Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FOTO) Tragiczny wypadek pod Luboradzem

Trzy osoby ranne zostały odwiezione karetkami do szpitala w Legnicy. Czwarty poszkodowany został odtransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do wrocławskiego szpitala, niestety jak się okazało, 21-letni poszkodowany mężczyzna zmarł.

© materiał prasowy / KP PSP Jawor

W dniu 21 maja około godz. 5 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 363 i drogi powiatowej Snowidza-Mściwojów.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP z Marcinowic, Mściwojowa i Granowic. Po dojeździe okazało się, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Opel i Audi, które znajdowały się w przydrożnym rowie. Audi podróżował tylko kierowca, natomiast Oplem 3 osoby.

Wskutek zderzenia doszło do zniekształcenia Opla co uniemożliwiało ewakuację poszkodowanych podróżujących. Strażacy z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych, których następnie ewakuowano i przekazano ratownikom medycznym z pogotowia ratunkowego. Kierowca Audi był zaopatrywany przez zespół PRM.

Jeden z poszkodowanych został zabrany do szpitala do Wrocławia śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast trzej pozostali karetkami do szpitala w Legnicy.

Działania strażaków były prowadzone do godz. 07:00. Przyczyny tego zdarzenia ustala jaworska Policja. Na miejscu zdarzenia pracował również biegły sądowy.

st. kpt. mgr inż. Łukasz Starowicz
Komenda Powiatowa PSP w Jaworze

Reklama

Komentarze (27)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Lint
Lint14 czerwca o 22:10
Dziś znów tam był wypadek. Widziałem przewrócone auto, policja kierowała ruchem. Oby nikomu nic się nie stało. Kiedy ludzie zmądrzeją? Kilka dni temu, a jedzie tamtędy często, drogę przecinal pędzący na Snowidze autobus...myslicie ze się zatrzymał?
Lubię to! 2
Bolo
Bolo13 czerwca o 18:29
Jechali na bani

