Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Dożynki gminno-diecezjalne w Sichowie

Zgodnie z przyjętą tradycją w gminie Męcinka, dożynki gminne każdego roku odbywają się w innym sołectwie. Tegorocznym gospodarzem dożynek jest sołectwo Sichów.

© Anna Cybulska

Dożynki gminy Męcinka, jak co roku obchodzone są hucznie i z wielka dbałością o pielęgnowanie tradycji. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Św. polową, celebrowaną przez biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. W dalszej części, zgodnie ze zwyczajem – starosta i starościna dożynek przekazali chleb wypieczony ze zbóż zebranych w czasie tegorocznych żniw. Okazałe bochenki złożono na ręce wójta Mirosława Brzozowskiego, który podzielił ten chleb między gości i mieszkańców.

Był już pokaz tańca Poloneza i wielkie gotowanie. Przygotowano również loterię fantową oraz stoiska z domowymi smakołykami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przed uczestnikami jeszcze wiele atrakcji! Gwiazdą wieczoru będzie Czadoman. 

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Zomoo
Zomoo8 września 2017 o 22:51
Cała załoga Gminy to kopa siana
Lubię to! 0
Legniczanin
Legniczanin6 września 2017 o 09:27
Ten wieniec z Męcinki co to ma byc . Kopa siana? Hehehe
Lubię to! 0
Piotrowiczanin
PiotrowiczaninLegniczanin8 września 2017 o 22:43
Dobre powiem ci ze dwie wiązki słomy lepiej by wyglądały.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.