Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Co dalej z sygnalizacją świetlną?

Jedni w tej sprawie piszą petycję do starosty, drudzy chcą aby Gmina Jawor ze Starostwem doszli do porozumienia dla dobra wszystkich mieszkańców. Co z tego wyjdzie?

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Wczoraj (22 września) odbyła się akcja „Zielone Światło dla Jawora”, polegająca na zbieraniu podpisów popierających budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, Strzegomskiej, Armii Krajowej oraz Szpitalnej. 

- Akcja „Zielone Światło dla Jawora” jest społeczną inicjatywą na rzecz bezpieczeństwa. Zbieramy podpisy pod petycją do samorządu powiatu jaworskiego, aby wreszcie została podjęta konkretna decyzja w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej na tym newralgicznym skrzyżowaniu w Jaworze. Mam wielką nadzieję, że podpisy osób popierających tę inicjatywę dotrą do członków Zarządu Powiatu. Jestem spokojny o radnych Rady Powiatu Jaworskiego. Sądzę, że gdyby przyszło do podjęcia takiej uchwały to zdecydowana większość radnych obecnej kadencji poparłaby tę idee - mówił radny powiatu Mariusz Barański.

- Problem jak zwykle rozbija się o pieniądze - kontynuował radny Barański: - Starostwo stoi na stanowisku, że Gmina Jawor powinna dołożyć się w 50 procentach do tej inwestycji. Ja natomiast uważam, że Gmina Jawor dokłada się do budowy chodników i dróg powiatowych znajdujących się na terenie naszego miasta. Natomiast sygnalizacja świetlna to już inicjatywa Powiatu.

Co ciekawe, we wtorek (19 września) Jaworski Obywatelski Ruch Samorządowy rozpoczął już zbieranie podpisów pod petycją do władz samorządowych odnośnie przeprowadzenia pilnej analizy ruchu drogowego w obszarze w/w skrzyżowania.

- Od kilku dni zajmujemy się petycją do władz samorządowych w sprawie skrzyżowania. W imieniu mieszkańców domagamy się ponownej i pilnej analizy ruchu drogowego w tym obszarze, bowiem to obecne rozwiązanie nie jest optymalne. Mamy nadzieję, że po konsultacjach zostanie wspólnie z mieszkańcami wypracowane nowe rozwiązanie. Być może rondo, za którym opowiada się część osób. Ponadto chcemy, aby władze miasta i powiatu w końcu doszły do obopólnego porozumienia. Do tej pory przepychanki jednej i drugiej stronie nie wyszły na zdrowie, a sprawa jest bardzo pilna - mówił Tomasz Gaździcki z Jaworskiego Obywatelskiego Ruchu Samorządowego. 

- W przypadku sygnalizacji świetlnej, podobnie jak w każdej gminie, kosztami strony powinny się podzielić. Wiemy, że w innych gminach refinansowanie dochodzi do 50 proc. W tym przypadku też mogłoby tak być. Nawet dwa lata temu były już przymiarki i było już wspólne uzgodnienie co do instalacji świetlnej. Jesteśmy zdziwieni, że to nie doszło do skutku i dalej są kombinacje ze zmianami organizacji ruchu bez uwzględnienia opinii mieszkańców - dodał T. Gaździcki. 

Petycja Jaworskiego Obywatelskiego Ruchu Samorządowego dotyczyła przywrócenia byłej organizacji ruchu, stworzenia nowych miejsc parkingowych, a następnie wypracowania wspólnego rozwiązania w sprawie sygnalizacji świetlnej. 

- Sytuacja w tej chwili jest bardzo bulwersująca. Jako radny dwukrotnie interpelowałem w sprawie powstania parkingu przy ul. Piastowskiej, na terenie byłego zakładu Inprodus. W odpowiedzi z dnia 2 lutego br. Urząd Miasta nie widział takiej potrzeby, aby organizować tam parking. Natomiast na kolejną moją interpelację z dnia 5 czerwca br. Urząd Miasta odpowiada: „Dodatkowo informuję, że z posiadanych przez Urząd Miejski w Jaworze informacji wynika, że liczba miejsc postojowych w ciągu ul. Szpitalnej zostanie zwiększona poprzez zmianę organizacji ruchu”. Jest to pismo z dnia 5 czerwca i już wtedy urzędnicy miejscy widzieli, że taka sytuacja może nastąpić i się nikt nad tym nie pochylił. Jest to na tyle bulwersujące, że na ul. Szpitalnej znajduje się szpital. Jak ma teraz karetka dojechać z ruchu jednokierunkowego, gdzie mamy po dwóch stronach samochody? - mówi radny Rady Miejskiej Grzegorz Olszewski i dodaje: - Wystarczy przywrócić dawną organizację, czyli na ul. Szpitalnej zrobić dwukierunkową, wyznaczyć miejsca parkingowe, a następnie pochylić się nad sprawą świateł.

- W tej chwili przepychanka jest typowo związana z polityką, która mieszkańców nie interesuje. Mieszkańcy chcą żyć w czystym mieście, spokojnym i mieć gdzie zaparkować samochód. Wydaje się, że politycy myślą o mieszkańcach, ale tylko wtedy kiedy próbują załatwić doraźny problem. Widać, że konflikt pomiędzy Starostwem a Urzędem Miasta jest wysoki i nie ma porozumienia, a kto na tym cierpi? Mieszkańcy. Stanowisko Jaworskiego Obywatelskiego Ruch Samorządowego jest takie, aby działać wyłącznie pod kątem mieszkańców. To oni mają czuć się bezpiecznie, mają być zadowoleni ze swojego miasta i włodarzy - podkreśla radny Olszewski. 

- Szukając rozwiązań, szukajmy ich wspólnie - wszyscy razem - zaznaczył T. Gaździcki.

Jedno jest pewne, że na najbliższych sesjach Rady Powiatu i Rady Miasta temat powróci. Oczywiście o postępach w tej sprawie będziemy informować. 

Reklama

Komentarze (395)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworzanin
Jaworzanin6 października 2017 o 19:19
czytam "Nieszczęśliwe skrzyżowanie" Kochani, to skrzyżowanie wcale nie było nieszczęśliwe dopóki nie wzięli się za nie "specjaliści " z Bożej łaski z powiatu.Pamiętam normalność , jak ruch na Szpitalnej był dwukierunkowy i był normalny wyjazd z JPII .I komu to przeszkadzało?Nigdy do niczego powiat mi nie był potrzebny,ale teraz dopiero zauważyłem jak ważne są wybory samorządowe.Jak ważne jest to ,żeby oddać głos na człowieka który chociaż co rusz nie będzie utrudniał nam życia.Musiało chyba dojść do całkowitej kompromitacji powiatu na drogach,żeby ludzie w końcu zobaczyli jacy "spece" tam siedzą.
Lubię to! 5
utrudnienia w ruchu
utrudnienia w ruchuJaworzanin6 października 2017 o 19:28
na Szpitalnej brakuje parkingu i zakazu parkowania na ulicy
Lubię to! 1
Kierowca
Kierowca5 października 2017 o 00:02
Może zmiana organizacji ruchu byłaby najłatwijsza i tak już wprowadzenie jednokierunkowej na całej szpitalnej dało mały efekt, lecz zdazaja sie jeszcze kierowcy którzy jada pod prąd. Moja propozycja jest taka aby strzegomska z piastowską byla drogą z pierszeństwem przejazdu, lecz przed pasami wtedy progi zwalniajace żeby nie było zapindalania. Sprawa załatwiona bez sygnalizacji wystarczy wiadro farby i progi zwalniajace.
Lubię to! 0
jaworzanin 2
jaworzanin 228 września 2017 o 22:39
A ja nie zgadzam się, aby burmistrz wydawał moje podatki na swoją promocję i robienie igrzysk. Poza tym niech dotrzymuje obietnic. Bo w tym jest bardzo dobry.
Lubię to! 0
Jaworzanin
Jaworzanin28 września 2017 o 15:50
kochani nie dajcie się w konia zrobić.Komentarze wysyłają pracownicy starostwa po to żeby przerzucić odpowiedzialność za swoją głup otę i brak profesjonalizmu na kogoś innego. Przypominam ,że Laskowski był w samorządzie miejskim 8 lat!! 4lata jako radny i 4lata jako v-ce burmistrz. Mało tego niedługo koniec jego 3 kadencji czyli 12 lat jako starosta! A sygnalizacji jak nie było tak nie ma.Za to są coraz większe problemy z tym skrzyżowaniem.
Lubię to! 12
Mira
MiraJaworzanin28 września 2017 o 16:35
odjechałeś
Lubię to! 1
Inez
InezJaworzanin28 września 2017 o 17:41
zaraz, zaraz to Laskowski już 20 lat jest na naszym ,podatników garnuszku? Przyznaję ,że o tym nie wiedziałam.
Lubię to! 8
a jawora
a jaworaInez28 września 2017 o 18:18
Monia, na Twoim na pewno nie-to po pierwsze. Po drugie, to najlepszy manager, jakiego miał do tej pory powiat.
Lubię to! 1
Inez
InezInez28 września 2017 o 20:07
masz racje jest super menagerem .Facet po prostu marnuje się w tym powiecie.Dlatego mu pomożemy jak będzie kandydował gdzieś wyżej.
Lubię to! 0
starta czasu
starta czasu28 września 2017 o 14:53
nie pójdę, on najpierw pyta, a potem nie robi
Lubię to! 1
jaworzanin
jaworzanin28 września 2017 o 14:47
Zawiodłem się na burmistrzu-z jednej strony mi mówi, że ta sygnalizacja jest potrzebna, a jak przychodzi co do czego, to nie chce dać na nią pieniędzy. Mam wrażenie, że na moim głosie chce tylko uprawiać jakąś politykę, a nie zrobić ta sygnalizację.
Lubię to! 3
wesoły Antek
wesoły Antekjaworzanin28 września 2017 o 14:50
zastanów się dlaczego oczekujesz od burmistrza pieniędzy a nie od starosty? ta sygnalizacja podlega pod starostwo !
Lubię to! 4
proste
prostewesoły Antek28 września 2017 o 14:52
starosta zabezpieczył środki, tylko burmistrz nie
Lubię to! 1
Andy
Andyjaworzanin29 września 2017 o 11:42
Bzdura burmistrz jest zainteresowany wspólną inicjatywą w celu uruchomienia sygnalizacji. Mimo, że to skrzyżowanie jest pod ręką starosty i to on powinien w całości sfinansować, niestety powołuje się na brak środków.
Lubię to! 0
po co to ?
po co to ?28 września 2017 o 13:23
o co temu burmistrzowi chodzi? najpierw biega po ludziach, pyta się ich czy chcą tej sygnalizacji, a potem nie chce dać na to pieniędzy?
Lubię to! 1
ABC
ABCpo co to ?28 września 2017 o 13:25
domowe przedszkole...
Lubię to! 1
wyborca
wyborcapo co to ?28 września 2017 o 13:27
Te podpisy zbierali żeby wreszcie starostwo zaczęło robić to co do nich należy czyli sygnalizację świetlną.
Lubię to! 3
Teresa
Teresawyborca28 września 2017 o 13:33
A ja uważam, że jakby burmistrz naprawdę chciał, żeby ta sygnalizacja została zrobiona, to by zabezpieczył na nią środki w budżecie, a nie tylko biegał po mieście i namawiał ludzi do wpisywania się na listy i dyskutował o tym. Inni wójtowie jakoś potrafią dobrze współpracować z powiatem i mieszkańcy tylko na tym zyskują.
Lubię to! 1
$
$wyborca28 września 2017 o 13:36
rozwiązać starostwo podzielić środki i po problemie
Lubię to! 2
mieszkaniec
mieszkaniec28 września 2017 o 12:48
uważam, że burmistrz powinien słuchać czego chcą mieszkańcy i to realizować, a nie tylko dyskutować na ten temat
Lubię to! 1
2012
2012mieszkaniec28 września 2017 o 12:53
chyba piszesz o starostwie
Lubię to! 3
a szkoda
a szkoda28 września 2017 o 12:43
Jakby była darmowa komunikacja w mieście, to spora część jaworzan przesiadłaby się na z samochodów i naturalnie zmniejszyłby się ruch i bezpieczeństwo komunikacyjne w mieście, ale niestety tej komunikacji ciągle nie ma.
Lubię to! 1
brawo burmistrz
brawo burmistrza szkoda28 września 2017 o 12:47
prawda że fajnie, że obecny burmistrz ją uruchomi .Szkoda tylko, że nikt wcześniej o niej nie pomyślał.
Lubię to! 2
:)
:)brawo burmistrz28 września 2017 o 12:52
już widzę pozytywną zmianę w komentarzu, miejmy nadzieje, że i w działaniu też nastąpi przełom i zamiast wytykania, przepychanek jednak dojdzie do współpracy i realizacji tego, czego chcą mieszkańcy
Lubię to! 1
brawo
brawobrawo burmistrz28 września 2017 o 12:55
wreszcie doszliśmy na tym forum do porozumienia starostwo finansuje swoje a burmistrz swoje i tak powinno być !!!
Lubię to! 3
do brawo
do brawobrawo burmistrz28 września 2017 o 12:59
To Twoje zdanie, ja uważam, że burmistrz dla dobra jaworzan powinien współpracować z powiatem i realizować wspólnie dla nas inwestycje. Burmistrz odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców, ta sygnalizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa jaworzan.
Lubię to! 2
666
666brawo burmistrz28 września 2017 o 13:01
dla dobra jaworzan czy starostwa ?
Lubię to! 1
96
96brawo burmistrz28 września 2017 o 13:12
a dla kogo ta sygnalizacja-dla starosty, czy mieszkańców?
Lubię to! 2
666
666brawo burmistrz28 września 2017 o 13:18
a co starosta robił łaskę że zrobi sygnalizację? wolne żarty. Jak się komuś nie podoba to zawsze może zrezygnować ze stołka.
Lubię to! 1
i
ibrawo burmistrz28 września 2017 o 13:55
powiat realizuje dużo inwestycji, więcej niż gmina i na brak zadań do realizacji nie narzeka-w powiecie jest dużo do zrobienia, tam ,gdzie wójtowie potrafią z powiatem współpracować, tam zyskują na tym mieszkańcy
Lubię to! 0
sąsiad
sąsiadbrawo burmistrz28 września 2017 o 14:06
skoro starostwo tyle realizuje zadań to sygnalizacja nie powinna być dla nich problemem- czekamy mieszkańcy
Lubię to! 1
z Jawora
z Jaworabrawo burmistrz28 września 2017 o 14:27
pewnie już by dawno zostało to zrobione, gdyby nie upór naszego burmistrza, szkoda że jak był radnym w gminie, to naciskał gminę, aby zabezpieczyła na to środki, a jak został burmistrzem, to już nie uważa tego za takie pilne
Lubię to! 0
28
28brawo burmistrz28 września 2017 o 14:30
burmistrz nie ma nic do sygnalizacji , szkoda że starostwo jeszcze jej nie zrobiło
Lubię to! 1
NIE
NIE28 września 2017 o 12:23
Nie zgadzam się żeby burmistrz dokładał się do zadań starostwa. Starostwo ma swój budżet i niech coś raz samo zrobi. Te pieniądze panie burmistrzu proszę przeznaczyć chociażby na place zabaw dla dzieci

