Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Gmina Wądroże Wielkie ma nowego skarbnika

W dniu 13 października podczas sesji Rady Gminy w Wądrożu Wielkim została odwołana przechodząca na zasłużoną emeryturę skarbnik gminy Bogumiła Kunicka. Nowym skarbnikiem została Małgorzata Dygudaj.

Nowy skarbnik UG Wądroże Wielkie - Małgorzata Dygudaj Fot. UG Wądroże Wielkie © UG Wądroże

Z uwagi na to, że gmina nie może funkcjonować bez skarbnika, zaraz po odwołaniu dotychczasowej skarbnik, pod głosowanie Rady Gminy poddany został projekt uchwały w sprawie powołania nowego skarbnika. Wójt Gminy zarekomendowała na to stanowisko kandydaturę pani Małgorzaty Dygudaj. Przed głosowaniem kandydatka poinformowała radnych o swoim wykształceniu i dotychczasowym doświadczeniu zawodowym. Kandydatura pani Małgorzaty Dygudaj zaakceptowana została jednogłośnie, czyli 15 głosami radnych Rady Gminy.

Reklama

Komentarze (18)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

brawo
brawo24 października 2017 o 10:35
Duży skok Gminy Wądroże Wielkie w rankingu liderów inwestycji

Dwutygodnik „Wspólnota” opublikował kolejny ranking poświęcony wydatkom inwestycyjnym samorządów w latach 2014 – 2016. O kolejności w rankingu decydowało, który samorząd zainwestował najwięcej środków finansowych w przeliczeniu na 1 mieszkańca. W zestawieniu brano pod uwagę uśrednione dane z ostatnich trzech lat.

W latach 2014-2016 Gmina Wądroże Wielkie wydała 588,91 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca, co dało nam 542 pozycję ze wszystkich 1559 gmin w rankingu. Poprawiliśmy tym samym wynik osiągnięty w latach 2013-2015 awansująć bliko o 500 pozycji !

Wśród gmin z terenu powiatu jaworskiego zajmujęmy 2 miejsce.
Lubię to! 2
borus
borus20 października 2017 o 20:53
. Każda gmina bez, względu na wielkość i swój charakter, każdy kilometr z ponad 312 tys. kilometrów kwadratowych Polski, może stać się atrakcyjną strefą inwestycyjną - w ten sposób na początku września Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju, zachwalał projekt ustawy, którą w piątek opublikowało Ministerstwo Rozwoju.

