Logo Jawor24h.pl
Reklama

W poniedziałek otwarcie S3

Już od 15 października od godz. 10:00 będzie można korzystać z nowej drogi ekspresowej S3 Legnica-Jawor.

© GDDKiA

W poniedziałek zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu na drogę S3. W ramach inwestycji powstały wiadukty i zjazdy łączące drogę ekspresową z drogą krajową nr 3 i ul. Cukrowniczą. Łączny koszt budowy drogi to ponad 300 milionów złotych.

Reklama

Komentarze (43)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

eva
eva 15 października o 19:55
A ja myslalam ze ta s3 to zasługa naszego burmistrza , wszyscy tak mówili , a dworzec PKP to czyja zasługa bo nie jestem juz teraz pewna . Wytłumaczcie to mi i mieszkańcom jawora bo pewnie myśla podobnie jak ja
Lubię to! 1
Monia
Moniaeva 16 października o 00:02
S3 to zasługa rządu tylko i wyłącznie, strefa to też i jej początek sięga Urbańskiego. Dworzec PKP to jest ogólnopolska zdaje się akcja remontu małych dworców i wiele dworców jest remontowanych z funduszy PKP więc no nie jest to tez zasługa burmistrza.
Lubię to! 1
fakty
fakty13 października o 15:22
Burmistrz nie ma nic wspólnego z budową S3. Budowę realizuje GDDKiA z siedzibą w Warszawie z rządowych pieniędzy. http://www.s3-poludnie-lb.pl/
Lubię to! 5
Rychu
Rychufakty15 października o 08:02
A kto tu mówi o burmistrzu ?
Lubię to! 0
Monia
MoniaRychu16 października o 00:02
To popatrz sobie na profil burmistrza i komentarze pod nim
Lubię to! 0
niezależny obserwator
niezależny obserwator13 października o 14:15
tak naprawdę to "on-r" i "opolak " przedstawili fakty. Ale żyjemy w czasach w których prawda nie ma znaczenia.Część ludzi jest nawet skłonna uwierzyć ,że chodzenie po pasach"Reanimacji" i pisma mogły mieć wpływ na finansowanie czy przebieg S3. Trzeba być kompletnie oderwanym od rzeczywistości żeby takie rzeczy pisać.
Lubię to! 5
mieszkaniec
mieszkaniecniezależny obserwator13 października o 15:00
Już byli tacy, co próbowali zafałszować prawdziwą historie, ale prawda zawsze wychodzi na jaw, to tylko kwestia czasu. Poprzedni rząd skazał nas na wiele lat stagnacji, co doprowadziło, że znaleźliśmy się wśród miast, którym grozi zapaść. S3 była dla Jawora realną szansa na rozwój, ale na wiele lat nam ja odebrano. Obecny rząd objął nasz region programem naprawczym, w końcu zaczęliśmy być widoczni na mapie Polski. Taka jest prawda i rzeczywistość.
Lubię to! 3
City
Cityniezależny obserwator13 października o 18:24
on-r i inni tego typu siedza na e-legnickie i tam znajdują sobie podobnych botów króla skwerkowego i jego ludzi wypisujących pewnie komentarze wielbiące władzę...
Lubię to! 5
PO
PO13 października o 13:25
Emilian Bera-członek Platformy Obywatelskiej, były asystent posła do PE Piotra Borysa z Platformy Obywatelskiej, pracownik biura poselskiego Wojciecha Sokołowskiego z Platformy Obywatelskiej. Źródło: http://orka.sejm.gov.pl/WspP6.nsf/($All)/1F82421710E7BA98C12578640036D8A8/$File/WSP6_515.001.pdf?OpenElement https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wladze-dolnoslaskiej-po-w-komplecie-nazwiska,wia5-3266-37745.html
Lubię to! 4
2011r.
2011r.13 października o 13:16
W Jaworze chcą drogi S3 i obwodnicy. Z inicjatywy grupy Jaworzan, na terenie miasta powstał Ruch Obywatelski „Reanimacja” Działania Ruchu mają na celu przywrócenie odłożonej przez Rząd RP realizacji budowy obwodnicy Jawora, w ciągu drogi ekspresowej S-3 oraz wsparcie dotychczasowych starań władz miasta i powiatu w tym względzie. 3 lutego br. odbyło się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych mieszkańców, którego celem było uzyskanie poparcia jak największej grupy Jaworzan i innych mieszkańców regionu dla inicjatywy podjętej przez RO „Reanimacja”. Członkowie Ruchu zwrócili się wówczas z prośbą do wszystkich zainteresowanych osób, ich rodzin i bliskich, o składanie podpisów wyrażających poparcie dla przygotowywanej petycji do Ministerstwa Infrastruktury, zawierającej apel o przywrócenie pierwotnego terminu realizacji obwodnicy Jawora lub niezwłoczne określenie dokładnego terminu rozpoczęcia inwestycji. Podpisy pod wspólną petycją będzie można składać również w Urzędzie Miejskim w Jaworze, Rynek 1, na parterze. O dokładnym terminie rozpoczęcia akcji poinformujemy wkrótce.

