze wyciągnie Pan jakieś sensowne wnioski czego" szary " lud chce .Ktoś na Pana głosował i oczekuje spełnienia obietnic.Zachowaj się Pan jak facet ,wstydu sobie oszczędz :)
Lubię to! 14
Król lokalnego PR-u
Król lokalnego PR-uTaKi tam .5 sierpnia 2017 o 13:54
a co to znaczy "zachować się jak facet"?
Lubię to! 0
Jaworzanin
JaworzaninKról lokalnego PR-u5 sierpnia 2017 o 15:53
Stawić czoła problemom, a nie uciekać na imprezy po fotki jak jakiś laluś. Brak mu odpowiedzialności.
Lubię to! 8
Narcyz
Narcyz5 sierpnia 2017 o 12:44
Lustereczko powiedz przecie, kto najpiękniejszy na świecie?
Lubię to! 9
wrrrrrrr
wrrrrrrr5 sierpnia 2017 o 12:13
Facet nie myśli .Niech posłucha ludu ,czego oni chcą ,zrealizuje chociaż ten basen na początek i ma wygraną w następnych wyborach a tak ? chociaz niewiem ...jest wiele osób które powiedzą " bo on taki przystojny i tak ładnie mówi -zagłosuję na niego "
Lubię to! 12
Pisak
Pisak5 sierpnia 2017 o 11:27
A naiwni dalej będą głosować na bajarza-wodzireja :/
Lubię to! 11
banał
banał5 sierpnia 2017 o 11:17
normalne, takie "grillowani" jaworzanie czują się oszukani, niezadowoleni
Lubię to! 9
Wojtas
Wojtas5 sierpnia 2017 o 11:10
Inni włodarze jeśli nie budują basenów to chociaż termomodernizują szkoły, ośrodki zdrowia, budują boiska itd. więc się rozwijają. Żądam inne pytanie jaką jest rentowność tak nagminnie robionych skwerow? Nawet powiem ze żaden z nich nie przynosi ani złotówki zysku tylko koszty w ich powstaniu i utrzymaniu więc po co takie uwielbienie nad tymi skwerami ?
Lubię to! 10
rentowność
rentowność5 sierpnia 2017 o 10:33
Niech się lepiej zastanowi nad rentownością swoją i swojej ekipy. Szkoda naszych pieniędzy na niesłownego lub nieudolnego, drogiego w utrzymaniu gościa i jego ekipę. Ile publicznych pieniędzy poszło na tego naszego jaworskiego Petru, jego doradczynię od PR-u, reprezentację, promocję i pijar? Co za to można by przez te 3 lata zrobić dla jaworzan? Czy jaworzanie mieliby za to czynny letni basen i darmowa komunikację miejską?
Lubię to! 14
😱😱😱
😱😱😱rentowność5 sierpnia 2017 o 11:54
W 2015 roku pensja 143 993 ,16 zł. a w 2016 roku pensja 151 866 ,94 zł. - BIP Gmina Jawor.
Kosztowny ten nasz włodarz !
Lubię to! 11
x
x😱😱😱5 sierpnia 2017 o 12:03
i jego doradczyni od PR, oraz jego BMW ekipa
Lubię to! 9
masakra
masakra😱😱😱5 sierpnia 2017 o 15:01
a jego strzegomska doradczyni od PR-u kosztowała jaworzan w 2016r. ponad 93 tys.zł !
Lubię to! 6
pona 93 tys. zł NETTO
pona 93 tys. zł NETTO😱😱😱5 sierpnia 2017 o 15:03
http://www.jawor.bip.net.pl/?a=5274
Lubię to! 5
Takie pytanie ?
Takie pytanie ?😱😱😱5 sierpnia 2017 o 15:24
To nasz burmistrz podwyżkę dostał czy premię bo dochód jest wyższy w porównaniu do poprzedniego roku ?????
Lubię to! 6
podwyżka
podwyżka😱😱😱5 sierpnia 2017 o 15:28
pewnie różnica w stażu
Lubię to! 6
x
x5 sierpnia 2017 o 10:19
Z wielu radnych żaden pożytek, pogonić to towarzystwo w następnych wyborach, a może zacząć każdego z nich imiennie rozliczać? Wymienić, co zrobił, czego nie zrobił. Tak Jaworzan rozmowa na łamach komentarzy. Kogo zaboli, niech się tłumaczy. Będzie ciekawie.
