Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Nie wypadliśmy sroce...

21 lipca w Wiadrowie w Gminie Paszowice gościła 4-osobowa komisja z Urzędu Marszałkowskiego, która przyjechała w odpowiedzi na zgłoszenie miejscowości do konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2017” w kategorii „Najpiękniejsza wieś”.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Mieszkańcy Wiadrowa jak zwykle sumiennie przygotowali się do tej uroczystości i godnie zaprezentowali swoją wieś. Wizyta rozpoczęła się od spaceru przez miejscowość, w którym towarzyszyli komisji: Leonard Wasilkowski – zastępca wójta gminy, Piotr Chruściel – sołtys i lider odnowy wsi Wiadrów, Bronisław Chruściel – radny, Krystian Rudy – prezes OSP Wiadrów i Ireneusz Cybulski – wiceprezes OSP oraz przedstawicielka urzędu gminy, Agnieszka Bukało.

Druga część spotkania odbyła się w świetlicy wiejskiej, gdzie Piotr Chruściel przedstawił gościom prezentację multimedialną o walorach miejscowości, zrealizowanych projektach  oraz aktywności wiadrowskich grup społecznych. W tej części uczestniczył radny Dariusz Trybuła i organizatorki spotkania z KGW Wiadrów. Konkursowe prezentacje uświetniły występy lokalnych artystów. Na scenie zaprezentował się zespół „Wiadrowianie”, młodzieżowy zespół „Smerfetki” i kabaret „O – 99”. Ważnym walorem prezentującym osiągnięcia wiadrowian był pokaz rękodzieła i twórczości artystycznej mieszkańców sołectwa. Członków komisji ugoszczono również lokalnymi specjałami, wśród których znalazły się: m.in. pierogi, ciasto, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, a także chipsy z jabłek.

Na rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników poczekamy jeszcze do 15 sierpnia. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 7 października w miejscowości, która zostanie laureatem konkursu.

Agnieszka Bukało

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.