Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Krzysztof Kowalczyk kandydatem na burmistrza Jawora

Znamy już pierwszego i jak się wydaje najpoważniejszego kontrkandydata dla obecnie urzędującego włodarza Jawora w wyborach na fotel burmistrza miasta.

© Paweł Sasiela

Jest nim 38-letni obecny radny Rady Miejskiej Krzysztof Kowalczyk, szczęśliwy mąż i ojciec. Przez blisko 10 lat był pracownikiem Starostwa Powiatowego w Jaworze najpierw w Wydziale Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich, a następnie przez wiele lat w Wydziale Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich jako specjalista ds. pozyskiwania środków zewnętrznych. W tym okresie dbał m. in. o skuteczne pozyskanie i rozliczenie środków np. na modernizację ul. Starojaworskiej, przebudowę warsztatów PCKZ przy ul. Wrocławskiej czy realizację I-go etapu ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Myśliborza.

Przez ponad rok kierował najnowocześniejszym na Dolnym Śląsku obiektem edukacji geologicznej zwanym Sudecką Zagrodą Edukacyjną w Dobkowie, który również powstał dzięki wsparciu środków zewnętrznych z UE oraz WFOSiGW rozliczanych przez Krzysztofa Kowalczyka i jego współpracowników.

Od lutego 2017 r. pełni funkcję dyrektora Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych przy ul. Starojaworskiej wdrażając wiele nowych i ciekawych rozwiązań, które zbliżają jednostkę budżetową do bilansowania swojej działalności, co w latach minionych było dalekie od oczekiwań. To pod tą jednostką działa również przepiękny Pałacyk w Muchowie, który również przechodzi swoją drugą młodość i cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. To tam odbywają się pikniki kombatancie, powiatowe przeglądy zespołów folklorystycznych, liczne wizyty studyjne czy organizowane są zloty samochodów zabytkowych.

Z Krzysztofem Kowalczykiem rozmawiamy o tym dlaczego zdecydował się na start, o wsparciu dla jego kandydatury, działalności społecznej i Pakiecie dla Jawora.

 

Dlaczego zdecydował się Pan powalczyć o fotel burmistrza?

Jestem zdania, że potencjał Jawora można wykorzystać zdecydowanie lepiej. Skuteczny włodarz to ten, który będzie umiał spełnić oczekiwania mieszkańców, pozwalał miastu jak i mieszkańcom się rozwijać, a najlepiej jakby realizował to przy wsparciu środków zewnętrznych, co mam już we krwi. Zarządzanie samorządem to sztuka dyplomacji i kierowania szerokim zespołem ludzi, w tym jednostkami organizacyjnymi. Te działania powinny polegać na współpracy i wsłuchiwaniu się w głos mieszkańców.

Mówi się o szerokim wsparciu dla Pańskiej kandydatury.

Cieszę się, że udało mi się zjednoczyć kilka środowisk. Obok Porozumienia Prawicy, przekonałem do siebie również m.in. Jaworski Obywatelski Ruch Samorządowy z Grzegorzem Olszewskim na czele oraz kilka innych podmiotów. Za to wsparcie bardzo chciałbym im podziękować. W tej decyzji utwierdza mnie również mój przyjaciel Jacek Wieczorek, nauczyciel PCKZiU, dr Dorota Domińska-Werbel dyrektor PORE, a także wiele innych znanych osobowości z Jawora. W wielu sprawach mamy podobne spojrzenie na nasze miasto. Razem tworzymy dobry zespół i najlepszy program rozwoju Jawora. Podjęliśmy decyzję, że przyjmiemy nazwę Porozumienie Samorządowe, będąc z dala od polityki i koncentrując się na sprawach Jawora. Dlatego też tak bardzo zależy nam na osobach angażujących się społecznie, myślących perspektywicznie i z optymizmem patrzących w przyszłość.

Co dokładnie znajdzie się w waszym programie?

Deklaruję, że wraz z innymi członkami Porozumienia Samorządowego poinformuję o szczegółach już niebawem. Obecnie kończymy prace nad planem rozwoju, nazwanym przez nas Pakietem dla Jawora. Będzie to gotowy zestaw rozwiązań, pozwalających na realizację najtrudniejszych i najbardziej pilnych spraw zgłaszanych przez jaworzan, m. in. podczas dwukrotnych już akcji zbierania przez nasze środowisko propozycji do budżetu Gminy Jawor na lata 2017 i 2018. Wiele tych zadań będzie oparte o środki zewnętrzne: unijne, jak i rządowe, a dotyczyć będą dróg, mieszkań, infrastruktury edukacyjnej i sportowej, pomocy społecznej. Będą też zadania niezwykle innowacyjne, nie tylko na skalę Dolnego Śląska, ale i Polski.

Pańska działalność społeczna i liczne kontakty będą przy tym bardzo pomocne?

Z pewnością tak. Od 16 roku życia aktywnie działam jako instruktor w ramach ZHP, prowadząc drużyny harcerskie, a obecnie działając w Harcerskim Klubie Żeglarskim, który szkoli nasze jaworskie dzieci z zakresu sportów wodnych (kajakarstwo, windsurfing, żeglarstwo). Jestem także społecznym instruktorem w Spółdzielczym Klubie na Osiedlu Słowiańskim oraz inicjatorem lokalnych wydarzeń realizowanych wspólnie z mieszkańcami, jak Harcerskie Święto Latawca czy mecze integracyjne mieszkańców w piłkę nożną. Poza tym aktywnie działam w kilku innych regionalnych środowiskach jak np. w obejmującym obszar aż trzech powiatów Stowarzyszeniu Kaczawskim, pełniąc w nim funkcję społecznego członka zarządu.

Wielokrotnie w swoich wypowiedziach odnosił się Pan do roli lokalnych przedsiębiorstw w rozwoju Jawora.

