Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Licealiści poradzili sobie z redoksami

Od lat I LO w Jaworze stara się, by uczniowie zdobywali wiedzę nie tylko w murach szkolnych, ale i w murach akademickich.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Dbając o wszechstronny rozwój chemiczny uczniów klas medyczno-politechnicznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, szkoła w ramach wieloletniej współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, organizuje cykliczne wyjazdy na zajęcia laboratoryjne przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Wydziału Chemii tej uczelni.  

W ramach współpracy uczniowie, po zakończeniu wybranych działów programowych, uczestniczą w warsztatach chemicznych, w ramach których pod czujnym okiem prowadzących zajęcia, wykonują szereg doświadczeń pomagających zrozumieć i poszerzyć wiedzę zdobytą w trakcie lekcji chemii.

Podczas ostatniego wyjazdu, który miał miejsce 6 lutego, uczniowie usystematyzowali wiadomości i umiejętności z zakresu reakcji redoks, jednego z trudniejszych działów programowych. Zweryfikowali doświadczalnie wiadomości i umiejętności z zakresu właściwości wybranych pierwiastków bloku d, aktywności metali i niemetali oraz kwasów utleniających, a także doskonalili umiejętność bezpiecznej pracy w laboratorium.

Wyjazd oprócz korzyści naukowych dał możliwość zapoznania się ze specyfiką działalności  wyższej uczelni i oferowanymi kierunkami nauczania.

Opiekunami młodzieży były Jadwiga Kuczwara - nauczyciel chemii w I LO i Joanna Wyderkowska - nauczyciel biologii. Kolejny wyjazd już w najbliższym czasie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.