źródło: www.jawor.pl; http://jawor.naszemiasto.pl/artykul/w-jaworze-chca-drogi-s3-i-obwodnicy,774134,art,t,id,tm.html

Gdzie był wówczas pan Bera i jego partyjni koledzy z Platformy Obywatelskiej?
Lubię to! 3
klapki z oczu
klapki z oczu13 października o 13:13
Blokada krajowej drogi w Jaworze. Jaworzanie protestują, domagając się budowy obwodnicy miasta w ramach krajowej drogi S3. Od godziny 10:00 trwa w Jaworze blokada krajowej drogi S3. Jej koniec zaplanowany jest na godzinę 12:00. [...] Wśród protestujących jest posłanka PiS - Elżbieta Witek. Źródło: http://jawor.naszemiasto.pl/artykul/blokada-krajowej-drogi-w-jaworze,783272,art,t,id,tm.html
Lubię to! 3
?
?klapki z oczu13 października o 13:38
a gdzie wtedy był był Bera i jego koledzy z PO?
Lubię to! 5
klapki z oczu
klapki z oczu13 października o 13:11
Jawor domaga się obwodnicy. W urzędzie miasta zbierane są podpisy pod petycją do rządu, a w piątek przez dwie godziny mieszkańcy będą blokować drogę krajową nr 3. Jaworzanie, mieszkający przy krajowej trójce, mają już dość ciągłego odraczania budowy obwodnicy Jawora. Gdy z rządowych planów do roku 2013 wypadły dwa dolnośląskie odcinki drogi ekspresowej S3 (wraz z obwodnicami wszystkich miast na trasie), powołali do życia Ruch Obywatelski "Reanimacja". To on organizuje w piątek 18 lutego dwugodzinną blokadę drogi krajowej nr 3. [...] Jaworzanie będą całą grupą przechodzić przez jezdnię, zmuszając kierowców do zatrzymania samochodów. Blokada ma jeden cel: poprzez sparaliżowanie trójki wymusić na rządzie Donalda Tuska deklarację, że [droga ekspresowa](http://krakow.naszemiasto.pl/tag/droga-ekspresowa.html) S3 będzie realizowana zgodnie z wcześniejszymi planami. Jeszcze w ubiegłym roku władze Jawora miały informację, że prace nad 12-kilometrową obwodnicą miasta rozpoczną się jesienią 2012 roku i zakończą rok później. Źródło: http://jawor.naszemiasto.pl/artykul/w-piatek-zablokuja-droge-s3,778610,art,t,id,tm.html
Lubię to! 2
?
?klapki z oczu13 października o 13:38
a gdzie był wtedy pan Bera i jego koledzy z PO?
Lubię to! 2
FAKTY vs. e-bajki
FAKTY vs. e-bajki13 października o 12:16
1. Budowa naszego odcinka S3 była zaplanowana na 2011r., ale ówczesny rząd PO-PSL odłożył ja na bliżej nieokreślony termin, skazując tym samym naszą gminę na lata stagnacji gospodarczej.