Lubię to! 7
przykro aż głupio
przykro aż głupiox5 sierpnia 2017 o 10:40
No dobrze pogonić,ale na kogo wymienić jak z tego co się obserwuje same kolesiostwo od najnizszego do najwyższego stołka,malo tego niektóre stanowiska sa dziedziczone,miały być zmiany na lepsze a jest jak było,jedyna nadzieja w nadchodzących powoli wyborach.
Lubię to! 5
wg mnie
wg mnieprzykro aż głupio5 sierpnia 2017 o 10:49
Jaworowi potrzebny jest gospodarny zarządca, dobry manager. Lider lokalnego PO, polityk jak widać się nie sprawdził.
Lubię to! 9
kolesiostwo
kolesiostwox5 sierpnia 2017 o 10:44
jak wybrano PO+SLD, to wcale się nie dziwię, że tak jest
Lubię to! 11
autor
autorx7 sierpnia 2017 o 14:31
może tak zacznij od siebie, będzie prościej i ciekawiej
Lubię to! 1
nie z Jawora
nie z Jawora5 sierpnia 2017 o 10:01
Ale dziadostwo w tym Jaworze, kompromitacja ! Basen był kiedyś czynny, zadbany, a teraz jaki jest, każdy widzi !
Zmieńcie Mieszkańcy nieudolne władze przy najbliższych wyborach. Innego wyjścia nie ma. Powodzenia.
Lubię to! 12
brak słów
brak słównie z Jawora5 sierpnia 2017 o 10:07
a najlepiej, to jeszcze przed wyborami, bo szkoda naszych pieniędzy
Lubię to! 7
Były ratownik
Były ratownik5 sierpnia 2017 o 09:23
Chcemy swojego jaworskiego basenu otwartego! Stop marazmowi w Jaworze
Lubię to! 15
Reklama
liczy na naiwność?
liczy na naiwność?5 sierpnia 2017 o 09:18
Facet miał 3 lata, aby uruchomić dla jaworzan letni basen i darmową komunikację. 3 budżety gminne wydane, a on teraz opowiada, że zamierza się zastanawiać nad tym, co zrobić z basenem. Komunikacja pewnie pojawi się przed samymi wyborami.
Lubię to! 17
takie rządy
takie rządyliczy na naiwność?5 sierpnia 2017 o 13:42
minęły 3 lata, nie ma basenu, nie ma darmowej komunikacji, nie ma kina z salą widowiskową i nie ma pieniędzy (3-letni budżet wydany)
Lubię to! 7
Źle się dzieje w Jaworze
Źle się dzieje w Jaworze5 sierpnia 2017 o 09:16
Śmieje się z nas Strzegom, Legnica, Swiebodzic, Dobromierz, Bolków i inne sąsiednie miasta które cieszą się ze mieszkańcy Jawora odwiedzają ich obiekty i dają im zarobic. 23 tys. mieszkancow i brak realnych działań na ich rzecz od 3 lat. Nie liczę skwerow i toalety na placu wolności do której obecnie nie ma dojazdu dla turystów.
Lubię to! 14
ech
echŹle się dzieje w Jaworze5 sierpnia 2017 o 19:05
to prawda, skoro przez 3 lata nie potrafi nawet basenu letniego wyremontować, to co dopiero mówić o jakiś większych inwestycjach
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzanin5 sierpnia 2017 o 08:38
ja proponuję, aby zaczął oszczędzać na sobie i na swojej "drużynie", a nie na jaworzanach i ich priorytetach
Lubię to! 17
Zla
Zla5 sierpnia 2017 o 08:36
Za rzadow bery jawor odzyl co wy pierdzielicie . Zaczyna mnie wkurzac ten pisowski portal. Piszecie glupoty i to co jestsie wam wygodniej . Jawor zarabia na tych mistrzostwach . Basen nie nadajema sie do renowacji lepiej bybyo i taniej stworzyc nowy kolo np slowianki i, byze byl duzy kompleks w jednym. Wkoncu w jaworze sa jakies imprezy cos si dzieje . Chociaz dla pisiakow to zle bo ludzi zamiast do kościółka to wychodza rodzinnie w miasto.
