Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Sybiracy są wśród nas

Dniu 5 listopada br. w sali obrad Urzędu Gminy Paszowice odbyło się zebranie członków Koła Sybiraków. Podczas spotkania wybrano nowego prezesa, którym została jednogłośnie p. Wiesława Pieniążek.

Fot. UG Paszowice /materiał prasowy © UG Paszowice

Przy herbacie, kawie i słodkim poczęstunku sybiracy mieli również okazję porozmawiać i powspominać dawne tułacze czasy. Zostały przeczytane fragmenty wspomnień nieżyjącego już sybiraka Aleksandra Pieniążka ( założyciela koła w Paszowicach), które ukazały się w książce pt. „Legniccy sybiracy”. Czas szybko leci. Najstarsi sybiracy w Paszowicach mają ponad 90 lat. Wszystkim życzymy dużo zdrowia. Przekazujcie swoje wspomnienia wnukom i prawnukom. Uczcie prawdziwej historii o ciężkich latach zsyłki.

Sybiracy dziękują Wójtowi Gminy Paszowice za udostępnienie sali i miłe przyjęcie.

 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.