Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Gmina Mściwojów: Sprawcy rozboju tymczasowo aresztowani. Na swoim sumieniu mają o wiele więcej

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o liczne przestępstwa.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Pomimo młodego wieku, byli oni już wielokrotnie notowani. Tym razem usłyszeli zarzuty dokonania rozboju i kradzieży. Dwa tygodnie wcześniej wpadli w związku z włamaniem do domu oraz usiłowaniem kradzieży samochodu. Sąd na podstawie zebranych dotychczas materiałów i dowodów w tej sprawie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

18 października jaworscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, którego ofiarą padł 16 – latek. Chłopak został napadnięty w jednej z miejscowości gminy Mściwojów. Sprawcy najpierw zażądali od niego, aby dał im się przejechać, a kiedy ten odmówił siłą ściągnęli go z motocykla. Następnie obaj napastnicy odjechali tym pojazdem. Wartość skradzionego mienia sięgnęła 4500 zł.
 
Zajmujący się tą sprawą jaworscy policjanci na podstawie przekazanych informacji ustalili podejrzanych, którzy bezpośrednio po przestępstwie ukryli się. Funkcjonariusze namierzyli miejsce ich przebywania już następnego dnia. Wpadli na terenie jednego z gospodarstw w gminie Mściwojów. Liczyli się, że mogą zostać zatrzymani, gdyż wejście do ich kryjówki było zabarykadowane. Podejrzanymi o dokonanie tego rozboju okazali się być dwaj mieszkańcy gminy Mściwojów w wieku 20 i 21 lat. Obaj w przeszłości byli już notowani. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast motocykl Enduro, który został porzucony przez nich na jednej z polnych dróg został odzyskany i trafił do właściciela.
 
W ostatnim czasie podejrzani popełnili szereg innych przestępstw. W połowie września włamali się do domu jednorodzinnego, skąd dokonali kradzieży biżuterii wartości 12 tysięcy złotych. Usiłowali również dokonać kradzieży VW. We wszystkich tych sprawach 20 i 21-latek usłyszeli już zarzuty.
 
Jak ustalili policjanci zajmujący się tym rozbojem, 21-latek miał jeszcze inne czyny na sumieniu. Na początku października, w tej samej miejscowości dokonał on kradzieży przyczepy rolniczej wartości 2000 zł. W tym celu pożyczył od sąsiada ciągnik rolniczy, którym zaciągnął ją do skupu złomu, sprzedając za znikomą cenę. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną przyczepę, która  jak się okazało ze skupu złomu powędrowała do nowego nabywcy. Ponadto sprawca jadąc ciągnikiem popełnił przestępstwo, ponieważ  w ubiegłym roku został wobec niego orzeczony dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
 
W sprawie 20 i 21-latka, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jaworze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W świetle Kodeksu Karnego, za przestępstwa, o które zatrzymani są podejrzani, grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.
 
_____________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Anon
Anon29 października 2017 o 17:25
Powinno się podawać z imienia i nazwiska oraz nie zasłaniać twarzy przestępcą, którzy powtarzają przestępstwa, żeby ludzie wiedzieli kim są i na kogo mają uważać.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.