Miasto Jawor wchodząc na drogę rozwoju gospodarczego powinno szczególnie wspierać podmioty działające w branżach handlowo-usługowych oraz produkcyjnych. Nasi lokalni, nie tylko miejscowi przedsiębiorcy, mają ogromny potencjał i budują kapitał tworząc nowe miejsca pracy. Ale należy wreszcie zagwarantować odpowiednie warunki dla ich wzrastania i impuls do rozwoju. Z bólem patrzę na osłabianie lokalnego handlu przez wciąż rozrastającą się w Jaworze sieć marketów. Dotyczy to każdej branży, jak tekstylia, zabawki, materiały budowlane, nie mówiąc o kryzysie drobnych sklepów spożywczo-warzywnych, które jakiś czas temu były rodzinnymi biznesami, a dziś ledwo wiążą koniec z końcem, dając tyko 1-2 miejsca pracy. Dlatego też np. od blisko dwóch lat promuję pomysł wsparcia lokalnego handlu na Podzamczu i opracowania programu przywrócenia mody na kupowanie w tym miejscu na zasadach „zdrowa i świeża żywność”. Cieszymy się wszyscy z pozyskanego przez polski rząd dużego inwestora - firmy Mercedes, niemniej jednak nie wolno nam zapominać o istniejących obecnie w Jaworze podmiotach gospodarczych, które również oczekują na wsparcie i pomoc. I należy tego wysłuchać, zrozumieć i się z tym zmierzyć w konkretnym działaniu.

Jest Pan niezwykle aktywnym radnym, z rekordową liczbą interpelacji zgłaszanych w imieniu mieszkańców, która już dawno przekroczyła okrągłą setkę. Co określiłby Pan za swój sukces w pracy jako radnego?

Staram się występować z propozycjami wielu inicjatyw. Jedną z nich była przywołana przez państwa portal wymiana wiat przystankowych. Osobiście poszedłbym z nimi jeszcze dalej, czyli wykonał tematyczne wiaty, z których każda przedstawiałaby w ramach swojej konstrukcji inny walor Jawora, jego dziedzictwo kulturowo-historyczne, przemysł z którego słynął w przeszłości czy znane osobistości pochodzące z Jawora. Podróżujący, oczekując na transport, miałby możliwość poszerzenia wiedzy na te tematy i wzmocnienia tożsamości lokalnej. Przedsięwzięcie byłoby z pewnością innowacyjne, a przy tym bez problemów można byłoby je zrealizować ze środków zewnętrznych, np. w ramach projektów transgranicznych, a nie jak dotychczas jedynie z funduszy gminy. Szkoda, że tak się nie stało, ale mam nadzieję, że jeśli będzie taka wola mieszkańców, dokończymy wspólnie ten proces.

Inne akcje to aktywne uczestnictwo na rzecz przeciwdziałania powstaniu wytwórni masy bitumicznej, a później fabryki betonu przy byłej cukrowni w Starym Jaworze (liczne pisma), modernizacji drogi dojazdowej do garaży oraz dróg do dzielnic peryferyjnych jak np. przy Osiedlu Robotniczym. Promocja programu dopłat do wymiany starych pieców na ekologiczne – wydanie własnych ulotek, aktywność na rzecz powstania miejsc postojowych oraz budowy ścieżek rowerowych. To stąd wziął się z resztą pomysł na organizację happeningu „Jawor na dwóch kółkach”.

Zapraszam też wszystkich mieszkańców Jawora do otwartej dyskusji i dzielenia się również pomysłami, mówienia o swoich oczekiwaniach, problemach, ale i wspólnym dążeniu do ich rozwiązania. Jawor to my wszyscy!