2. Do walki o budowę S3 stanęli mieszkańcy z grupą Reanimacja na czele przy współdziałaniu lokalnych samorządowców (burmistrza Urbańskiego i starosty Laskowskiego), którzy zbierali podpisy pod petycją do rządu o budowę obwodnicy ( http://lubin.naszemiasto.pl/tag/ruch-obywatelski-reanimacja.html ) oraz nasza posłanka p.Witek, która interweniowała "na górze" i chodziła w ramach strajku z mieszkańcami po pasach.

3. Ten rząd znalazł środki na budowę S3 dzięki uszczelnieniu VAT.

4. Jeszcze za burmistrza Urbańskiego przy S3 planowane było utworzenie terenów inwestycyjnych przy ul. Cukrowniczej-na you tube jeszcze są filmiki na ten temat z 2011, 2012, 2013 i 2014r. (https://www.youtube.com/watch?v=rBWcuZf29n8 ). Zatem to wizja rozwoju gminy burmistrza Urbańskiego.

5. DSAG-S3 została powołana przez Radę Ministrów w drodze rozporządzenia z dnia 3 listopada 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej, a Rada Miejska w Jaworze uchwałą nr XI/62/2015 z dnia 24 czerwca 2015 r. jedynie wyraziła pozytywną opinię w tym temacie (zgodnie a art. 4 ustawy o strefach).

6. Ściąganiem do Polski zagranicznych inwestorów zajmuje się Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)-dawniej Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

7. Negocjacje z Mercedesem prowadził polski (obecny) rząd z p. Morawieckim i dzięki zachętom inwestycyjnym od polskiego rządu doszło do zawarcia umowy.

8. Fabrykę Mercedesa buduje właściciel tej fabryki.

9. Dworzec PKP remontuje jego właściciel, czyli PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.

10. Drogę ekspresową S3 buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych.

11. Drogę krajową DK3 wyremontowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych.

12. Pytanie: co przez 4 lata zrobił Burmistrz Bera i EBRazem?
13. Pytanie: dlaczego gminny zamek, basen letni, budynki komunalne wyglądają tak samo jak 4 lata temu?
Lubię to! 5
bolo
bolo11 października o 16:58
„Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.“

Źródło: https://slynne-cytaty.pl/autorzy/margaret-thatcher/
Lubię to! 2
Gregory
Gregorybolo11 października o 18:48
O tym każdy wie, ale mało kto pamięta. Kwestia jest taka jak te publiczne pieniądze będą rozdysponowane.
Lubię to! 2
Nie dla PO
Nie dla PObolo11 października o 18:56
Z tym, że Rząd zarządza naszymi pieniędzmi i tak jeden rząd buduje drogi a drugi mówi, ze "pieniędzy nie ma i nie bedzie"...
Lubię to! 0
budowa
budowaNie dla PO12 października o 11:18
Poprzedni też budował, tylko gdzie indziej. Kona z rzędem temu, kto potrafił by przez 4 lata wszędzie, w całym kraju drogi pobudować.
Lubię to! 3
opolak
opolak11 października o 14:35
http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/najdluzszy-tunel-powstanie-na-dolnym-slasku,11794416/
„Już rząd Hanny Suchockiej w 1993 roku planował budowę autostrady A3. W późniejszych opracowaniach została zastąpiona drogą ekspresową S3”.

