Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Wigilia w gminie Męcinka

W prawdziwie rodzinnej atmosferze mieszkańcy gminy Męcinka spędzili popołudnie w minioną niedzielę. Spotkanie wigilijne, którego już piąty rok organizatorem był wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski odbyło się w Słupie.

© Materiały prasowe / Gmina Męcinka

Gminne przedszkolaki wraz z zespołami ludowymi przy akompaniamencie orkiestry dętej Hanys Band zapewniały zmysłom niezapomniane wrażenia. Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania mieszkańcom przez wójta Betlejemskiego Światełka Pokoju, które każdy mógł przenieść do swojego domu.

Od obecnego roku gminna wigilia ma charakter pielgrzymujący. Każdego roku odbywać się będzie w innej parafii. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą sprawowaną przez ks. Piotra Różyckiego Proboszcza Parafii w Słupie. Nie zabrakło potraw wigilijnych, jarmarku świątecznego przygotowanego przez sołectwa i szkoły, a żywa szopka przeniosła wszystkich w świat sprzed dwóch tysięcy lat.

Składam bardzo serdeczne podziękowania mieszkańcom Słupa na czele z panią sołtys Katarzyną Pawłowicz i radnym Franciszkiem Rudźcem za nieocenioną pomoc w organizacji wydarzenia. Dziękuję sołectwom, które zaangażowały się w przygotowanie jarmarku świątecznego tj. sołectwu Przybyłowice, Pomocne, Stanisławów, Małuszów i kabaretowi żmije z Męcinki. Dziękuję radom rodziców ze szkół z Męcinki i Piotrowic, zespołom ludowym, dyrektorkom szkół, nauczycielkom przedszkola, przedszkolakom i ich rodzicom. Dziękuję Sylwestrowi Rudźcowi wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Jaworskiego oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego świątecznego wydarzenia. Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy w Męcince, że zaangażowali się w przedsięwzięcie, które jednoczy i integruje społeczność lokalną oraz kultywuje naszą piękną chrześcijańską tradycję –  mówił Mirosław Brzozowski wójt gminy Męcinka.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanin
jaworzanin18 grudnia 2018 o 18:44
W Mecince jest ciepła, rodzinna, przyjacielska atmosfera. Duża w tym zasługa wójta.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Bif
Bifjaworzanin19 grudnia 2018 o 18:30
To rodzinna czy przyjacielska
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.