Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy


Krzysztof Detyna

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Mieszkańcy miasta mają prawo wiedzieć, jak wygląda polityka od podszewki. Do nich należy ocena władz, wybranych podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2014 roku.

Herb z budynku jaworskiego ratusza ©

                                     Krótkowzroczność
Pierwszą nieoczekiwaną zmianą miejsc, ale jakże spektakularną, była zmiana na stanowisku burmistrza Jawora. Nieoczekiwana była szczególnie dla urzędującego wtedy Artura Urbańskiego, gdyż do końca wierzył w swoją wygraną. Chodziły słuchy, że proponowano mu nawet kogoś kto mógłby kandydować zamiast niego, z najbliższego grona Porozumienia Prawicy, ale tę opcję były burmistrz odrzucił. Skończyło się to zamianą Urbańskiego na Berę.
                                             Wiceszef
Następną zmianą, było obsadzenie wiceburmistrza naszego miasta. Emilian Bera długo zwlekał z wyborem swojego zastępcy, choć jeszcze w kampanii wyborczej stanowisko to obiecał Joannie Piotrowicz, która cieszyła się w kręgach lewicowych sporym poparciem. Jednak, jak to bywa z obietnicami naszego burmistrza i w tej sprawie nie dotrzymał słowa, ponieważ nieoczekiwanie jego zastępcą została Agnieszka Rynkiewicz. Tutaj należy się wyjaśnienie dla niewtajemniczonych; w ostatnich wyborach samorządowych do Rady Powiatu, Joanna Piotrowicz uzyskała drugi wynik na liście (106 głosów), a Agnieszka Rynkiewicz także uzyskała drugi wynik, ale od końca (18 głosów). Która z tych pań miała większy społeczny mandat i powinna zasiąść na fotelu wiceburmistrza? Wyniki mówią same za siebie, ale jak widać, wyroki partyjne są niezbadane.
                                              Wicefigurant
Kolejnym zaskoczeniem, był skład prezydium Rady Miejskiej. Nie dziwił wybór przewodniczącego Daniela Iwańskiego, mocno związanego zawodowo i ideowo z Platformą Obywatelską, jak i wiceprzewodniczącej z tzw. „czerwonego betonu” Eweliny Szynkler, natomiast obsadzenie Grzegorza Olszewskiego było już z kategorii politycznego „deal'u”. Stanowisko zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej kosztowało cenę bezkrytycznego podnoszenia ręki według instrukcji szefa. Tak właśnie postępuje bez szemrania klub skupiony wokół burmistrza. Tego już dłużej nie mógł wytrzymać Olszewski. Wystarczyło, że raz wstrzymał się od głosu podczas głosowania nad skargą na burmistrza, aby dostać ostrzeżenie - jednak kroplą, która przelała czarę goryczy, był sprzeciw w trakcie głosowania nad budżetem na 2017 rok. Z „to make a deal”, wyszło „to get a raw deal”. Szybko zastąpiono go kolejnym działaczem Platformy Obywatelskiej – Michałem Banderem. Nieoczekiwanie dla niektórych byłych koalicjantów, ex wiceprzewodniczący zasiadł wśród opozycjonistów obecnej władzy.
                                          Ślepy zaułek
Nieoczekiwaną metamorfozę przeżył także Wojciech Oślak startujący w wyborach samorządowych z list Grzegorza Kocwina, który otwarcie sprzeciwiał się polityce obecnego włodarza. Razem z Wojciechem byliśmy także w stowarzyszeniu i nosiliśmy się z zamiarem założenia wspólnego klubu radnych. Burmistrz zaproponował Oślakowi inną drogę. Droga ta nazywała się: ulica Cukrownicza, a dokładniej, jej kawałek. Remont osiedlowej drogi biegnącej do bloków, raz na zawsze odcisnęła piętno przynależności do klubu „Razem”. Zmiana miejsca siedzenia na sali obrad była czystą formalnością.
                                          Rozwód i ślub
Jeszcze większym i nieoczekiwanym rozczarowaniem w szeregach Porozumienia Prawicy okazała się Brygida Kaczkowska. Kolejny raz weszła z tym ugrupowaniem z bardzo dobrym wynikiem. Można było zaobserwować spore poparcie społeczne centroprawicowego elektoratu. Niestety różne podchody burmistrza sprawiły, że radna zaczęła głosować identycznie jak cały klub „Razem”. Początkowo jej decyzje wzbudzały szok i niedowierzanie, ale gdy już oficjalnie zaczęła pojawiać się na wspólnych spotkaniach z rządzącą ekipą, stało się jasne, że Porozumienie Prawicy straciło radną startującą z tej właśnie listy. Ujmując to metaforycznie - z klubem „Razem” „rozwód” wzięli Olszewski i Dynowski, natomiast „zaślubiny” odbyły się z Oślakiem. Kaczkowska żyje nadal w „konkubinacie” z klubem „Razem”, czyli osobno. Zmiana klubowych barw wydaje się już tylko kwestią czasu. Bera nadal może liczyć na „13” radnych, co daje mu swobodę rządzenia miastem.
