Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

Zatrzymani podczas włamania do piwnicy

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Jawora zatrzymanym na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do piwnicy. Ponadto ustalono, że jeden ze sprawców ma na sumieniu inne przestępstwa. Udowodniono mu kolejne cztery włamania.

© KPP Jawor

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w piwnicy jednego z jaworskich bloków mogą znajdować się złodzieje. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili okoliczności zgłoszenia widząc uszkodzone zabezpieczenia drzwi jednej z piwnic oraz stojący na korytarzu rower.

Wnikliwe sprawdzenia pozostałych pomieszczeń doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy miejsce swojego ukrycia zamaskowali kartonami oraz starymi ubraniami. Działający wspólnie i w porozumieniu sprawcy to dwaj mieszkańcy Jawora w wieku 36 i 42 lat. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem. Ich łupem miał paść rower o wartości 2000 zł – informuje oficer prasowy KPP w Jaworze, kom. Łukasz Kubiś.

Ponadto policjanci ustalili, że młodszy ze sprawców ma na sumieniu cztery inne włamania do różnych pomieszczeń na terenie miasta, podczas, których spowodował straty przekraczające 8500 zł.

Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.