Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Korwin-Mikke dziękuje Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie ul. kard. Wyszyńskiego

Europoseł Janusz Korwin-Mikke wystosował list do Rady Miejskiej w Jaworze, dziękując rajcom za poparcie kandydatury kard. Stefana Wyszyńskiego na patrona ulicy.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Zmiana nazwy dwóch ulic w Jaworze miała miejsce w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną z 1 kwietnia 2016 roku. W jej myśl nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować, choćby poprzez nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944–1989.

Europoseł, a zarazem twórca uchwały lustracyjnej z 28 maja 1992 roku, w wyniku konsultacji społecznych zarządzonych 4 stycznia 2017 roku przez Burmistrza Miasta Jawora został zaproponowany na patrona jednej z dwóch ulic w Jaworze wskazanych do zmiany nazwy. 24 marca Korwin-Mikke listownie podziękował za nominację na patrona ulicy i poprosił Radę Miejską w Jaworze o poparcie innych kandydatur - Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Rotmistrza Witolda Pileckiego.

- Kardynał Stefan Wyszyński swoją postawą uczył nas wszystkich jak mądrze i skutecznie walczyć z wrogiem narodu. Dzięki jego działaniom Polska zachowała swoją mentalną niezależność, co poskutkowało oderwaniem się od jarzma komunizmu. Bez wątpienia postać Kardynała zasługuje na upamiętnienie nie tylko w kręgach kościelnych - napisał Janusz Korwin-Mikke.

Działacze partii Wolność i sympatycy europosła z okręgu jaworskiego dołączają się do podziękowania Radzie Miejskiej w Jaworze za poparcie bohatera narodowego jakim jest Kardynał Stefan Wyszyński na patrona jednej z głównych ulic miasta Jawora.

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

bolo
bolo1 lipca 2017 o 12:39
Ten JKM to naprawdę "wielki" autorytet. Szacun dla wszystkich miłujących tego pajaca.
Lubię to! 0
trolo
trolobolo2 lipca 2017 o 09:58
Szacun dla wielbicieli PO i ryżego wodza, w 8 lat złu... tzn. zmienili kraj.
Lubię to! 2
Bum
Bumtrolo2 lipca 2017 o 20:51
Maćku z muchą nie obrażaj ludzi!
Lubię to! 1
Zły!
Zły!1 lipca 2017 o 09:04
Bzdura!!!! Po co ta zmiana nazw ulic???? Pieniądze w błoto idą! Adam Rapacki to taki kompozytor i muzyk i jego imieniem nazwana była ta ulica! Mamy dookoła ul. Rapackiego następujące ulice: Muzyczna, Moniuszki, Szymanowskiego, Paderewskiego ... Takie małe muzyczne osiedle! Rapacki Adam - działacz w okresie komunistycznym to zupełnie inna osoba!!
Lubię to! 1
danielu
danieluZły!1 lipca 2017 o 09:43
Czemu z uporem maniaka wprowadzasz ludzi w błąd? Ulica była nazwana nazwiskiem komunistycznego działacza i są na to dokumenty. Zresztą zastanów się kto by nazywał ulicę imieniem jakiegoś kompletnie nie znanego muzyka.
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.