                                     Polowanie na stanowiska
Najbardziej nieoczekiwaną zmianą miejsc, była kombinacyjna reorganizacja kilku stanowisk w Urzędzie Miejskim. Priorytetowa dla nowego układu, miała być podmianka sekretarza gminy. Bliska współpracowniczka burmistrza, Monika Żmijewska była prawdopodobnie szykowana na tę posadę od pierwszego dnia po wygranych wyborach przez Emiliana Berę. To dlatego stworzono dla niej stanowisko dotąd nieznane: doradca burmistrza (na ten etat z gminnej kasy, wydano około 100 tysięcy złotych). Przez ponad rok, mogła się przyglądać, jak funkcjonuje jaworski ratusz i szukać okazji do wysadzenia z fotela poprzedniej sekretarz - Ewę Uciurkiewicz. Nie wdając się w szczegóły, mogę tylko powiedzieć, że podstępny plan się powiódł. Inne roszady i „odstrzelenie” nieprawomyślnych urzędników udawały się ze zmiennym „szczęściem”, ponieważ paru uprzednio zwolnionych pracowników, powróciło do pracy, np. po wyroku sądu.


Kulisy polityki nie wyglądają tak kolorowo, jak przeglądane co jakiś czas kolorowe gazety z uśmiechniętymi celebrytami. Rzeczywistość jest zdecydowanie bardziej brutalna.

Reklama

Komentarze (108)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Komentator
Komentator25 kwietnia o 15:37
Będzie druga część urzędniczego dramatu. Czekam na kolejny wyrok, tym razem z powództwa cywilnego. Dosyć mobingu w UM.
Lubię to! 13
???
???Komentator25 kwietnia o 22:12
A kto wniósł powództwo cywilne i przeciw komu?
Lubię to! 1
Doktore
Doktore???26 kwietnia o 17:38
Pracownicy UM co "sami" zrezygnowali z pracy, a właściwie Szef i jego świta zgotowali im atmosferę w której nie dało się pracować.
Lubię to! 3
?
????27 kwietnia o 11:07
to pozew zbiorowy?
Lubię to! 0
realista
realista???28 kwietnia o 02:11
Nieprawda!!!
Lubię to! 0
solo
solo24 kwietnia o 19:45
A co radny Detyna wywalczył dla mieszkańców - radni teraz maja płacone - nie tak jak w latach 70-tych XXw, kiedy to była praca społeczna
Lubię to! 0
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora18 kwietnia o 10:11
Gratulacje, życzę teraz już spokojnej, normalnej pracy. Miejmy nadzieję, że pracodawca wyciągnie z tego doświadczenia właściwe wnioski, że zrozumie, że prawo jest ponad nim.
Lubię to! 9
Brawo!!!
Brawo!!!18 kwietnia o 09:38
Panie radny, głoś Pan PRAWDĘ dalej, i stój na straży PRAWA, interesów naszej GMINY i jej MIESZKAŃCÓW, bo właśnie po to wybrali Pana jaworzanie!!!
Lubię to! 12
Autor
Autor17 kwietnia o 16:52
To jest cała prawda w tym artykule.
Lubię to! 12
Co teraz?
Co teraz?16 kwietnia o 22:36
Bera znowu przegrał sprawę, kolejna osoba przywrócona do pracy prawomocnym wyrokiem sądu. Tak to właśnie jest jak za wszelką cenę chce się wsadzić swoich.
Lubię to! 15
brawo!
brawo!16 kwietnia o 22:28
bardzo trafne spostrzeżenia co do polityki kadrowej obecnej władzy
Lubię to! 13
Ciekawski
Ciekawski16 kwietnia o 20:56
Czy pani Uciurkiewicz wróci na stanowisko sekretarza gminy?
Lubię to! 9
Lokalny patriota
Lokalny patriotaCiekawski17 kwietnia o 23:36
Najprawdopodobniej pracodawca (burmistrz, wasz kochany celebryta-PR-owiec--> miasto---> my z naszych podatków) zapłaci jej odszkodowanie i tyle, zmiana wprowadziła by zamieszanie (w końcu stanowisko jest obsadzone), przecież nie zwolni swojej pupilki, która za nim wszędzie chodzi i dla niej i innych stronników starał się z całych sił wywalać doświadczonych ludzi z pracy, by tylko swoim zapewnić miejsce i mieć oparcie polityczne w swoich ludziach w całym UM.
Lubię to! 4
wymiar sprawiedliwości
wymiar sprawiedliwościLokalny patriota18 kwietnia o 08:54
O tym, to już rozstrzygnie sąd, bo sprawa w tym zakresie jeszcze się toczy. Miejmy nadzieje, że wymiar sprawiedliwości obroni swojej nazwy.
Lubię to! 4
Lokalny patriota
Lokalny patriotaLokalny patriota18 kwietnia o 14:47
Burmistrz będzie się pewnie chciał dogadać by nie psuć sobie PR-u, choć pewnie ludzie są tak zmanipulowani że nic to mu nie zaszkodzi.
Lubię to! 2
clou
clouLokalny patriota18 kwietnia o 21:52
Lokalny patrioto-a nie zastanawia Cię dlaczego on tyle dla niej robi, tak się dla niej naraża i w opinii publicznej i karnie?
Lubię to! 2
Rozsądek popłaca
Rozsądek popłacaLokalny patriota19 kwietnia o 10:21
Pani Ewa U. nie będzie się już dogadywać, bo burmistrz już ją zrobił w konia" i kolejny raz mu się nie uda. Tylko głupia i naiwna osoba pójdzie na układ z tak niewiarygodnym człowiekiem.