Lubię to! 2
stefan
stefanNIE28 września 2017 o 12:44
a ja chcę, żeby w końcu zrobił to, co chcą mieszkańcy i zabezpieczył pieniądze na tą sygnalizację
Lubię to! 2
Adrian
Adrianstefan29 września 2017 o 11:45
Zgadza się. Ja nie mam dzieci, więc dlaczego tylko mają powstawać place zabaw? Dla mnie ważna jest sygnalizacja, która zarówno z perspektywy kierowcy jak i pierwszego jest trafna propozycja rozwiązania tego problemu. Dodatkowo potrzebna jest sygnalizacja na ulicy Legnickiej/Wyszyńskiego
Lubię to! 0
Reklama
zarządzanie kryzysowe
zarządzanie kryzysowe28 września 2017 o 12:18
Burmistrzu-zabezpiecz te pieniądze i będzie po "naglącej" sprawie dla mieszkańców, poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców
Lubię to! 1
jaworzanin
jaworzaninzarządzanie kryzysowe28 września 2017 o 12:22
burmistrzu, porozmawiaj z ludźmi ze swojego komitetu wyborczego-oni pytali jaworzan, czy chcą aby to zrobić. Spora część mieszkańców uważała, że jest tam niebezpiecznie i trzeba zrobić tam sygnalizację. Zabezpiecz Pan pieniądze na to i zrób razem z powiatem tą sygnalizację.
Lubię to! 0
Vici
Vicijaworzanin28 września 2017 o 12:26
Szkoda kasy na dokładanie do sygnalizacji starostwa. Niech robią sami, to ich problem ile to już lat
Lubię to! 1
gosia
gosiajaworzanin28 września 2017 o 12:46
mi nie szkoda moich pieniędzy (podatków) na to i chcę, aby burmistrz przeznaczył je na ta sygnalizację-poprawi to bezpieczeństwo ruchu w mieście
Lubię to! 1
mieszkańcy
mieszkańcy28 września 2017 o 11:57
A więc to wszystko tak naprawdę zależy od decyzji burmistrza? Nie wiedziałem. To my chyba musimy się do niego wybrać i go przekonać do tego.
Lubię to! 1
?
?mieszkańcy28 września 2017 o 12:05
gdzie i kiedy zbiórka? ja się też piszę
Lubię to! 1
,,,
,,,mieszkańcy28 września 2017 o 12:05
niestety rozczaruje cię to zależy od starosty. Sygnalizacja to zadanie starostwa, teraz już wiesz
Lubię to! 3
$
$,,,28 września 2017 o 12:10
Nie prawda, teraz wiem o co w tym wszystkim chodzi. Starostwo ponoć ma na to zabezpieczone pieniądze i dokumentację, tylko nie może doczekać się decyzji burmistrza, że to robią. Inni wójtowie między czasie zdążyli zrobić razem ze starostwem dużo inwestycji u siebie, a u nas "się nie da"?
Lubię to! 1
do roboty
do roboty,,,28 września 2017 o 12:13
skoro starostwo ma zabezpieczoną kasę to niech robią, to ich zadanie i ich problem.
Lubię to! 3
do roboty
do roboty,,,28 września 2017 o 12:51
Starostwo będzie i tak musiało wcześniej czy później ją zrobić, a kasę burmistrz będzie mógł przeznaczyć na coś innego. Dokładanie się do starostwa to wyrzucona kasa
Lubię to! 2
podatnik
podatnik,,,28 września 2017 o 12:55
Starosto od dawna chce to zrobić, tylko ze strony naszego burmistrza nie było woli współpracy. Ta kasa starostwa może trafić do naszej gminy, albo do innych gmin-tam, gdzie wójt wyrazi wole współpracy. Jestem za tym, aby burmistrz do tego przystąpił.
Lubię to! 1
Marek
Marek,,,28 września 2017 o 12:58
skoro starostwo chce robić to niech robi to ich zadanie. Dziwie się że jeszcze nie zrobili i ludzie muszą zbierać podpisy żeby się ruszyli.
Lubię to! 3
Paweł
Paweł,,,28 września 2017 o 13:01
i zrobi, jak tylko burmistrz się zdecyduje i podejmie współpracę ze starostwem
Lubię to! 1
Gorgon Ramsay
Gorgon Ramsay,,,28 września 2017 o 13:04
O czym ty piszesz o jakiej współpracy, tu chodzi wyłącznie o pieniądze !! Na miejscu burmistrza nie dałbym ani złotówki to nie jego światła
Lubię to! 3
Paweł
Paweł,,,28 września 2017 o 13:10
mówię o współpracy, bo inni wójtowie jakoś potrafią współpracować z powiatem i ich mieszkańcy tylko na tym zyskują-u nich dzięki tej współpracy realizowane są przez powiat różne rzeczy, tylko nasz zamiast współpracować, to tylko dyskutuje na ten temat
Lubię to! 1
Gorgon Ramsay
Gorgon Ramsay,,,28 września 2017 o 13:15
Paweł wystarczy żeby każdy robił swoje starostwo swoje burmistrz swoje
Lubię to! 1
Pit
Pit,,,28 września 2017 o 13:17
To dlaczego ratusz inicjuje akcje zbierania podpisów, ale pieniędzy dołożyć już nie chce? Taka gierka przedwyborcza?
Lubię to! 1
masz rację
masz rację,,,28 września 2017 o 13:19
to niech burmistrz robi swoje i zabezpieczy środki w budżecie gminy na to zadanie, a nastąpi znaczna poprawa bezpieczeństwa mieszkańców
Lubię to! 1
nie dla środków dla starostwa
nie dla środków dla starostwa,,,28 września 2017 o 13:25
burmistrz robi swoje i nie ma obowiązku zabezpieczać żadnych środków dla starostwa. Każdy z nich ma swoje zadanie i swój budżet.
Lubię to! 2
błąd myślowy
błąd myślowy,,,28 września 2017 o 13:36
nie dla starostwa, tylko dla mieszkańców-na sygnalizację, która poprawi ich bezpieczeństwo
Lubię to! 1
Adrian
Adrian,,,29 września 2017 o 11:47
Wydaje mi się, że na wczorajszej sesji starostwo jasno odrzucilo inicjatywe świateł. Po co piszesz takie bzdury?
Lubię to! 1
chyba nie
chyba nie,,,29 września 2017 o 11:49
a to już rada powiatu głosowała nad tym? nie było takiego punktu w obradach przecież
Lubię to! 1
?!?!
?!?!mieszkańcy28 września 2017 o 12:06
Ty chyba żartujesz?! to po co mnie zagadywał, namawiał na wpisanie się, jak to od niego zależy?
Lubię to! 1
robi się śmiesznie
robi się śmiesznie?!?!28 września 2017 o 12:11
czy ty sam do siebie piszesz ?!?!
Lubię to! 2
?!?!
?!?!?!?!28 września 2017 o 12:16
wymieniam się swoimi spostrzeżeniami z jaworzanami na tym forum, cieszę się że Ty też włączyłeś się do naszej dyskusji
Lubię to! 0
mieszkaniec JP2
mieszkaniec JP228 września 2017 o 11:50
Panie burmistrzu, proszę podjąć męską decyzję i zabezpieczyć te pieniądze. czy Panu nie zależy na bezpieczeństwie jaworzan?
Lubię to! 2
niby chcę, ale nie dam?
niby chcę, ale nie dam?mieszkaniec JP228 września 2017 o 11:54
myślę, że jak burmistrz osobiście namawiał jaworzan, aby podpisali się pod tym, by robić te światła, to sam nie zdezerteruje na końcu i zabezpieczy pieniądze-inaczej jego działania nie miałyby logicznego sensu
Lubię to! 1
majeranek
majeranekniby chcę, ale nie dam?28 września 2017 o 12:09
Moim zdaniem jest odwrotnie. Burmistrzowi zależny na tych światłach dlatego przypomniał kto za nie odpowiada i kto powinien je wreszcie zrobić czyli starostwo.
Lubię to! 1
Krysia
Krysianiby chcę, ale nie dam?28 września 2017 o 12:13
Myślę, że jakby mu naprawdę zależało na zrobieniu tego, to by zabezpieczył na to pieniądze, a tak tylko mówi, że to jest potrzebne, ale nie zabezpiecza środków, choć może-tak jak inni wójtowe.
Lubię to! 0
autor
autorniby chcę, ale nie dam?28 września 2017 o 12:17
o zabezpieczenie środków i realizację z pretensjami do starostwa to ich sygnalizacja
Lubię to! 2
Jaworzanin
Jaworzanin28 września 2017 o 11:46
kochani nie dajcie się w konia zrobić.Komentarze wysyłają pracownicy starostwa po to żeby przerzucić odpowiedzialność za swoją głup otę i brak profesjonalizmu na kogoś innego. Przypominam ,że Laskowski był w samorządzie miejskim 8 lat!! 4lata jako radny i 4lata jako v-ce burmistrz. Mało tego niedługo koniec jego 3 kadencji czyli 12 lat jako starosta! A sygnalizacji jak nie było tak nie ma.Za to są coraz większe problemy z tym skrzyżowaniem.
Lubię to! 3
Gostek
Gostek28 września 2017 o 11:35
Nie ma potrzeby świateł. Jest potrzeba znajomości przepisów.
Lubię to! 1
zwiększony ruch
zwiększony ruchGostek28 września 2017 o 11:39
Ze Strzegomia i Świdnicy zatrudnione przez burmistrza osoby dojeżdżają do pracy do Ratusza właśnie przez to skrzyżowanie. To też "obciąża" tam ruch-wpływa na jego zwiększenie.
Lubię to! 2
wstyd
wstydzwiększony ruch28 września 2017 o 11:42
ty już naprawdę odleciałeś
Lubię to! 1
zwiększony ruch
zwiększony ruchzwiększony ruch28 września 2017 o 11:46
dlaczego tak uważasz? jakby burmistrz zwolnił strzegomian i świdniczan, a zatrudnił jaworzan, to też miało wpływ na zmniejszeniu ruchu na tym skrzyżowaniu, kto wie, może okazałoby się nawet, że już nie jest tam potrzebna ta sygnalizacja?
Lubię to! 2
zmniejszenie ruchu
zmniejszenie ruchuzwiększony ruch28 września 2017 o 11:48
a jakby jaworzanom udostępnił darmową komunikację, to spora część jaworzan jeździłby tamtędy jednym autobusem, a nie kilkunastoma samochodami
Lubię to! 1
realista
realista28 września 2017 o 11:22
Panie burmistrz nie finansuj zadań starostwa! Te pieniądze lepiej przeznaczyć na kolejny chodnik
Lubię to! 4
o co caman?
o co caman?realista28 września 2017 o 11:27
Czy burmistrzowi zależy na bezpieczeństwie mieszkańców, czy tylko na "wałkowaniu" tego tematu, bo mam dziwne odczucia na ten temat? Jakby naprawdę chciał, aby to było zrobione, to zabezpieczył by na to środki i już dawno było po "niebezpiecznym" problemie.
Lubię to! 1
z boku
z bokurealista28 września 2017 o 11:32
realisto, czy Ty słyszysz sam siebie? Ty mówisz burmistrzowi, aby nie robił zadania, na którym zależy mieszkańcom. Ja bym od takich "doradców" to na jego miejscu trzymał się z daleka. Komu zrobi na złość staroście? Nie. Tak naprawdę zrobi na złość swoim mieszkańcom, bo to przez jego upór tej sygnalizacji nie będzie. Mieszkańcy nie zapomną mu tego, że nie dna o ich bezpieczeństwo-uwierz.
Lubię to! 1
realista
realistaz boku28 września 2017 o 11:38
jak to nie będzie starostwo nie ma kasy czy nie chce robić? przecież to starostwa zadanie. Burmistrz nie musi dofinansowywać zadań starostwa, niech robią to we własnym zakresie.
Lubię to! 1
bezpieczeństwo mieszkańców
bezpieczeństwo mieszkańcówrealista28 września 2017 o 11:35
podatki jaworzan trafiają do gminnej kasy a jaworzanie chcą, aby zrobić tą sygnalizację-komu burmistrz więc chce zrobić na złość? to staroście zależy na tej sygnalizacji, czy mieszkańcom?
Lubię to! 1
!
!bezpieczeństwo mieszkańców28 września 2017 o 11:41
z tego co piszesz to staroście nie zależy a burmistrz realizuje swoje zadania a nie starosty. dziwie się że starostwo jeszcze nie zrobiło tej sygnalizacji
Lubię to! 2
mieszkańcy JP2
mieszkańcy JP228 września 2017 o 11:17
Panie burmistrzu-męska decyzja i będziemy mieli tą sygnalizację!
Lubię to! 1
dualizm
dualizm28 września 2017 o 11:14
Mam wrażenie, że jakby burmistrzowi naprawdę zleżało na tym, aby ta sygnalizacja został zrobiona, to zabezpieczył na nią środki i już dawno została by zrobiona. dziwne jest zachowanie burmistrza-niby chce, ale nie robi tego.
Lubię to! 1
end
enddualizm28 września 2017 o 11:18
sygnalizacja nie jest zadaniem burmistrza o zabezpieczenie środków pytaj starostwo.
Lubię to! 2
mieszkańcy JP2
mieszkańcy JP2end28 września 2017 o 11:21
bezpieczeństwo mieszkańców jest zadaniem burmistrza, ta sygnalizacja wpłynie na poprawę naszego bezpieczeństwa, chcemy, aby była zrobiona, a burmistrz dysponuje naszymi pieniędzmi (podatkami)
Lubię to! 1
dla dobra jaworzan
dla dobra jaworzan28 września 2017 o 11:00
Panie burmistrzu, to są potrzeby naszej wspólnoty, dysponuje pan naszymi pieniędzmi, ma Pan nasze przyzwolenie na realizację tego zadania.
Lubię to! 1
.
.28 września 2017 o 10:59
Po co burmistrz ma się dogadywać? sygnalizacje MA zrobić starostwo koniec kropka
Lubię to! 3
;
;.28 września 2017 o 11:03
a ma jakiś problem z dogadywaniem się? inni wójtowie robią wspólnie z powiatem inwestycje i zyskują na tym mieszkańcy, więc dlaczego i u nas tak "się nie da"?
Lubię to! 1
baju baj
baju baj;28 września 2017 o 11:07
Najpierw niech starostwo zrobi sygnalizację za SWOJE a potem się dogaduje
Lubię to! 1
RW
RW;28 września 2017 o 11:08
To kwestia odpowiedzialności za posiadane finanse. Nie robi się inwestycji nie mając pewności co do źródeł finansowania.
Lubię to! 0
zrównoważony
zrównoważony;28 września 2017 o 11:10
Odnoszę wrażenie, że Tobie nie zależy na zrobieniu tego, tylko na robieniu wokół tego zmieszania. Jakby burmistrzowi mu naprawdę zależało na ty, aby to zrobić, to zabezpieczył by pieniądze i już dawno było by to zrobione.
Lubię to! 1
suweren
suweren.28 września 2017 o 11:05
dlatego powinien się dogadać, bo sprawy bezpieczeństwa mieszkańców należą do jego zadań, mieszkańcy tego chcą, a on dysponuje ich pieniędzmi
Lubię to! 1
pinokio
pinokio.28 września 2017 o 11:22
nie zalezy mu, co zresztą sam powiedział, ze jest to sprawa mało wazna. Ważniejsze wtedy były dla niego inne sprawy. Czyzby zapomniał??
Lubię to! 0
Reklama
jaworzanin
jaworzanin28 września 2017 o 10:57
Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy i bezpieczeństwa obywateli (art. 7 ust. 1 pkt 14 ustawy o samorządzie gminnym), więc wszystkie działania wpływające na poprawę bezpieczeństwa w mieście, w tym także związane z sygnalizacją świetlną, leżą w kompetencji burmistrza. Jaworzanie są za tym, aby to zadanie zrealizować, więc storo też starostwo chce to robić, to dlaczego burmistrz nie zabezpiecza na to środków w budżecie? Panie burmistrzu, kilka imprez, wyjazdów służbowych mniej, a jakie zadowolenie mieszkańców.
Lubię to! 1
bu ha ha
bu ha hajaworzanin28 września 2017 o 11:03
skoro starostwo chce, to niech robi a nie gada od 2012
Lubię to! 2
jula
julabu ha ha28 września 2017 o 11:07
dlaczego burmistrz zwleka z zabezpieczeniem pieniędzy na to, skoro mieszkańcy chcą, aby to zostało zrobione?
Lubię to! 1
mieszkaniec Piastowskiej
mieszkaniec Piastowskiej28 września 2017 o 10:46
dlaczego burmistrz nie potrafi dogadać się ze starostą i wspólnie to zrobić, jak inni wójtowie :(
Lubię to! 1
Jaworzanin
Jaworzanin28 września 2017 o 09:44
mimo tych dur nych komentarzy ,płynących ze starostwa,że niby jechałem i było dobrze , my mieszkańcy JPII,Słonecznej Bema Przyjaciół Żołnierza,Kopernika, itd wam urzędnikom starostwa NIE ODPUŚCIMY!!!!!! Ludzie są coraz bardziej wk...eni i widzą waszą głupotę i brak profesjonalizmu.Więc dalej rżnijcie głu pa i udawajcie ,że się nic nie stało.
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniecJaworzanin28 września 2017 o 10:42
W budżecie starostwa zabezpieczone zostały środki na ta sygnalizację, ale w budżecie gminy do dziś nie. Pretensje trzeba mieć do burmistrza, że nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców-sprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu jest tak samo istotna, jak patrolowanie ulic. Burmistrz współorganizuje imprezy z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości, choć te zadania w ogóle nie leżą w jego kompetencji, a nie chce partycypować w inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo w mieście, choć to zadanie gminy? Dlaczego inni wójtowie potrafią dogadywać się z naszym starostą, a nasz burmistrz nie?
Lubię to! 1
.
.28 września 2017 o 08:09
dziś rano jechałem tym skrzyżowaniem od Piastowskiej, ruch całkowicie płynny,żadnych zakorkowań, trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć, była godzina ok. 7.45.
Lubię to! 1
beza
beza.28 września 2017 o 11:24
tak, większy korek był przy szkole podstawo ej nr 5 niz przy aptece. Zmiana sie sprawdziła.
Lubię to! 0
bezpieczeństwo
bezpieczeństwo28 września 2017 o 00:45
mam nadzieje, że burmistrzowi uda się w tym roku zaplanować na przyszły rok środki na tą sygnalizację i będzie zrealizowana - wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w tym rejonie miasta
Lubię to! 1
dłuuugi proces
dłuuugi procesbezpieczeństwo28 września 2017 o 08:31
burmistrzowi przez 3 lata nie udało się zrealizować własnych inwestycji, które obiecał ludziom (basen letni, hala widowiskowa z kinem, zamek)-przygotowania do realizacji to dla p.Bery długi "proces", po 3 latach udało się narysować wizualizację basenu
Lubię to! 1
rzetelna praca
rzetelna pracadłuuugi proces28 września 2017 o 08:41
może jakby pan burmistrz przestał zajmować się tym, co mało istotne i zabrał do pracy, to w tym roku kąpalibyśmy się już w basenie, do którego dojechalibyśmy darmową komunikacją?
Lubię to! 1
duże zmiany
duże zmianydłuuugi proces28 września 2017 o 08:46
Kadencja trwa 4 lata a nie 3. Po latach zaniedbań Jawor wreszcie zaczynać wyglądać. Wszyscy to widzą.
Lubię to! 1
skutek
skutekdłuuugi proces28 września 2017 o 09:00
tylko w ostatnim roku do dyspozycji zostaje już tylko budżet 1 roku, a nie 4-letni, więc aby zrealizować wszystko w ostatnim roku najprawdopodobniej trzeba będzie gminę zadłużyć-a można było rozłożyć realizację w czasie
Lubię to! 1
S3
S3dłuuugi proces28 września 2017 o 09:03
duże zmiany, do w końcu, po talach odkładania przez rząd PO, ruszyła budowa jaworskiego odcinka S3, przy którym od dawna były planowane tereny inwestycyjne, wpłynęło to, że zaczęli nimi interesować się inwestorzy
Lubię to! 1
:)
:)dłuuugi proces28 września 2017 o 09:04
gmina już jest zadłużona, wystarczy przejrzeć budżet i wieloletnią prognozę finansową. czy radni miasta to potrafią???
Lubię to! 1
skutek
skutekdłuuugi proces28 września 2017 o 09:06
przez następna kadencje trzeba będzie spłacać to zadłużenie, kosztem realizacji kolejnych inwestycji
Lubię to! 1
autor
autordłuuugi proces28 września 2017 o 09:13
Skoro tyle lat zaniedbań to teraz trzeba to nadrabiać
Lubię to! 1
zaniepokojony mieszkaniec
zaniepokojony mieszkaniecdłuuugi proces28 września 2017 o 09:19
Właśnie chodzi o to, że przez te 3 lata niewiele się zadziało, a 3-letni budżet został "skonsumowany", teraz aby zrealizować wyborcze obietnice w ciągu 1 roku, to trzeba będzie chyba zadłużyć gminę a to zadłużenie będziemy spłacać przez następną kadencję-czy to jest gospodarne zarządzanie?
Lubię to! 1
mam pytanie do burmistrza
mam pytanie do burmistrzadłuuugi proces28 września 2017 o 09:22
Jak w przyszłej kadencji będziemy spłacać zadłużenie na realizacje obietnic wyborczych zrobione przez tą kadencję, to w przyszłej kadencji mniej będzie środków na realizacje innych inwestycji. Na co poszły pieniądze z 3-letniego budżetu?
Lubię to! 0
bb
bbdłuuugi proces28 września 2017 o 09:25
Może został przesunięte, żeby można było zrealizować obiecane inwestycje. Miasto zmienia sie jak nigdy wczesniej. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
Lubię to! 2
nie żartuj
nie żartujdłuuugi proces28 września 2017 o 09:29
bb-i przez 3 lata nic z tego co obiecane nie dało się zrealizować? to takie skomplikowane? serio? nawet najęcie przewoźnika, który woziłby za damo jaworzan? takie skomplikowane jest zlecenie opracowania dokumentacji na basen i na wykonanie? jeśli dla kogoś takie rzeczy są skomplikowane, to powinien zrezygnować i oddać komus, kto sobie z tym poradzi
Lubię to! 0
bb
bbdłuuugi proces28 września 2017 o 09:37
Skoro to jest takie proste to dlaczego Jawor nigdy nie miał darmowej komunikacji, od ilu lat basen jest nieczynny itd....
Lubię to! 1
rzeczowo
rzeczowodłuuugi proces28 września 2017 o 10:26
Nikt do tej pory jaworzanom nie obiecywał darmowej komunikacji, a mieszkańcy też się o to nią nie upominali-nawet podczas konsultacji, więc nie było tematu, a basen miał być robiony, bo burmistrz Urbański pod koniec 2013 r. przeprowadził konsultacje z mieszkańcami co do ich potrzeb, w których basen dostał najwięcej punktów, tylko skończyła się kadencja i nie miał możliwości realizacji tej inwestycji. p.Bera po tych konsultacjach remont basenu zamieścił w swoim programie wyborczym i o 3 lat obiecuje jaworzanom, że to zrealizuje. Jaworzanie mu uwierzyli, wybrali i od 3 lat cisza na ten temat. Ba, nawet w 2016 r. zlecił opracowanie dokumentacji na Słowiankę, a nie na basen letni i sam mówił, że jednak zastanawia się, czy remontować ten basen, czy rozbudowywać Słowiankę. Dokumentacja na Słowiankę dało się zrobić wcześniej a na basen letni nie? Dopiero po licznych sygnałach mieszkańców opracowano raptem wizualizację i zlecono opracowanie dokumentacji do końca 2017 r. Takie inwestycje inni robią w rok, nie w 3 lata. http://www.jawor.pl/pliki/8/wyniki-glosowania-priorytety-mieszkancow.pdf
Lubię to! 0
rozczarowany
rozczarowanydłuuugi proces28 września 2017 o 10:31
Remont zamku jest na 3 pozycji priorytetów jaworzan, p.Bera to też jaworzanom obiecał, że zrealizuje, jak go wybiorą na 4-letnia kadencję. Ja nie składam innym obietnic, że coś zrobię, jeśli wiem, że to nie jest takie "hop-siup".
Lubię to! 0
nierealne obiecanki?
nierealne obiecanki?dłuuugi proces28 września 2017 o 10:34
"Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać, ale później patrząc na budżet i jego konstrukcję, człowiek sobie uświadamia, że to nie jest takie hop-siup." http://jawor24h.pl/budzet-niezgody,7073,a.html
Lubię to! 0
Ewa Michalak
Ewa Michalak27 września 2017 o 13:14
Panie Władku niestety popieram Pana w pełni to tylko zbliżające się
wybory.
Lubię to! 1
Regina
ReginaEwa Michalak27 września 2017 o 13:18
Moim zdaniem to jedyna możliwość aby starostwo zrobiło to co do nich należy czyli sygnalizacje.
Lubię to! 2
Przykre to jest
Przykre to jestRegina28 września 2017 o 08:14
Powiat ma do zdecydowanie większy zasięg niż jedna gmina. Dlatego razem z wójtami i burmistrzami realizuje zadania wszędzie. Razem można więcej. Przeznaczając dużą kwotę na jedno miejsce nie można wykonać zadania w innym. Czy uważasz,ze Starosta ma powiedzieć ludziom gdzieś na peryferiach,że są mniej ważni od Jawora, tylko dlatego,ze mieszkają gdzieś na końcu gminy, gdzie dojazd jest jedną drogą i nie jest to droga główna. Tak rozkładając środki i inwestycje wszystkie gminy korzystają, korzystają wszyscy mieszkańcy powiatu. Miasto chyba pamięta o ile kasy zwróciło się do starostwa na budowę cukrowniczej...pamięta ale publicznie o tym nie mówi.
Lubię to! 1
Andrzej
AndrzejRegina28 września 2017 o 08:19
Kogo obchodzi co robi starostwo! sygnalizacja jest ich to niech robią
Lubię to! 1
myślący
myślącyRegina28 września 2017 o 08:21
Starostwo robi to co do niego należy i dla dobra mieszkańców powiatu potrafi współpracować z różnymi gminami. Włodarze gmin mają świadomość, że gdyby nie było starostwa, to sami musieliby remontować (w 100% ponosić koszty) leżące na ich terytorium drogi, chodniki, itp. Dlatego razem z powiatem robią, to co jest pilne dla mieszkańców. Mieszkańcy też oceniają, czy ich wójt, burmistrz potrafi dla ich dobra współpracować z innymi.
Lubię to! 2
Andrzej
AndrzejRegina28 września 2017 o 08:27
zlikwidować starostwo kasę rozdzielić i każdy zrobi sobie sam
Lubię to! 1
Władek
Władek26 września 2017 o 14:54
Do autor
Obyś miał rację że tak wiele osób z tego skorzysta. Że powstanie to wiem jednak nie przekonuje mnie to, moim zdaniem jest to efekt zbliżających się wyborów a nie potrzeb społecznych. Pozdrawiam cię autor spokojnie poczekamy zobaczymy.
Lubię to! 1
autor
autor26 września 2017 o 14:16
Władek przestań smęcić
Lubię to! 3
Władek
Władekautor26 września 2017 o 14:34
Przestanę jak to będzie miało sens bo w moim odczuciu niema. Może jakieś argumenty ? za powstaniem komunikacji. Ja rozumiem zbliżają się wybory itd. chęć zaistnienia itd. ale merytorycznie proszę ...
Lubię to! 1
autor
autorWładek26 września 2017 o 14:43
to smęcenie nie ma sensu, tak komunikacja powstanie a to czy ma sens to zobaczą po ilości osób z niej korzystającej. Oby się wszyscy zmieścili
Lubię to! 1
pucuś
pucuśWładek26 września 2017 o 14:49
to smęcenie już trwa od 3 lat, o tym, że będzie komunikacja, dziś wyszedłem, rozglądnąłem się a tu dalej nic
Lubię to! 0
autor
autorWładek26 września 2017 o 14:51
swoimi problemami nie obarczaj innych
Lubię to! 1
Władek
Władek26 września 2017 o 14:12
Czy wy naprawdę chcecie komunikację miejską w Jaworze kto będzie z tego korzystał zastanów się jedna z drugim. Ja jestem przeciwnikiem to jest niepotrzebne dodatkowo jest to obciążenie dla Jawora. Wyobraźnie mam dobrą i jestem w stanie sobie wyobrazić jak z ul. Mickiewicza z tak zwanego trójkąta jedzie autobus z dwoma osobami.
Lubię to! 2
Budżet
Budżet26 września 2017 o 13:21
Budżet miasta z gumy. A tak na marginesie, to się chyba nazywa kreatywna księgowość....czy można do budżetu wrzucać wszystko co się chce,bez pokrycia. Jak wygląda zadłużenie gminy???Ludzie łykają wszytsko jak młode pelikany a to zwykła manipulacja jest.
Lubię to! 3
caman
camanBudżet26 września 2017 o 13:27
To się nazywa dobry gospodarz do tego ma świetnych fachowców skoro potrafi tak zarządzać miastem.
Lubię to! 4
kawał roku
kawał rokucaman26 września 2017 o 14:15
taki gospodarz i tacy fachowcy, że od 3 lat myślą jak zrealizować 1 inwestycję-basen, jak udostępnić coś, co jest ogólnodostępne na rynku-transport zbiorowy, itp. a co do kasy, to chyba jedyna gmina, w której nagradza się za straty dla budżetu, więc kreatywność na najwyższym poziomie
Lubię to! 2
zadowolona mieszkanka
zadowolona mieszkankacaman26 września 2017 o 14:19
Tak cię skręca, że aż trudno w to uwierzyć. Burmistrz okazał się strzałem w dziesiątkę a ty mu zazdrościsz i tyle w temacie
Lubię to! 4
yahoo
yahoocaman26 września 2017 o 14:28
strzał to może i tak, ale w co, to już każdy ma własne zdanie na ten temat
Lubię to! 1
kulą w płot
kulą w płotcaman26 września 2017 o 14:57
http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/emilian-bera,882.html
Lubię to! 1
buhahah
buhahahcaman28 września 2017 o 09:06
dobry gospodarz co na inwestycje wydał 1 mln ( to chyba najmniej w kraju) a na swoją pensję jakieś 150 tys.
Lubię to! 1
zsumuj
zsumujcaman28 września 2017 o 09:08
a ile jeszcze na swoją zamiejscową ekipę
Lubię to! 1
?
?caman28 września 2017 o 09:18
To nie zamiejscowa ekipa ale ludzie z którymi pracuje burmistrz, tak jak sędziowie to nie kolesie
Lubię to! 1
coś wiesz?
coś wiesz?caman28 września 2017 o 09:24
a po co Ty sędziów w to mieszasz? no chyba, że wiesz, że są w coś zamieszani?
Lubię to! 0
Reklama
dobra wiadomość
dobra wiadomość26 września 2017 o 13:06
"Trwają prace nad wprowadzeniem pierwszej w historii miasta komunikacji publicznej. Tym samym Jawor dołącza do grona miast w Polsce, w których taka komunikacja funkcjonuje od lat. To kolejna już inicjatywa władz miasta w kierunku poprawy życia mieszkańców. Projekt jest ambitny, gdyż Jaworzanie będą podróżować miejskimi autobusami całkowicie za darmo."

