Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kolejny amator szybkiej jazdy stracił prawo jazdy

Dzięki zgłoszeniom odnotowanym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jaworscy policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, który podczas kontroli drogowej stracił uprawnienia do kierowania.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

Wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym "kółkiem". Prowadził on swój samochód w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h zdecydowanie za szybko. W terenie zabudowanym poruszał się bowiem z prędkością 91 km/h. Teraz pirat drogowy, nie tylko będzie musiał odpocząć od kierownicy przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłacić 400 zł mandat.

Jaworscy policjanci na podstawie otrzymywanych zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa systematycznie kontrolują odcinki dróg, gdzie według mieszkańców kierujący pojazdami poruszają się zdecydowanie za szybko.

Tak też było w Sokolej, gdzie pirat drogowy namierzony przez jaworskich policjantów na krajowej "3" znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. 33-letni mieszkaniec gminy Bolków w terenie zabudowanym jechał bowiem samochodem m-ki Fiat 91 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Skutkiem poruszania się o 51 km/h za szybko było odebranie temu kierowcy przez funkcjonariuszy prawa jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego także mandat w kwocie 400 zł. Konto pirata drogowego powiększy się również o 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (7)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

szok
szok18 stycznia o 17:52
A zdjęcie to raczej ze starówy ...
Lubię to! 0
Piotr
Piotr18 stycznia o 13:05
Chyba im się radar popsuł, bo w obu miejscowościach ta sama prędkość - 91 km/h :), jaki dziwny zbieg okoliczności.
Lubię to! 1
ciekawy
ciekawyPiotr18 stycznia o 15:37
a ta druga miejscowość to jaka? i kogo tam złapali?
Lubię to! 0
andrzej
andrzej18 stycznia o 11:06
W Sokolej tak jest bo to trójka i niektórym kierowcom wydaje się że można tam tak pędzić.
Lubię to! 1
ałtor
ałtor18 stycznia o 10:03
Ale sukces policji. Czekali az przekroczy 51 km/ha
Lubię to! 2
kierowca
kierowcaałtor18 stycznia o 10:37
lepiej żeby czekała policja, niż pieszy na pasach.
Lubię to! 2
szymczak
szymczakkierowca18 stycznia o 16:21
Po pasach się szybko chodzi a nie czeka na auto
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.