Lubię to! 8
obiektywnie
obiektywnieLokalny patriota19 kwietnia o 14:46
fakt, trudno zaufać osobie, która nie dotrzymuje warunków umowy, porozumienia, itp., a do tego jeszcze łamie prawo (pracy)
Lubię to! 8
Lokalny patriota
Lokalny patriotaLokalny patriota19 kwietnia o 17:21
Może źle zostałem zrozumiany, ale w sensie dogadania (możliwe jest, bo nie jestem uczestnikiem tych rozmów i tej sprawy) że zostanie wypłacona tłusta zapłata za wszystko bo jest 0% prawdopodobieństwa, że obecna pani sekretarz opuści swoje stanowisko, a na jej miejsce wróciła osoba, której wyrzucenie było tak załatwane. Niestety rak kumoterstwa toczy władze na każdym szczeblu.
Lubię to! 4
Prorok
ProrokLokalny patriota24 kwietnia o 14:11
Popatrz na to raczej z tej strony "Lokalny patrioto", czy stanowisko, na które pośpiesznie i w dość dziwnych okolicznościach (o czym było głośno i m.in. na tym portalu można wyczytać pod wieloma artykułami), zatrudniono p. Monikę Żmijewską było i jest wolnym stanowiskiem?
Lubię to! 1
tak nie może być
tak nie może być30 marca 2017 o 00:35
Bera zwalnia ludzi, potem sprawy trafiają do sądu i miasto przegrywa! A odszkodowania i koszty sądowe płacimy my! Tak to jest jak za wszelką cenę chce się wsadzić swoich.
Lubię to! 27
polowania, nagonki
polowania, nagonki29 marca 2017 o 22:38
No cóż, ostatecznie (po kilku reorganizacyjnych ruchach) Tomaszek, Monia i ciocia Iza "wskoczyli" na miejsca zwolnionych wieloletnich doświadczonych pracowników-jaworzan. Świdniczanie i strzegomianie z coraz większym zaciekawieniem śledzą i komentują co się u nas dzieje i jakie metody przy tym są stosowane.
Lubię to! 22
Reklama
hmm
hmm18 marca 2017 o 10:50
zastanawia mnie z czego wynika ten obecny głęboki deficyt z bezpośrednią komunikacją (face to face) w urzędzie, przecież niby jest taki otwarty przez liczne komunikatory służbowe...
Lubię to! 13
moderator
moderatorhmm18 marca 2017 o 10:58
różnica pomiędzy komunikacją bezpośrednią a internetową jest chociażby taka, że przy komunikacji internetowej bardzo często występują moderatorzy https://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_%28internet%29
Lubię to! 5
o czym tu wogóle mowa...
o czym tu wogóle mowa...18 marca 2017 o 08:34
Oni tylko przyszli uzyskać informację, a tu taka niekompetencja. Przecież ta Pani nawet nie odpowiedziała na jego pytanie, tylko w kółko jak mantrę powtarzała odpowiedzi, które w ogóle nie pasowały do zadanego jej pytania! Przecież to jest urzędnik wysokiej rangi, to jakaś kompetencja, życzliwość i logika w sposobie komunikacji z interesantami i odpowiedziach na ich w tym przypadku proste pytania powinna być! Już nawet widać, że rzucali jej dodatkowe pytania jako "koła ratunkowe" a ta pani dalej z tą swoją regułką-to jakaś masakra... Nie dziwię się tej podrzędnej urzędniczce, że nie wiedziała co ma powiedzieć i pobiegła się zapytać, ale od osoby na stanowisku kierowniczym to już wybaczcie, ale jakieś kompetencje powinny być wymagane. Żeby tak nie odpowiedzieć na proste pytania...to niepojęte...Sposób zachowania zastępcy burmistrza moim zdaniem karygodny. Ja zrozumiałem o co pyta radny Detyna, a zastępca burmistrza nie odpowiada na zadane mu pytanie, tylko w kółko powtarza jakąś regułkę. Moim zdaniem burmistrz powinien coś z tym zrobić, albowiem do obowiązków pracownika samorządowego należy dbałość o wykonywanie zadań publicznych, z uwzględnieniem interesu publicznego, oraz indywidualnych interesów obywateli (art. 24 ust. 1 u.p.s.), udzielanie informacji organom, instytucjom i osobom fizycznym oraz udostępnianie dokumentów, znajdujących się w posiadaniu jednostki, w której pracownik jest zatrudniony, jeżeli prawo tego nie zabrania (art. 24 ust. 2 pkt 3 u.p.s.), zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami (art. 24 ust. 2 pkt 5 u.p.s.). Ta pani nawet nie wykazała odrobiny dobrej woli, żeby spróbować pozytywnie załatwić tych interesantów, bo przecież radny Detyna poprosił choćby o umożliwienie mu dostępu do dokumentów z konsultacji (protokołu). Obowiązane do udostępnienia informacji publicznej są władze publiczne, a w szczególności organy władzy publicznej, czyli burmistrz (art. 4 ust. 1 pkt 1 u.d.i.p.). Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (art. 23 u.d.i.p.). Zresztą, takie prawo gwarantuje mu już nawet nie tyle ustawa o dostępie do informacji publicznej, ale wręcz konstytucja (w art. 67 ust. 2), czy ustawa o samorządzie gminnym (w art. 11b ust. 2). Każdemu przysługuje prawo do informacji publicznej obejmujące uprawnienia do uzyskania tej informacji oraz do wglądu do dokumentów urzędowych (art. 2 ust. 1 i art. 3 ust. 1 pkt 1 i 2 u.d.i.p.). Ta pani powinna takie rzeczy wiedzieć, zwłaszcza zajmując takie stanowisko.
