Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – przedwakacyjne spotkanie z uczniami w Snowidzy

W ramach akcji profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Snowidzy.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

W ramach zainaugurowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcji profilaktycznej pn. ”Kręci mnie bezpieczeństwo”, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Snowidzy. Głównym celem spotkania z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, w górach, a także na koloniach, obozach i w innych miejscach letniego wypoczynku.

Spotkanie to zorganizował st.sierż. Ireneusz Gochniak, dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, na co dzień pełniący służbę na terenie gminy Mściwojów.  Jego celem było przedwakacyjne przypomnienie dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Policjant rozmawiał więc z uczniami m.in. o prawidłowym zachowaniu w rejonie dróg, przechodzeniu przez jezdnię, roli elementów odblaskowych, a także kontaktach z osobami obcymi czy zagrożeniu ze strony dopalaczy.

Dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy funkcjonariusz przypomniał też podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie podróży, wypoczynku nad wodą, czy górskich wycieczek. Rozmawiał również o odpowiednim zachowaniu się podczas pobytu na koloni lub obozie.

Pogadanka byłą także okazją do zapoznania najmłodszych z zagrożeniami w cyberświecie, w tym z ostatnio popularnymi wśród niektórych tzw. grami-wyzwaniami, które opierają się na psychomanipulacji, a ich celem jest destruktywne oddziaływanie na młodych ludzi.

Spotkanie z uczniami to kolejna inicjatywa policjantów powiatu jaworskiego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

_______________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.