Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Seniorzy obradowali

W piątek odbyło się kolejne posiedzenie Jaworskiej Rady Seniorów. Na początku rajcowie podsumowali dotychczasowe inicjatywy, a także kontynuowali prace nad regulaminem JRS. Następnie przyjęto wnioski.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

- Na posiedzeniu Jaworskiej Rady Seniorów udało nam się zatwierdzić trzy wnioski dotyczące bardzo ważnych spraw. Pierwsza sprawa to jakość powietrza, którym oddychamy. Wnioskujemy do burmistrza o upoważnienie osób, które będą uprawnione do wejścia w obecności Policji na posesję, do mieszkań, domów w celu sprawdzenia co jest spalane, w jaki sposób, pobrać próbki popiołu do analizy. Nie można zezwolić, aby nas, mieszkańców miasta zatruwali nieodpowiedzialni ludzie. Akcja edukacyjna prowadzona przez Urząd Miasta w Jaworze jest mało skuteczna i niewystarczająca. Jest odpowiednie prawo i wystarczy je egzekwować. Zanim podłączymy się do sieci ciepłowniczej lub wymienimy kotły to nie będzie już czym oddychać. Liczymy na błyskawiczną reakcję burmistrza, gdyż sezon dla trucicieli trwa - podkreśla Stanisław Hońdo, przewodniczący Jaworskiej Rady Seniorów.

Kolejny wniosek dotyczył usuwania pni po ściętych drzewach.

- Drugą sprawą, a jednocześnie problemem dla pieszych są wystające, nieusunięte pni drzew po ściętych drzewach. Nie ma w zwyczaju usuwania pni w mieście na chodnikach, drogach w parku. Procedura jest prosta, po ściętym drzewie, natychmiast należy usunąć pień, który jest niebezpieczną przeszkodą. Wnioskujemy do burmistrza o zdyscyplinowanie podległych sobie służb, do wykonywania swoich zadań w sposób profesjonalny. Pień powinien być sfrezowany, a miejsce po nim wyrównane i naprawione - dodaje przewodniczący.

Radni pochylili się również nad problemem przestrzegania przepisów ruchu drogowego  w strefach zamieszkania.

- Natomiast trzeci wniosek dotyczy inspekcji "stref zamieszkania" oznakowanych znakami drogowymi D40 i D41. Strefy są bardzo często zaznaczone na wyrost, prawa obowiązujące nie są respektowane. W granicach strefy zamieszkania obowiązują szczególne wymogi. Przede wszystkim pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem, obowiązuje kategoryczny zakaz parkowania pojazdów. Jeżeli taka strefa jest już wyznaczona to wnioskujemy o umieszczenie pod znakami tablic opisujących znaczenie tego znaku, tak jest praktykowane w wielu miastach. Takie działania będą służyły bezpieczeństwu pieszych, szczególnie seniorów oraz dzieci - zauważa Stanisław Hońdo.

Radni JRS zamierzają na bieżąco monitorować realizację wszystkich wniosków i naciskać na ich szybką realizację. Wnioski skierowane zostały również do policji, w celi zaznajomienia z ich treścią.