Lubię to! 3
bez jaj
bez jajZla5 sierpnia 2017 o 08:52
Monia, Lesiu, czy jak Ci tam, zostaw te swoje wywody dla naiwnych
Lubię to! 11
wolne żarty
wolne żartyZla5 sierpnia 2017 o 09:01
Słuchaj no Zla, przestań pierdzielić, bo za Bery nie dość, że jaworzanie nie maja czynnego letniego basenu od 3 lat pomimo takich składanych im obietnic wyborczych, to jeszcze w okresie wakacji wyłączany z użytku jest Jawornik. I jeśli myślisz, że ludzie wolą kwiatki i rabatki zamiast letniego basenu, to jesteś w błędzie. PR, Imprezy, igrzyska, bale, przyjęcia, droga limuzyna z prywatnym kierowcą, PR-owcy kosztują, a ludziom wmawia się, że brak jest pieniędzy na ich potrzeby, priorytety-darmową komunikację, inwestycje w basen, remonty infrastruktury miejskiej i komunalnej, zabytków, itp., o które od dawna się upominają, a które im podczas kampanii wyborczej (3 lata temu!!!) obiecał.
Lubię to! 15
sponsor
sponsorZla5 sierpnia 2017 o 09:03
Zla-ile bierzesz kasy i jakie dostajesz nagrody za takie teksty?
Lubię to! 12
Ola
OlaZla5 sierpnia 2017 o 09:25
A niby w jali sposób Jawor zarabia na tych mistrzostwach? Wstęp dla kibiców na zawody nie jest biletowany, a jak raz przejeżdżałam obok Jawornika to garstka kibiców była.
Lubię to! 14
realista
realistaZla5 sierpnia 2017 o 09:56
Na PR, to się ludzie mogą nabrać na początku, potem już oceniają po działaniach. Jaworzanie zawarli z Berą społeczny kontrakt, drogo go opłacili i żądają oczekiwanych-obiecanych im efektów, a tych nie dość, że nie widać, to jeszcze nie widać pieniędzy, choć do wykorzystania miał 3-letni budżet. Suwereni nie są aż tak naiwni, za jakich się ich uważa. Skoro Polacy potrafili ocenić 8-letnie rządy PO w kraju, to i jaworzanie potrafią ocenić rządy lokalnego PO-wca i jego SLD-owskiego koalicjanta.
Lubię to! 10
arek
arekZla5 sierpnia 2017 o 10:09
A co tu ma PIS do rzeczy?! Obsesja jakaś? O basenie mowa, czytaj ze zrozumieniem. W parku basenu nie ma, na Słowiance odkrytego nie ma. O to ludziom chodzi.
Lubię to! 11
przykro aż głupio
przykro aż głupioZla5 sierpnia 2017 o 10:28
ten basen to część naszej historii,bardzo dobra lokalizacja,idealny obiekt zarówno dla młodzieży i małych dzieci,szkoda tylko ze burmistrz ma gleboko w poważaniu nas,wyborców.
Lubię to! 9
opłacalność inwestycji
opłacalność inwestycji5 sierpnia 2017 o 08:28
Burmistrz zastanawia się nad opłacalnością inwestycji remontu basenu letniego. A ciekawe jaki był koszt reanimacji publicznej toalety na Placu Wolności i jakie koszty od otwarcia zostały na nią poniesione a jakie uzyskane przychody?
Lubię to! 13
są 3 typy ludzi
są 3 typy ludzi5 sierpnia 2017 o 08:10
są tacy, co mówią, są tacy co piszą i są tacy, co działają-tylko tych ostatnich efekty pracy są widoczne
Lubię to! 8
Rodzic  dzieci
Rodzic dzieci5 sierpnia 2017 o 07:54
Literówka się wkradła miało być rodzic dzieci .
Lubię to! 0
Rodzić dzieci
Rodzić dzieci5 sierpnia 2017 o 07:52
Jak co roku to samo obiecanki cacanki a głupiemu radość . Basen w 100% by się sprawdził w naszej miejscowości ,jest wiele rodzin które borykają się w takie upalne dni gdzie iść z dziećmi popływać . A jak zaobserwował, to na Jaworze remontują się skwerki i przystanki autobusowe które i tak są niszczone przez wandali. A basenu jak nie było tak nie będzie i nie liczmy na to że w przyszłym roku zostanie otworzony , przykre to ale prawdziwe .
Lubię to! 13
???
???Rodzić dzieci5 sierpnia 2017 o 09:28
Ja się pytam po co postawiono nowe wiaty na przystankach o których wiadomo było że zostaną wyłączone z użytku na czas remontu dk3? Nie lepiej było zaczekać so zakończenia remontu drogi i wtedy je postawić?
Lubię to! 10
mało skuteczne
mało skuteczne5 sierpnia 2017 o 07:50
Po co Pan radny Detyna dalej pisze do burmistrza, skoro otrzymuje mętne i mgliste odpowiedzi?