Nieprawda - o A3 była juz umowa krajów skandynawskich o budowie korytarza ze Świnoujścia do Grecji. Tak samo miała być rozbudowana sieć kolejowa - ze Śląska do Świnoujścia.
Po wielu ślamazarnych latach, kiedy rządziły kolejne ugrupowania polityczne tematy autostrad w Polsce przewijały się bardzo często.
Mówiono o planach, były już gotowe korytarze, "były chęci", ale zabrakło kogoś kompetentnego kto potrafiłby nad tym zapanować.
Można z przykrością stwierdzić, że to co na dzień dzisiejszy mamy z autostrad zawdzięczamy w większości Niemcom, a reszta to kawałki wybudowane raczej przypadkiem i bez większego polotu. Prawie piętnaście lat zmarnowali pseudofachowcy, którzy o infrastrukturze drogowej nie mają pojęcia.
Szczytem inteligencji był fakt zmiany planów (istniejących od lat 70-tych) i przemianowanie trasy nr 3 z autostrady na drogę szybkiego ruchu.
Po zmianach ustrojowych w 1989 r. Polska zaakceptowała ogólny plan "transeuropejskiego systemu transportu", opierający się na czterech korytarzach łączących Europę Zachodnią z ze wschodnią częścią kontynentu. Uwzględniający to pierwszy program budowy autostrad został przyjęty w 1993 r. Zgodnie z nim miały powstać trasy: A1, z północy na południe kraju (z Gdańska przez Łódź do Czech), A2- wschód-zachód (ze Świecka przez Poznań, Warszawę do Terespola), A3 (Szczecin przez Zieloną Górę do Lubawki)

