Piątek, 19.04.2024 413

SAT z medalami z Międzywojewódzkich Mistrzostw w Taekwon-do

W dniu 17.03.2018 w Borowej pod Wrocławiem odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do.

© materiał prasowy

Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W turnieju wystartowało 105 zawodników z 12 klubów. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 17 zawodniczek i zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy zdobyli łącznie 20 medali.

Ogromnym sukcesem zakończył się start juniorów młodszych, w klasyfikacji medalowej juniorów młodszych Sportowa Akademia Taekwon-do okazała się najlepszym klubem Mistrzostw i zajęła I miejsce tuż przed LKT Legnica oraz WSKT Wrocław. Najlepiej z sekcji jaworskiej zaprezentowała się Oliwia Puchała, która wygrała swoją kategorię wagową do 46kg i zdobyła złoty medal.

Jaworzanie ze Sportowej Akademii Taekwon-do podczas Mistrzostw zdobyli medale w kategorii wiekowej juniora młodszego:

- Kasper Słociak - brąz w konkurencji walk do 68kg oraz brąz w konkurencji układów,

W najbliższy weekend w Głubczycach na Grand Prix Polski wystartuje 7 osobowa najbardziej zaawansowanych zawodników. Kolejne zawody odbędą się w kwietniu, będzie to drugi turniej kwalifikacyjny do MP Juniorów oraz Juniorów Młodszych oraz turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, w których łącznie we trzech kategoriach wiekowych wystartuje blisko 50 zawodników SAT.