Pi膮tek, 26.04.2024 171

Ku糿ia ogrywa B酬kitnych

Ku糿ia ogra砤 dzisiaj B酬kitnych Koskowice 3:2 i przynajmniej do jutra jest liderem.

Do bramki przyjezdnych trafiali dzisiaj Mariusz Krupczak, Arkadiusz Felich i Tomasz Serweci駍ki. Na list strzelców powinien równie trafi Piotr Zieli駍ki, ale s阣zia anulowa jego bramk t硊macz眂 swoj decyzj pozycj spalon, cho najpierw wskaza na 秗odek boiska, a co najlepsze s阣zia liniowy w ogóle nie podniós chor眊iewki.

Prowadzenie mogli秏y obj辨 tu na pocz眛ku spotkania w 7 minucie. Pi砶 na praw stron dosta Fitas, schodzi do 秗odka i wyk砤da Zieli駍kiemu, który trafia do pustej bramki. S阣zia pokaza na 秗odek boiska i mieli秏y przez chwil 1:0, ale trener B酬kitnych – Piotr Adamiec naskoczy na s阣ziego chc眂 wymusi anulowanie bramki, poniewa jego zdaniem jak i jego zawodników by spalony. Po „konsultacji” gównego arbitra z liniowym, dopiero wtedy „sprawiedliwy” uznaje, i nasz zawodnik by jednak na spalonym! I powstaje pytanie – gdzie by s阣zia liniowy, kiedy mia czas by zasygnalizowa spalonego, a uczyni to dopiero po kilkudziesi阠iu sekundach, kiedy to nasza dru縴na by砤 ju na w砤snej po硂wie? Dlaczego arbiter zmieni decyzj po „interwencji” trenera B酬kitnych? Niestety, recepty na pokonanie Jarz眀a musieli秏y szuka przez kolejne minuty. Bliski zdobycia bramki by Kamil Kurzelewski w 17 minucie, ale futbolówka wyl眃owa砤 na poprzeczce.  W 29 minucie, po do秗odkowaniu z prawej strony boiska, bramkarz B酬kitnych swoj interwencj zdj背 pi砶 z g硂wy Felicha. W 33 minucie Fitas próbowa przelobowa golakeepera, lecz pi砶a nie znalaz砤 drogi do siatki. Mog硂 to si zem禼i kilkadziesi眛 sekund pó糿iej, gdy po strzale z naro縩ika pola karnego, futbolówka przelecia砤 nad bramk.  W 34 minucie, Kruczek przerzuci na lew stron pi砶, tam opanowa j Fitas, ale Jarz眀 sparowa to uderzenie na rzut ro縩y, po którym to z kolei Zieli駍ki móg wyprowadzi nas na prowadzenie. 120 sekund potem, zabawa pod polem karnym Kurzelewskiego i Borka mog砤 si zako馽zy dla Ku糿i bardzo 糽e, ale na szcz甓cie nasi defensorzy naprawili ten b潮d. W 39 minucie przebojow, indywidualn akcj przeprowadzi Krupczak zako馽zon strza砮m pod poprzeczk, lecz Jarz眀 znów si wspi背 na wy縴ny swoich umiej阾no禼i. Po rzucie ro縩ym, z kolei Orda móg strzeli na 1:0. Kolejny raz nie wykorzystane sytuacje mog硑 si zem禼i, kiedy to po akcji praw flank, gracz B酬kitnych minimalnie chybi. Na pierwszego gola d硊go pi砶arze nam kazali czeka, ale si doczekali秏y. Krupczak do秗odkowa w pole karne, nikt nie stan背 na torze jej lotu i futbolówka wpad砤 do bramki. Jarz眀 skapitulowa po raz pierwszy.

Druga po硂wa zacz瓿a si dla nas wy秏ienicie. Krupczak odgrywa pi砶 pi阾 do Ulanickiego, on do秗odkowuje na g硂w Felicha, który nie ma problemów z pokonaniem bramkarza. Z dwubramkowego prowadzenia nie cieszyli秏y si d硊go. Nieporozumienie Rzepy z obro馽ami zako馽zy硂 si strat gola. W 55 minucie Zieli駍ki powinien skierowa pi砶 do bramki, ale nie trafi z metra! Jednak 10 minut pó糿iej mieli秏y ju 3:1. Rezerwowy Tomasz Serweci駍ki uderzeniem po ziemi z okolic czternastego metra pokona Jarz眀a. 5 minut pó糿iej, popularny „Kotlet” móg si drugi raz wpisa na list strzelców, jednak縠 tym razem zabrak硂 precyzji. W 77 minucie Czaja chcia sam wyko馽zy akcj, ale jego strza, a tak縠 dobitk Bobera obroni Jarz眀. W doliczonym czasie gry, Lazarek wykorzystuje rozlu糿ienie w szeregach naszej obrony, mija Rzep i zdobywa gola.

Zdobywamy dzi zas硊縪ne trzy punkty. Rezultat nie odzwierciedla rezultatu ko馽owego, bo go禼ie strzelali gole po naszych b酬dach. Ku糿ia mog砤 wygra zdecydowanie wy縠j, lecz je縠li Zieli駍ki nie trafia z metra do pustej czy Czaja z bardzo bliska nie pokonuje bramkarza, to nie ma si czemu dziwi. Podopieczni Mariusza Krupczaka nie ustrzegli si b酬dów, a tak縠 niedok砤dno禼i w zagraniach, co by硂 gównym powodem strat pi砮k. Na wyeliminowanie tych b酬dów dru縴na ma tydzie, gdy w nast阷ny weekend gramy na wyje糳zie z Amatorem Wierzchowice.

26 maja (sobota), godz. 17:00 - Jawor (Stadion Miejski)
KU琋IA JAWOR - B酬kitni Koskowice 3:2 (1:0)
Bramki: Krupczak 45', Felich 47', Serweci駍ki 66' - Podolski 52', Lazarek 90'+2
KU琋IA: 1.Bartosz Rzepa - 14. Robert Kruczek, 6. Emilian Borek, 4. Kamil Kurzelewski, 19. Daniel Ulanicki - 8. Bartosz Fitas (Dariusz Czaja 74'), 11. Mariusz Krupczak (Patryk Przerywacz 78'), 15. Kamil Orda, 9. Mateusz Bober, 3. Piotr Zieli駍ki (13.Tomasz Serweci駍ki 58') - 18. Arkadiusz Felich (16. Kamil Go潮bek 69')
B酬kitni: Jaros砤w Jarz眀 - Micha P硂cha (Micha H硂pej 46'), Arkadiusz Cymbalista, Bart硂miej Tymków, Andrzej Tymków - Jacek Kanas, Krzysztof Synowiec (Damian Skubi駍ki 64'), Damian Smolny, kasz Zi阞a - Robert Lazarek, S砤womir Podolski.
S阣ziowie: Robert Ostaszewski (jako gówny) oraz Piotr Cio砶osz i Micha Zió砶owski (jako liniowi) - delegatura Lubin
ó硉e kartki: Fitas (Ku糿ia) oraz Smolny (B酬kitni)