Projekt zakładający udzielanie pomocy publicznej w formie zwolnienia podatkowego z tytułu realizacji nowej inwestycji na terenie całej Polski - a nie, jak dotąd, na wyznaczonym terenie specjalnej strefy ekonomicznej - trafił do konsultacji i uzgodnień.
Lubię to! 0
Grzesiek
Grzesiek19 października 2017 o 07:11
Czas pokaże, jak się spisze nowa Pani skarbnik
Lubię to! 0
do Grzesiek
do GrzesiekGrzesiek19 października 2017 o 22:02
nie będzie miała nic do powiedzenia. Rozkaz-wykonać
Lubię to! 0
Wieś
WieśGrzesiek20 października 2017 o 06:17
Ostatnio jak się słyszy, to skarbników nawet nagradza się za straty dla gminy, więc mnie już nic nie zdziwi. Jak jest z RIO, to pewnie koleżanki jej pomogą. Prawdziwy sprawdzian będzie przy kontroli NIK, bo tylko RIO nie bada gospodarności a jedynie legalność. Tylko NIK bada legalność, gospodarność i rzetelność i nie piórka się, tylko zgłasza do organów ścigania jak stwierdzi niedopełnienie obowiązków albo ich przekroczenie.
Lubię to! 1
Poeta-obserwator
Poeta-obserwator18 października 2017 o 17:01
Był artykuł o gminach i powiecie, Nie jeden włodarz stwierdził że go gniecie, Więc los jedyny i okrutny go dopadł, Że w spuściznę zapomnienia popadł, W media niezależne to godzi, Koniunkturalizm swymi odchodami smrodzi, Pieniądze szczęścia podobno nie dają, Ale na treść i znikanie artykułów wpływ swój mają, I jak tu dojść do prawdy, Jak jej los jest marny, Czy to był trotyl czy brzoza, A może wybuchu termobarycznego zorza, Tego za rok w kampanii się dowiemy, Kiedy w gąszczu kłamstw i oskarżeń zginiemy, Pamiętać tylko bezwzględnie należy, Że na koniec wszyscy do piachu pójdziemy, I tylko Ten na Górze pomóc może, A w dojściu do Niego Duszpasterz pomoże.
Lubię to! 1
biedronek azjatycki
biedronek azjatyckiPoeta-obserwator18 października 2017 o 18:11
o jakie podsumowanie, a to dobre!!!
Lubię to! 0
googlecache
googlecachePoeta-obserwator18 października 2017 o 19:04
zniknął - dobre sobie:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3ANCD0m8MMup4J%3Ajawor24h.pl%2Fpowiat-jaworski-w-gore-jawor-i-bolkow-w-dol-rekordowy-msciwojow%2C10212%2Ca.html%20&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=us
Lubię to! 0
a Jawor w dół :(
a Jawor w dół :(googlecache18 października 2017 o 19:36
"Co ciekawe, pomimo spadkowych tendencji w Polsce,  jeżeli chodzi o inwestycję i wydatki majątkowe - Powiat Jaworski przesuwa się do przodu. W stosunku do poprzedniego rankingu awansował o 4 pozycje w górę, ze 169 miejsca na 165 pozycję w kraju, a z 15 pozycji w województwie awansował na 11 pozycję. Autorzy opracowania wyliczyli również trzyletnią średnią przypadającą na głowę mieszkańca ocenianych samorządów. Tutaj także Powiat Jaworski odnotowuję zwyżkę. Średnie wydatki na głowę mieszkańca naszego powiatu to 117,84 zł za lata 2013-2015. Dla przykładu sąsiedni Powiat Złotoryjski zajmuje 262 pozycję, z wydatkami majątkowymi na poziomie 78,22 zł. Zarząd Powiatu Jaworskiego może mieć powody do zadowolenia. 
- Pomimo tendencji zniżkowych w niektórych samorządach, Powiat Jaworski nie zwalnia tempa. Łącznie w 2016 r. nasz powiat złożył i realizował wnioski inwestycyjne na łączna kwotę prawie 18 mln zł, z czego dofinansowanie otrzymały wnioski na kwotę prawie 8 milionów złotych. Większość środków finansowych samorządu powiatowego to dofinansowanie z budżetu państwa na ściśle określone zadania, przy  stosunkowo niewielkim udziale w konsumowaniu podatków lokalnych. Dlatego staramy się realizować inwestycje na zasadzie partnerstwa z gminami oraz województwem. Sukcesywnie zmniejszamy zadłużenie powiatu, od kilku lat nie zaciągając kredytów, co nie przeszkodziło aby europejski pieniądz zawitał do Powiatu Jaworskiego. Cieszymy się, że w tak prestiżowym piśmie samorządowym zauważono nasze skuteczne zarządzanie środkami publicznymi – mówi wicestarosta Arkadiusz Baranowski.
