Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

(FOTO) Wypadek autobusu z dziećmi w Sichowie

Dzisiaj (25 września) przed godz. 10:00 doszło do wypadku z udziałem autobusu przewożącego dzieci w miejscowości Sichów.

© Materiał prasowy / KP PSP Jawor

Przed godz. 10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem autobusu przewożącego dzieci, do którego doszło w miejscowości Sichów. 

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z terenu gminy Męcinka. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 363 z drogą powiatową prowadzącą do Prusic. W zdarzeniu brały udział autobus przewożący dzieci z terenu powiatu złotoryjskiego na basen w Jaworze oraz samochód osobowy.

Autobusem podróżowało 25 dzieci, 2 opiekunki i kierowca, natomiast samochodem osobowym tylko kierowca. Do zdarzenia wspólnie z zastępami ratowniczymi dotarły zespoły PRM. W wyniku zdarzenia koniecznym było udzielenie pomocy 3 dzieci. Jedno z nich zostało przetransportowane do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

W uzgodnieniu z ratownikami PRM dzieci które nie odniosły obrażeń zostały przetransportowane na pobliski przystanek autobusowy gdzie zabezpieczono im komfort termiczny. Dodatkowo odłączono źródła napięcia w pojazdach.

Na miejsce zdarzenia przybył również Wójt Gminy Męcinka, który zaoferował pojazd zastępczy oraz przetransportowanie dzieci do Szkoły Podstawowej w Męcince.

st. kpt. mgr inż. Łukasz Starowicz
Komenda Powiatowa PSP w Jaworze

Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski zasługuje na najwyższe wyrazy uznania, za jego dzisiejszą postawę. W Sichowie...

Opublikowany przez Paweł Kisowski - Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Środa, 25 września 2019
Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.