Reklama

Komentarze (120)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworsk
jaworsk12 sierpnia o 10:17
Nareszcie jakiś sensowny kandydat. Mam nadzieję, że przedstawi ciekawy i realny plan rozwoju dla Jawora. Na razie plus ma za to, że dużo działa na rzecz młodzieży, potrafi oderwać młodzież od komputera i komórek. Pomysły na Jawor też ma, co nie raz udowodnił. Nie jest pozorantem, nie udziela się nagle np. na rzecz Kościoła, aby zdobyć głosy. Ważne jest też to, że okazuje szacunek innym ludziom, w tym swoim pracownikom. Nie słyszałem, aby przeciwko niemu prowadzone były sprawy w sądzie pracy o niezasadne zwolnienie czy mobbing. A to też jest ważne, nie czuć strachu wobec swojego szefa. Póki co Kowalczyk jak dla mnie wygrywa w jaworskim rankingu.
Lubię to! 12
coraz bliżej finału
coraz bliżej finału10 sierpnia o 09:57
W wielu gminach PIS popiera bezpartyjnych kandydatów. W naszym grodzie obecnie rządzi przedstawiciel PO (p.Bera) w koalicji z SLD (p.Rynkiewicz). I znów lokalne struktury przeciwstawnych partii (PO i PIS) stają w wyborcze szranki. Nie wiadomo jeszcze oficjalnie, czy p.Bera tym razem będzie reprezentował swoje ugrupowanie polityczne (PO), czy znów pod przykrywką imiennego komitetu wyborczego. Kto tym razem wygra te wybory-PO czy PIS? Niektóry już robią ciche zakłady. Niebawem okaże się, który lokalny przedstawiciel partii PO (p.Bera) i PIS (p.Witek) zbudował tu przez 4 lata większy elektorat. Wybory lokalne z pewnością ujawnią zapatrywania jaworzan, co może mieć przełożenie na wybory krajowe, które nastąpią po wyborach samorządowych.
Lubię to! 1
Autore
Autorecoraz bliżej finału12 sierpnia o 12:18
Jako że kopiujesz swoje posty, ja tez skopiuję. Na pewno będzie występował pod szyldem EB, a nie PO. W takim grajdołku jak nasz, to trzeba wystawiać takie komitety, bo ludziom duże partie (jak PiS czy PO) źle się kojarzą (cześć ludzi nawet nie wiem, że SLD jest koalicjantem burmistrza) i poparcie by spadło. PiS jakąkolwiek siłą w Jaworze? No raczej nie, bo oni chcą żeby wszystko było pod ich sztandarem, przez co tracą, a nie wspierają nikogo, bo wystawiają swojego kandydata.
Lubię to! 2
Turysta polityczny Krzyś
Turysta polityczny Krzyś9 sierpnia o 14:49
Czy to prawda że rajcuś Drzełepetyna ma dwa fałszywe konta na fb z których atakuje wszystko i wszystkich? Michał Jaworski. Daniel Jaworski.
Lubię to! 4
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora7 sierpnia o 22:17
Do jaworzanki - dużo nie trzeba, wystarczy mniej wydawać na promocję, a pieniądze te przeznaczać na remont dachu Zamku Piastowskiego.
Lubię to! 13
bolo
bolomieszkaniec Jawora10 sierpnia o 01:09
Ooo z budżetem na promocje to jest dopiero komedia. Zwiększa się co uchwałę budżetowa, nikt nie wie na co idzie, a efektów promocji nie widać xD
Lubię to! 6
kolo
kolo7 sierpnia o 12:53
największą siłą jest zgrany samorząd z wyborcami
Lubię to! 3
AK 47
AK 477 sierpnia o 09:11
większość komentarzy które piszę nie ukazuje się.Nie dziwi mnie to ponieważ strona jawor24h jest PISowsko - kościelna więc i metody przejęte z TVPis i tzw. mediów prawicowych. A ja chcę się tylko dowiedzieć od Pana Kowalczyka CZY BYŁ KONKURS na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych.Nic więcej. Tylko proszę o krótką i rzeczową odpowiedź.
Lubię to! 17
AK-74
AK-74AK 478 sierpnia o 16:22
Nie kopiuj swoich postów e-beznadziejne, a ja chce wiedzieć czy był konkurs na szefa rehabilitacji w przychodni gdzie otworzono i wyposażono specjalnie dl pewniej osoby gabinet.
Lubię to! 12
bolo
boloAK 478 sierpnia o 16:27
Już? Ulżyło jak wysączyłeś swój jad? To teraz wróć na profil burmistrza i tam wypisuj takie bzdury. A teraz weź leki, bo widać zapomniałeś i idź już spać.
Lubię to! 6
AK 47
AK 47bolo9 sierpnia o 13:48
dziękuję za odpowiedź ! Jest rzeczowa i wyczerpująca. Mam nadzieję ,że jak przyjdę na spotkanie przedwyborcze ( a na pewno przyjdę), to nie będziesz mnie gryzł po kostkach drogi "bolo czy Ak-74"(wszyscy wiemy ,że to jest ta sama osoba) .I jeszcze jedno , zaszczep się przeciwko wściekliźnie i noś ze sobą zaświadczenie. Bo sprawdzę.
Lubię to! 11
była kadrowa
była kadrowabolo9 sierpnia o 15:09
z tego co słyszałam to p.Kowalczyk jest tylko Pełniącym obowiązki Dyrektora (tzw.p.o.) i jak tak jest to wtedy nie robi się konkursu .na to stanowisko do czasu dopóki jest jako pełniący te obowiązki.
Lubię to! 2
p.o.
p.o.bolo12 sierpnia o 10:14
