Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Budują „Ogródek Jordanowski” na Przyrzeczu

Prace na Przyrzeczu trwają. Do października potrwają roboty budowlano-montażowe, następnie wykonane zostaną nasadzenia.

Fot. UM Jawor © UM Jawor

Zakończenie zaplanowano na grudzień 2017. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych ostateczny termin to 15 lutego 2018. 

NASADZENIA, ZIELEŃ: ponad 30 drzew, 40 krzewów i kilkanaście metrów pnączy na wysokiej, estetycznej kratownicy drewnianej dla zapewnienia cienia i ochrony przed wiatrem.

Ciągi piesze szerokości 2,5m prowadzące do Przedszkola, na Orlik i Osiedle. 12 ławek o konstrukcji betonowej z posypką mineralną, siedziskiem i oparciem drewnianym. Murek z gabionu, 4 lampy solarne – wszystko dla wygody mieszkańców.

URZĄDZENIA ZABAWOWO-REKREACYJNE:

Robinsonada – złożona z: trzech domków, dwóch mostków, dwóch zjeżdżalni (w tym jedna duża), elementów wspinaczkowych;
Huśtawka podwójna (1 x bocianie gniazdo, 1 x siedzisko tradycyjne);
Piaskownica duża z miejscami do siedzenia;
Huśtawka z siedziskiem kubełkowym dla małych dzieci i małą zjeżdżalnią.

GRY PLENEROWE:
Plac do gry w bule, stół do tenisa zewnętrznego, szachownica.

I jeszcze kilka niespodzianek, ale o tym póki co sza! :)

Inwestycję realizuje Gmina Jawor w ramach projektu: „Rozwój zielonych terenów Jawora jako element systemu wymiany i regeneracji powietrza w gminie”.

Reklama

Komentarze (22)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

praktyczność
praktyczność24 września 2017 o 16:43
W naszej strefie klimatycznej ze skwerka można korzystać raptem przez 1/4 roku, w chłodne dni nie ma gdzie się na Przyrzeczu spotykać-brak na tym osiedlu czynnej dla mieszkańców świetlicy. Największy smog w mieście jest zimą, gdy ludzie zaczynają palić w piecach, a za zimno jest wtedy, by siedzieć na skwerku, zresztą i tak zima nie ma tam zieleni.
Lubię to! 1
Edek co wie lepiej
Edek co wie lepiejpraktyczność25 września 2017 o 13:37
W Zębowicach remontują świetlicę proponuje tam się spotykać
Lubię to! 1
borus
borus24 września 2017 o 16:23
Brawo - więcej takich, miejsc odpoczynku i relaksu obok blokowisk.

Dzisiejsze tereny zabaw dla dzieci, chociaż nazywane ogrodami jordanowskimi, pod względem kompozycji niewiele mają wspólnego z pierwotną formą Parku Jordana – wyrażają jednak tę samą troskę o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Pozostało niewiele ogrodów zachowujących ten pierwotny charakter: w Warszawie np. III Ogród Jordanowski przy Wawelskiej 3, w Krakowie przy ul. 3 Maja i w Poznaniu przy placu Nowakowskiego, utworzony po wojnie (nazwy pozostawiono). Także w Szczecinie znajduje się ogród jordanowski, który pozostaje tylko placem zabaw.

