Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nowe władze jaworskich kombatantów

W dniu 29 sierpnia 2017 roku jaworscy kombatanci spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które dzięki uprzejmości Starosty Stanisława Laskowskiego odbyło się w Sali Konferencyjnej Starostwa.

© materiał prasowy

Zebranych członków oraz zaproszonych gości powitał dotychczasowy Wiceprezes Koła Miejskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Władysław Mazur, a wśród gości obecni byli: Kazimierz Wilk - Wiceprezes Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRP i BWP we Wrocławiu, Starosta Jaworski - Stanisław Laskowski, Prezes Koła Miejskiego Związku Sybiraków w Jaworze - Michał Janczewski, Prezes Zarządu Miejskiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego - Bogdan Bezeg, Prezes Koła Inwalidów Wojennych i Wojskowych - Jan Kobes, Prezes Zarządu Regionalnego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworze - Bolesław Sokołowski, Wiceprezes Oddziału Stowarzyszenia „Dzieci Wojny w Polsce” - Janina Hlebowicz, a także Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Jaworze - Leszek Światkowski, reprezentujący również Burmistrza Emiliana Berę oraz Renata Węgiel ze Starostwa Powiatowego.

Po przedstawieniu przez Panią Danutę Opalińską - Sekretarz Koła, obszernego sprawozdania merytorycznego i finansowego za okres 2013 - 2017 r. miała miejsce dyskusja o najbardziej nurtujących środowisko kombatanckie problemach. Przeważały sprawy finansowe, które najbardziej „bolą” to środowisko i przepisy, które wymuszają dzielenie się składką członkowską ze strukturami nadrzędnymi organizacji i odczuwalny brak, w związku z tym, odpowiednich środków na lokalną działalność statutową.

W wyniku wyborów do Zarządu Koła, Prezesem został wybrany Bogdan Bezeg, który funkcję tę dzielić będzie z dotychczas zajmowanym stanowiskiem w Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Wiceprezesami wybrano Władysława Mazura i Anielę Jagielską - Multan, Sekretarzem Danutę Opalińską, a Skarbnikiem - Alinę Kwiecińską. Delegatami na Konferencję Wojewódzką, zgodnie z wolą członków Koła, zostali Bogdan Bezeg i Alina Kwiecińska. 

Miłym akcentem zebrania było podjęcie uchwały o przyznaniu dotychczasowemu Prezesowi Koła - 97 letniemu Janowi Jaśkowiakowi tytułu Prezesa Honorowego. Gratulacje i kwiaty od współpracowników odbierał wyraźnie wzruszony i dziękował za długoletnią bo aż 42 letnią współpracę z jaworskimi kombatantami oraz władzami samorządowymi Jawora, a od roku 1999 również z władzami Powiatu. 

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Pisak
Pisak17 września 2017 o 16:14
SB-eki mają się dobrze w IIIRP. PiS robi pomału porządki.
Lubię to! 1
Rychu
Rychu17 września 2017 o 15:00
Dziwny to obyczaj aby były funkcjonariusz służby bezpieczeństwa (aparatu represji politycznej)
Bogdan Bezeg ma reprezentować więzniów politycznych.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.