Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) W Gminie Wądroże Wielkie powstaje pierwszy na Dolnym Śląsku Rodzinny Dom Pomocy dla Osób Starszych

7 maja w siedzibie Urzędu Gminy w Wądrożu Wielkim Wójt Elżbieta Jedlecka podpisała umowę na prowadzenie Rodzinnego Domu Pomocy dla Osób Starszych w Bielanach.

© Gmina Wądroże Wielkie

Jest to pierwsza tego typu placówka nie tylko na  terenie naszej gminy, ale również na obszarze Dolnego Śląska. Właścicielką domu jest Pani Joanna Orkisz, Dom powstał na bazie przepisów ustawy o pomocy społecznej, które  umożliwiają  tworzenie  rodzinnych domów, jako alternatywy dla domów pomocy społecznej. 

Wychodząc naprzeciw  wzrastającemu zapotrzebowaniu na organizowanie całodobowych usług opiekuńczych  dla  osób w podeszłym wieku. Dom utworzono z myślą o osobach, które z racji wieku, choroby, czy samotności po prostu, nie chcą mieszkać same, ale też pragną przebywać w rodzinnej atmosferze, wśród niewielu  współmieszkańców.

Sprzyjać temu będzie kameralny charakter i przytulność domu. Pani Joanna stworzyła bardzo dobre warunki bytowe dla przyszłych mieszkańców, by szczęśliwie i godnie mogli spędzić jesień życia. Niech ona nie będzie ani smutna ani samotna, tego życzą przyszłym mieszkańcom Wójt Gminy Wądroże Wielkie Pani Elżbieta Jedlecka oraz cały samorząd gminny i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dorota Łucka
GOPS Wądroże Wielkie
St. Specjalista Pracy Socjalnej
Tel. 76 887464

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

MaGda
MaGda11 maja o 10:27
Nasza Pani Wójt :)
Lubię to! 1
Ma gda
Ma gdaMaGda12 maja o 23:18
Należałoby raczej pochwalić Panią Joannę.
Lubię to! 0
turysta
turystaMaGda13 maja o 12:50
a co ona ma do tego? chyba nie szykuje sobie posadki...
Lubię to! 0
Madzia
Madzia11 maja o 00:02
To dobra informacja dla mieszkańców
Lubię to! 1
Ciemna Masa
Ciemna MasaMadzia13 maja o 12:49
... to dobra informacja dla mieszkańców... - gminy, czyli dla kogo? Ciekawe czy z gminy ktoś się zakwalifikuje,nie chodzi tu jednak o samotność a o kasę, bo za darmo nikt się nie będzie nimi zajmował. Ilu będzie takich pensjonariuszy, którzy będą dożywać spokojnej starości, ty myślisz, że będą walić tłumy?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.