Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Jaworscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Wpadł, bo przekroczył prędkość

33 km/h za dużo miał na liczniku kierowca z powiatu starachowickiego. Prędkość nie była jedynym jego przewinieniem, bo po zatrzymaniu przez jaworskich policjantów okazało się, że był pijany.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

33 km/h za dużo miał na liczniku kierowca z powiatu starachowickiego. Prędkość nie była jedynym jego przewinieniem, bo po zatrzymaniu przez jaworskich policjantów okazało się, że był pijany. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a dodatkowo będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.
Zbyt szybko jadącego kierowcę zauważyli policjanci z jaworskiej drogówki na krajowej „3” w Kaczorowie. W związku z tym został on zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna prowadząc dostawcze Iveco poruszał się bowiem w terenie zabudowanym z prędkością 83 km/h.

Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności wyczuli od niego woń alkoholu.  Po przeprowadzonym badaniu potwierdziły się ich przypuszczenia. Mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.

25-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a Iveco zholowano na parking. Sprawa będzie miała teraz swój finał w sądzie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza teraz, w okresie wakacyjnym, kiedy po drogach porusza się zwiększona liczba pojazdów. Przypominamy - jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku jaworskiej komendy Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

___________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 032 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.