Była kadrowo, nie ma formy zatrudnienia na tzw. pełnienie obowiązków (p.o.)-nie znajdziesz nigdzie podstawy prawnej do takiego zatrudnienia. Do administracji publicznej nie mają zastosowania zasady, że co nie jest prawem zabronione, to jest dozwolone, albowiem jak wszyscy wiemy, organy władzy publicznej mają bardzo ograniczone pole działania, mogą robić tylko i wyłącznie to, na co ustawodawca wprost im pozwolił (w jakiejś wyraźnej normie prawnej). Wynika to z ogólnej zasady legalizmu zawartej w art. 7 Konstytucji i jest na to ukształtowane liczne orzecznictwo. Jedyną grupą zawodową, którą można w ten sposób zatrudnić-powierzyć pełnienie obowiązków-jest kierownictwo szkoły (dyrektor, zastępca dyrektora), bo to wynika wprost z ustawy Prawo oświatowe, a i tu są ograniczenia czasowe. Pracownikowi samorządowemu, to co najwyżej można powierzyć nie p.o., a wykonywanie innej pracy, ale i tak wyłącznie na okres do 3 m-cy w roku, co wynika wprost z ustawy o pracownikach samorządowych. Są oczywiście jeszcze inne rozwiązania prawne, które z pewnością zostały tu zastosowane.
Lubię to! 1
Autore
Autorebolo12 sierpnia o 12:22
Drogi AK-47 a może bolo. Zmieniłeś pseudonim? Co rozkaz był z góry byś zmienił, bo już wkurzałeś ludzi? Niestety piszesz tak samo więc nic to nie dało.
Lubię to! 1
emeryt
emerytAK 4710 sierpnia o 08:24
Są sytuacje, w których nie zawsze trzeba organizować konkurs na stanowisko dyrektora. Proszę poszukać w przepisach dot. pracowników samorządowych. Nie jest to trudne.
Lubię to! 4
AK 47
AK 47emeryt13 sierpnia o 18:01
rozumiem, rozumiem ,ale czy tą nadzwyczajną sytuacją nie jest czasami zwyczjne Kolesiostwo!!
Lubię to! 6
Grażyna
GrażynaAK 4713 sierpnia o 14:55
A ja pytam o konkurs menadżera ecmenie dyrektor joku szefa działu rehabilitacji dyrektora wodociągów dyrektora zlk i kilku innych posadzonych na stołki za obecnego miłościwie panującego
Lubię to! 8
ideał
ideał6 sierpnia o 22:16
Pasuje jak ulał, jakby się urodził na to stanowisko.
Lubię to! 8
WIZJONER
WIZJONER6 sierpnia o 21:56
ZA 2 MIESIĄCE ZMIANA
Lubię to! 7
nie na hop-siup
nie na hop-siup6 sierpnia o 21:48
Znając p. Kowalczyka, jednego można być pewny-CO OBIECA, TO ZREALIZUJE.
Lubię to! 7
Magda
Magda6 sierpnia o 19:41
Ja, moja rodzina i znajomi również będziemy popierać Krzysztofa Kowalczyka, aż się boję jak ten człowiek zniesie wszelkiego rodzaju paszkwile, które zapewne będą się pojawiały. Życzę powodzenia i wytrwałości.
Lubię to! 17
wstęgotrzymacz
wstęgotrzymaczMagda6 sierpnia o 21:55
pewnie będzie ostry hejt, wszystkie ręce na pokład
Lubię to! 1
Martusia
MartusiaMagda7 sierpnia o 11:24
A moja rodzina będzie głosować na Berę i kropka. Obawiam się, że zmieni się burmistrz i będzie zwalać winę na poprzednika, a jak kadencja zacznie się kończyć, to powie, że nie miał czasu. Stary numer. A tak zobaczymy, co Bera zrobi w drugiej kadencji.
Lubię to! 5
AK-74
AK-74Martusia8 sierpnia o 16:23
Co może zrobić? Zadłuży miasto jeszcze bardziej swoimi obiecankami i zapłaci za to pani też i ja i wszyscy mieszkańcy.
Lubię to! 8
jaworsk
jaworskMartusia10 sierpnia o 13:58
obecny też zwala...
Lubię to! 2
Reklama
polko
polko6 sierpnia o 15:17
Jak nie zmieni swojego " image ", to pomimo poparcia wyborców zginie w gąszczu "układów" - polityk musi iść na ustępstwa wbrew swoim ideałom. Jak wygra to kto będzie stał za nim, kto poprze Jego plany do budżetu. Jakie zastanie zadłużenie miasta? Sami wyborcy to nie wszystko - do wszystkiego potrzebne są pieniądze, bo " zamiary i pragnienia nie starczą do osiągnięcia celu, potrzebne jest skuteczne działanie " dobrymi chęciami to.. już wiecie . Jak to w powiecie.
Lubię to! 1
da sobie radę
da sobie radępolko6 sierpnia o 21:36
Jest operatywny i potrafi współpracować i rozmawiać ze wszystkimi, a inni widać mają z tym problem i potem co rusz słyszy się o jakiś aferach, a i wyniki często wtedy są mierne i brak realizacji obietnic wyborczych.
Lubię to! 7
Nostradamus
Nostradamuspolko7 sierpnia o 20:55
A kto stoi za burmistrzem? Rozbite SLD, które chwyta się wszystkiego, by być na stołkach i mimo ewidentnego olewania ich przez frakcję burmistrzowską (wybranie na vice burmistrza osoby, której poparcie w wyborach było lekko mówiąc niskie i marginalizacja tego stanowiska do roli można rzec sekretarki, która podpisuje tylko papiery, a pani sekretarz ma praktycznie ma większe wpływy i nawet gabinet od vice) czy jego własne ugrupowanie, gdzie lojalność jest zapewniona przez załatwianie posad z dobrą płacą im i ich rodzinom, przywileje etc. ludziom, którzy takich rzeczy nie mieli. Czy w takim przypadku nie będą posłuszni? Nie będą wykonywać woli burmistrza bez szemrania podnosząc rękę w głosowaniu bo taka jest wola szefa? Nie mówię już nawet o chorągiewkach co jeszcze w zeszłej kadencji stali murem za poprzednim burmistrzem, a teraz "plują" na swoich dawnych kolegów z którym się jeszcze do niedawna jednogłośnie zgadzali i ich popierali.
Lubię to! 13
nomad77
nomad776 sierpnia o 14:59