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/12097-wprowadza-bezplatna-komunikacje-miejska
Lubię to! 2
niczym tajfun
niczym tajfundobra wiadomość26 września 2017 o 14:29
te prace trwają już od 3 lat, a komunikacji jak nie było, tak nie ma
Lubię to! 1
Renatka zJawora
Renatka zJawora26 września 2017 o 10:28
ludzie wystarczyło Wam puścić kilka fotek na fb artykuł na e-legnickie i burza w szklance wody a kasa miejska pusta slogany zdjęcia filmiki to nie wszystko a obiecywać można wiele kampania zaczęła się na dobre tylko tym razem mam nadzieje że jaworzanie nie dadzą się zwieść tej propagandzie
Lubię to! 3
czas płynie
czas płynieRenatka zJawora26 września 2017 o 10:39
dlaczego starostwo dalej milczy w sprawie sygnalizacji świetlnej, jakiś artykuł kiedy będzie.
Lubię to! 3
@@@
@@@czas płynie26 września 2017 o 10:41
Będzie!
Lubię to! 0
?
?czas płynie26 września 2017 o 10:41
kiedy?
Lubię to! 2
@@@
@@@czas płynie26 września 2017 o 11:38
Niebawem
Lubię to! 0
?
?czas płynie26 września 2017 o 13:04
niebawem to znaczy ile , miesiąc, dwa, rok , pięć ?
Lubię to! 1
niebawem
niebawemczas płynie26 września 2017 o 14:32
to "niebawem" obchodzi w tym roku nabierze nowego wymiaru czasowego-przekroczy już 3 lata
Lubię to! 0
zz
zzczas płynie26 września 2017 o 15:32
To że 3 lata to w połowie zasługa tego z ratusza.
Lubię to! 0
to fakt
to faktczas płynie26 września 2017 o 17:43
to prawda, starostwo wykazuje gotowość do tej inwestycji od dawna, czeka na decyzję burmistrza o podjęciu współpracy
Lubię to! 1
mam pomysła
mam pomysła26 września 2017 o 08:32
Panie starosto, ogłoś Pan przetarg na wskaźnik partycypacji gmin w inwestycjach, wyłoń najkorzystniejsze dla starostwa i wtedy mieszkańcy się przekonają jak ich włodarze dbają o realizację ich potrzeb
Lubię to! 1
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatumam pomysła26 września 2017 o 13:14
a co łaskę robi Starostwo, że remontuje WŁASNE drogi? Gminy mają co robić na swoich własnych drogach, nie starcza na powiatowe...
Lubię to! 1
.
.mieszkaniec powiatu26 września 2017 o 13:18
Gmina Jawor nie robi, kompletnie nic,poza skwerkami.
Lubię to! 3
hipokryzja
hipokryzjamieszkaniec powiatu26 września 2017 o 13:23
chodniki, skwery, ogródek Jordanowska, wc , wiaty przystankowe, tabliczki z nazwami ulic, wyremontowanie szkoły, remonty kaplicy cmentarnej , odnowienie zegara teraz basen i darmowa komunikacja i to nazywasz nic
Lubię to! 3
:)
:)mieszkaniec powiatu26 września 2017 o 13:33
o czym Ty mówisz, to nie sa inwestycje. To tak jakbyś w domu wymienił kontakt, firanki, pomalował drzwi.....jakie to ma zanaczenie dla całego mieszkania. Basen??? Jaki basen, zaledwie dokumentacja, ani kasy, ani wykonawcy nic...
Chwalić to mozna się zadaniem, na które jest już wszystko gotowe. Tak jak robi to starostwo. Ktoś zaczyna kampanie wyborczą myśląc,ze mieszkańcy Jawora są ***
Lubię to! 3
Autor
Autormieszkaniec powiatu26 września 2017 o 13:51
Do :) To co Twoim zdaniem jest inwestycją? Jak czytam tę dyskusję, to zaczynam się zastanawiać. Zachowujesz się tak, jakby inwestycją na miarę Jawora było metro albo budowa portu morskiego.
Lubię to! 3
mentalność
mentalnośćmieszkaniec powiatu26 września 2017 o 14:59
nie własne, tylko publiczne, jak leżą w Jaworze, to najwięcej po nich jeżdżą jaworzanie
Lubię to! 1
Ups
Upsmieszkaniec powiatu26 września 2017 o 18:48
Gmina nawet nie zaczyna robić dróg, bo aby to robić trzeba mieć fachowców, przygotować wniosek chociazby do schetynówki, zabezpieczyć środki w budżecie, prawdziwe nie wirtualne, sporządzić dokumentacje, prawidłowa, fachowa, nie przez projektanta od wymiany ogrZewan w mieszkaniach. A potem dopilnować wykonania. Jedyna inwestycja dobrej pory, wymiana wodociągów na Wieniawskiego zakończyła się porażka i wycofaniem GDDKiA. Tak trudno to zrozumieć.
Lubię to! 1
....
....26 września 2017 o 08:22
Kiedy powstanie sygnalizacja bo od 2012 tylko gadają
Lubię to! 1
Władek
Władek26 września 2017 o 08:19
Na moją wiedzę światła powstaną. Jedynie martwi mnie wyjazd z Alej Jana Pawła II może coś ruszy w temacie rozwiązanie było dobre, wyjazd z parkingu na szpitalnej powinien być z nakazem skrętu w prawo. To było by dobre rozwiązanie i skutecznie by zmniejszyło ruch pod szpitalem auta nie wracały by na krzyżówkę przez ul. Kopernika. Co do Pana Burmistrza cieszy mnie to jak widzę pracę jaką wkłada w inwestycje drogowe co widać i daje się odczuć przez utrudnienia drogowe. Nie jestem specjalistą w zakresie dróg obserwując jego działania jednak odnoszę wrażenie że prace są wykonywane zgodnie ze sztuką. Nie narzekajcie ten burmistrz coś robi i robi to dobrze !!! Macie porównanie do wcześniejszego więc ... Panie Bera nie lubię Pana ale inwestycje to kawał dobrej roboty.
Lubię to! 2
?
?26 września 2017 o 08:17
Może gazeta się zajmie tym kiedy starostwo ma zamiar zrobić sygnalizację świetlną
Lubię to! 3
czarny
czarny?26 września 2017 o 08:25
buh ha ha prędzej mi kaktus wyrośnie zanim starostwo wybuduje sygnalizację
Lubię to! 3
spokojnie
spokojnieczarny26 września 2017 o 08:30
starosta jak coś obieca, to słowa dotrzymuje
Lubię to! 2
obiecanki cacanki
obiecanki cacankiczarny26 września 2017 o 08:31
od 2012 tylko gadają mamy 2017 i co gdzie te światła
Lubię to! 2
Taki zonk
Taki zonk?26 września 2017 o 18:51
Skoro miastu zależy na swoich mieszkańcach,podatnikach a w końcu wyborcach to niech współpracuje. Bo nagonka to tylko pokazują, ze ludzi maja gdzieś liczy się propaganda. A wiadomości miasta są takie,ze ta inwestycja to raczej mało dla nich istotna.
Lubię to! 0
dobra wiadomość
dobra wiadomość26 września 2017 o 08:00
"Trwają prace nad wprowadzeniem pierwszej w historii miasta komunikacji publicznej. Tym samym Jawor dołącza do grona miast w Polsce, w których taka komunikacja funkcjonuje od lat. To kolejna już inicjatywa władz miasta w kierunku poprawy życia mieszkańców. Projekt jest ambitny, gdyż Jaworzanie będą podróżować miejskimi autobusami całkowicie za darmo."