Lubię to! 12
ABC
ABC18 marca 2017 o 00:36
Ludzie, czy Jawor musi mieć takich włodarzy prymitywów. Tu nawet imię kołchozowej krowy jest tajemnicą państwową.
Lubię to! 16
jak mieszkańcy ocenią zachowania
jak mieszkańcy ocenią zachowania17 marca 2017 o 18:49
Kierownik urzędu ma prawnie zapewnioną możliwość doboru najbliższego otoczenia, tj. swojego zastępcy, skarbnika, asystentów i doradców. Na te stanowiska bowiem nie obowiązuje wymóg wyłonienia kandydata w drodze otwartego i *** naboru, jak to ma miejsce w pozostałych stanowiskach urzędniczych (np. sekretarza)-art. 11 ust. 1 u.p.s. Obowiązek zapewnienia *** naboru z samej nazwy oznacza, że każdemu należy zapewnić równe szanse, nie mogą występować tu na żadne formy korupcji (faworytyzmu, nepotyzmu, klientelizmu, kumoterstwa), czy też nieuzasadnionych, osobistych uprzedzeń-o czym też stanowi ukształtowane orzecznictwo oraz na co szczególnie zwraca uwagę CBA. Zatem o braku nakazu neutralności i bezstronności w procesie doboru najbliższego otoczenia można mówić jedynie w stosunku do stanowisk, do których ustawodawca tego nie zastrzegł. Bera na swojego zastępcę powołał Agnieszkę Rynkiewicz, która w ostatnich wyborach samorządowych uzyskała od jaworzan zaledwie 18 głosów poparcia. Ciekawe jakie będzie jej i Bery poparcie po tej kadencji?
Lubię to! 11
Autor
Autor16 marca 2017 o 12:56
Kawa na ławe i wszystko jasne.
Lubię to! 13
zdziwiona
zdziwiona8 marca 2017 o 16:22
Felieton o czymś innym a komentarze chyba z kosmosu, nie dotyczące treści, o co chodzi?
Lubię to! 0
77
778 marca 2017 o 00:05
No to rozdzielono środki w ramach pożytku publicznego z gminy jawor. Ojjjjj będzie się działo. A co to jest za UKS Na fali? Spore pieniądze z dwóch dotacji chyba razem z 8 tyś. kto tam działa i co robią?
Lubię to! 4
?
?778 marca 2017 o 07:21
a wg jakich kryteriów rozdzielono środki, gdzie można się z nimi zapoznać? Gdzie jest jakiś regulamin?
Lubię to! 6
!!!!
!!!!7 marca 2017 o 20:12
do katolik. Katolików niepodległość zawsze parzyła , i woleli być pod butem Watykanu. A niepodległości temu krajowi brakuje jak powietrza. ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI jestem za!!!!
Lubię to! 7
Kompas
Kompas!!!!7 marca 2017 o 22:59
To nie jest temat ulic. Przejdź na inny artykuł i zacznij tam swój wątek.
Lubię to! 4
katolik
katolik7 marca 2017 o 16:02
Ponoć bardzo parzy , niektórych radnych propozycja zmiany ul. Rapackiego na ul. Prymasa Wyszyńskiego . Chcą ponoć zaproponować nazwę ul.Niepodległości ?
Ostatnio rada miasta nadała nową nazwę jednej z ulic w Jaworze , a mianowicie al. Pięciuset lat Reformacji . Tak więc mniejszość "protestancka-reformowana", został należycie upamiętniona.
No to myślę, że Prymas Wyszyński też zasługuje na upamiętnienie, jako niezłomny duchowny Kościoła Katolickiego.
Lubię to! 7
Leopold
Leopoldkatolik8 marca 2017 o 07:35
Idealnym kompromisem była by "Aleja wolności księży pedofilów"
Lubię to! 0
interesujący artykuł
interesujący artykuł7 marca 2017 o 15:36
"Wicemarszałek z PO wybudowała apartament za nasze " świeży artykuł z FAKT
co wy na to ?
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wicemarszalek-z-po-wybudowala-apartament-za-nasze/ngzv4wc
Lubię to! 3
inny
innyinteresujący artykuł7 marca 2017 o 16:16
http://www.dami.walbrzych.pl/spoleczenstwo-3/item/17141-wicemarszalek-iwona-krawczyk-dyscyplinarnie-zwolniona-z-pracy
Lubię to! 4
Reklama
Egon Olsen
Egon Olsen7 marca 2017 o 08:33
BArdzo dobrze zrobił Bera że wywalił połowę gryzipiórków. Szkoda że nie zrobił porządków w MOPSie ale może jeszcze zrobi.
Lubię to! 5
kto Ty?
kto Ty?Egon Olsen7 marca 2017 o 08:52
Świdnica, czy Lewica?
Lubię to! 14
Egon Olsen
Egon Olsenkto Ty?7 marca 2017 o 13:09
Siedmica :D
Lubię to! 1
zibi
zibiEgon Olsen7 marca 2017 o 09:55
Za spokój w mopsie to pewnie pani kaczkowska sprzedała swoje glosy.