Nazwa pochodzi od nazwiska lekarza Henryka Jordana, pomysłodawcy i założyciela pierwszego ogrodu tego typu w Krakowie. Miasto to znajdowało się wówczas pod zaborem austriackim, co ma ogromne znaczenie dla zrozumienia idei Jordana, którą było założenie specjalnie dla dzieci i młodzieży ogrodu (parku) wypoczynku i zabawy bogatego w polskie wątki patriotyczne. Wzorcowym ogrodem tego typu jest istniejący i działający do dzisiaj pod nazwą Park Miejski dra Henryka Jordana, założony w 1889 roku na powierzchni ok. 22 ha.
Lubię to! 1
podsłyszane
podsłyszaneborus24 września 2017 o 16:38
panowie spod poczty są zachwyceni, że w końcu ktoś o nich pomyślał, że będą mieli komfortowe warunki do spożywania piwa-nie będą musieli już tego robić na stojąco w ukryciu, ławeczki, zieleń zapewni im wyjątkowy komfort
Lubię to! 2
Czerwony nosek
Czerwony nosekpodsłyszane24 września 2017 o 20:50
A będzie jakiś daszszek oby co na głowę nie padało picie powinno sprawić przyjemność a jak mam się zaziembic to ja dziękuję za taki skwereczek
Lubię to! 1
obserwator 2
obserwator 221 września 2017 o 23:58
Budujemy nowe obiekty, a co ze starymi obok- boisko bez siedzisk, boisko do kosza zarośnięte.
Lubię to! 4
idzie zima
idzie zima21 września 2017 o 22:22
na Przyrzeczu brakuje świetlicy, gdzie mogły by się spotykać dzieci, młodzież, seniorzy jak jest zimno na dworze, a jest to największe skupisko jaworzan
Lubię to! 4
?
?21 września 2017 o 22:17
a plac zabaw robi gmina czy spółdzielnia?
Lubię to! 2
:]
:]21 września 2017 o 22:14
fajnie, dzieciaki będą miały się gdzie bawić
Lubię to! 5
tak mi się wydaje
tak mi się wydaje21 września 2017 o 21:54
jakby tak zainwestować te pieniądze w wymianę pieców w mieście, zamiast w te skwerki, to mielibyśmy czyste powietrze w całym mieście, a nie tylko na skwerkach
Lubię to! 2
mieszkanka
mieszkankatak mi się wydaje21 września 2017 o 22:51
To przecież każdy mieszkaniec ma prawo wymienić swój piec - wszak to jego prywatna sprawa, a skwerki, place zabaw służą wszystkim a nie tylko właścicielom danego mieszkania.
Lubię to! 4
Edek co wie lepiej
Edek co wie lepiejmieszkanka25 września 2017 o 13:41
Wszak masz rację służą wszystkim szczególnie tym co mieszkają w Rynku trochę mniej bo to daleko. Jawor ze względu na swoje położenie jest silnie zadymiony w sezonie grzewczym ale co to cię interesuje ty w tym czasie będziesz wdychać do na skwerze
Lubię to! 1
walka ze smogiem po jaworsku?
walka ze smogiem po jaworsku?21 września 2017 o 20:17
„Rozwój zielonych terenów Jawora jako element systemu wymiany i regeneracji powietrza w gminie”. A nie lepiej jak inne miasta zainwestować te pieniądze w wymianę pieców?
Lubię to! 2
ooo
ooo21 września 2017 o 20:15
a co ze skwerkiem i placem zabaw ma wspólnego naczelnik od oświaty? nie ma nic do roboty?
Lubię to! 7
JW
JWooo21 września 2017 o 20:50
Potrzebne było towarzystwo do sesji plenerowej? :D
Lubię to! 3
Pisak
Pisakooo21 września 2017 o 22:26
Burmistrz z PO i naczelnik z PO. Promocja Platformy :)
Lubię to! 4
to się ucieszą
to się ucieszą21 września 2017 o 20:09
super, panowie spod poczty nie będą musieli już się chować, jak na stojąco spożywają piwo, bo będą mieli komfortowe warunki-krzaczki, ławeczki, itp.
Lubię to! 6
Reklama
Tawarisz Ljenin
Tawarisz Ljenin21 września 2017 o 19:57
Brawo west side będzie miało ciekawe miejsca do odpoczynku gdzie dzieci będą miały gdzie się bawić i seniorzy mieli gdzie odetchnąć brawo dla pomysłodawcy sto lat..

gdyby jeszcze ławki wróciły do miejskiego parku ale to plan na przyszłość
Ps. Tylko przyłapie kogoś na dewastacji a zgotuje mu czerwona rewolucję
Lubię to! 4
anonimowy galll
anonimowy galllTawarisz Ljenin21 września 2017 o 20:15
dzieci miałyby gdzie się bawić, gdyby mieszkańcy przyrzecza nie zrobili sobie wychodka dla psów i miejsca libacji z obecnego boiska...
Lubię to! 7
Przyrzecze
Przyrzeczeanonimowy galll21 września 2017 o 21:38
fajne to boisko, szkoda, ze takie mało zagospodarowane
Lubię to! 3
"swój"
"swój"anonimowy galll21 września 2017 o 21:49
Przecież jest nowy dyrektor OSiR-niedoszły poseł z PO (http://www.parlamentarny.pl/sejm-2015/okw-1-legnica,2/kw-platforma-obywatelska-rp,5/robert-matkowski,1380.html http://parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm/3/0/1/0207 ), z zawodu nauczyciel.
Lubię to! 0
PGKiM
PGKiManonimowy galll22 września 2017 o 06:51
Niestety ale to jest smutna prawda kundle nie sprzątają nie sprzątają psach co jest skandaliczne
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.