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/12097-wprowadza-bezplatna-komunikacje-miejska
Lubię to! 2
najdłuższe przymiarki
najdłuższe przymiarkidobra wiadomość26 września 2017 o 08:17
od 3 lat "trwają prace"
Lubię to! 4
lokator
lokator25 września 2017 o 20:12
Brawo Burmistrzu, tak dalej.
Lubię to! 3
tik tak
tik taklokator26 września 2017 o 07:43
dalej obiecuj, obiecuj, obiecuj....
Lubię to! 3
wstyd
wstydlokator26 września 2017 o 07:47
wstyd dla starostwa! kiedy zrobią wreszcie te światła ?
Lubię to! 4
wtedy
wtedywstyd26 września 2017 o 08:16
jak burmistrz zacznie z nim współpracować dla dobra jaworzan
Lubię to! 2
mieszkaniec
mieszkaniecwstyd26 września 2017 o 08:20
Napisz wprost kiedy burmistrz wyłoży kasę. Trochę ambicji, starostwo samo powinno to sobie sfinansować a nie liczyć na kasę od burmistrza.
Lubię to! 5
zarządca
zarządcawstyd26 września 2017 o 08:24
burmistrz nie ma własnej kasy, tylko dysponuje kasą jaworzan, a skoro oni chcą, aby im to zrobić, to powinien uszanować ich wolę
Lubię to! 2
P.
P.wstyd26 września 2017 o 08:25
A dlaczego ma nie liczyć skoro to burmistrz nakręca akcję zbierania podpisów, skoro mówi, że on te światła by zrobił. Skoro wcześniej deklarował współpracę ze Starostwem a teraz się wykręca.
Lubię to! 2
:0
:0wstyd26 września 2017 o 08:29
A dlaczego ma finansować starostwo! można zapytać w drugą stronę dlaczego starostwo nie finansuje zadań jakie robi burmistrz.
Lubię to! 5
AK 47
AK 4725 września 2017 o 20:07
błagam, barany jedne, nie ma czegoś takiego jak DARMOWA komunikacja!!. Nie wiem czy to do was w końcu dotrze,że nie ma nic za darmo!!
Lubię to! 6
zenek
zenekAK 4725 września 2017 o 20:11
Dla wszystkich będzie darmowa a dla ciebie płatna za podejście.
Lubię to! 3
AK 47
AK 47zenek25 września 2017 o 20:43
masz racje synku .Zawsze za siebie płacę i nie potrzebuję niczego na krzywy ryj !
Lubię to! 4
zobaczymy
zobaczymyAK 4726 września 2017 o 07:44
ale p.Bera obiecał jaworzanom darmową, to pewnie załatwi jakiegoś sponsora
Lubię to! 1
mieszkanka
mieszkankazobaczymy26 września 2017 o 07:48
Brawo burmistrz przejdzie pan do historii tego miasta jako ten który ruszył inwestycje, jeszcze jaz brawo.
Lubię to! 3
trafione
trafionezobaczymy26 września 2017 o 08:15
dobre słowo "ruszył", inni realizują
Lubię to! 3
Unknown
Unknown25 września 2017 o 18:39
Ja mam pytanie. Po kiego tam światła? jak wyremontują drogi to światła tam będą tylko przeszkadzać.
Lubię to! 1
kierowca
kierowcaUnknown25 września 2017 o 19:36
Jak wyremontują drogi to będą jeszcze szybciej jeździć. Ta sygnalizacja musi być.
Lubię to! 3
Szofer
Szoferkierowca25 września 2017 o 20:00


