Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Święto Chleba i Piernika w Jaworze (PROGRAM)

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najsmakowitszych wydarzeń w naszym kraju - Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Impreza startuje w piątek 25 sierpnia oficjalną paradą chleba. Na scenie wystąpią Grzegorz Hyży i Natalia Nykiel.

Fot. UM Jawor © UM Jawor

Przez trzy dni czeka nas moc atrakcji. Święto to prawdziwa uczta dla wszystkich, którzy cenią wspaniałą zabawę, klimat wielkiego święta i folkloru oraz występy estradowe. Serdecznie zapraszamy do spędzenia wraz z rodziną niezapomnianego weekendu w Jaworze - Polskiej Stolicy Chleba i Piernika!

Święto Chleba i Piernika wyrosło z tradycji jaworskiej ziemi, z bogato zapisanych kart historii.Święto Chleba i Piernika łączy sztukę i najwyższy kunszt piekarniczy z różnorodnością smaków, gatunków i metod wypiekania. Promuje i kultywuje staropolskie tradycje związane z pieczywem i piernikami. W roli głównej - chleb jaworski. Jego siła tkwi w smaku, a skład i receptura są dalekie od wielkoprzemysłowych produkcji. Na deser Piernik i bicie rekordu na najdłuższy piernik w Polsce, który obecnie wynosi 46m 10cm. Oprócz uczty dla ciała, również uczta dla duszy, czyli liczne koncerty, pokazy, rozstrzygnięcie konkursu na piekarza roku i rzeźbę piekarsko-cukierniczą, a także wybory Miss & Mistera Ziemi Jaworskiej. 

Zapraszamy do Jawora - Miasta Chleba i Miasta Pokoju.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanka
jaworzanka25 lipca 2017 o 11:28
Jak nie robią nic źle jak remontują nam drogi też źle...Polaczką nigdy nikt nie dogodzi...

Lubię to! 3
kropka
kropka24 lipca 2017 o 19:41
Święto Chleba i Piernika to będzie totalna klapa dla przyjezdnych. W porównaniu z ubiegłymi świętami trudno będzie o dobrą organizację parkingów, ruchu osobowego. Może odwołać święto ?
Zapewne w poniedziałek mnóstwo mieszkańców spóźni się do pracy z uwagi na korki .
Zamknąć 1 Maja i Poniatowskiego do skrzyżowania. Objazdy na Jelenia Górę ( Bolków) przez Zębowice, Paszowice.

Czym teraz zachęcą turystów panowie z promocji ( bez wizjonerstwa) miasta?
Turyści nauczeni taką sytuacją będą omijać Jawor, a szkoda.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.