Lubię to! 9
Egon Olsen
Egon Olsenzibi7 marca 2017 o 13:10
Dziwne ze nikt nie rusza tej instytucji od lat :D
Lubię to! 2
do EO
do EOzibi7 marca 2017 o 13:13
Agnieszka uspokój się!
Lubię to! 11
trolololo
trolololozibi7 marca 2017 o 17:20
Egon Olsen, a co sie dzieje w mopsie? jak wiesz to napisz, chętnie poczytam :D
Lubię to! 0
11
11Egon Olsen7 marca 2017 o 12:21
Szkoda, że podłączyli ci internet. Dzięki temu możesz rozsiewać swoją głupotę.... Nic tylko zawiść. Znałeś kogoś z Urzędu, że tak się wyrażasz.?
Lubię to! 6
Egon Olsen
Egon Olsen117 marca 2017 o 13:10
Znam :D
Lubię to! 1
do EO
do EOEgon Olsen7 marca 2017 o 12:31
to już rozstrzygną właściwe organy
Lubię to! 9
Egon Olsen
Egon Olsendo EO7 marca 2017 o 13:11
Jakie?
Lubię to! 0
oj
ojdo EO7 marca 2017 o 13:15
wszystkiego dowiesz się w swoim czasie...
Lubię to! 7
GO
GOdo EO7 marca 2017 o 13:37
umieram ze strachu :D
Lubię to! 1
*
*do EO7 marca 2017 o 19:57
pisiorku, nie strasz bo się zes.asz
Lubię to! 3
Leopold
Leopolddo EO8 marca 2017 o 07:36
Wszystkich nie zastraszycie 😂
Lubię to! 0
oj
ojdo EO8 marca 2017 o 08:03
skąd ta panika-jak dobrze robiłeś (zgodnie z prawem), to nie musisz niczego się obawiać, bo organy stwierdzają stan faktyczny i jego zgodność z przepisami prawa
Lubię to! 4
jak jest?
jak jest?7 marca 2017 o 07:47
Czy w urzędzie stosowane są obiektywne i sprawiedliwe kryteria oceny pracowników oraz wyników ich pracy w przyznawaniu "nagród" i "kar", czy też istnieje dyskryminacja, łamane są prawa pracownicze?Nierówne traktowanie w zatrudnieniu (w tym zakaz dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu) jest łamaniem prawa pracy. Naruszenie zasady równego traktowania pracowników stanowi naruszenie przez pracodawcę obowiązku stosowania obiektywnych i sprawiedliwych kryteriów oceny pracowników oraz wyników ich pracy (art. 94 pkt 9 kp). Nadmierna preferencja jednych jest jednocześnie rodzajem dyskryminacji innych nie objętych preferencjami. Jeśli niektóre grupy pracowników, lub poszczególni pracownicy są przesadnie preferowane, a zatem przeceniane jeśli chodzi o korzystanie z różnych świadczeń związanych z pracą w ramach tej samej firmy, pobłażane są im wszelkie zaniedbania i przewinienia-nawet poważne, to tym samym inne grupy pracowników lub poszczególni pracownicy są niedoceniane, dyskredytowane i mamy do czynienia z nierównym traktowaniem w zatrudnieniu. Zasada równego traktowania pracowników stanowi jedną z podstawowych zasad prawa pracy. Jest ona przy tym normą bezwzględnie obowiązującą, a łamanie praw pracowniczych jest karalne.
Lubię to! 9
zasadnicze pytanie
zasadnicze pytanie7 marca 2017 o 07:42
Kto tak naprawdę rządzi-burmistrz, czy "Świdnica" ?
Lubię to! 19
Jaworzanin
Jaworzaninzasadnicze pytanie7 marca 2017 o 15:41
Rządzi Świdnica, reszta to marionetki lub marionetki marionetek.
Lubię to! 13
yeti
yetiJaworzanin7 marca 2017 o 21:23
dokładnie Jaworzanie stracili już kontrolę nad Jaworem
Lubię to! 13
turysta
turysta7 marca 2017 o 01:02
ale macie syf w tym Jaworze...
Lubię to! 6
AS wywiadu
AS wywiadu7 marca 2017 o 00:42
Fajnie się czyta. Prosiłbym autora o skoncentrowane sie następnym razem na tych jednostkach podległych miastu bo tam nieciekawie się dzieje i ludzie mają dość atmosfery jaką jest tam od 2 lat. Tęsknią ludzie za Urbanskimi rządami gdzie był względny spokój i pracownicy nie bali sie za odmienne zdanie niż - wiemy kto
Lubię to! 12
jan
janAS wywiadu7 marca 2017 o 09:57
Chyba nie wiesz co działo się w jednostkach za panowania wcześniejszego burmistrza. A wszystko było pod płaszczykiem wiary i koscioła.
Lubię to! 2
a2
a2jan8 marca 2017 o 19:24
za poprzedniej władzy była "elita" która spotykała się na porannych kawkach u panującej pani i pozostali bardziej i mniejsze lizusy.
szkoda , że polityka weszła do samorządów!!!!!!!!!!!!!!