Panie kolego ma pan rację tam światła są potrzebne grunwaldzka od rynku do skrzyżowania z Poniatowskiego powinna być podporządkowana tam również bardzo często Cisna czubki w swych zlomiastych pseudo rajdówkach dodał bym jeszcze kilkanaście radarów co moim zdaniem mogą być co kilkadziesiąt metrów i gwarantuję byłoby trochę bezpieczniej na naszych drogach :)
Lubię to! 1
Reklama
Renatka
Renatka25 września 2017 o 15:31
jest długo nie trzeba było czekać darmowa komunikacja miejska hahahaha basen jest jeszcze tylko ogłosić remont zamku i ciemnogród pójdzie głosować czy ten facet uważa że jaworzanie to kupią ???
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniecRenatka25 września 2017 o 17:07
Na e-legnicka napisali"JAWOR. Trwają prace nad wprowadzeniem pierwszej w historii miasta komunikacji publicznej. Tym samym Jawor dołącza do grona miast w Polsce, w których taka komunikacja funkcjonuje od lat. To kolejna już inicjatywa władz miasta w kierunku poprawy życia mieszkańców. Projekt jest ambitny, gdyż Jaworzanie będą podróżować miejskimi autobusami całkowicie za darmo." I co będzie komunikacja i to jeszcze za darmo.
Lubię to! 0
czekamy
czekamymieszkaniec26 września 2017 o 07:46
3 lata temu też mówił, że będzie ta komunikacja, tempo wprowadzania obietnic w życie jest zatrważające
Lubię to! 1
.
.mieszkaniec26 września 2017 o 08:41
przypominam prace nad projektem maja się skończyć do końca roku. Nie Projekt czy tez jego realizacji!!!! Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Lubię to! 1
różnica
różnicamieszkaniec26 września 2017 o 08:51
projekt na basen, to nie basen, w dokumentacji mieszkańcy nie wykąpią się
Lubię to! 1
Stalin
StalinRenatka25 września 2017 o 17:26
Moment i będzie miejska komunikacja i co łyso ps. Zgłaszam się na kierowcę tego autobusu wandali od razu ześle do łagrów ludzie bądźcie bez litości dla wandali tego ślicznego autobusu i dbajcie o niego o to was proszę
Lubię to! 0
a.
a.Stalin25 września 2017 o 19:24
Jak będzie darmowa komunikacja to pierwszy pobiegniesz z niej korzystać.
Lubię to! 2
Stalin
StalinStalin25 września 2017 o 19:47
Żebyś wiedział bo jestem dumny że to będzie nasze piękne wspólne dobro ale to będzie symboliczną przejażdżka ponieważ jestem w pełni sił i myślę że ten autobus jest przede wszystkim dla ludzi którzy bardziej tego potrzebują niż ja jestem z tych co mają motorek w D.... I nie chcę marnować wolnego miejsca moją skromną socjalistyczna osobą panie burmistrzu plan wykonany ma pan poparcie winszuje i życzę dalszych sukcesów :)
Lubię to! 1
???
???Stalin26 września 2017 o 08:14
a z którego miejsca odjeżdżają te autobusy, bo rano szukałem i nigdzie znaleźć nie mogłem?
Lubię to! 1
ole
oleRenatka25 września 2017 o 19:37
i co szczęka opadła
Lubię to! 1
Kierowca bombowca
Kierowca bombowcaole25 września 2017 o 19:52
Myślę że trzasnęła o posadzkę :D
Lubię to! 1
Basieńka
BasieńkaRenatka26 września 2017 o 08:38
Niestety ale są. Widać to choćby po tutejszych komentarzach. Dla nich obecny burmistrz to guru, który wszystko "robi" (czytaj obiecuje) ale niestety czyimś rękami. Będziecie mieć basen i bezpłatną komunikację tak jak Jaguara. Zaczną się teraz tylko i wyłącznie pracę nad dokumentacją i tak będzie do wyborów. Niestety kasa miasta jest pusta a nawet dziurawa z wielkim minusem. Wniosek: kampanię wyborczą guru uważam za otwartą
Lubię to! 2
jesień
jesieńBasieńka26 września 2017 o 08:44
Nie jesteś burmistrzem więc skąd możesz wiedzieć czy kasa jest czy nie . Zobaczymy czy odczekasz jak to wszystko ruszy
Lubię to! 2
źródła finansowania
źródła finansowaniaBasieńka26 września 2017 o 08:57
śledźmy jakie zobowiązania teraz będzie zaciągać gmina-jak bardzo zostanie zadłużona
Lubię to! 2
wspaniała wiadomość
wspaniała wiadomośćBasieńka26 września 2017 o 09:03
już nie wiesz co wypisywać. Darmowa komunikacja ucieszy wszystkich mieszkańców
Lubię to! 1
realista
realistaBasieńka26 września 2017 o 09:18
człowieku, ochłoń, póki co komunikacji nie ma, zobaczymy skąd weźmie na to pieniądze
Lubię to! 1
Daniel
DanielBasieńka26 września 2017 o 09:19
Wszystkich serio? Teraz niemal każdy ma swój samochód, więc pewnie bardziej ludzi ucieszyłyby miejsca parkingowe na ich osiedlach albo w centrum. Nie wiem z czego tu się cieszyć, że kasa z naszych podatków idzie na tak bzdurne rzeczy jak ten autobus czy skwerki, które powinny być systematycznie zadbane przez ZLK lub inne miejskie służby.
Lubię to! 1
super super super
super super superBasieńka26 września 2017 o 09:27
Bzdury wypisujesz, komunikacja to podstawa rozejrzyj się dookoła a skwerki są super tak jak darmowa komunikacja
Lubię to! 1
trzeźwy
trzeźwyBasieńka26 września 2017 o 09:29
Ty, co Ty fajnego bierzesz, że taka "radość" z Ciebie bije? rozglądam się dookoła i jakoś nie widzę nigdzie tej super darmowej komunikacji
Lubię to! 0
super super super
super super superBasieńka26 września 2017 o 09:33
Niedługo zobaczysz, będzie super będzie.
Lubię to! 1
gość
gość25 września 2017 o 15:25
Burmistrz niema co się dogadywać bo to nie jego sygnalizacja a starostwo niech się bierze do roboty i robi oświetlenie- amen
Lubię to! 7
ściana
ścianagość26 września 2017 o 07:48
a potrafi się dogadywać?
Lubię to! 0
czekam na termin
czekam na terminściana26 września 2017 o 07:51
Nie widać , najpierw basen teraz darmowa komunikacja. Czekam, aż starostwo łaskawie zrobi chociaż sygnalizację
Lubię to! 2
"zrobi"
"zrobi"ściana26 września 2017 o 08:45
starostwo też potrafi tak "załatwić" mieszkańcom sygnalizację, jak burmistrz "załatwił" im darmową komunikacje i basen, tylko nie chce uciekać się do takich metod, bo one mają krótkie nóżki. Można powiedzieć, że mieszkańcy darmową komunikacją dojadą przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną wykąpać się w basenie letnim, a wracając wstąpią do hali widowiskowej z kinem na dobry film
Lubię to! 3
wyborca
wyborcaściana26 września 2017 o 08:48
Takie miejskie autobusy to dobry nośnik promocyjny, będzie gdzie przykleić plakaty, banery....
Lubię to! 0
czytelnik
czytelnikściana26 września 2017 o 08:48
Brak ci argumentów. Burmistrz przebił wszystkich i wszystko sowim inwestycjami a starostwo niech się bierze za sygnalizację chociaż tyle
Lubię to! 2
brak
brakściana26 września 2017 o 08:54
czytelniku, nie obrażaj mojej inteligencji, gdzie Ty widzisz te obiecane 3 lata temu inwestycje, darmową komunikację? Póki co, to ciągle przebija wszystkich w obiecankach, gorzej z ich realizacją
Lubię to! 1
wróżbita
wróżbitaściana26 września 2017 o 08:56
już widzę jaki będzie duży budżet promocji na 2018 r.-zbliża się rok wyborczy trzeba dużo kasy
Lubię to! 0
kiedy oświetlenie
kiedy oświetlenieściana26 września 2017 o 09:01
Kadencja trwa cztery lata a nie trzy i to jest okres realizacji inwestycji. Rozumiem, że jesteś w szoku że tyle nasz burmistrz robi ala Jawora
Lubię to! 2
.
.ściana26 września 2017 o 10:10
A dlaczego ma finansować starostwo! można zapytać w drugą stronę dlaczego starostwo nie finansuje zadań jakie robi burmistrz.
Lubię to! 3
M
M25 września 2017 o 15:21
jak burmistrz nie dogada się ze starostą, to pewnie znów utknie w martwym punkcie, do następnej kadencji, aż pojawi się taki burmistrz, który podobnie jak wójtowie innych gmin dla dobra mieszkańców zrealizuje to razem ze starostwem
Lubię to! 2
mieszkanka
mieszkankaM26 września 2017 o 07:50
niestety, tracą na tym wszyscy jaworzanie, miastu potrzebny jest dobry, efektywny gospodarz, który potrafi działać dla dobra jaworzan ponad podziałami
Lubię to! 1
raz dwa trzy
raz dwa trzymieszkanka26 września 2017 o 07:55
Obecny burmistrz jest najlepszy jaki mógł się trafić. Chyle czoła przed burmistrzem za basen i darmową komunikacje
Lubię to! 4
cztery
czterymieszkanka26 września 2017 o 08:11
da się wyczuć jakąś miętę
Lubię to! 2
obserwator
obserwator25 września 2017 o 15:07
Nie zgadzam się aby burmistrz dokładał środki do zadań starostwa! W ogóle skąd taki pomysł. Starostwo już dawno powinno zrobić sygnalizację z środków własnych i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
Lubię to! 3
głosy mieszkańców
głosy mieszkańcówobserwator25 września 2017 o 15:19
no widzisz, a wszyscy ci, co się podpisali uważają, że powinno być zrobione
Lubię to! 1
obserwator
obserwatorgłosy mieszkańców25 września 2017 o 15:27
Ja też jestem za, więc starostwo do pracy ile jeszcze lat będziemy czekać
Lubię to! 4
Władek
Władek25 września 2017 o 14:22
Światła na pewno by ułatwiły komunikację. Szkoda tylko że niema komunikacji między mieszkańcami a ...
Lubię to! 2
Monia
MoniaWładek25 września 2017 o 14:57
chyba chciałeś powiedzieć, że nie ma prawidłowej komunikacji między starostą a burmistrzem, z tym, że między starostą a innymi wójtami komunikacja jakoś układa się bardzo dobrze i realizują wspólnie wielem inwestycji dla mieszkańców tych gmin
Lubię to! 3
?
?Monia25 września 2017 o 14:59
czy burmistrz ma problem z prawidłową komunikacją? może jakiś mediator by się przydał?
Lubię to! 2
Władek
Władek25 września 2017 o 14:13
Może Pan Lenkiewicz się wypowie podobno zna się na tym. Jedną zmianę o ile mi wiadomo to wyjazd już wprowadził, z Alei Jana Pawła II na Szpitalną co zdecydowanie utrudniło jazdę autem, osoby które chcą dojechać do rynku muszą jechać przez Kopernika i wracają na skrzyżowanie z drugiej strony. Proszę to policzyć ile jest takich aut i jak to wygląda praktycznie. Jest to w moim odczuciu skuteczne utrudnienie w poruszaniu się po tej części Jawora auta które jechały by do rynku są teraz na Kopernika i robią niepotrzebny ruch.
Lubię to! 2
no proszę
no proszęWładek25 września 2017 o 14:17
sam widzisz-tam nie potrzeba świateł, tylko zmiany organizacji ruchu, parkingu i wzmożonej kontroli policji
Lubię to! 2
Władek
Władekno proszę25 września 2017 o 14:29
W jaki sposób to wywnioskowałeś że ja to tak widzę. To błędny wniosek. Moim zdaniem światła na pewno ułatwią a nie utrudnią jazdę. Ja z twojej wypowiedzi wnioskuje że chcesz manipulować a nie rozwiązywać problemy a nie tędy droga. Słabo Misiu ci idzie....
Lubię to! 2
Pobożny Samarytanin
Pobożny SamarytaninWładek25 września 2017 o 21:24
Panie Władku a jakie przepały idą jadąc tak na okrętkę wąziutka uliczka Kopernika co stwarza już niebezpieczeństwo ludzie co nie widzą sensu tych świateł powinni pisać petycję o zamknięciu całkowitym skrzyżowania i by ludzie jeździli obwodnicą a może kompromis światła tymczasowe by zmyć wątpliwościami czy nada czy nie nada je postawić ale myślę jak i szanowny pan Władek że to jedyne słuszne wyjście światła na stałe jak to było kiedyś
Lubię to! 0
konkretnie
konkretnie25 września 2017 o 13:22
ja chcę usłyszeć od samego starosty i burmistrza, który to z nich tak naprawdę nie chce tego robić, a wtedy wszystko będzie dla mnie jasne
Lubię to! 1
Paweł
Pawełkonkretnie25 września 2017 o 14:02
to zadanie starosty, burmistrzowi nic do tego
Lubię to! 2
Gaweł
GawełPaweł25 września 2017 o 14:15
to burmistrz musi liczyć się z tym, że mieszkańcy mu za to podziękują po swojemu, bo skoro oni chcą, aby to zrealizować, to burmistrz powinien uszanować ich wolę
Lubię to! 2
przestroga
przestroga25 września 2017 o 13:13
ośli upór jednej osoby potrafi wyrządzić wiele zła, szkody wielu osobom
Lubię to! 1
czas
czasprzestroga25 września 2017 o 13:16
wyborcy z tego też rozliczą
Lubię to! 1
czas płynie
czas płynie25 września 2017 o 13:12
Nie ma powodu dla którego burmistrz ma się dokładał do starostwa, chyba że starostwo nie ma pieniędzy. Jeśli tak to niech powie to głośno i otwarcie .
Lubię to! 4
tik tak
tik takczas płynie25 września 2017 o 13:41
powodem jest mentalność-prospołeczny sposób myślenia, do którego jak widać zdolni są wójtowie i skarbnicy gmin powiatu jaworskiego, którzy realizują wspólnie z powiatem dla dobra swoich inwestycje
Lubię to! 2
PRL man
PRL manczas płynie25 września 2017 o 14:17
Tego typu komentarze przypominają mi wypowiedzi z czasów słusznie minionych.
Lubię to! 5
Przodownik
PrzodownikPRL man25 września 2017 o 21:26
Za Gierka było najlepiej !!!
Lubię to! 1
i co z tego
i co z tegoczas płynie25 września 2017 o 14:19
ale oczekiwania mieszkańców są dzisiejsze
Lubię to! 1
Jola
Jola25 września 2017 o 13:03
Dlaczego inni wójtowie potrafią dogadać się ze starostwem, a nasz burmistrz nie? Znów inni na tym zyskają.
Lubię to! 3
Kierowca
KierowcaJola25 września 2017 o 17:33
Jacy inni wójtowie? Droga podlega starostów, niestety upór Starosty aby sygnalizacja nie powstała jest nadmiernie wysoki. Propozycja współpracy w tej kwestii wyjdzie mieszkańcom tylko na dobre. Ta sygnalizacja musi tam być I to jedyny wniosek z perspektywy kierowcy.
Lubię to! 4
Reklama
emeryt
emeryt25 września 2017 o 12:59
Na uporze naszego burmistrza znów stracą jaworzanie, a zyskają mieszkańcy tych powiatów, których włodarze dogadają się ze starostwem.
Lubię to! 4
Kierowca
Kierowcaemeryt25 września 2017 o 17:34
Fakt emeryci nie powinni prowadzić pojazdów nawet jak powstanie sygnalizacja. To stwarza zagrożenie nie tylko dla nich samych
Lubię to! 2
emeryt
emerytKierowca25 września 2017 o 18:15
dlatego potrzebna jest bezpłatna komunikacja, p.Bera 3 lata temu ja obiecał, mijają 3 lata a komunikacji nie ma
Lubię to! 0
Kierowca
KierowcaKierowca25 września 2017 o 22:50
Jego kadencja trwa 4 lata o ile mi wiadomo. Dlatego najlepiej będzie ocenić tą kwestię, a nie być nadgorliwym
Lubię to! 0
po co się podpisałem?
po co się podpisałem?25 września 2017 o 12:37
no to mnie teraz burmistrz rozczarował...
Lubię to! 3
zawiedzony
zawiedzony25 września 2017 o 11:18
nie ładnie tak sobie z nami mieszkańcami "pogrywać"-najpierw rozbudzać nasze nadzieję, po czym nie chcieć podjąć współpracy ze starostwem o realizację tych świateł
Lubię to! 3
Renata
Renatazawiedzony25 września 2017 o 13:07
Jestem oburzona postawą starostwa, ta sygnalizacja już dawno powinni powstać.
Lubię to! 4
tak myślę
tak myślęRenata25 września 2017 o 13:20
i by dawno już było, gdyby było z kim się dogadać-tak jak w innych gminach-tam wójtowie i skarbnicy myślą prospołecznie
Lubię to! 1
Łukasz
Łukaszzawiedzony25 września 2017 o 17:36
Starosta przyzwyczajony do tego, aby nic nie robić. Trafił się ciężar w postaci aktywnego i zaangażowanego gospodarza i teraz komuś się pali stołek za nic nie robienie. Już jeden tak myślał i stracił posadę Króla w Księstwie Jaworskim
Lubię to! 3
mieszkaniec
mieszkaniec25 września 2017 o 10:05
A dlaczego burmistrz osobiście angażuje się w to, aby były realizowane, skoro nie chce partycypować? Jeśli mu naprawdę zależy na spełnieniu potrzeb mieszkańców, to niech partycypuje w tej inwestycji, jak to robią inni wójtowie dla swoich mieszkańćów, bo ta sygnalizacja jest na terytorium Jawora, nie Paszowic, Wądroża, czy Męcinki i służyć będzie głównie jaworzanom. Panie burmistrzu-ruch jest tylko po Pana stronie, bo starosta od kilku lat deklaruje gotowość do realizacji tej inwestycji i mieszkańcy Pana gminy doczekają się tej sygnalizacji.
Lubię to! 2
zorro
zorromieszkaniec25 września 2017 o 10:14
Jestem przeciwny żeby nasz burmistrz dokładał się do starostwa.
Lubię to! 5
pola
polazorro25 września 2017 o 10:19
a ja jestem przeciwny, aby tyle naszych podatków było "konsumowanych" na rozrywki, zamiast inwestycje i uważam, że burmistrz powinien współpracować ze starostwem w tym zakresie, tak jak to robią inni wójtowie dla dobra swoich mieszkańców
Lubię to! 5
Ewelin
Ewelinzorro25 września 2017 o 10:30
Ty zorro, puknij się w czółko, a dla kogo te światła-dla kosmitów, mieszkańców innych gmin, czy jaworzan?
Lubię to! 3
zorro
zorrozorro25 września 2017 o 10:50
Panie burmistrzu proszę żadnej kasy nie dokładać do starostwa. Starostwo ma przecież swój budżet na inwestycje więc nie widzę powodu żeby burmistrz miał im dokładać . Te pieniądze lepiej przeznaczyć na remonty chodników.
Lubię to! 3
Ewelin
Ewelinzorro25 września 2017 o 10:58
Panie burmistrzu proszę tak jak inni wójtowe wesprzeć potrzeby swoich mieszkańców i zrealizować we współpracy ze starostwem te światła. Trochę Pan przytnie na wydatkach na reprezentację i promocję, a jaworzanie będą zadowoleni.
Lubię to! 4
Gregory
Gregoryzorro25 września 2017 o 11:18
Niech każdy płaci za siebie! Jeśli gmina ma finansować zadania powiatu to niech to robi - tylko trzeba starostwo wcześniej zlikwidować, będzie jasna sytuacja. Tak trzymać, Panie Burmistrzu. Nauczyli się d***jady na cudzym się wozić!!!
Lubię to! 2
pozagminne klimaty
pozagminne klimatyzorro25 września 2017 o 11:21
skąś znam ten arogancki styl wypowiedzi
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzaninzorro25 września 2017 o 11:23
Gregory, Twoja arogancja i buta w stosunku do jaworzan i ich opinii jest wyjątkowa
Lubię to! 3
tutejszy
tutejszyzorro25 września 2017 o 11:31
myślę, że tacy doradcy jak Gregory pogrążają burmistrza, nastawiając go przeciwko własnym mieszkańcom
Lubię to! 3
alik
alikzorro25 września 2017 o 11:36
Gregory na rację, skoro burmistrz ma dokładać kasę do starostwa to po co starostwo?
Lubię to! 3
teraz kumasz?
teraz kumasz?zorro25 września 2017 o 11:46
bo starostwo dołoży połowę, jakby nie było starostwa, to burmistrz musiałby wyłożyć na te światła 1005, bo leżą na terytorium Jawora
Lubię to! 2
teraz kumasz?
teraz kumasz?zorro25 września 2017 o 11:46
100%
Lubię to! 1
Gregory
Gregoryzorro25 września 2017 o 12:13
Światła leża na skrzyżowaniu dróg powiatowych, więc dokładanie się do nich przez gminę Jawor jest naganne! Gmina nie powinna wydawać z własnego budżetu na zadania, które są w kompetencji gminy! Gmina Jawor ma na co wydawać pieniądze!
Lubię to! 2
ZZ
ZZzorro25 września 2017 o 12:14
Tak na fotografów, promocję i imprezy.
Lubię to! 1
jaworznin
jaworzninzorro25 września 2017 o 12:23
Gmina to przede wszystkim wspólnota zamieszkująca terytorium gminy. Skora przepisy prawa pozwalają na wspólna realizacje inwestycji z powiatem, czy województwem, a lokalna wspólnota w pełni to aprobuje-chce by to zrealizować, to burmistrz, jako zarządca ich majątku powinien uszanować wolę mieszkańców. Inni wójtowe współpracują z powiatem w realizacji inwestycji na ich terenach i dzięki temu na tym zyskują, a w naszej gminie jakoś ciężko o tą współpracę, tracą na tym jaworzanie.
Lubię to! 3
ccc
ccczorro25 września 2017 o 12:25
To są drogi gminne i powiatowe więc zasadne żeby burmistrz się dołożył.
Lubię to! 1
:(
:(zorro25 września 2017 o 12:26
dlaczego nasz burmistrz nie potrafi dogadać się ze starostą tak jak inni wójtowie, żebyśmy mieli te światła?
Lubię to! 2
Leszek
Leszekzorro25 września 2017 o 12:29
kurcze, przecież cała zatrudniona przez burmistrza ekipa ze Strzegomia i Świdnicy przejeżdżają przez to skrzyżowanie do ratusza, to powinna jakoś tego burmistrza przekonać, aby się dołożył
Lubię to! 2
anty
antyzorro25 września 2017 o 12:45
Dlaczego ma się dokładać, burmistrz ma swoje zadania i finansuje swoje.
Lubię to! 3
za
zazorro25 września 2017 o 12:48
burmistrz swoich zadań ma niewiele, w większości realizuje zadania gminy, a gmina to lokalna wspólnota-mieszkańcy, więc skoro mieszkańcy chcą, aby to zrobił, to powinien uszanować ich wolę
Lubię to! 1
wielki suweren
wielki suwerenzorro25 września 2017 o 12:54
wolą mieszkańców jest, żeby starostwo zrobiło sygnalizację ZA SWOJE
Lubię to! 3
nie rozumiem
nie rozumiemmieszkaniec25 września 2017 o 10:26
najpierw zachęca mieszkańców, aby wypowiadali się, czy te światła są dla nich ważne, a potem nie chce współpracować ze starostwem w tym zakresie? to po co zawraca mieszkańcom ....?
Lubię to! 2
Irek
Irekmieszkaniec25 września 2017 o 10:28
jak mnie pytał, to myślałem, że to on chce je realizować, tylko starosta nie chce, a tu wychodzi na to, że jest dokładnie odwrotnie
Lubię to! 1
nie fajna zagrywka z mieszkańcami
nie fajna zagrywka z mieszkańcamiIrek25 września 2017 o 11:02
po co pyta, skoro nie chce robić?
Lubię to! 1
yyy
yyymieszkaniec25 września 2017 o 10:32
to czemu służyła ta cała "akcja" przeciw staroście, skoro to burmistrz nie chce?
Lubię to! 1
pieszy
pieszyyyy25 września 2017 o 10:45
To starosta ma wybudować sygnalizację ze swoich środków a nie burmistrza. Niech buduje na co czeka ? Ma kasę to niech robi
Lubię to! 4
zmotoryzowany
zmotoryzowanyyyy25 września 2017 o 10:48
burmistrz nie ma "swoich" środków, tylko dysponuje środkami jaworzan, a skoro jaworzanie chcą tej sygnalizacji, to burmistrz powinien ich wysłuchać i podjąć ze starostą współpracę w ich realizacji
Lubię to! 2
czary mary
czary maryyyy25 września 2017 o 10:53
To burmistrz ma płacić za starostwo a dlaczego?
Lubię to! 4
Ty naprawdę nie kumasz
Ty naprawdę nie kumaszyyy25 września 2017 o 10:55
nie za starostwo, tylko za jaworzan
Lubię to! 1
Aśka
Aśkayyy25 września 2017 o 11:01
a do kogo należy to skrzyżowanie ? do starosty, to starosta robi sygnalizację proste
Lubię to! 4
RW
RWyyy25 września 2017 o 11:04
To co po ta niby wielka troska i zaangażowanie burmistrza?Na pokaz? Inne gminy chętnie dokładają się do ważnych inwestycji czy to powiatu czy województwa na ich terenie, a u nas prowadzona jest wojenka.
Lubię to! 1
suweren
suwerenyyy25 września 2017 o 11:05
Ty Aśka, a gdzie Twoje podatki wpływają-do starostwa, czy gminy? Skoro mieszkańcy-sponsorzy zdecydowali, że chcą, aby zrobić te światła, to burmistrz powinien uszanować ich wolę i ją zrealizować
Lubię to! 1
zwykły mieszkaniec
zwykły mieszkaniecyyy25 września 2017 o 11:10
skoro to nie zadanie burmistrza, tylko starostwa, ale burmistrz zapytał mieszkańców czy chcą, aby to zrealizować, to mieszkańcy myśleli, że w tych "konsultacjach" pyta się ich o zgodę, czy ma w tym partycypować, czy nie
Lubię to! 1
pytam
pytamyyy25 września 2017 o 11:12
skoro burmistrza to nie interesuje, to po co pytał ludzi? po co im "zawracał tylne litery"? czemu tak naprawdę to miało służyć?
Lubię to! 1
pieszy
pieszy25 września 2017 o 09:47
Kiedy będzie wreszcie tak sygnalizacja ? jakiś termin
Lubię to! 2
potrzeby jaworzan
potrzeby jaworzanpieszy25 września 2017 o 10:21
już by dawno była, gdyby burmistrz posłuchał mieszkańców i ich potrzeb i dołożył się do tych świateł, skoro wie, że im na tym zależy
Lubię to! 2
xxx
xxxpotrzeby jaworzan25 września 2017 o 10:30
żadnego dokładania mają kasę to niech robią
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniec25 września 2017 o 09:44
Panie Gaździcki a jaki finał w sprawie znikającej ulgi?
Lubię to! 1
pisz na temat
pisz na tematmieszkaniec25 września 2017 o 09:46
to artykuł o sygnalizacji świetlnej !!!!!!!!!!! pisz na temat
Lubię to! 1
mieszkaniec
mieszkaniecpisz na temat25 września 2017 o 09:54
W artykule występuje Pan Gaździcki, który jakiś czas temu poruszył interesujący mnie temat, dlatego pytam.
Lubię to! 0
Komentator
Komentator25 września 2017 o 08:45
To jest konstruktywne działanie, a nie jak te oszołomy na skrzyżowaniu.
Lubię to! 3
,
,25 września 2017 o 08:26
Każdy niech płaci za swoje i będzie OK
Lubię to! 2
Regina
Regina,25 września 2017 o 08:38
Wiele gmin i powiatów potrafi współpracować wtedy korzyści dla mieszkańców są jeszcze większe niż wtedy gdy "niech każdy płaci za swoje". Lokalni politycy powinni takie rzeczy uzgadniać w cieniu swoich gabinetów a nie wywoływać spory i podziały wśród lokalnej społeczności. Niech działają wspólnie, a jeśli nie potrafią, to niech chociaż nie robią cyrków z pokazywaniem jeden drugiemu co do niego należy. To zupełnie niepotrzebne. Jeśli już prowadzi się kampanię to powinna ona być pozytywna i merytoryczna, pokazywać swoje dokonania oraz pomysły i propozycje na przyszłość. Kampania negatywna którą prowadzą ludzie związani z EB razem to czerpanie najgorszych wzorców ze szczytów polityki, która niestety skłóca i dzieli Polaków.
Lubię to! 3
krótkowzroczna strategia
krótkowzroczna strategiaRegina25 września 2017 o 09:03
niestety ma Pani rację, urządzanie na innych "nagonek" w dłuższej perspektywie obraca się przeciwko, dziwi mnie że niektórzy wybierają taką ścieżkę, to ślepy zaułek
Lubię to! 2
czas płynie
czas płynieRegina25 września 2017 o 09:24
Każdy powinien robić swoj, to sygnalizacja tu nie ma o czym dyskutować tu trzeba robić
Lubię to! 3
krótka pamięć?
krótka pamięć?Regina25 września 2017 o 09:31
http://jawor24h.pl/starosta-odpowiada-na-zarzuty-ws-sygnalizacji,7674,a.html
Lubię to! 1
,
,Regina25 września 2017 o 09:39
"Prowadzimy rozmowy z gminą Jawor od 2012 roku. Ustaliliśmy, że wspólna realizacja tej inwestycji odbędzie się w 2014 roku. W związku z tym, że dokumentacja nie była dopracowana, ustaliliśmy jeszcze z poprzednim burmistrzem Jawora, że wykonanie sygnalizacji nastąpi w roku 2015. Wystąpiliśmy do pana burmistrza z prośbą o potwierdzenie deklaracji, że gmina będzie partycypować w kosztach wykonania tej sygnalizacji - zauważał Stanisław Laskowski."

