Konferencja GPW oprócz uczestników i organizatorów z Politechniki Wrocławskiej oraz innych uczelni wyższych z Polski i Ukrainy przyciągnęła także uczniów ze szkół średnich z terenu powiatu jaworskiego, księży z Dekanatu Jaworskiego oraz władze powiatu jaworskiego z wicestarostą Arkadiuszem Baranowskim na czele. Gośćmi honorowymi byli Jego Ekscelencja ks. bp Zbigniew Kiernikowski oraz senator Ziemi Jaworsko-Jeleniogórskiej Krzysztof Mróz. Konferencję swoim patronatem objął minister energii Krzysztof Tchórzewski.
W organizację Konferencji zaangażowanych było wiele osób z terenu naszego powiatu, które stały się współautorami tego wyjątkowego wydarzenia. Władze Politechniki Wrocławskiej doceniły wsparcie tych osób.
- W imieniu Prodziekana ds. Studenckich i Promocji Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Leszka Pawlaczyka miałem zaszczyt wręczyć dyplomy dla osób z naszego powiatu, które razem z nami doprowadziły do sukcesu organizacyjnego i programowego Konferencji GPW. Osoba, którą chciałbym wymienić na pierwszym miejscu, to dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze Krzysztof Kowalczyk, który zapewnił nam profesjonalną obsługę hotelową w Pałacyku w Muchowie oraz niezapomniane wrażenia kulinarne. Pobyt w Muchowie zrobił na nas tak ogromne wrażenie, że prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr inż. Andrzej Hachoł postanowił w lutowy weekend 2018 roku zorganizować w Pałacyku obchody swoich urodzin. Następne osoby, które chciałbym wymienić, to pani dr Dorota Domińska-Werbel oraz pani Bogumiła Sokołowska z Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze, które przeprowadziły dla uczestników GPW szkolenie z umiejętności osobistych i interpersonalnych. Kursanci bardzo chwalili kunszt trenerski naszych pań z PORE. Kolejne osoby zdecydowanie warte wymienienia to nasi elektryzujący duszpasterze z Dekanatu Jaworskiego ks. dr Marek Kluwak oraz ks. mgr-lic. Tomasz Bunikowski. Dzięki tym duchownym nauki techniczne spotkały się z naukami teologicznymi, a uczestnicy GPW oprócz wartości intelektualnych mogli wynieść wartości duchowe, których nie brakowało na Mszy św. odprawionej w Parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Męcince. W ostatni dzień Konferencji uczestnicy mogli zwiedzić naszą małą ojczyznę jakiej na imię Jawor. Między zwiedzaniem kościoła pw. św. Marcina a zwiedzaniem Kościoła Pokoju spacer uczestników spontanicznie przeobraził się w warsztaty terenowe, w czasie których reprezentant legnickiego PWSZ-u Krzysztof Detyna stał się prelegentem opisującym sposoby wykorzystywania pieniędzy publicznych na przykładzie Gminy Jawor. Doświadczenia kolegi Krzysztofa z wystąpień w sali rajców zaowocowały ogromnym zainteresowaniem audytorium, które miało do prelegenta wiele pytań dotyczących realizacji inwestycji samorządowych. Ostatnim punktem naszej Konferencji była wizyta w Kościele Pokoju, w czasie której pani kantor Małgorzata Zuchowicz dokonała prezentacji budowy i brzmienia organów w formie recitalu muzyki sakralnej. Na pewno wrócimy do Pałacyku w Muchowie z Konferencją. Mam nadzieję, że kolejna edycja GPW w powiecie jaworskim rozszerzy grono naszych lokalnych współorganizatorów o kolejne jednostki samorządowe, edukacyjne i muzealne, ponieważ bez wątpienia takie konferencje naukowe, jak międzynarodowa Konferencja GPW, są skuteczną promocją wspierających ich jednostek oraz regionu. Ostatnie podziękowania kieruję do naszego patrona medialnego, portalu Jawor24h.pl. W imieniu dziekana na ręce redaktora naczelnego składam wyrazy wdzięczności za profesjonalne przygotowanie relacji tekstowej, fotograficznej i wideo - podsumował Sekretarz Konferencji GPW dr inż. Maciej Gwoździewicz.