Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Zapraszamy na debatę ewaluacyjną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”

KPP w Jaworze zaprasza do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą środę, 21 marca 2018 r. o godz. 12.00, w jaworskim Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa.

© Materiały prasowe / KPP Jawor

W związku z przeprowadzoną w maju 2017 r. debatą społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”, podczas której omawiano program „Dzielnicowy bliżej nas”, działania profilaktyczne jaworskiej jednostki, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”, a także najnowsze zagrożenia w cyberprzestrzeni, zwłaszcza wobec dzieci i młodzieży, mając na względzie podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów zaplanowano debatę ewaluacyjną.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze w maju  2017 r. przeprowadziła debatą społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”. W jej trakcie zostały poruszone zagadnienia dotyczące funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie jaworskim, przedstawiono ofertę działań profilaktycznych realizowanych przez KPP w Jaworze, omówiono wzmocnienie roli dzielnicowego w lokalnym systemie poprawy bezpieczeństwa zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także działanie aplikacji „Moja Komenda”. Przybliżono również zagrożenia w cyberświecie, wykorzystujące metody tzw. psychomanipulacji, w szczególności wobec dzieci i młodzieży.

W celu podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów po jej zakończeniu, planowane jest przeprowadzenie debaty ewaluacyjnej. W jej trakcie przedstawiciele tutejszej jednostki w sposób syntetyczny omówią sposób realizacji rekomendacji dla Policji uwzględniających wnioski z debaty. Spotkanie to będzie również okazją do dialogu odnośnie nowych, zdiagnozowanych zagrożeń bezpieczeństwa, w tym wobec osób starszych oraz dalszego przybliżania społeczeństwu korzyści płynących z wdrożenia KMZB i aplikacji „Moja Komenda”.

Organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli jaworskim policjantom, mającym na względzie potrzebę systematycznego diagnozowania aktualnych zagrożeń, zależy bowiem na poznaniu opinii i wymianie poglądów z mieszkańcami w celu zaplanowania działań zapobiegawczych.

Spotkanie odbędzie się 21 marca 2018 r. / środa / o godz. 12.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze przy u. Parkowej 5.

Zainteresowanych zapraszamy do udziału!

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.