http://jawor24h.pl/starosta-odpowiada-na-zarzuty-ws-sygnalizacji,7674,a.html
Lubię to! 2
Zenek
ZenekRegina25 września 2017 o 09:45
Ile jeszcze lat będą prowadzić rozmowy trzeba robić a nie gadać.
Lubię to! 1
no właśnie
no właśnieRegina25 września 2017 o 09:59
starosta od kilku lat jest gotowy, ruch jest po stronie burmistrza
Lubię to! 1
as
asRegina25 września 2017 o 10:08
Ta sygnalizacja to zadanie starosty to niech robi na co czeka ?
Lubię to! 2
mieszkaniec
mieszkaniecRegina25 września 2017 o 10:11
Panie burmistrzu, mniej na PR, fotopstryków i kilka innych niepotrzebnych mieszkańców wydatków, a starczy na tą sygnalizacje dla nas
Lubię to! 1
SIEMACHO
SIEMACHO24 września 2017 o 22:45
A ja mam pytanie do szefów COMD ,czy wasze śmieciarki muszą notorycznie blokować ul.Wyszyńskiego w poniedziałki i środy o godz.8 rano,gdy i tak jest zablokowana wielkim korkiem,nie możecie wywozić tych śmieci o 8.30?Czy to takie trudne?
Lubię to! 2
Pisak
Pisak24 września 2017 o 22:06
Irański i Bera odwracają uwagę od swojej nieudolności. Wydają pieniądze na igrzyska miejskie i tyle.
Lubię to! 5
brak słów
brak słówPisak24 września 2017 o 23:19
żeby aż 3 lata myśleć nad samą koncepcją basenu letniego i wprowadzeniem darmowej komunikacji
Lubię to! 4
długo
długobrak słów25 września 2017 o 08:10
niektórzy emeryci i renciści mogą się nie doczekać spełnienia danej im obietnicy
Lubię to! 3
Reklama
Łukasz
Łukasz24 września 2017 o 19:55
A czy przypadkiem jedno dobrze zaprojektowane "RONDO" nie rozwiązało by wszystkich problemów tego miejsc?
"Ronda" są dużo bezpieczniejsze, dużo tańsze i nigdy się nie psują a przy okazji sprawdzają się i w noc i dzień, czy światła potrafią to wszytko?

