Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Duże rodziny płaciły za błędy pracowników?

Na początku lutego informowaliśmy o zmianach zasad wstępu na Krytą Pływalnię „Słowianka” dla posiadaczy Jaworskiej Karty Dużej Rodziny oraz wykorzystania karnetów dla dzieci przedszkolnych.

© Paweł Sasiela

Podczas lutowej sesji w sprawie negatywnych dla rodzin wielodzietnych zmian interpelował radny Krzysztof Detyna

Jaworska Karta Dużej Rodziny działa, ale od Nowego Roku zmieniły się zapisy dotyczące wpuszczania na basen rodzin posiadających JKDR. Teraz, żeby uczestnik tego programu wszedł ze zniżką, to musi pojawić się trzyosobowa rodzina. Pojedynczo, tak jak do tej pory, już nie można wejść ze zniżką. Jest to poważne utrudnienie, ponieważ np. kiedy rodzice pracują, a dzieci chodzą do szkoły na zajęcia pozalekcyjne to trudno jest skompletować, by wszystkim trzem osobom pasowało pójść na basen. Każdy ma swoje zajęcia, więc z mojej strony jest gorąca prośba, żeby wrócić do starych zapisów tego programu i żeby każdy, pojedynczo mógł swobodnie korzystać z basenu krytego - apelował wówczas radny Detyna.

Odpowiedź jaką radny otrzymał na interpelację jest co najmniej zaskakująca. Jak czytamy w piśmie podpisanym przez zastępcę burmistrza Agnieszkę Rynkiewicz

- W programie "Jaworska Karta Dużej Rodziny" nie wprowadzono żadnych zmian. Nieporozumienia dotyczące zniżek zakupu biletów wstępu na Krytą Pływalnię „Słowianka”, wynikało z błędnej interpretacji zapisów programu przez pracowników - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Sprawa budzi kolejne wątpliwości. Co bowiem w przypadku roszczeń ze strony osób, które niesłusznie zapłaciły wyższą cenę za bilety? Nie wiemy również kto odpowiada za ową błędną interpretację, narażającą jednostkę gminną na straty nie tylko wizerunkowe.

Reklama

Komentarze (15)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Autor
Autor22 marca o 14:51
Ale krętacze z tych urzędników. Dno!
Lubię to! 6
Jaworzanin
Jaworzanin22 marca o 11:16
Przez rok była dobra interpretacja i nagle pracownicy wpadli na pomysł innej interpretacji? Kitować to sobie możecie lemingów :/
Lubię to! 9
kris
kris21 marca o 20:34
a kto zapłaci za błędy dużej rodziny??może ludzie nie mogący mieć dzieci??
Lubię to! 1
mieszkanka
mieszkanka21 marca o 10:24
Dobrze, że radny złożył interpelację, bo nie wiadomo jak długo trwałaby ta "błędna interpretacja"...
Lubię to! 12
Klient
Klientmieszkanka21 marca o 20:43
Zadna błedna interpretacja tylko polecenie pana matkowskiego
Lubię to! 11
Macho
MachoKlient22 marca o 15:43
Też tak myślę, ale tylko pracownicy mogą to potwierdzić. Kasjerki boją się zwolnienia z pracy, a ten tchórz nie okaże się mężczyzną i nie przyzna do błędu tylko chowa się za kobietami. Wstyd...
Lubię to! 5
zażenowany
zażenowany21 marca o 08:54
Szkoda, że w odpowiedzi Pani Agnieszka Rynkiewicz nie wskazała, o których pracowników się rozchodzi, czy pracowników basenu czy pracowników ratusza.
Lubię to! 16
pokrzywdzony
pokrzywdzony20 marca o 23:34
jak zwykle dowodztwo zwala winę na podwładnych a fe
Lubię to! 12
COCO
COCO20 marca o 22:02
2 przetarg na remont basenu rozstrzygnięty wygrała firma z Lubina z ceną 22mln (20mln w pierwszym przetargu),a inwestor ma 17,druga firma się wycofała, gdyż nie dostała odpowiedzi na konkretne zadane pytania związana z inwestycją.pewnie znowu będzie nieważny -brak środków, ściemy ciąg dalszy,czekamy na 3 przetarg,do wyborów jakoś zleci....
Lubię to! 9
Mieszkaniec
Mieszkaniec20 marca o 21:58
Brawa dla wójta Mecinki, gmina rozwija się w dobrym kierunku
Lubię to! 0
??
??Mieszkaniec21 marca o 09:45
A basen wybudował, bo nie wiem skąd w tym temacie wziął się nagle wójt Męcinki?
Lubię to! 2
mama przedszkolaka
mama przedszkolaka20 marca o 18:21
no a co z bezpłatnym korzystaniem z pływalni dla przedszkolaków bez ograniczeń do godz. 17 i bez weekendów? tego tematu pan radny nie poruszył!
Lubię to! 4
Magnolia
Magnoliamama przedszkolaka21 marca o 16:30
Przyjdzie czas i na to. Etapami ale do przodu. Brawo radny
Lubię to! 5
weles
weles20 marca o 18:09
Odpowiada dyrektor jednostki, a jesli ktos przeplacil, niech sie zglosi z biletem i karta upowazniajaca do znizki i wystapi o zwrot roznicy, ewentualnie niech mu karnet dadza na godzine lub dwie, zeby byla radosc. I tak to powinno sie zalatwiac, a nie jakimis durnymi pismami i przepychankami kto jest wazniejszy, albo kto bardziej dba o mieszkancow
Lubię to! 2
Jaworzanin
Jaworzaninweles21 marca o 10:35
Wszyscy przechowują bilety z basenu przez dwa lata, bo mogą się przydać :) Opamiętaj się "weles". Na buty na przykład, ustawowo jest reklamacja, a na basen???
Lubię to! 6
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.