- Celem Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich było przede wszystkim uczczenie pamięci Żołnierzy Września 1939 roku, ale również promowanie wartości patriotycznych i możliwość szkolenia naszej młodzieży. Dlatego w tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Jaworskiemu Klubowi Strzeleckiemu UR, panu prezesowi Rafałowi Sokołowskiemu, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy oraz wszystkim instytucją i osobom, które wsparły naszą imprezę - mówił starosta Stanisław Laskowski.
Po oficjalnym otwarciu konferencji na scenie zaprezentował się Klasyczny Kwintet Dęty Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zaprezentowali pieśni patriotyczno-żołnierskie, obejmujące okres od początku XIX wieku do czasów współczesnych.
Następnie nagrodzono najlepsze drużyny oraz zawodników. Sporymi osiągnięciami mogą się pochwalić szkoły z terenu powiatu jaworskiego. Wśród trzydziestu sklasyfikowanych drużyn, na czwartej pozycji w klasyfikacji łącznej wszystkich konkurencji uplasował się zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, w składzie Emilia Sulecka, Paula Topolnicka i Dawid Pilch. Siódme miejsce zajęła najlepsza drużyna PCKZiU w Jaworze w składzie Rafał Suszek, Patryk Zakrzewski i Michał Remiszewski, zaś kolejne dwie ekipy gospodarzy zawodów uplasowały się na miejscach siedemnastym i dwudziestym piątym. Najlepsza drużyna Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie w składzie Łukasz Kozubek, Marcin Jaśkiewicz oraz Piotr Ostrowski zajęła piętnaste miejsce, dwa kolejne znalazły się wśród drużyn zamykających klasyfikację.
Wygrali uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a trzecie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie.
W klasyfikacji drużynowej w biathlonie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu, przed zespołami V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Czwarte miejsce zajęła ekipa Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie.
W klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z karabinka KBKS najlepsza okazała się drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a trzecie miejsce zajął zespół jaworskiego PCKZiU! Drugi był Zespół Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu.
W klasyfikacji drużynowej rzutu granatem dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu. Najlepsze ekipy z powiatu jaworskiego zajęły miejsca 10-12, a były to dwie drużyny PCKZiU oraz zespół I LO.
W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt we wszytskich konkurencjach zwyciężyła Emilia Sulecka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, wyprzedzając Aleksandrę Róg oraz Karolinę Berendt z VII LO w Legnicy.
Z kolei w klasyfikacji indywidualnej chłopców najlepszy okazał się Dawid Pilch z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a drugi był Marcel Kubiak z jaworskiego PCKZiU. Trzecie miejsce zajął Daniel Fecko z Zespołu Szkół w Lubomierzu.
Klasyfikację OPEN w biathlonie wygrał Kacper Karpiel z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, a drugi był Piotr Ostrowski z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. Klasyfikację OPEN w konkurencji strzelanie z karabinka KBKS zwyciężył Mateusz Czerwiński z ZSZiO w Kamiennej Górze, drugi był Dawid Pilch z I LO w Jaworze, trzecia Emilia Sulecka z I LO w Jaworze, czwarta Aleksandra Róg z VII LO w Legnicy, a piąta Paula Topolnicka z I LO w Jaworze. Natomiast w klasyfikacji OPEN rzutu granatem najlepszy był Dawid Pilch.
Podziękowano również sędziom, na czele z sędzią głównym, którym był Anatol Ryng. To oni czuwali w trakcie zawodów nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem rywalizacji.
Wyróżnione wraz z opiekunem Władysławem Woźniakiewiczem zostały także uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze Aleksandra Kita, Kinga Kuźnia oraz Weronika Dziopa - laureatki I stopnia VIII edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.
Później rozpoczęła się część konferencyjna, zaś równolegle trwały targi edukacyjne oraz pokaz sprzętu wojskowego, który zaprezentował 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca. Wykład "Polski Wrzesień 1939" wygłosił Mirosław Szkiłądź, kustosz Muzeum Regionalnego w Jaworze. Następnie o roli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w kształceniu kadr na rzecz obronności kraju mówił dr Zbigniew Cesarz.