Pozdrawiam
Lubię to! 4
borus
borus24 września 2017 o 16:20
Co na to PZU?
Lubię to! 0
borus
borus24 września 2017 o 16:19
Kto komu służy?
Lubię to! 0
Komentator
Komentator24 września 2017 o 13:45
Niepotrzebny szum medialny.
Lubię to! 6
niestety
niestetyKomentator24 września 2017 o 13:52
Jedni robią szum medialny, inni w tym czasie realizują swoje zobowiązania wobec wyborców. Brawo dla pana starosty za spokojną reakcję, wysłuchanie wszystkich mieszkańców, zebranie opinii, jakie są ich najpilniejsze potrzeby, co wg realizować w pierwszej kolejności, jak zaplanować budżet na kolejne lata.
Lubię to! 6
Marek
Marekniestety24 września 2017 o 15:45
Powinien zrobić sygnalizację od razu. Starostwo ma mieć czas, a gmina jak konsultuje, to zawsze jest marudzenie, że po co konsultować, a dlaczego itp.
Lubię to! 4
taktyka
taktykaniestety24 września 2017 o 15:48
Starostwo robi wszystko sukcesywnie, planowo, a nie najpierw długo, długo nic, a potem na hop-siup
Lubię to! 6
Marek
Marekniestety24 września 2017 o 15:51
Jak czytam te komentarze - to na oko 60% jest pisanych w identyczny sposób. Naprawdę nie masz co robić w niedzielę o 16?
Lubię to! 5
pozdrawiam Cię
pozdrawiam Cięniestety24 września 2017 o 15:57
Drogi Marku, pogoda wprawdzie brzydka, ale włącz sobie jakiś film, zrelaksuj się i nie doszukuj drugiego dna, tam gdzie go nie ma. Jest wiele ciekawszych rzeczy w życiu, niż śledzenie wszystkich komentarzy w internecie i ich analizowanie.
Lubię to! 5
Adam Naj...
Adam Naj...niestety24 września 2017 o 19:56
Panie Starosto proszę się nie uginać bo nie chodzi tak na prawdę o te światła, ale o robinie zamieszania i psucie relacji na linii miasto-powiat. Jeszcze nigdy nie było tak źle w gminie i tyle złych emocji. Radzę przyhamować bo ta rewolucja wchłonie jej dzieci
Lubię to! 4
sceptyk
sceptykniestety24 września 2017 o 20:00
Panie Starosto, niech Pan zrobi te światła, też się Panu przydadzą w drodze do pracy... I stosunki się poprawią, i rewolucja nie będzie musiała pożerać dzieci...
Lubię to! 2
mieszkaniec
mieszkaniecniestety24 września 2017 o 21:11
Panie Starosto, zaufaj Pan opinii wszystkich mieszkańców powiatu, a nie małej grupie-niech ludzie zdecydują co w pierwszej kolejności realizować, co jest dla nich najważniejsze
Lubię to! 3
Viva la revolusion
Viva la revolusionKomentator24 września 2017 o 20:13
Potrzebna jest bo pan starosta z dziadostwa olewał i miał problem tego skrzyżowania w D.... Przez ponad dekadę to powinno dać wiele do myślenia niech żyje rewolucja Hasta siempre comendante Che Guevara
Lubię to! 1
koszmar
koszmar24 września 2017 o 13:10
Ciężko żyć w tym mieście. Ostatnimi laty mam wrażenie, że jest coraz gorzej, ludzie którym kiedyś zależało wypalili się wolą już chyba nie widzieć. Kultura mieszkańców woła o pomstę! Chodniki dosłownie obs...e aż obrzydliwość. Rynek okupiony przez meneli dosłownie. Widać to zwłaszcza w deszczowe dni jak stoją pod sklepem, siedzą na schodach albo koło sklepu z gazetkami na metalowym pojemniku na prasę. Piją tam, jedzą hałasują, klną i śmierdzą niestety, a potrzeby często załatwiają gdzie popadnie. Czy ktoś to kiedyś ogarnie?
Lubię to! 3
Prawie była Jaworzanka
Prawie była Jaworzankakoszmar24 września 2017 o 15:00
Taka prawda. W latach 80 -tych ludzie chętnie osiedlali się w Jaworze. Była praca i dość łatwo było o mieszkanie. Jawor był czystym zadbanym miastem. Dzisiaj Jawor jest tak brudny i śmierdzący, że wstyd. Rynek - szkoda gadać. W porównaniu z Legnicą czy z innymi miastami w sąsiednich powiatach... nawet nie da porównać. Wywalające się śmieci, szczury, psie kupy i smród, zwłaszcza pod filarami. Odpadające tynki, itd. Oto wizerunek prawie mojego byłego miasta. Ja podobnie jak wielu innych wyprowadzam się z tego *** miasta.
Lubię to! 3
obraz
obrazPrawie była Jaworzanka24 września 2017 o 15:05
ja w życiu kieruję się zasadą, że najpierw remontuję i sprzątam, a potem dekoruję (ozdabiam, sadze kwiatki, itp.), bo wstawianie dekoracji do brudnego pomieszczenia, wymagającego remontu tylko jeszcze uwypukla jego mankamenty
Lubię to! 4
Prawie była Jaworzanka
Prawie była JaworzankaPrawie była Jaworzanka24 września 2017 o 15:17
Właśnie o tym piszę, dwa czy trzy skwerki, chociaż mają swój urok, sprawy nie załatwią, kiedy na nowy trawnik leci odpadający tynk.
Lubię to! 4
Boląca prawda
Boląca prawdakoszmar24 września 2017 o 20:41
Macie państwo rację bród smród patologia i raz na jakiś czas wdać jak weekendami załatwiane są sprawy tłuczonymi butelkami filary i chodniki ubrudzone krwią czytałem jak to fajnie że konsul był węgierski w Jaworze nawet dumę poczułem na sam pierw teraz zaś czuję wstyd zauważył ten syf psie gówna co krok meneli patolę obskurne kamienice tak jest w Jaworze o kulturze świadczy zaś jedynie nasz wspaniały dom kultury reasumując jawor to upadłe miasto ktoś napisał umieralnia i miał rację JAWOR JEST MELINĄ BEZ PEREKSPEKTYW !!! Na powstanie Feniksa z popiołów dawno straciłem wizję a nowe inwestycje co by i tak nie powstało dla użytku publicznego i tak WANDALE ZDEMOLUJĄ !!! Gdzie policja gdzie społeczeństwo dbające o nasze wspólne dobro ludzie nie stanowią zgranego wspólnego kolektywu ludzie podajmy sobie ręce i razem pójdźmy na wojnę z wandalami wówczas nasz budżet nie będzie szedł na reparacje po wandalach a na polepszenie wizerunku tego upadłego miasta
Lubię to! 1
czyny, nie słowa
czyny, nie słowa24 września 2017 o 12:38
nie zauważyłem nigdy, aby starosta do tej pory atakował jakiegokolwiek burmistrza, czy wójta o realizację jakiejś inwestycji, która nie należy do jego zadań, zajmuje się realizacją swoich zadań i na tym potrafi dobrze współpracować z różnymi gminami dla dobra ich mieszkańców-efekty widoczne są gołym okiem dla każdego
Lubię to! 7
???
???czyny, nie słowa24 września 2017 o 14:02
Gdzie jest rejestr umów urzędu miasta?
Lubię to! 2
budżet obywatelski
budżet obywatelski24 września 2017 o 12:30
z tego co widziałem w weekend, to starosta osobiście wyszedł na ulice do mieszkańców i zbierał wprost od ludzi informacje, co wg nich jest najpilniejsze do realizacji w najbliższym czasie a parząc na jego dotychczasową pracę, to podejrzewam, że wywiąże się ze złożonych ludziom zobowiązań
Lubię to! 8
klasa
klasabudżet obywatelski24 września 2017 o 12:32
i nie narzucał nikomu żadnej inwestycji, dał wolny wybór, każdy mógł się wypowiedzieć, co dla niego jest najważniejsze
Lubię to! 5
obiektywnie
obiektywniebudżet obywatelski24 września 2017 o 12:42
starosta jest słownym człowiekiem, nie obiecuje gruszek na wierzbie, a to co obieca realizuje-niejeden mógłby się od niego wiele nauczyć
Lubię to! 6
Pinie
Piniebudżet obywatelski25 września 2017 o 08:29
sygnalizacja poprawi bezpieczeństwo
Lubię to! 1
Jaworzanin
JaworzaninPinie25 września 2017 o 08:40
Bzdura. Tam jest bezpiecznie. Teraz ruch jest płynny.
Lubię to! 1
Marcin
Marcin24 września 2017 o 12:11
Niech starostwo z własnych pieniędzy płaci za sygnalizację świetlną. Jeżeli Jawor ma się do wszystkiego dokładać, to może niech starostwo się dołoży do basenu, komunikacji miejskiej i paru innych rzeczy.
Lubię to! 5
tata
tataMarcin24 września 2017 o 12:22
starostwo nie obiecywało, że zrealizuje sygnalizacje świetlną, basen letni, czy komunikację miejską, póki co ze swoich zobowiązań się wywiązuje, realizuje po kolei najpilniejsze potrzeby i priorytety mieszkańców powiatu
Lubię to! 7
mieszkaniec
mieszkaniecMarcin24 września 2017 o 12:25
starostowie nie składają obietnic bez pokrycia, a te, które rozsądnie oceniając są w stanie zrealizować kosztem innych zadań, realizują
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniecmieszkaniec24 września 2017 o 14:51
Starostwo ma teraz okazje pokazać jak ocenia wnioski Mieszkańców Jawor w sprawnie budowy sygnalizacji.
Lubię to! 1
słowny i sprawiedliwy
słowny i sprawiedliwymieszkaniec24 września 2017 o 15:27
Starostwo niejednokrotnie miało okazję pokazać, jak traktuje wszystkich mieszkańców powiatu-czy równo traktuje wszystkich, czy jakiś faworyzuje, póki co do tej pory nie zawiodło niczyjego zaufania, z danych obietnic zawsze się wywiązywało. Mieszkańcy powiatu i jawora niejednokrotnie już udowodnili, że mają zaufanie do Pana Starosty.
Lubię to! 3
budżet obywatelski
budżet obywatelskimieszkaniec24 września 2017 o 15:32
mieszkańcu, myślę, że jak Starostwo skończy konsultacje z mieszkańcami-skończy zbierać informacje od wszystkich mieszkańców o ich potrzebach i je podsumuje, to przedstawi te wyniki samym zainteresowanym-mieszkańcom, uzgodni z nimi, co chcą, aby w pierwszej kolejności zrealizować, spokojnie
Lubię to! 3
Daj głos Ewlin
Daj głos Ewlin24 września 2017 o 10:04
Co na ten temat powie Ewelina Sz. z komitetu EBrazem? Czyżby byla przeciwna tej akcji, czy jednak jest za i boi się skrytykować starostę?
Lubię to! 5
123
123Daj głos Ewlin24 września 2017 o 12:58
Daje głos daje. Gdyby pracowała pod innym starosta już dawno by ja pogonił.
Lubię to! 5
zdziwiony?
zdziwiony?12324 września 2017 o 13:09
No widzisz, już kiedyś pisała ze służbowego komputera przeciwko swojemu pracodawcy, a ten mimo to jej nie zwolnił, dał jej drugą szansę. Dla mnie to klasa człowiek, nie mściwej osobowości, nie "wymiata" dookoła siebie ludzi tylko za to, że mają odmienne od niego poglądy polityczne, szanuje godność człowieka, jego suwerenność w wyznaniach, przekonaniach, światopoglądach, stanowiskach-słucha wszystkich, by wybrać najlepsze rozwiązanie.
Lubię to! 8
jaworzanin
jaworzanin24 września 2017 o 08:38
Panie Danielu, jaworzanie czekają na realizację zobowiązań EB Razem, do dyspozycji oddali 3-letni budżet, został jeszcze do wykorzystania budżet 2018 r. "Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać, ale później patrząc na budżet i jego konstrukcję człowiek sobie uświadamia, że to nie jest takie hop-siup." - Daniel Iwański ( http://jawor24h.pl/budzet-niezgody,7073,a.html )
Lubię to! 7
Reklama
Www
Www24 września 2017 o 03:24
Jawor to dno i umieralnia
Lubię to! 1
Kostucha
KostuchaWww24 września 2017 o 08:15
racja miasto złą sławą owiane
Lubię to! 1
patrząc z boku na działania polityków
patrząc z boku na działania polityków23 września 2017 o 22:37
Obecnie rządząca ekipa uważa dziś, że rozgrywka z opozycją to spacerek, a szeroko zakrojony PR, podpinanie się pod cudze sukcesy, prowokacje i ataki na przeciwnika dla odwrócenia uwagi od własnych niepopularnych działań i swojej bezczynności w realizacji zobowiązań sprawią, że druga kadencja jest pewna jak amen w pacierzu. Wcale tak jednak nie musi być. Patrząc wstecz na sceną polityczną, Komorowski też nie miał z kim przegrać, a ośmiorniczki nie od razu zatopiły PO. Na razie na brak realizacji obietnic wyborczych oraz popisy buty i arogancji w działaniach opinia publiczna reaguje względnym milczeniem, ale przy wyborczych urnach może sobie o nich przypomnieć – zwłaszcza jeśli za nią pójdą podobne, kolejne. Arogancja władzy i przekonanie o własnej bezkarności z pewnością tworzą dla nich podatny grunt.
Lubię to! 5
psyche
psyche23 września 2017 o 21:47
dajcie ludziom do wyboru, co wg nich powinno być zrealizowane w pierwszej kolejności, a pewnie okaże się, że ta sygnalizacja zajmie jakieś dalsze miejsce, bo mieszkańcy mają inne bardziej pilne potrzeby
Lubię to! 3
Spotkanie na szczycie
Spotkanie na szczycie23 września 2017 o 21:38
W końcu doszło do spotkania Iwańskiego Daniela z Laskowskim Stanisławem i wyjaśnili sobie wszystkio. Jest po platformerskiej gów..oburzy.
Lubię to! 3
socjotechnika
socjotechnikaSpotkanie na szczycie23 września 2017 o 21:49
w nauce to ma swoją nazwę
Lubię to! 1
ech
echSpotkanie na szczycie23 września 2017 o 22:52
żeby tak od początku kadencji tyle samo energii włożyli w realizację własnych zobowiązań wyborczych, co w tą akcję...
Lubię to! 4
Kierowca
Kierowcaech23 września 2017 o 22:59
A ja teraz czekam na taką samą akcję w sprawie sygnalizacji świetlnej na Legnickiej
Lubię to! 3
:)
:)ech24 września 2017 o 01:11
Eb razem ta Renata was ośmiesza , żenada.
Lubię to! 4
zmaina tematu
zmaina tematu23 września 2017 o 21:01
moim zdaniem, zanim zacznie się interesować tym, co ktoś powinien zrobić, to najpierw wypadałoby zrealizować swoje zadania i zobowiązania, najważniejsze priorytety jaworzan
Lubię to! 5
obserwator 2
obserwator 223 września 2017 o 20:56
Drogi Mieszkańcu, a kiedy to gmina wyremontowała basen, bo na razie to słyszymy tylko od 3 lat obiecanki, a nasze dzieci jeżdżą do Strzegomia. A chodniki i kwietniki to niestety szczyt możliwości obecnego burmistrza.
Lubię to! 4
Rodowity Jaworzanin
Rodowity Jaworzaninobserwator 224 września 2017 o 20:26
O jakich chodnikach piszemy chyba o chodniczkach Poniatowskiego od lat się prosi o chodniki dla tysięcy przechodniów udających się do centrum lub cmentarze.Ale to za duża inwestycja dla tych nieudaczników z ratusza.
Lubię to! 1
:)
:)23 września 2017 o 19:52
proponuje, aby każdy, którego członkowie EB Razem proszą o podpis za sygnalizacją od razu pytali, kiedy będzie uruchomiony basen letni, darmowa komunikacja miejska, hala widowiskowa z kinem, remont gminnych zabytków, zwłaszcza straszącego zamku
Lubię to! 8
Kierowca
Kierowca:)23 września 2017 o 20:45
... i sygnalizacja świetlna przy ulicach Legnicka - Wyszyńskiego
Lubię to! 1
Maciek
Maciek:)23 września 2017 o 21:18
Zgodzisz się, że absurdem byłoby gdyby pisali sami do siebie petycje. Jeżeli mieszkańcy podpisują petycję w sprawie sygnalizacji świetlnej, to znaczy, że ma ona dla nich duże znaczenie. Nic tak bardzo nie irytuje jak stanie w korku.