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-polskiedrogi/informacje/news-historia-polskiego-drogownictwa-od-wielkiej-ruiny-do-sieci-a,nId,1939322#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Lubię to! 1
Reklama
Andrzej
Andrzej11 października o 13:54
Rząd PO-PSL bo licznych przesunięciach terminu budowy z racje braku „piniędzy”, podpisał na dwa tygodnie przed wyborami 5.10.2015r. umowę na budowę S3 z Legnicy, do Bolkowa, co i tak nie pozwoliło im wygrać wyborów. Polacy nie chcieli się więcej dawać nabierać na ich obiecanki. Rok później „Pisiory” znaleźli „piniędzy” których nie było i ruszyła budowa.
Lubię to! 1
ośmiorniczka
ośmiorniczkaAndrzej11 października o 16:33
skończyły się afery i znalazły się pieniądze
Lubię to! 1
hhhhhh
hhhhhhAndrzej13 października o 08:13
Myślicie, że budowa drogi ekspresowej to takie hop siup?
To lata planowań i przygotowań, projektowania i wykupowania działek pod budowę.
To nie ma nic wspólnego z PIS.
Lubię to! 3
rozsądny
rozsądnyhhhhhh13 października o 12:21
Przestań snuć e-bajki, jaworzanie pamiętają, jak budowa S3 miała ruszyć w 2011r., ale były potrzebne pieniądze na warszawkę, gdzie rządzi HGW. Dopiero ten rząd zauważył nas na mapie Polski i wprowadza działania prorozwojowe bo znaleźliśmy się na mapie miast zagrożonych zapaścią gospodarczą przez brak wizji rozwoju naszego terenu i odebranie nam szansy na rozwój w postaci budowy S3 przez rząd PO-PSL. https://www.power.gov.pl/media/54173/pakiet2.pdf
Lubię to! 1
rzetelne info
rzetelne info11 października o 08:34
Burmistrz nie ma nic wspólnego z budową S3. Budowę realizuje GDDKiA z siedzibą w Warszawie. http://www.s3-poludnie-lb.pl/
Lubię to! 6
albert
albert10 października o 19:36
Przecież to poprzedni rząd PO-PSL przekazał
pieniądze na budowę S3 Legnica-Jawor ,
Jawor-Bolków i nie piszcie głupot .
Lubię to! 7
Reanimacja
Reanimacjaalbert11 października o 10:28
Przecież to poprzedni rząd wstrzymał zaplanowaną na 2011r. budowę S3, jaworzanie z ówczesnymi samorządowcami i panią poseł Witek musieli walczyć o jej budowę. Pana Bery wśród walczących nie zauważyłem. Burmistrz Urbański i starosta Laskowski razem z ruchem Reanimacja zbierali podpisy mieszkańców pod petycją w tej sprawie. Pani poseł Witek wspierała te działania swoimi interwencjami i razem z mieszkańcami chodziła po pasach. To poprzedni rząd przez odroczenie budowy S3 i przekazanie środków na Warszawkę skazał Jawor i mieszkańców na lata stagnacji, bo z S3 związane były plany uruchomienia terenów inwestycyjnych przy S3 i ul. Cukrowniczej. Już w 2011r. to było planowane. https://www.youtube.com/watch?v=rBWcuZf29n8
Lubię to! 6
opolak
opolakalbert11 października o 14:27
Oj opozycjo - Tusk - PO/PSL zabrał z S3 ( Legnica - Bolków )pieniądze na obwodnicę Warszawy , dopiero Pani Witek załatwiła finansowanie i realizację .
Lubię to! 2
fres
fresalbert11 października o 14:30
oj Albercik , Albercik - bajki lubisz powtarzać . Wejdź w google i znajdź odpowiedź
Lubię to! 1
on-r
on-r10 października o 15:56
gwoli ścisłości.Autostrada A3 była planowana już na początku lat 70.Kolejne plany ,studium,określały przebieg tej drogi. To w latach 80-tych zapadła decyzja ,że budujemy od północy na południe.Już w latach 80-tych na północy wykupywano tereny pod inwestycje ( w większości były państwowe) .Pod koniec lat 70-tych już były gotowe dwa plany przebiegu autostrady A3 kolo Jawora.W okresie późniejszy zmieniono kategorię drogi z autostrady na drogę szybkiego ruchu.Tyle w skrócie. Więc dajcie sobie spokój przypisywaniem rzekomych zasług jednemu czy drugiemu politykowi. Jest to śmieszne i kłamliwe.
Lubię to! 9
vero
vero10 października o 15:48
Pan Bera dostanie przepustkę ze szpitala
Lubię to! 10
dobrze
dobrzevero10 października o 16:05
to dobrze się składa, bo w pn na 11.00 ma kolejny proces sądowy w Legnicy
Lubię to! 9
Unknown
Unknown dobrze11 października o 11:08
A w środę z kolei w Jaworze..
Lubię to! 9
?
?dobrze11 października o 13:23
ooo, a czego dotyczy?
Lubię to! 5
PR
PRdobrze11 października o 13:37
mogę się założyć, do środy wyzdrowieje
Lubię to! 5
mmm
mmm10 października o 15:10
A odcinek Jawor-Bolkow?
Lubię to! 0
......
......mmm10 października o 19:33
Cały odcinek z Legnicy do Bolkowa zostaje otwart.
Lubię to! 2
bez jaj
bez jaj10 października o 15:01
ojcami tego przedsięwzięcia są mieszkańcy Jawora, grupa Reanimacja, samorządowcy tamtej kadencji i Pani Poseł Witek, bo to oni od 2011r. walczyli o budowę S3, którą rząd PO odłożył na tak długo
Lubię to! 7
opolak
opolakbez jaj10 października o 16:18
Bo Tusk - PO/PSL zabrał z S3 pieniądze na obwodnicę Warszawy , dopiero Pani Witek załatwiła finansowanie .


Lubię to! 1
neutralny
neutralny10 października o 14:22
Dziękujemy rządowi PiS za dotrzymanie słowa i wybudowanie drogi!
Lubię to! 13
Antybolszewik
Antybolszewikneutralny13 października o 08:59
PiS tylko przecina wstęgę.
Lubię to! 1
kierowca z Jawora
kierowca z Jawora10 października o 11:46
Czy w otwarciu trasy S3 będzie uczestniczył p.Borys bo jakoś go nie widać a to jest jego inicjatywa.
p.Piotrze dziękujemy za tę droge.

Lubię to! 7
Mieszkaniec Bolkowa
Mieszkaniec Bolkowakierowca z Jawora10 października o 13:29
Tak.P Borys a nie pan Bera i Wronski sa ojcami tego przedsiewziecia. Bolkow tez dolacza do podziekowan.
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.