Witam. Pozwolę sobie napisać kilka słów. Zobaczymy, jaki będzie (o ile będzie) pomysł na bezrobocie w programie pana Kowalczyka i tym samym realna pomoc dla bezrobotnych z Jawora. Coś mi się widzi, że Mercedes powstanie a mnóstwo jaworzan bez pracy dalej nie będzie miało pracy. Bo tak jakoś w tym mieście od lat dziwnie wychodzi, że nierzadko Ci, co na wagary chodzili i ledwo trójki zbierali mają udane życie zawodowe a tym samym prywatne a tacy co nawet studia pokończyli i języki obce znają lądują na pół-darmowych stażach z wielką łaską i nagrodą w postaci połowy etatu na 3 m-ce po jego zakończeniu. Potem dostają kopa w tyłek i wracają na bezrobocie. A potem kolejny staż i kolejny kop. Warto dodać, że na te staże są jeszcze organizowane konkursy. Więc te lepsze "kąski" nie są dla przypadkowych ludzi z ulicy. Wymogi są niemałe. Konkursy z mnóstwem chętnych za 200 euro w środku Europy! Brzmi jak kpina albo okrutny żart. No ale pewnie to ich, bezrobotnych wina, tacy nazywani są przez tych "wybitnych tylko i wyłącznie we własnych oczach" nieudacznikami, leniami oraz nierobami i zostaje im do wyboru Amazon albo wyjazd. Ewentualne sznurek. Bezrobotny to w tym katolickim kraju największy "przegryw", który nie może liczyć na nic. Smutne to, prawda? Także nie skwerki, nie zatrudnianie swoich, szczególnie spoza Jawora tylko REALNA pomoc dla ludzi, którzy chcą pracować. Równe szanse i normalność. Wiem, że pewnie proszę o wiele ale tak to czasem w życiu bywa, że jest się w pozycji proszącego. Pozdrawiam, miłego dnia.
Lubię to! 8
rotar
rotarnomad776 sierpnia o 22:38
wiadomo, że z darmowych pracowników korzystają wszyscy... tania siła robocza z tych stażystów, Zal jeśli nie znają swoich praw, wtedy robią co im pan karze... hehehehhe
Lubię to! 0
szprota
szprotarotar8 sierpnia o 11:33
Oho, Janusz Biznesu się odezwał.
Lubię to! 2
.
.nomad777 sierpnia o 07:37
a te wiadomości to sprzed 10 czy 15 lat. Totalna bzdura człowieka, który dawno nie brał czynnego udziału w rynku pracy.
Lubię to! 2
ja
janomad777 sierpnia o 09:48
Poruszyła mnie Twoja historia. Zarządzanie? Turystyka? Czy filozofia?
Na kasę fiskalną wszędzie przyjmują :)
Lubię to! 2
antyleming
antylemingja8 sierpnia o 21:24
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Jakie ładne odpowiedzi dwóch ignorantów, zapewne z ciepłych jaworskich posadek. Po takich kierunkach jak wymieniliście właśnie się na nich u nas siada, nie po politechnikach. Inna sprawa, że określanie czyjejś wartości po samym dyplomie niezbyt dobrze świadczy o człowieku. Trzeba być już wyjątkowym lemingiem żeby kogoś wysyłać na kasę, może sami zacznijcie tam przesyłać życiorysy bo na jesień trzeba będzie się pakować. Wiadomości sprzed 10-15 lat? Ciekawe, że wciąż aktualne w całym kraju. Udział w "rynku pracy"? U nas nie ma normalnego rynku pracy tylko jakieś bagno od prawie 30 lat. Każdy trzyma się posady jak tylko może. Jeszcze może napiszcie mi bajkę o niskim bezrobociu, cudownych wzrostach gospodarczych i rynku pracownika polskiego. Podpowiem, że on jest. Rynek pracownika ukraińskiego. Bo Polaków albo się zwalnia albo nie zatrudnia. Nepalczycy i Filipińczycy w drodze bo wciąż brakuje niewolników. PS: Wasze pojęcie o rynku pracy jest żenujące, dzisiaj filozofowie z biegłym ang. są menagerami w dużych, zachodnich firmach. Tylko, że takowych brak w nepotycznym Jaworze. Niestety. Inna sprawa, że jak się nie myśli samodzielnie i wiedzę czerpię z tvn to tak potem jest. Pozdrawiam dyletantów.
Lubię to! 2
:)
:)ja9 sierpnia o 09:05
no przestań taki na kasę nie pójdzie, to mu urąga. Woli siedzieć w domu i pisac bzdury. Mądry myślący człowiek zawsze prace znajdzie, szczególnie teraz. I wcale nie musi być doktorem fizyki, wystarczy,ze ma w głowie poukładane.
Lubię to! 4
Janek
Janekja9 sierpnia o 13:00
Niestety, dziś trzeba mieć dyplom nie ważne jaki, by zarabiać jakieś pieniądze. Ale też niestety jest wysyp ludzi co mają siano w głowie ale mają dyplom i są wyżej w hierarchii niż ja, który nie mógł studiować, bo warunki nie pozwalały i teraz ktoś z sianem w głowie ma lepsze warunki pracy niż ja.
Lubię to! 0
godny zaufania
godny zaufania6 sierpnia o 13:56
Znam p. Krzysztofa, to odpowiedzialny i SŁOWNY człowiek. Nie udaje kogoś kim nie jest, nie obiecuje gruszek na wierzbie i nie przypisuje sobie zasług innych osób. Można mu zaufać.
Lubię to! 19
Wojtek
Wojtek6 sierpnia o 13:15
Nie ma szans z Panem Emilianem !
Lubię to! 8
mam inne zdanie
mam inne zdanieWojtek6 sierpnia o 21:39
za 2 miesiące wymiana
Lubię to! 7
wizarzysta
wizarzystaWojtek6 sierpnia o 21:50
no do *** na ilość fotek stawać z nim na pewno nie będzie, to pole mu zostawi
Lubię to! 4
Al
AlWojtek7 sierpnia o 00:46
Emilian uspokój się już
Lubię to! 10
Z nadzieją
Z nadziejąWojtek9 sierpnia o 13:42
Tylko Krzysiek Kowalczyk ma szansę wygrać z tym pozorantem.
Lubię to! 2
Lama
Lama6 sierpnia o 11:43
Kadencję już Emil kończy swą
Najwyższy czas, aby zmienić go
Choć wielu jest takich, którzy chcą
Ja jedno wiem, że to będzie on!

