Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

V edycja Wybryków pod Czartowską Skałą

Już po raz piąty w Pomocnem odbyła się impreza pn. "WYBRYKI POD CZARTOWSKĄ SKAŁĄ".

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

W niedzielnę, 13 sierpnia br. z myślą o najmłodszych mieszkańcach Gminy Męcinka przygotowane zostało przez "Stowarzyszenie Patria Nostra" we współpracy z sołtysem, Radą Sołecką, radnymi, Parafią św. Marcina oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Pomocnem wydarzenie pn. "WYBRYKI POD CZARTOWSKĄ SKAŁĄ".

Podczas każdej edycji "Wybryków pod Czartowską Skałą" organizatorzy starają się zaoferować dzieciom i młodzieży oczywiście nieodpłatny, a jednocześnie ciekawy i choć odrobinę nowatorski program. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia były zakupione ze środków Gminy Męcinka gry plenerowe firmy Tactic. Ponadto zaranżowano dla dzieci miejsce na warsztaty plastyczne i gry edukacyjne, zorganizowano nieodzowne konkursy z nagrodami, wywijańce z dużymi bańkami, lody, a także dwugodzinne zabawy na dmuchańcu. Na każdego z gości czekały pieczone kiełbaski prosto z grilla, pajdy ze smalcem, słodki i owocowy poczęstunek. Na dorosłych czekał także tor przeszkód przygotowany przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Osobom Uzależnionym, Osobom Współuzależnionym i Ofiarom Przemocy "Azyl".

Z wszystkich atrakcji oferowanych w ramach programu tegorocznych "Wybryków pod Czartowską Skałą" dzieci, młodzież oraz dorośli mogli korzystać nieodpłatnie.

W tym roku po raz pierwszy wydarzenie miało miejsce na boisku przy wiacie rekreacyjnej w dolnej części Pomocnego. Miejsce integracji w tej części miejscowości zdecydowanie wciąż zyskuje na atrakcyjności - w ostatnim czasie została tu przygotowana wybrukowana ścieżka wiodącą od grilla do wiaty rekreacyjnej. Materiały budowalne zostały przekazane przez p. Mirosława Brzozowskiego, wójta Gminy Męcinka, a prace wykonane zostały przy społecznym zaangażowaniu mieszkańców Pomocnego, w szczególności ks. Marka Lacha, p. sołtys Grażyny Bulki oraz p. Piotra Piszczygłowy. Wydarzenie "Wybryki pod Czartowską Skałą" zostało przygotowane dzięki finansowemu wsparciu ze strony Gminy Męcinka, za którą to przychylność Panu Wójtowi Mirosławowi Brzozowskiemu w imieniu Organizatorów tegoż przedsięwzięcia serdecznie dziękuję.

Dziękuję także za finansowe wsparcie oraz pomoc organizacyjno-logistyczną radnym miejscowości Pomocne – Danielowi Pańczakowi i Kamilowi Bobowskiemu oraz za wzbogacenie programu tegorocznego wydarzenia – p. Dariuszowi Kudłaczowi, prezesowi Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Osobom Uzależnionym, Osobom Współuzależnionym i Ofiarom Przemocy "Azyl".

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wydarzenia kieruję do członkiń "Stowarzyszenia Patria Nostra" oraz do partnerów wydarzenia - pani sołtys, p. Grażyny Bulki,Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomocnem. Za dokumentację fotograficzną wydarzenia dziękuję Darii Kuźnik.

Dziękuję także za rozpropagowanie informacji o wydarzeniu - ks. proboszczowi Parafii w Pomocnem, Markowi Lachowi.

Za zapewnienie słodkiego poczęstunku przekazuję podziękowania paniom - p. Iwonie Kazurze, p. Teresie Lityńskiej, p. Wandzie Wilewskiej, p. Urszuli Kuźnik.

Gościom małym i dużym dziękuję za przybycie i wzięcie udziału w tegorocznych "Wybrykach pod Czartowską Skałą" oraz zapraszam w imieniu Organizatorów za rok!!!

Ewa Pańczak

Galeria zdjęć z imprezy dostępna jest na stronie Urzędu Gminy Męcinka. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.