Lubię to! 0
Kamil
Kamil6 marca 2017 o 23:36
Niezwykle trafne spostrzeżenia. Jawor to małe miasto i każdy ma tutaj jakąś rodzinę w UM, jednostce gminnej, znajomych wśród radnych i nie można tutaj spraw zamieść pod dywan. Faktycznie zastanawiające są te liczne zwolnienia. To co mówią ludzie w jaworskich spółkach i wydziałach: wodociągi, Ciepło, Młynówka i inne - aż włos się jeży. Za dwa lata strach minie i każdy zagłosuje po cichu, przy urnie i niestety najważniejszy nasz nie będzie mógł tutaj już liczyć na prawników ze Świdnicy - DEMOKRACJA zwycięży
Lubię to! 18
sprawna komunikacja
sprawna komunikacjaKamil7 marca 2017 o 21:16
generalnie w Jaworze jest sprawna komunikacja (ale nie miejska, tylko interpersonalna) a że to małe miasteczko, to prawie wszyscy się tu znają od podszewki (rodzina, znajomi ze szkoły, pracy, przyjaciele, sąsiedzi, etc.) rozmawiają ze sobą, wymieniają wieści, poglądy i wszystko roznosi się tu z prędkością światła
Lubię to! 8
anty-sceptyk
anty-sceptyk6 marca 2017 o 23:32
grunt to wystawiać wysoką ocenę sobie i swojemu idolowi. ale czy jest zgodna z faktami to już inna sprawa. każdy ocenić może to sam. ja już oceniłem i nie chcę dalszego uwalniania prądu.
Lubię to! 13
do bolo
do bolo6 marca 2017 o 23:30
naprawdę wierzysz, że ktoś może mieć kompleks burmistrza ?
Lubię to! 6
Jaworzanin
Jaworzanindo bolo6 marca 2017 o 23:51
Kompleks burmistrza hahahaha
T o raczej burmistrz ma kompleks :D
Lubię to! 11
bolo
bolodo bolo7 marca 2017 o 12:06
Powtórzę to enty-raz za pisowskim guru M. Wolskim "przegraliście wybory to morda w kubeł" . Przyznam że to trafne określenie aktualnej sytuacji.
Lubię to! 2
bolo
bolo6 marca 2017 o 21:41
"Pierwszą nieoczekiwaną zmianą miejsc, ale jakże spektakularną, była zmiana na stanowisku burmistrza Jawora." Jak dobrze że pan to dostrzegł.Zauważyłem że ma pan kompleks względem obecnego burmistrza który (ten kompleks) nie leczony może poczynić w psychice dużo złego.Zarzuca pan niektórym radnym nielojalność i zmianę poglądów,sam będąc "turystą"politycznym.Każdy ma do tego prawo i dlatego tak często pan z niego korzysta (Przymierze, Kukiz, Morawiecki).Szuka pan gdzie by się tu przytulić i dalej mamić ludzi swoją pseudo-pracą dla ich dobra.Przyznam , wielu daje się nabierać i nie dostrzega prawdziwych powodów "aktywności" na tym polu.Reelekcja, być może start szczebel wyżej to są cele które pan sobie wyznaczył. Przypuszczam że gotów jest pan zawrzeć nawet pakt z diabłem byle by osiągnąć cel.Good luke.
Lubię to! 9
obserwator
obserwatorbolo6 marca 2017 o 22:22
bolo...Zabolała prawda,a to nie wszystko.Mieszkańcy widzą i mówią coraz mocniej.
Lubię to! 15
bolo
boloobserwator6 marca 2017 o 23:03
Pamiętaj że burmistrz został wybrany w demokratycznych wyborach,cieciu.
Lubię to! 4
Jaworzanin
Jaworzaninobserwator6 marca 2017 o 23:27
Tak jak Sejm i przez to Rząd PiSu. KODowcy kwiczą, bo zostali oderwani od koryta. Poczekamy do następnych wyborów :)
Lubię to! 0
Pisak
Pisakbolo6 marca 2017 o 22:33
bolo jest zdezorientowany bo czerpie wiadomości z plotek w jaworskiej :D :D :D
Lubię to! 15
bolo
boloPisak6 marca 2017 o 23:05
Nie komentuję wypowiedzi głupków.
Lubię to! 4
Pisak
PisakPisak6 marca 2017 o 23:21
:D :D :D :D
Lubię to! 6
Pisak
PisakPisak6 marca 2017 o 23:23
Głupi ten, co głupio mówi - Forest Gump
Lubię to! 6
pytam
pytam6 marca 2017 o 20:37
Dlaczego Ewa Uciurkiewicz sekretarza miasta od 2007 roku, zrezygnowała ze stanowiska, przechodząc na niższe stanowisko ? Dlaczego potem (kilka miesięcy później) została pozbawiona pracy ?

Sekretarz kieruje urzędem, wykonuje zadania z upoważnienia w zakresie spraw organizacyjnych, administracyjnych oraz w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi . Powinien być apolityczny !
Lubię to! 16
odp
odppytam6 marca 2017 o 21:17
Szykował miejsce dla Zmiewskiej a teraz jak po wyborach poleci to razem z nią do "srzegomia" he he
Lubię to! 20
apolityczność?
apolityczność?odp6 marca 2017 o 23:05
Obsługę prawną urzędu i gminnych jednostek zapewnia teraz świdnicka kancelaria, której prezes działa politycznie w świdnickim stowarzyszeniu razem z Lechem Markiewiczem-ojcem Moniki Żmijewskiej. Monika Żmijewska odpowiadała za kontakty ojca z mediami podczas ostatniej kampanii wyborczej http://strzegomiak.pl/artykul.php?id=3918 Po przegranej najpierw została zatrudniona bez naboru w jaworskim ratuszu jako doradczyni burmistrza, a potem jako sekretarz. Ilu jeszcze innych ludzi powiązanych politycznie, współpracujących z tym świdnickim stowarzyszeniem albo z partią lub komitetem obecnego burmistrza zostało "zaadoptowanych" w jaworskim urzędzie i podległych jednostkach?
