Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności

Bank Żywności we Wrocławiu po raz 12 organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności w 180 sklepach, w 40 miejscowościach na Dolnym Śląsku. Zbiórka odbędzie się w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2018 r.

© Materiały prasowe

Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wesprze ponad 2000 wolontariuszy. Organizacja zachęca do udziału i przypomina, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy.

Bank Żywności we Wrocławiu zachęca, by robiąc zakupy dla siebie w najbliższy weekend, przy okazji dołożyć do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Najbardziej pożądane są te z długimi terminami przydatności, jak między innymi: mąka, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie, słodycze. Organizacja przypomina, że nawet jeden produkt ma znaczenie, ponieważ małe gesty wielu ludzi, zsumowane razem dają realny wymiar pomocy. W roku ubiegłym Bank Żywności we Wrocławiu zebrał 54 tony jedzenia, które trafiło do 26 tys. osób potrzebujących.

Oprócz żywności zbiórkowej Bank Żywności we Wrocławiu będzie uzupełniać paczki świąteczne o inne produkty, m.in. z krótkimi terminami przydatności jak warzywa, owoce czy nabiał, pozyskane w ramach swojej codziennej działalności od producentów i ze sklepów.

– Choć zbiórka ogólnopolska ma wydawać by się mogło bezosobowy charakter, to warto pamiętać, że odbiorcą tej pomocy jest zawsze jakaś konkretna osoba z konkretną historią. Żywność ze zbiórki trafia do lokalnej społeczności, do naszych sąsiadów, osób starszych  i dzieci, których nie stać na zakup jedzenia, być może też naszych znajomych, o których nawet nie wiemy, że są w takiej potrzebie. Paradoksalnie to bardzo częsty przypadek w dzisiejszych czasach – podkreśla Piotr Gluz - Dyrektor Banku Żywności we Wrocławiu.

Świąteczną Zbiórkę Żywności wspierają takie sieci jak Biedronka, Dino, Tesco, Polo Market, Intermarche, Netto, Carrefour, Kaufland, Lidl, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy T&J oraz Auchan. Listę sklepów, biorących udział w Świątecznej Zbiórce można sprawdzić tu http://bit.ly/ŚZŻ2018

Bank Żywności we Wrocławiu zadba, by wszystkie produkty trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. To oni będą czekali przy zbiórkowych koszach na produkty, które zostaną zawiezione do magazynu Banku Żywności we Wrocławiu. Tam zostaną zważone i popakowane, a następnie wyruszą w dalszą drogę do konkretnych organizacji pomocowych (świetlice, ogniska wychowawcze dla dzieci, domy dziecka, domy samotnej matki, jadłodajnie i inne organizacje, które prowadzą zbiorowe żywienie bądź przekazują żywność bezpośrednio osobom potrzebującym).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.