Krzysztof! Krzysztof! Krzysztof!
Lubię to! 15
W1
W16 sierpnia o 10:37
Nagle mamy wysyp niby niezaangażowanych politycznie osób, które popierają pana Kowalczyka. Naprawdę - wszystkie te komentarz są śmieszne i przynoszą odwrotny efekt.
Lubię to! 11
hiphip hurra
hiphip hurraW16 sierpnia o 21:40
wolny kraj, wolny wybór, wolność słowa
Lubię to! 4
W11
W11W17 sierpnia o 19:53
Odwrotny efekt przynosi twój defetyzm i próba ratowania twojego bożka skwerkowego.
Lubię to! 4
Jaworzanin
Jaworzanin6 sierpnia o 09:26
W/g oświadczenia majątkowego wydrukowanego w GJ starosta Laskowski zarabia średnio 13 490 zł miesięcznie !!! Może coś przeoczyłem , ale nie czytałem na jawor24h ,żeby radni obniżyli wynagrodzenie Laskowskiego. Proszę Pana Sasielę o komentarz w tej sprawie.
Lubię to! 9
Lint
Lint5 sierpnia o 21:28
Ja tam mu kibicuje. Mimo że daleko mi do prawicy. To człowiek szczery, skromny i pracowity.
Lubię to! 22
brawo
brawo5 sierpnia o 17:39
Panie Krzysztofie POWODZENIA.
Lubię to! 23
S600
S6005 sierpnia o 10:27
Ten Pan to poza urzędami gdzieś pracował? PS. te identyczne komentarze pisane jeden po drugim - przez Waldemara, Katarzynę, Wieśka itp, wyglądają przezabawnie. Pozdro
Lubię to! 9
Reklama
Autor
Autor5 sierpnia o 10:17
PiS? Nie, dziękuję.
Lubię to! 12
Autor
AutorAutor6 sierpnia o 10:31
PO/EB-y? Nie dziękuje.
Lubię to! 12
Jaworzanka
JaworzankaAutor6 sierpnia o 13:12
Bedę głosować na człowieka, któremu ufam. To nie PIS. Ta partia wystawia swojego kandydata. jestem bezwzględnie za panem Kowalczykiem. Jemu się jeszcze wciąż chce pomagać. jest pracowity i kreatywny. Kogos takiego nam trzeba a nie partyjnego piarowca.
Lubię to! 15
jola
jolaJaworzanka7 sierpnia o 08:50
ale towarzystwo partyjne to ma "doborowe". tylko pogratulowac :)
Lubię to! 1
Koment
Koment5 sierpnia o 00:15
Organizuje mecze.... a jak zorganizuje inwestora do zamku? Konkrety
Lubię to! 5
?
?Koment6 sierpnia o 07:56
czyżby ktoś nie miał pomysłu na zamek i chciał się od p. Kowalczyka dowiedzieć, co z nim zrobić?
Lubię to! 10
Javoro
Javoro?10 sierpnia o 01:06
Ludzie z UM śledzą ten portal? A może nawet sam burmistrz? Może dlatego taka panika u świdniczan.
Lubię to! 0
Tytan
TytanKoment6 sierpnia o 10:32
A jak burmistrz zorganizował? A jak zorganizował basen i Aquapark?
Lubię to! 9
ejże
ejżeTytan6 sierpnia o 21:42
no przecież zwizualizował basen, mało jak na 4 lata?
Lubię to! 6
bolo
boloTytan8 sierpnia o 16:28
A no tak faktycznie się narobił.
Lubię to! 4
bolo
bolo4 sierpnia o 22:01
Odżyło stare hasło prawicy- "TKM".
Lubię to! 4
PKS
PKSbolo6 sierpnia o 14:29
A obecny burmistrz ma hasło "Teraz K***a JA"
Lubię to! 10
bobo
bobo4 sierpnia o 20:29
Człowiek młody, ale odpowiedzialny. Dobrze opiekuje się swoją rodziną, to i dobrze zadba o jaworzan. Nie będzie zatrudniał wstęgotrzymaczy i innych tego typu "fachowców" za wysokim wynagrodzeniem, to będą pieniądze na pilne inwestycje.
Lubię to! 19
Maria
Maria4 sierpnia o 20:18
Nie jestem Jaworzanką ale bardzo popieram pana Krzysztofa. Od lat zapracował sobie na to stanowisko. Ciężka pracą a nie dobrze wykadrowanymi zdjęciami.
Lubię to! 26
Waldemar
Waldemar4 sierpnia o 17:49
Niech juz Bera ze swoja ekipa strzegomsko swidnicka itd czysci swoje biurka i zbiera manatki . I tak za dlugo rzadza i zadluzaja miasto .
Lubię to! 41
Katarzyna
Katarzyna4 sierpnia o 16:34
Burmistrz Krzysztof Kowalczyk - bardzo ładnie brzmi . Gratuluję decyzji i może Pan Panie burmistrzu liczyć na głosy mojej rodziny przynajmniej 22 głosy.
Lubię to! 33
bolo
boloKatarzyna4 sierpnia o 22:03
