Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Jutro policyjna akcja prędkość i trzeźwość

11 kwietnia, od wczesnych godzin rannych, prowadzone będą policyjne działania pod kryptonimem „Prędkość i trzeźwość na drogach powiatu jaworskiego”.

© policja

Funkcjonariusze przede wszystkim dołożą wszelkich starań by wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących oraz będą sprawdzali, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci sprawdzą również dokumenty wymagane w czasie jazdy i stan techniczny pojazdów.

Jeżeli podczas kontroli drogowej policyjny alkomat wykaże zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu od 0,2 do 0,5 promila we krwi, to uznaje się, że kierujący znajduje się w stanie po spożyciu i jest to wykroczenie zagrożone karą 10 pkt. karnych, grzywną do 5 tys. zł oraz utratą prawa jazdy do 3 lat – informuje asp. Józef Kolanek. – Jeżeli natomiast stężenie alkoholu będzie wyższe niż 0,5 promila we krwi, to mamy do czynienia z przestępstwem, za które grozi 10 pkt. karnych, nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat – dodaje.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Autor
Autor10 kwietnia o 15:57
Tyle komunikatów było i jakoś nie mogę tych patroli spotkać.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.