Lubię to! 13
jak i dlaczego tu trafiła?
jak i dlaczego tu trafiła?odp6 marca 2017 o 23:11
Czy Emilian Bera znał Monikę Żmijewską zanim został burmistrzem i jakie relacje ich łączyły?
Lubię to! 19
jakie relacje?
jakie relacje?odp6 marca 2017 o 23:44
Czy Izabela Sozańska-naczelnik nowo powołanego wydziału w wyniku kolejnej reorganizacji jest powiązana rodzinnie z Moniką Żmijewską? Jak "trafiła" do jaworskiego ratusza?
Lubię to! 16
Były urzędnik
Były urzędnikodp23 kwietnia o 17:45
Pani Sozańska jest ciotką obecnej pani sekretarz p. Żmijewskiej
Lubię to! 0
dziwne jawisko
dziwne jawiskoodp24 kwietnia o 12:12
Czyżby niczego i nikogo się nie bał? To, że ktoś zawodowo blisko współpracuje z lokalną policją i sądem nie czyni go bezkarnym przecież. A co na to radni gminni?
Lubię to! 1
Reklama
erte
erte6 marca 2017 o 20:29
Podajcie ile zostało zwolnionych i pozbawionych pracy urzędników ?
Lubię to! 10
verte
verteerte6 marca 2017 o 20:34
i ile zostało zatrudnionych, oraz czy Ci nowo zatrudnieni są w jakiś sposób (w jaki) powiązani (politycznie, rodzinnie, itp.)
Lubię to! 11
?
?erte6 marca 2017 o 20:35
i czy w tej sprawie, toczyły/toczą się postępowania sądowe i prokuratorskie ?
Lubię to! 11
kibic
kibic6 marca 2017 o 19:29
Napisałeś pseudo artykuł , to przyzwoitość nakazuje sie podpisać.
Anonimowo każdy tchórz potrafi
Lubię to! 3
Zenek ze Starego Jawora
Zenek ze Starego Jaworakibic6 marca 2017 o 19:51
Napisałeś pseudokomentarz, to wypadałoby się podpisać, bo artykuł jest podpisany. Anonimowo to każdy tchórz potrafi.
Lubię to! 16
Jaworzanin do kibica
Jaworzanin do kibicakibic6 marca 2017 o 21:33
kibic zastosował samozaoranie. Nazwałeś się tchórzem, hehe. Jesteś kibic z .N? :)
Lubię to! 8
tata muminka
tata muminka6 marca 2017 o 18:38
Mój śp. dziadek powiedział mi kiedyś bardzo fajną definicję polityki. "Polityka to sztuka kłamania" Gdy byłem mały chciałem zostać prezydentem, dzisiaj wolę zagrać w chińczyka i sam sterować pionkami.
Lubię to! 2
AK 47
AK 476 marca 2017 o 16:54
normalka,artykuł tendencyjny, a autor nieznany.Zresztą czego innego można się spodziewać po jawor24h . Jeżeli chcecie być choć trochę postrzegani jako obiektywni to proszę o podobny artykuł o Starostwie Powiatowym w Jaworze. Oczywiście w roli głównej "człowiek przywieziony w teczce". Wiem ,że to niemożliwe na tym portalu , ale pomarzyć można.
Lubię to! 8
???
???AK 476 marca 2017 o 17:36
A czy w starostwie-podobnie jak w gminie-toczą się procesy sądowe, tudzież inne procesy związane z bezpodstawnymi, bezprawnymi zwolnieniami i innymi działaniami?
Lubię to! 9
Olo
OloAK 476 marca 2017 o 19:49
Typowe dla fanów wodzireja i fejsbuka. Artykuł oczywiście podpisany, ale lepiej nie czytać ze zrozumieniem tylko od razu jechać z pomówieniami...
Lubię to! 15
pozbawianie ludzi pracy to zło
pozbawianie ludzi pracy to złoAK 476 marca 2017 o 20:27
Domyślam się, że chodzi o ci o p. Baranowskiego. Ale tu cię rozczaruję. Pan Baranowski nigdy nie ukrywał, że pochodzi z Legnicy. Został wybrany dwukrotnie raz przez Jaworzan, a potem przez radę powiatu. I od razu wziął się do solidnej pracy, udowadniając przez dwa lata jak pracuję dla Jaworzan i powiatu. W przeciwieństwie, chociażby od "wodzireja-energetyka". Nikt nie został pozbawiony pracy z jaworskich urzędników, aby mógł objąć stanowisko !!!!!!! Ile zostało zwolnionych jaworskich urzędników? Ile zostało zatrudnionych w to miejsce nowych urzędników z zewnątrz? Ile z nowo zatrudnionych urzędników ma bliskie związki z peło i pewną wspólnotą samorządową? Ilu nowo zatrudnionych urzędników ma bliskie związki z radnymi? Ile do tej pory wydano, z publicznej kasy na stworzone etaty? Dlaczego, odeszła wieloletnia sekretarz miasta ? Czy w tej sprawie, toczą się postępowania sądowe i prokuratorskie ? Ile osób urzędników, zostało w ciągu ostatnich miesięcy pozbawionych pracy ?