Lubię to! 4
logika
logikaMaciek23 września 2017 o 21:41
absurdalne jest zajmowanie się tym, co inni mają zrobić, jak własne leżą jeszcze niezrealizowane
Lubię to! 4
odpowiedź
odpowiedź:)23 września 2017 o 21:57
"Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać, ale później patrząc na budżet i jego konstrukcję, człowiek sobie uświadamia, że to nie jest takie hop-siup." - Daniel Iwański http://jawor24h.pl/budzet-niezgody,7073,a.html
Lubię to! 4
Rodowity Jaworzanin
Rodowity Jaworzaninodpowiedź24 września 2017 o 20:45
To może czas zweryfikować pensje urzędników z ratusza a szczególnie EB.Co do narzekań na starostę proszę sobie przypomnieć co przez trzy lata aroganckiej władzy ludzie EB robili Byliście tak butni że za nic mieliście starostę a teraz się pucujecie, czy nie lepiej napisać że zaczynamy kampanię wyborczą. A mnie się wydaje że was na taczkach wywiozą.Pierwszego burmistrza z ojcem Dyrektorem OSIRU bo tak aroganckiej władzy w jaworze nie było w hasła wyborczego jak wygramy będzie nowy rodzaj władzy i tu burmistrz trafił w dychę jak na strzelnicy z ukrytą aferą z wycinką drzew przez pana Ojca dyrektora
Lubię to! 3
dyletant
dyletant23 września 2017 o 19:49
stara jak świat strategia na odwrócenie uwagi wyborców od niespełnionych obietnic i przy okazji zyskanie kilku głosów na akcję-typowy marketing polityczny, ale jak widać na niektórych działa
Lubię to! 6
bitwa na głosy?
bitwa na głosy?dyletant23 września 2017 o 21:10
podejrzewam, że na listę o darmową komunikację, letni basen, remont basenu letniego, hale widowiskową z kinem udałoby się zebrać najwięcej głosów jaworzan :)
Lubię to! 3
inter
inter23 września 2017 o 19:36
Burmistrz na swoim FB puścił filmik, w którym pokazuje dane osobowe (imię, nazwisko, adres zamieszkania i podpis) osób, które złożyły podpisy. mam pytanie, czy te osoby o tym wiedzą i czy wyraziły zgodę, a upublicznianie ich danych? Czy te listy posiadają klauzulę, że osoby wpisujące się na nie wyrażają swoją zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych?
Lubię to! 3
jaworski
jaworskiinter23 września 2017 o 20:03
To samo tyczy się zdjęć naszych ,,polityków,, z dziećmi, których wszędzie ostatni pełno, ciekawe czy rodzice dzieci przedszkolaków i uczniów wyrażali zgodę i to na piśmie na udostępnianie wizerunków swoich dzieci, na pewno nie wszyscy, to samo tyczy się dyrektorów szkół i przedszkoli, co tak ochoczo pozwalają na fotografowanie dzieci, proponuje, aby zajął się tym rzecznik praw dziecka, a rodzice niech się zastanowią do czego wykorzystuje się ich dzieci.
Lubię to! 3
wizerunek dziecka
wizerunek dzieckajaworski23 września 2017 o 20:27
"Jeśli szkoła ma zamiar publikować fotografie uczniów musi pozyskać zgodę rodziców bądź innych przedstawicieli prawnych (lub samego dziecka jeśli jest ono już wystarczająco dojrzałe). W przypadku zdjęć zbiorowych, zwłaszcza w przypadku różnych wydarzeń na terenie szkoły oraz na podstawie przepisów krajowych szkoły nie muszą występować o wstępną zgodę jeśli fotografia nie pozwala na jednoznaczną identyfikację uczniów. W takich przypadkach szkoły muszą jednak poinformować uczniów, rodziców i przedstawicieli prawnych, że robione będą zdjęcia i że będą one publikowane. To da możliwość zgłoszenia swojego sprzeciwu wobec bycia uwiecznionym na zdjęciu." http://www.giodo.gov.pl/259/id_art/2592/j/pl
Lubię to! 2
Autor z Jawora
Autor z Jawora23 września 2017 o 16:35
Od.kilku dni dokładnie przyglądam się jak wygląda ruch na tym "newralgicznym" skrzyżowaniu. Od kilku dni chodzą tam Radni miejscy powiatowi i zbierają podpisy pod petycją dot. budowy sygnalizacji świetlnej. Mam wrażenie, że wszyscy oślepli...ruch tam jest normalny... Nie zauważyłem by tworzyły się tam drastyczne korki...zresztą doskonale widać to na materiale zrobionym przez TV Jawor, gdzie wypowiadają się Radni a w tle doskonale widać, jak kierowcy spokojnie radzą sobie z sytuacją. Pytam więc po co ta wrzawa ? Po co ten cyrk? Panowie i Panie wystarczyło zaś wczoraj przejść się w okolice skrzyżowania Wyszyńskiego i Poniatowskiego, gdzie dzięki temu że działają tam światła kierowcy stoją w korku aż pod ulice grunwaldzka ! .
Lubię to! 9
jaworzanka
jaworzankaAutor z Jawora23 września 2017 o 17:45
dziwne, codziennie przechodzę tamtędy wielokrotnie i nie widziałam nikogo kto przygląda się DOKŁADNIE jak wygląda ruch na tym skrzyżowaniu.Więc nie kłam kłamczuszku.
Lubię to! 2
Autor z Jawora
Autor z Jaworajaworzanka23 września 2017 o 18:07
Więc może się mijamy a nawet o tym nie wiesz
..puść następnym razem oko ;)
Lubię to! 2
jaworzanka
jaworzankajaworzanka23 września 2017 o 18:43
no nie,chłopie za kogo ty się uważasz?Całymi dniami chodzisz i oglądasz skrzyżowania.Albo jesteś emeryt ,albo rencista ,czy coś podobnego.W każdym razie normalni faceci, których znam, tak nie postępują. Jeżeli chodzi o oko ,to porozmawiam z moim partnerem żeby ci parę rzeczy wytłumaczył.
Lubię to! 3
Rencista
Rencistajaworzanka24 września 2017 o 11:42
To już teraz emerytom nie wolno chodzić po ulicach ? Do czego to doszło ! Za chwilę Wy młodzi spuście nas starszych rynsztokiem....nie zapominajcie jednak że mamy takie same prawa jak wy
Lubię to! 2
taka prawda
taka prawdajaworzanka24 września 2017 o 11:51
Renciści i emeryci od 3 lat czekają na obiecaną darmowa komunikację. Dla niektórych-tych starszych, schorowanych, 3 lata to bardzo długi okres oczekiwania.
Lubię to! 3
Reklama
Mieszkaniec
Mieszkaniec23 września 2017 o 15:35
Teraz starostwo powiatowe ma okazję się wykazać. Sygnalizacja świetlna jest potrzebna! Gmina jakoś potrafi robić chodniki, place zabaw, skwerki, remontować basen.
Lubię to! 5
AW
AWMieszkaniec23 września 2017 o 17:00
Tak po trzech latach inwestycyjnego zastoju ruszyli do roboty, a przez ten czas Starostwo wyremontowało wiele dróg, chodników i budynków i robi to nadal. Aktualnie trwają remonty drogi w Mysłowie, w Mierczycach, we wszystkich DPS-ach montuje się instalacje solarne. Jak chcecie komuś coś wytykać to chociaż dobrze sprawdźcie co tak naprawdę krytykujecie.
Lubię to! 6
Mieszkaniec
MieszkaniecMieszkaniec23 września 2017 o 17:03
Starostwo wyremontowało ulicę Limanowskiego i Wiele, Myśliborska i Słowackiego . Wybudowało ścieżkę rowerową do Myśliborza i przy Słowackiego. Gmina do tej pory nie zrobiła ani jednej kompleksowej inwestycji na drogach gminnych. Zapytajcie mieszkańców ulicy np. ZAGRODOWEJ czy woleli by drogę i chodniki do swoich domów czy światła w mieście. Ludzie topią się tam w błocie i wodzie. Skwerki i trawniki nie rozwiazuja prawdziwych problemów
Lubię to! 5
ant
antMieszkaniec23 września 2017 o 17:28
Do remontu ul. Słowackiego i Myśliborskiej Gmina dołożyła.
Lubię to! 0
MOMO
MOMOMieszkaniec24 września 2017 o 22:35
Jak kupowaliście działki od rolników to trzeba było żądać żeby wam zrobili drogi,oni wzięli dużą kasę a miasto ma strupa....
Lubię to! 0
chyba się zapędziłeś
chyba się zapędziłeśMieszkaniec24 września 2017 o 22:40
MOMo-a czy mieszkańcy płacą do budżetu gminy podatek od tych działek rolny, czy zwykły od nieruchomości?
Lubię to! 1
Do AK
Do AKMieszkaniec23 września 2017 o 19:28
Nie my, tylko ja - nie wiem, dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej. Ale skoro tak - to nie wiem, dlaczego wy się tak irytujecie i pisz konkretnie, bo wiele to może być równie dobrze 2 albo 3.
Lubię to! 3
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 3323 września 2017 o 15:02
Pan radny Barański ma bardzo słabą pamięć, żeby nie powiedzieć mocniej. Przecież chyba to nikt inny jak on, 3 lata temu zapewniał, że jest po rozmowie z burmistrzem,który dołoży się do sygnalizacji. Niestety pan burmistrz nie potrafi dotrzymywać widać obietnic, podobnie jak w sprawie komunikacji miejskiej, boiska w gimnazjum, remontu zamku, itp, itp. Za to mocny jest w chodnikach i trawnikach. Aha, i jeszcze w podczepianiu się pod inwestycje innych, Tauron, GDDKiA, PKP. Z inwestycjami daleko mu do Urbańskiego. Teraz znalazł temat zastępczy w postaci świateł. A dlaczego radny Barański nie wnioskuje o sygnalizację na ul. Legnickiej i Wrocławskiej, przecież to drogi miejskie.
Lubię to! 10
Jawprzabka
Jawprzabkamieszkaniec Jawora 3323 września 2017 o 15:20
Dokładnie zadamy sygnalizacji na ul Legnickiej gdzie dawniej była, wyjazd z centrum teraz to tragedia
Lubię to! 6
Marek
Marekmieszkaniec Jawora 3323 września 2017 o 15:33
To prawda, że to skrzyżowanie przy Szpitalnej nie jest wcale największym problemem miasta, tylko zbieg ul. Wyszyńskiego (dawna Rapackiego) i Legnickiej. Tam się codziennie tworzą ogromne korki, a przecież są tam światła! Problem mam nadzieję się rozwiąże, gdy GDDKiA zakończy remonty swoich dróg w Jaworze. Dlatego nie podoba mi się polityczne rozdmuchiwanie sprawy świateł przy Szpitalnej, bo wina wcale nie leży po stronie Starostwa.
Lubię to! 7
Buhaha
BuhahaMarek23 września 2017 o 18:59
Proszę radnych PP o przygotowanie petycji w sprawie skrzyżowania przy dawnym Medyku. Skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne. Brak świateł doprowadzi do tragedii. Proszę odważnych do umieszczania tej informacji na fb :)
Lubię to! 2
Rodowity Jaworzanin
Rodowity Jaworzaninmieszkaniec Jawora 3324 września 2017 o 20:59
Radny Barański dałby sobie ogolić aby tylko pozyskać szansę na stanowisko Starosty a znamy to z licznych donosów i i próby obalenia Starosty w poprzednich latach.
Lubię to! 1
parząc z boku
parząc z bokuRodowity Jaworzanin24 września 2017 o 21:33
Żeby takie samo zaangażowanie wykazał w realizację obietnic ws. darmowej komunikacji, czynnego basenu letniego, hali widowiskowej z kinem, remontu zamku, itp., to może od 3 lat byłoby inaczej.
Lubię to! 3
reprezentant ludzi?
reprezentant ludzi?Rodowity Jaworzanin24 września 2017 o 21:40
Panie Mariuszu, a tak szczerze, to co Pan myśli o trwającej sukcesywnie wymianie mieszkańców powiatu jaworskiego na mieszkańców powiatu świdnickiego w jednej z gmin powiatowych? Czy mieszkańcy tej gminy zwracali się do Pana o pomoc i wsparcie w tej sprawie? Jakiego wsparcia Pan im udzielił, jako radny powiatowy?
Lubię to! 4
Jaworzanin
Jaworzanin23 września 2017 o 14:13
Niedługo wybory więc wywołują sztuczny problem. Politycy za dychę. Zajmijcie się ważnymi problemami.
Lubię to! 6
suweren
suwerenJaworzanin23 września 2017 o 21:15
niech każdy zajmie się realizacja własnych zobowiązań wyborczych, bo zegar nieubłagalnie odmierza czas końca kadencji i zbliża się rozliczenie
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzanin23 września 2017 o 14:07
Zmotoryzowani jaworzanie i przejezdni chcą sygnalizacji ale zdecydowana większość jaworzan bezpłatnej komunikacji miejskiej. A w tym temacie jakoś ludzie EB Razem milczą, nie zbierają podpisów, nie piszą do burmistrza petycji. Remonty budynków też są potrzebne, ale za to odpowiadają zarządcy (spółdzielnia, ZLK, wspólnoty), przy czym mieszkańcy bloków, pomimo, że jest ich najwięcej w Jaworze i płaca podatki do gminnej kasy, nie dostają żadnego wsparcia finansowego na remont z gminy, remontują z własnych pieniędzy (funduszy remontowego). Potrzebne są remonty dróg, chodników, zamku, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.
Lubię to! 6
x
xjaworzanin23 września 2017 o 14:16
Nie odwracaj kota ogonem i nie pisz o innych, tylko skup się na temacie sygnalizacji świetlnej, bo tego dotyczy artykuł.
Lubię to! 8
jaworzanin
jaworzaninx23 września 2017 o 14:22
dlaczego narzucasz mi na czym mam się skupiać, skupiam się na tym, co mnie interesuje
Lubię to! 5
Rodowity Jaworzanin
Rodowity Jaworzaninx24 września 2017 o 21:20
Sygnalizacja obecnie jest tam nie potrzebna ,skoro od paru dni ul. Szpitalna jest na całej długości jedno kierunkowa . Tylko władze zapomniały ściągnąć żółtą tablicę informacyjna o pierwszeństwie przejazdu skoro ze szpitalnej nikt niema prawa wyjechać.
Kierowcy naszego miasta często popełniają wykroczenia nie zdając sobie sprawy że lamią przepisy chociaż by na ul Poniatowskiego i skrzyżowaniem z Placem Bankowego Jak dotąd jest to skrzyżowanie równo rzędne i kierowcy musza ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z placu Bankowego na które nikt nie zwraca uwagi jadąc w kierunku Wyszyńskiego.
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniecjaworzanin23 września 2017 o 17:18
Czas najwyższy aby Starostwo wykonało własne zadanie z własnych środków, a nie żądało środków od Gminy.
Lubię to! 2
roni
ronimieszkaniec23 września 2017 o 21:13
starostwo wykonuje własne zadania i robi to od 3 lat bezustannie-realizuje priorytety mieszkańców powiatu wg ich ważności dla mieszkańców
Lubię to! 2
poinformowany
poinformowanyjaworzanin23 września 2017 o 19:57
nie muszą - komunikacja wkrótce ruszy...
Lubię to! 0
a konkretnie?
a konkretnie?poinformowany23 września 2017 o 20:24
sprecyzuj termin "wkrótce", bo póki co, to zajęło 3 lata
Lubię to! 2
??
??23 września 2017 o 13:43
A gdzie wypowiedź Pana wicestarosty?Ponoć on odpowiada za porządek na drogach?
Lubię to! 3
Pok
Pok23 września 2017 o 12:23
Skoro jest to zadanie starostwa, to niech robią to z własnych pieniędzy. Bardzo dobra inicjatywa ws. sygnalizacji, ile razy tam jadę to zawsze są utrudnienia.
Lubię to! 13
nie przesadzaj
nie przesadzajPok23 września 2017 o 14:25
ani gmina, ani powiat nie ma "własnych" pieniędzy, i gminne i powiatowe są pieniądze publiczne, czyli m.in. z naszych danin, podatków
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.