Brzmi ładnie, tyle że to tylko pobożne życzenia.
Lubię to! 1
bolo
bolobolo6 sierpnia o 10:34
o tak bo zgarnie wszystko i pożegnamy Króla Skwerkowego co tylko potrafi się fotografować, zwalniać Jaworzan, zatrudniać swoich nic więcej
Lubię to! 7
Wiesiek
Wiesiek4 sierpnia o 12:06
W końcu jakiś człowiek od roboty, a nie robienia show. Do tego pożądny, ułożony chłopak.
Lubię to! 30
wiki
wiki4 sierpnia o 11:06
To radny, który w tej kadencji pracował najciężej. Jest w opozycji i wiele razy miał rzucane kłody pod nogi. Ale mimo wszystko, dzięki wielkiej determinacji, wiele jego pomysłów zostało zrealizowanych, bo było po prostu dobrych dla jaworzan.
Lubię to! 31
Wojtek
Wojtek4 sierpnia o 02:07
Powodzenia Krzysiek!
Lubię to! 29
Reklama
Nowy Burmistrz
Nowy Burmistrz3 sierpnia o 20:50
Liczę na Pana Burmistrzu :-) Pokaże Pan, że wszelkich showmenów co chcą działać w Jaworze nie potrzebujemy i niech trzymają się z daleka od miasta i że podpinanie się pod czyjeś sukcesy nie popłaca.
Lubię to! 25
i znów wybory...
i znów wybory...3 sierpnia o 20:27
Jak to powiedziała Heraklit z Efezu "Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana." A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, jak ludzie potrafią być dwulicowi. Ci sami, co nadskakiwali poprzedniemu, teraz nadskakują obecnemu, a za chwile będą też nadskakiwać następnemu, a obecny będzie ten be.
Lubię to! 5
ślisko
śliskoi znów wybory...6 sierpnia o 21:44
hmm, ciekawe jak zachowa się czopek?
Lubię to! 1
obiektywny
obiektywny3 sierpnia o 20:09
Człowiek, który ma rodzinę, udziela się społecznie wzbudza zaufanie. To poważny kandydat.
Lubię to! 32
doner
doner3 sierpnia o 18:54
Już jeden biegający do kościoła był i nic nie zrobił przez 12 lat. Z tym będzie tak samo. Miejmy nadzieję że mieszkańcy widzą jak zmienia jawor teraz i nie zaprzepaszczą tego.
Lubię to! 0
lalunia
lalunia3 sierpnia o 18:50
Ha ha dobre sobie. Nie ma szans.
Lubię to! 0
jaworek
jaworek3 sierpnia o 18:49
No to mamy pierwszego przegranego. :) oby więcej takich kandydatów a Pan Burmistrz może spać spokojnie bo nikt mu nie zagrozi :)
Lubię to! 0
Magda
Magda3 sierpnia o 17:32
Gratuluję odważnej decyzji i życzę powodzenia. Cieszę się, że zdecydował się Pan na start.
Lubię to! 30
jaworzanin
jaworzanin3 sierpnia o 17:27
Wreszcie ktoś normalny , społecznik , wrażliwy na problemy ludzi, organizuje wiele imprez i bierze udział w różnych imprezach i nie wozi ze sobą kilku fotografów i kamerzystów , co bardzo nam się podoba , bo to znaczy że robi to dla ludzi a nie na pokaz. Mam nadzieję , że jak zostanie burmistrzem to nie będzie z naszych podatków opłacał telewizji urzędowej i całego sztabu fotografów i kamerzystów którzy teraz robią zdjęcia włodarzowi.
Lubię to! 33
polko
polkojaworzanin4 sierpnia o 15:38
Jak nie zmieni swojego " image ", to pomimo poparcia wyborców zginie w gąszczu "układów" - polityk musi iść na ustępstwa wbrew swoim ideałom. Szkoda.
Lubię to! 2
Ela
Ela3 sierpnia o 15:28
Jakieś konkretne wykształcenie, studia , bo o tym ani słowa nie ma?
A co do lokali w rynku, to tylko wygrana w lotto coś zmieni , bo większość to prywatne. Ale graj człowieczku może trafisz...
Lubię to! 0
Bolo
Bolo3 sierpnia o 15:18
Jeszcze mleko pod nosem ale aspiracje ,że hej!
Bez konkursu zostaje się dyrektore???
Lubię to! 0
Reklama
mroki
mroki3 sierpnia o 14:17
o skuteczne pozyskanie i rozliczenie środków np. na modernizację ul. Starojaworskiej - jak zostały rozliczone ? Kto odpowiada za niewykonanie remontu kanalizacji ściekowej w ciągu ul. Starojaworskiej i Limanowskiego.