Lubię to! 12
ot
otpozbawianie ludzi pracy to zło6 marca 2017 o 20:32
samo sedno
Lubię to! 8
30latek
30latekpozbawianie ludzi pracy to zło6 marca 2017 o 21:32
Zobaczymy ilu jaworzan będzie miało możliwość podjęcia pracy w mercedesie za 2-3 lata. Bo to, że co piąty z nas nie ma pracy wiadomo nie o dziś, pytanie ilu się załapie do tego zakładu i będzie miało możliwość odbycia kursów i szkoleń na mechatronika lub operatora cnc.
Lubię to! 0
arst
arstAK 477 marca 2017 o 00:04
skoro robią wystawy takie świetne, to na pewno pan burmistrz postara się wesprzeć starostwo w tym przedsięwzięciu
Lubię to! 0
do autora
do autora6 marca 2017 o 15:27
" Do nich (mieszkańców) należy ocena władz, wybranych podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2014 roku." Nie tylko władze zostaną przez nas ocenione, radni również. Zapewniam Pana, że Pan też zostanie oceniony.
Lubię to! 4
Polak
Polakdo autora6 marca 2017 o 15:30
Rada Miejska to też władza.
Lubię to! 8
/
/Polak6 marca 2017 o 16:31
To oczywiste, jednakże Rada Miejska to w gminie to władza uchwałodawcza a władza wykonawcza to wójt/ burmistrz/ prezydent. A czytając artykuł nietrudno się domyślić o którą władzę chodziło autorowi.
Lubię to! 1
z góry
z góry6 marca 2017 o 14:48
czy nabory były "spersonalizowane"?
Lubię to! 16
buly
bulyz góry6 marca 2017 o 15:41
pewnie były...
Lubię to! 6
ustawka
ustawkabuly7 marca 2017 o 08:03
takie rzeczy "wyczytuje się" m.in. z opisu kryteriów
Lubię to! 7
#
#z góry6 marca 2017 o 22:06
co na to odpowiednie organy?
Lubię to! 8
pytania
pytaniaz góry7 marca 2017 o 07:58
Sekretarz zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych wykonuje w imieniu burmistrza zadania, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Czy wśród wymagań kwalifikacyjnych na stanowisko sekretarza znalazły się niezbędne wymagania do wykonywania tych zadań? Czy wśród tych wymagań nie znalazły się wymagania, które na stanowisku sekretarza nie są istotne (są zbędne) dla prawidłowego wykonywania zadań nałożonych przez ustawodawcę, ale wpisują się w kwalifikacje konkretnego kandydata? Wśród wymagań dodatkowych w naborze na sekretarza gminy ograniczono wymagania tylko do studiów podyplomowych (nie dopuszczono studiów pierwszego lub drugiego stopnia)? Czy kandydat, który wygrał posiadał wymagane kwalifikacje do wykonywania zadań określonych przez ustawodawcę-tj. z zakresu organizacji i zarządzania oraz zarządzania zasobami ludzkimi? Dlaczego wśród wymagań na stanowisko sekretarza pojawiły się wymagania w zakresie komunikacji społecznej – PR i to tylko w formie studiów podyplomowych? Czy nie wpisują się one w kwalifikacje konkretnego kandydata? Kogo burmistrz powołał w skład komisji, aby rzetelnie i bezstronnie zweryfikować, czy kandydat posiadał w dniu naboru kwalifikacje do wykonywania zadań określonych przez ustawodawcę-jakie osoby, jakie posiadały kwalifikacje i czy były one wystarczające, aby zweryfikować kwalifikacje kandydata na stanowisko sekretarza? Czy między członkami komisji a burmistrzem lub kandydatem nie wystąpiły jakiekolwiek pozasłużbowe zależności (rodzinne, polityczne, itp.), tj. czy komisja była neutralna? Czy powołanie komisji i postępowanie było zgodne z regulaminem konkursowym? Sekretarz wg ustawodawcy ma być neutralny politycznie, gdyż ma być gwarantem ciągłości funkcjonowania administracji w okresach kadencyjności organu wykonawczego. Jak wygląda to w pozostałych naborach?
Lubię to! 7
PR
PRz góry7 marca 2017 o 08:01
Sekretarz wg ustawodawcy ma być apolityczny, gdyż ma być gwarantem ciągłości funkcjonowania administracji w okresach kadencyjności organu wykonawczego. Reprezentowanie gminy na zewnątrz należy do kompetencji wójta, burmistrza, który powołuje swojego zastępcę. Komunikacja społeczna – PR to wymóg, który jest adekwatny dla komórki, w której zadaniach jest promocja gminy albo dla rzecznika prasowego.
Lubię to! 8
?
?6 marca 2017 o 14:33
W jaki sposób doszło do "przekonania" osób do podpisania porozumień, w których zrzekli się stanowisk-czy była to ich swobodna decyzja, czy też była jakaś silna presja, zastraszanie, itp.?
Lubię to! 15
#
#?6 marca 2017 o 22:06
co na to odpowiednie organy?
Lubię to! 10
???
????7 marca 2017 o 08:55
jakie ustalenia?
Lubię to! 8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.