Lubię to! 4
Poto
Potomało skuteczne5 sierpnia 2017 o 12:15
Po to , że może w końcu otrzyma jasną, sensowną odpowiedź. On przynajmniej pisze, pyta i interesuje się naszymi sprawami.
Lubię to! 3
jaki cel?
jaki cel?Poto5 sierpnia 2017 o 12:21
otrzymał taką? co z nią zrobił?
Lubię to! 3
Autor
AutorPoto5 sierpnia 2017 o 16:04
Czytaj ze zrozumieniem tekst. Bera odpowiedział tak, jak jest w cytacie.
Lubię to! 2
Ośmiorniczka
Ośmiorniczka5 sierpnia 2017 o 07:48
Bera kandydując na burmistrza obiecywał jaworzanom 1) czynny basen letni, 2) darmową komunikację dla jaworzan, 3) kino z halą widowiskową, 4) pracę dla jaworzan i co mamy-1) od 3 lat nieczynny letni basen letni, dodatkowo okresowo jeszcze zamknięty Jawornik, a w zamian kurtyna wodna w rynku, 2) brak darmowej komunikacji ale za to nowy wypasiony samochód służbowy dla burmistrza razem z prywatnym szoferem kuzynem, 3) przewoźne kino, 4) zwalnianie jaworzan i zatrudnianie ludzi spoza Jawora, powiązanych z nim politycznie. Ja czuję się oszukany przez Berę. Nie ma pieniędzy? Serio? To po co tyle pieniędzy wpakował przez te 3 lata pakuje w pijar, imprezy, igrzyska, przyjęcia, reprezentację, skoro Jawor jest biedny i nie stać go na priorytetowe dla mieszkańców inwestycje?
Lubię to! 14
mieszkaniec
mieszkaniecOśmiorniczka5 sierpnia 2017 o 08:04
To po co tyle pieniędzy wydał na kwiatki i rabatki, które nie były dla mieszkańców priorytetowe, z których mało który mieszkaniec korzysta i generują jeszcze dodatkowe wydatki na utrzymanie?
Lubię to! 11
mieszkaniec2
mieszkaniec2mieszkaniec7 sierpnia 2017 o 14:23
Jaki następny temat proponujesz ?
Musimy się przecież wygadać. I to byłoby na tyle.
Lubię to! 0
rozdawnictwo
rozdawnictwoOśmiorniczka5 sierpnia 2017 o 08:15
Po co rozdaje takie wysokie nagrody dla i tak dobrze opłacanych urzędników, a w dodatku jeszcze nagradzając ich za ich zaniedbania?
Lubię to! 11
kto za to zapłaci?
kto za to zapłaci?Ośmiorniczka6 sierpnia 2017 o 14:33
Ciekawe z czego burmistrz zaplanował (a przynajmniej powinny być sporządzone takie prognozy) wkład własny do tej inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową na 86,5 mln zł, gdzie ponad 40 mln zł gmina musi wyłożyć z własnych pieniędzy. W ramach tego projektu ma być zrealizowana budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej wzdłuż ulicy Cukrowniczej, która będzie także obsługiwała tereny jaworskiej strefy ekonomicznej. Drugi etap prac obejmie przebudowę przepompowni. Ostatnim i najbardziej kosztownym etapem będzie modernizacja oczyszczalni ścieków, która obsługuje obecnie miasto Jawor oraz gminy: Paszowice, Męcinka, Mściwojów. Czy to się wiąże z podwyżką cen za wodę i ścieki dla jaworzan i jaworskich przedsiębiorców i w jakiej wysokości? Jak skalkulowano te koszty?
Lubię to! 4
Reklama
realista
realista5 sierpnia 2017 o 01:24
Nikt ci tyle nie da, co ci obieca burmistrz z PO.
Lubię to! 13
!!!
!!!realista5 sierpnia 2017 o 07:34
A to jak ludziom obiecywał, to nie miał przygotowanego gotowego planu działania? Mija 3 sezon letni za jego kadencji a on dopiero zaczyna się zastanawiać czy i jak to zrobić, bo lada moment następne wybory?
Lubię to! 13
Andrzej
Andrzej4 sierpnia 2017 o 23:45
Na tym basenie się wychowałem. Żal patrzeć co się z nim teraz dzieje. Tam szkoliła się niemiecka kadra pływaków przed igrzyskami, a u nas wszystko zostało zaprzepaszczone.
Lubię to! 16
sceptyk
sceptykAndrzej6 sierpnia 2017 o 16:44
a co to jakieś resentymenty po-niemieckie? Może masz dziadka w Wehrmachtu???
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.