Zupełnie odwrotna tendencja zauważalna jest natomiast w dwóch miastach leżących na terenie powiatu, w Jaworze i Bolkowie. W ostatnim okresie na terenie Jawora realizowane są dwie duże inwestycje: budowa fabryki motoryzacyjnej przez koncern Daimler oraz rządowa inwestycja budowy odcinka trasy S-3. Ktoś mógłby powiedzieć, że te „bonusy inwestycyjne” oraz bycie miastem powiatowym przełożą się na wyniki w rankingu dla miasta Jawora i jego mieszkańców. Niestety to tylko złudzenie! 
Wśród miast powiatowych województwa dolnośląskiego najwyżej uplasował się Strzelin - jest 141, dalej Lubin (na 157 pozycji), przed Miliczem (183 pozycja) i Lwówkiem Śląskim (195 pozycja). Jawor zajął 239 miejsce wśród 267ocenianych miast powiatowych, odnotowując spadek o 12 oczek w dół z 227 pozycji za lata 2013-2015. 
Średnie wydatki inwestycyjne Gminy Jawor na głowę mieszkańca Jawora z ostatnich trzech lat wynoszą 240,49 zł, w poprzednim rankingu opublikowanym w 2016 roku suma ta wynosiła 287,37 zł - widać więc tendencję spadkową. Znaczący spadek w rankingu odnotował również Bolków. Wśród 586 miast niepowiatowych zajął 410 pozycję, spadając aż 36 oczek z 374 pozycji za lata 2013-2015."
Lubię to! 1
źródło
źródłogooglecache18 października 2017 o 19:41
w rankingu opublikowanym w 2016r. do wydatków inwestycyjnych weszły inwestycje zrealizowane przez poprzedniego burmistrza, a że za nowej kadencji tych inwestycji jest zdecydowanie mniej, to i z roku na rok jest tendencja spadkowa-coraz bardziej odzwierciedla inwestycje z obecnej kadencji
Lubię to! 1
ciekawski
ciekawski18 października 2017 o 14:58
ej.....no właśnie.......co zrobiliście z artykułem z rankingiem powiatów i gmin??????? Bury-mistrz nawet się tam w komentach wypisywał, hahha, niezła beka. Widać, że prawda w oczy kole.....gmina Jawor nic nie robi i spada w dół, a powiat pnie sie do góry....cóż za niefart Memilianku.... czyżby władza wywierała naciski na niezależne media?????????
Lubię to! 1
Blisko, coraz bliżej...
Blisko, coraz bliżej...18 października 2017 o 12:41
Czemu zniknął znakomity artykuł "Powiat jaworski w górę..." ???? Nie rozumiem. Bo może nie doczytałem dobrze, Męcinka w dół? Za Z.Przychodzenia równała w górę... WTF?
Lubię to! 2
czytelnik
czytelnikBlisko, coraz bliżej...18 października 2017 o 13:28
Bo zapewne ktoś w ten sposób rozpętał burzę. Wg każdego włodarza jego gmina jest najlepsza, a sam włodarz odnosi wyłącznie sukcesy. Zapewne kilu z nich był on mocno nie w smak, bo prawdę mówiąc w tych rankingach jedynie gmina Mściwojów jest w czołówce krajowej, a reszta albo przeciętnie albo słabo.
Lubię to! 2
Belfer
Belfer17 października 2017 o 19:27
Pytanie-Jeżeli ktoś ma Gospodarstwo Rolne -płaci podatek rolny za ziemię i budynki../ a jak dodatkowo prowadzi działalność gospodarczą (dodam że jest to pozarolnicza działalność) to winien płacić podatek od działalności gospodarczej -nieprawdaż?
Niech urzędnik z Gminy sprawdzi takie przypadki i kasa się znajdzie również na inwestycje. W skali Gminy Wądroże Wielkie może to być kilkaset tysięcy rocznie- chyba że się mylę co do założenia..
Lubię to! 0
Tadek
Tadek16 października 2017 o 20:23
wreszcie zmiana, a że z RIO to chyba dobrze a ty Baska zobacz na swoje podwórko, wreszcie gmina sie rozwija
Lubię to! 2
Jaro
JaroTadek16 października 2017 o 23:17
Rozwija?? Chyba zwija. Przy takim zadłużeniu i kolejnym kredycie 3.5 mln to już krok do komisarza
Lubię to! 1
jowu
jowuJaro17 października 2017 o 12:07
Szkoda tylko , ze wszyscy chcą inwestycji, tylko nie chcą płacić podatków. oj JARO, szykuj sie na wójta, to moze uda ci się zrobić za swoje
Lubię to! 2
Baśka
Baśka16 października 2017 o 19:42
Pani z RIO , kolejna koleżanka wójtowiej. No to ma twardy orzech do zgryzienia, gmina na skraju bankructwa
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.