"aktywność na rzecz powstania miejsc postojowych" - gdzie parking dla autokarów z turystami?
Lubię to! 4
adam
adam3 sierpnia o 13:03
A czy ma poparcie szarej eminencji Jawora ?
Lubię to! 1
mieszkaniec
mieszkaniecadam3 sierpnia o 17:34
Myślę że powinien mieć takie poparcie , bo to porządny mieszkaniec, ma normalną rodzinę , chodzi do kościoła , jest uczciwy , wiele robi dla nas mieszkańców . Na naszym osiedlu my go szanujemy za to co robi.
Lubię to! 21
autor
autormieszkaniec4 sierpnia o 19:04
i najważniejsze - chodzi do kościoła ! :) hehehehehe
Lubię to! 9
jaworzanin
jaworzaninmieszkaniec4 sierpnia o 20:21
Jest z Jawora, a do tego młody, z ustabilizowanym życiem prywatnym, szanowany mąż i ojciec, problemy rodzinne nie są mu obce, wykształcony, inteligentny, odpowiedzialny, czynny katolik-do kościoła nie chodzi by się pokazać służbowo, czy po laurki, doświadczony samorządowiec, działacz i społecznik, człowiek o wysokim morale i niezwykłej empatii dla drugiego człowieka, uczciwy, pracowity, potrafi zjednywać sobie ludzi i współpracować ze wszystkimi, młody i energiczny, a jednocześnie z szacunkiem odnosi się do innych, charyzmatyczne usposobienie, ale nie poniża ludzi, nie ma autorytarnego i despotycznego usposobienia, nie reprezentuje żadnej partii politycznej, a przede wszystkim stawia na JAWORZAN i miejsca pracy dla nich. Najwyższa pora, aby ktoś zadbał o JAWORZAN, a nie o ludzi z innych wspólnot.
Lubię to! 12
Do Autor
Do Autormieszkaniec4 sierpnia o 21:21
No tak bo zauważyłam że Bera chodzi do kościoła tylko wtedy kiedy zdjęcia robią !!!
Lubię to! 13
Adam
Adammieszkaniec5 sierpnia o 01:11
No nie oszukujmy się. Arturek, Emilianek i przed nimi i po nich wszyscy nagle będą nagle wielkimi katolikami praktykującymi, a wybory się zbliżają to zacznie się tournée po kościołach w każdą niedzielę :-)
Lubię to! 6
Jan
Janmieszkaniec6 sierpnia o 14:25
No Bera zawsze jest tam gdzie zdjęcia robią, bo stawia na ilość nie jakość. Ludzie widzą dużo obrazków to się cieszą.
Lubię to! 8
Pytanie
Pytanieadam3 sierpnia o 20:37
Czyli kogo?
Lubię to! 4
Brawo
Brawo3 sierpnia o 11:37
Brawo, idzie bat na Króla Juliana Skwerkowego, skończy się szlachta Swidnicko-strzegomska. Skończy się przypisywanie sobie wszystkiego i gadanie czego to nie zrobił burmistrz.
Lubię to! 44
bolo
boloBrawo4 sierpnia o 16:10
Zaczną się lata Księcia Krzysztofa I i jego jaworskich znajomych.Na banerach widać kto ma zamiar rządzić w Jaworze. Śmiech na sali. Boże chroń Jawor przed takimi ludzmi.
Lubię to! 0
Janek
Janekbolo9 sierpnia o 13:02
Boże chroń nas od długu Bery i jego świty, który będziesz ty i ja spłacał.
Lubię to! 1
Jaworzanka
Jaworzanka3 sierpnia o 11:08
Super ja i moja rodzina głosujemy na pana
Lubię to! 39
Ja
Ja3 sierpnia o 10:59
Super! Tym razem się pofatyguje z drugiej części Polski na wybory. Bo nie mogę patrzeć na tego specjalistę od robienia sobie zdjęcia na tle wszystkiego.
Lubię to! 36
pj
pjJa3 sierpnia o 22:00
Tak prawdę mówiąc ten kandydat też aktywnie daje się fotografować przy każdej nadarzającej się okazji..... a jeszcze wyborów nie wygrał. Proponuję lepiej się zastanowić zanim znów damy komuś stołek na kolejną kadencję.
Lubię to! 5
autor
autor3 sierpnia o 08:28
Bardzo mądra decyzja Panie Burmistrzu :-)
Lubię to! 30
janek
janekautor4 sierpnia o 00:48
Panie burmistrzu? ??? Chyba kogoś poniosło. Nie ma szans najmniejszych !
Lubię to! 4
Janu
Janujanek4 sierpnia o 11:54
Nie ma najmniejszych szans Król Julian Skwerkowy, prawda wyszła na jaw, Jaworzanie nie dadzą się doić kolejne 4 lata i spłacać długi burmistrza.
Lubię to! 17
Dudek
Dudek3 sierpnia o 07:56
Rewelacja, informacja miesiąca. Brawo panie Krzyśku - wreszcie ruszamy z kopyta. Jednej z największych społeczników Jawora - Burmistrzem - zapowiada się ciekawie, super
Lubię to! 39
pitbul
pitbulDudek4 sierpnia o 00:49
Burmistrzem ??? Dobre. Marne szanse
Lubię to! 4
PITMIB
PITMIBpitbul4 sierpnia o 11:55
Marny to jest twój komentarz. Pokona waszego boga wy bezEBradni i klakierzy.
Lubię to! 11
Gość
Gość3 sierpnia o 01:24
Bardzo dobry kandydat na burmistrza. Mam nadzieję, że wygra wybory.
Lubię to! 35
Miro
Miro3 sierpnia o 01:15
Krzysztof Kowalczyk to prawdziwy specjalista od ściągania funduszy, a nie malowany...
Lubię to! 49
janka
jankaMiro4 sierpnia o 00:46
Do ściągania? ? Chyba znajomych do pracy :)
Lubię to! 9
Janek
Janekjanka4 sierpnia o 11:56
A burmistrz obecny jest mistrzem od ściągania ludzi ze Świdnicy, Strzegomia i Legnicy i tworzenia dla swoich ciepłych posadek.
Lubię to! 18
Marta
Marta3 sierpnia o 01:06
Kowalczyk jest blisko ludzi i jako społecznik nie raz udowodnił, że działa nie dla zysków, tylko dla dobra innych. Uważam, że będzie wspaniałym burmistrzem, który będzie szanował ludzi i będzie otwarty na każdego.
Lubię to! 41
Reklama
znawca tematu
znawca tematu3 sierpnia o 00:37
Wygra, jak Bera przegra w sądzie z Ewą U.
Lubię to! 23
Pytanie
Pytanieznawca tematu3 sierpnia o 20:29
A już nie przegrał?
Lubię to! 25
obsługa prawna
obsługa prawnaznawca tematu4 sierpnia o 11:40
Wiele osób się zastanawia, dlaczego, dlaczego na salę sądową przeciw 1 pracownikowi wysyłani są 2 naraz prawnicy i ile kosztuje obecnie mieszkańców obsługa prawna Urzędu?
Lubię to! 19
Jan
Janobsługa prawna6 sierpnia o 14:27
Dobre pytanie. Może to materiał na artykuł. A jak jest z tym wykonywaniem orzeczeń jak po dwóch dniach od przewrócenia znów zwolnił byłą sekretarz?
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniec3 sierpnia o 00:06
Będziemy wspierać pana Krzysztofa, bo to najlepsza opcja dla miasta.
Lubię to! 39
jaworzanin
jaworzanin2 sierpnia o 23:59
Świetna informacja dla Jawora. Powodzenia panie Krzysztofie!
Lubię to! 42
Wide
Wide2 sierpnia o 23:50
Krzysztof jak zawsze z kulturą i dystansem. Pięknie
Lubię to! 40
pitbul
pitbulWide4 sierpnia o 00:50
Cała nasza prawica pozbawiona jest kultury.
Lubię to! 4
Hahaha
Hahahapitbul4 sierpnia o 11:58
A nasza "elita" strzegomsko-świdnicka też, zobacz sobie obrady Rady Miasta, kasta rządząca chamsko się zachowuje, bo ma większość i myśli, że nie zapłaci za to przy wyborach.
Lubię to! 15
Pisak
Pisakpitbul4 sierpnia o 19:50
Zgadza się, ci radni od Bery buczą i stękają co sesję RM - bez kultury. Berze też puszczają nerwy - może spodziewa się przegranej za 3 m-ce.
Lubię to! 16
PKS
PKSpitbul6 sierpnia o 14:28
Zwłaszcza widać jak było pytanie o pana Michała B "ważna" personę w radzie, to wtedy się irytował i denerwował.
Lubię to! 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.