Reklama

Komentarze (15)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo23 grudnia 2017 o 11:58
Poziom debaty internetowej, to poziom bliski dna. Pseudo znawcy wszystkiego, opluwacze wszystkiego i wszystkich. Może wy pokażecie, oprócz anonimowego paplania, co potraficie sensownego zrobić. Wasza zła energia, z tej nienawiści, was po prostu zżera.
Zajmijcie się świętami, ale czy wiecie co to są święta?
Lubię to! 1
internauta
internautaStanisław Hońdo23 grudnia 2017 o 12:08
Panie Stanisławie, Pana wypowiedź obraża wszystkich internautów, trochę się Pan zagalopował, mimo wszystko życzę Panu pokoju ducha nie tylko od święta.
Lubię to! 1
proszę bez obrazy
proszę bez obrazyStanisław Hońdo23 grudnia 2017 o 12:13
Panie Hońdo, Pana wypowiedź świadczy o Pana stosunku do innych ludzi. Słaby to przykład i wzór do naśladowania, a już z pewnością nie do zaaprobowania.
Lubię to! 0
emeryt
emeryt17 grudnia 2017 o 14:26
Zebrała się garstka 8-9 samozwańczych emerytów i chce rządzić? Drodzy seniorzy, a czy nie lepiej, abyście ten czas poświęcili dla swoich rodzin-dzieci, wnuków?
Lubię to! 3
rencista
rencistaemeryt17 grudnia 2017 o 22:07
Nie samozwańczych! Część minował burmistrz, reszta została wybrana!
Lubię to! 1
żal
żalrencista18 grudnia 2017 o 07:39
sami się zgłosili i sami się wybrali
Lubię to! 1
stan prawny
stan prawnyemeryt23 grudnia 2017 o 12:10
niestety to nie jest rada wybrana przez jaworskich wyborców w demokratycznych wyborach, cześć ich członków delegował "z urzędu" burmistrz a pozostali sami się zgłosili
Lubię to! 1
koks
koks17 grudnia 2017 o 11:22
Seniorom śni się powrót do czasów ich młodości czyli systemu nakazowo-represyjnego.Analiza popiołu,usuwanie pni itd. to mogło się urodzić tylko w ich głowach. Po katolicku wybaczam tego typu pomysły. A tak na marginesie-kto Was wybrał i kogo reprezentujecie?
Lubię to! 4
węgiel
węgielkoks17 grudnia 2017 o 22:07
Część wybrał burmistrz reszta w wyborach.
Lubię to! 1
żal
żalwęgiel18 grudnia 2017 o 07:38
w jakich wyborach? przecież sami się zgłosili i sami wybrali
Lubię to! 0
#
#17 grudnia 2017 o 10:36

Może nie na temat,ale niech seniorzy to przecztają. Generalnie jest tak, że ,, im dalej na wschód, tym większy smród". Zachód to liberalna demokracja, zasady, prawo. Wschód to wola jednostki, a społeczeństwo woli raczej rolę poddanych, a nie obywateli. Polacy postanowili odejść od zachodniego typu państwa na rzecz wschodniego, co jest zrozumiałe, bo nigdy nie byliśmy klasycznymi zachodnimi Europejczykami. Pojawiła się silna jednostka ( Kaczyński) i ludzie w nim się zakochali, bo nareszcie zwolnił ich z wolności i złapał wszystkich za mordy. Generalnie na wschodzi utrwala się system ,, demokratur" typu: Łukaszenka, Putin, Kaczyński, Orban, Nazarbajev, Poroszenko. To już nie jest demokracja typu zachodniego i dlatego Polska w UE się nie utrzyma, z resztą - w zdecydowanej większości chcą z UE wyjść, bo wolą wolą Kaczyńskiego.
Lubię to! 4
nowoczesny
nowoczesny#17 grudnia 2017 o 22:08
Nie bredź
Lubię to! 2
Senior
Senior17 grudnia 2017 o 09:37
Jeśli wg tych seniorów dla Jawora priorytetem jest usuwanie pni po ściętych drzewach i do tego jeszcze specjalna procedura, to ręce opadają. A pan Henio od zarządzania kryzysowego w gminie jest tam służbowo, czy prywatnie, bo uczestnictwo w pracach Rady Seniorów nie leżą w zakresie zarządzania kryzysowego?
Lubię to! 2
Matko kochana
Matko kochana17 grudnia 2017 o 09:32
jeśli wg tych seniorów dla Jawora priorytetem jest usuwanie pni po ściętych drzewach i do tego jeszcze specjalna procedura, to ręce opadają
Lubię to! 0
waldi
waldi16 grudnia 2017 o 19:44
Wyciąć przeciwnika usuwania topól z terenu miasta
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.