Lubię to! 1
Autor
Autor10 czerwca o 11:29
To co piszecie jest po prostu śmieszne. Jak można gadać tak na drugiego człowieka? Jeden portal podał taką informację, a nie inną i co? Żadnych ustaleń od policji, żadnych potwierdzonych informacji i już kłótnia w komentarzach. Ruszcie czasami głową, pomyślcie sami. Według mnie Audi musiało jechać z ogromną prędkością, a powiedzmy sobie jasno. Tam jest OGRANICZENIE. Wina jest najprawdopodobniej wspólna. Gdyby Audi jechało z mniejszą prędkością to doszłoby tylko do niewinnej stłuczki, a tu co? Cały Opel poskładany. Owszem, Opel też mógł się nie zatrzymać na STOP, ale jak wcześniej mówiłam wina leży po obu stronach według mnie. Dodatkowo proszę się zastanowić zanim kogoś zwyzywacie w internecie. Co byście zrobili, gdyby w takiej sytuacji byłby Wasz bliski, a Wy musielibyście to wszystko czytać, znosić, że nazywają go/ją mordercą chociaż może się okazać nawet niewinnym? Proszę, naprawdę myślicie o tym co piszecie. Kozacy w internecie, słabiaki w świecie.
Lubię to! 0
:(
:(Autor15 czerwca o 16:27
Tam nawet nie było śladów hamowania... gdyby się zatrzymał, to NIC by się nie stało, nie byłoby tej tragedii.
Lubię to! 2
Autor
Autor27 maja o 14:53
Następnym razem kierowca opla niech zapamięta że jak chce wsiąść za kolko niech pofatyguje sie i wyrobi sobie prawo jazdy,!!!Tragedia na własne życzenie!!
Lubię to! 1
?
?Autor28 maja o 11:18
Nie miał praw jazdy????
Lubię to! 1
Krystyna
Krystyna23 maja o 12:25
Na tym skrzyżowaniu DSDiK zarządza ruchem i to w nich trzeba uderzać, żeby coś z tym zrobili. Podobno próby były, ale jak widać, gdzieś była ściana skoro efektów nie widać.
Lubię to! 1
big
bigKrystyna25 maja o 17:50
Kto uderzał ? Gdzie są władze gminy i radni ? Nie piszcie bajek, że ktoś, coś podobno ...
Lubię to! 1
Luki
Luki23 maja o 09:52
Po tej 60km/h przydałby się fotoradar aktywny bo prędkość jadących główną również jest nie respektowana większość leci tam ponad 100 skutki takiej prędkości widoczne nie ma co zbierać....
Lubię to! 1
Autor
AutorLuki10 czerwca o 11:30
I prawdopodobnie było tak też w tym wypadku. Audi jechał za szybko.
Lubię to! 0
Czytelnik
Czytelnik23 maja o 06:38
Śmierć na własne życzenie i tyle! Stop to stop. Ktoś mądrzejszy ten znak w tym miejscu postawił i nie po to żeby rdzewiał tylko żeby go przestrzegać.
Lubię to! 7
Autor
AutorCzytelnik28 maja o 20:36
Proponuje skontaktować się z psychiatrą
Lubię to! 1
Paweł
Paweł22 maja o 14:41
Dziwie się że jeszcze są osoby które nie widzą tam potrzeby infrastruktury drogowej wymuszające zwolnienie pojazdu. Lepiej przyjąć że skrzyżowanie jest widoczne i prawidłowo oznakowane, bo takie jest, lecz trzeba spojrzeć na liczbę zdarzeń i osób poszkodowanych by połapać się że coś jest nie tak. Ci kierowcy którzy się tam nie zatrzymują też wiedzą że jest dobra widoczność no ale zdarzają się niespodzianki. Także skrzyżowanie jest prawidłowo oznakowane tak niech zostanie, czekamy na kolejne ofiary. Koszta jakie NFZ, ZUS, KRUS i inne instytucje, stowarzyszania oraz rodziny ponszą na leczenie i rehabilitacje ofiar wypadków są ogromne w tym przypadku zakładam że to będzie 800tysięcy złotych lekko, a rondo które uchroni przed kolejnymi wypadkami kosztuje ze 300tys zł. Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.
Lubię to! 4
Budowlaniec
BudowlaniecPaweł24 maja o 10:37
... ze 300 tyś zł. Bueheheheheh!! Pawełku - skąd masz te wyliczenia fachowcu od siedmiu boleści. Nie bądź śmieszny!
Lubię to! 3
Ilona
Ilona22 maja o 12:59
Po prostu zwolnij!
Lubię to! 6
CZARNY
CZARNY22 maja o 08:22
RONDO!!!!!!!
Lubię to! 5
Reklama
lub
lub21 maja o 19:17
Tam zginęło już kilka osób, wiele zostało rannych. Sama cudem uniknęłam śmierci, bo jadący od strony Mściwojowa mądrala nawet nie zwolnił, a tam przecież jest STOP ! Należało dawno już coś z tym zrobić. Czy władni czekają na dalsze katastrofy ? Wójcie i radni ruszcie wreszcie zady i zajmijcie się najgorszym skrzyżowaniem w gminie, piszcie do drogowców. Czekacie, aż oni do was napiszą i zaproponują rozwiązanie ?
Lubię to! 4
Paweł
Pawełlub22 maja o 14:17
Widzisz niektórzy nie potrafią zrozumieć, że niejedni kierowcy są za pewni siebie i ignorują znaki, ale dlaczego mają za to cierpieć inni. Potrzebna jest w tym miejscu jakaś infrastruktura drogowa która spowolni ruch przynajmniej od stron podporządkowanych, przykładowo rondo lub doloty dróg podporządkowanych w kształcie litery s z wyspą i krawężnikiem.
Lubię to! 2
czytelnik
czytelnik21 maja o 17:36
znajomosc przepisow kodeksu drogowego !!!!!!!!!!!
Lubię to! 2
tt
tt21 maja o 16:52
Selekcja naturalna, szkoda tylko niewinnych. Rondo moze i by pomoglo, ale nie rozwiaze problemu zapieprzania na tej drodze..
Lubię to! 2
Paweł
Paweł21 maja o 15:37
W tym miejscu jak i w Mściwojowie na początku wsi powinno być rondo. Ile osób jeszcze zginie lub dozna uszczerbku na zdrowiu, zanim ktoś o tym pomyśli. Jeżeli nie będzie fizycznej przeszkody żeby zwolnić zatrzymać się na tym skrzyżowaniu to ludzie będą ignorować lub nieświadomie przejeżdżać przez to skrzyżowanie. Rondo i problem z głowy.
Lubię to! 11
Targo
TargoPaweł21 maja o 19:57
Jakie rondo?Poprostu trzeba respectowac znaki drogowe ...stop to stop...a ludxzie tam przejezdzaja bez zatrzymywania
Lubię to! 4
Paweł
PawełTargo22 maja o 14:04
Zarozumiali jesteście. Jakie rondo? odpowiadam normalne z podwyższoną wyspą, po to aby kierowcy musieli zwolnić aby przejechać. stop to stop, powiedz to tym co zginęli lub odnieśli obrażenia, którzy jechali z pierwszeństwem i ktoś w nich uderzył.
Lubię to! 2
:(
:(Paweł21 maja o 20:28
Trochę wyobraźni, nic więcej.. jeżeli jest znak "stop" to trzeba się zatrzymać, ZAWSZE. Gdyby kierowca opla przestrzegał przepisów, to do tej tragedii by nie doszło. Przez brak wyobraźni zginął niewinny chłopak, niestety.
Lubię to! 5
Tomek
TomekPaweł21 maja o 23:05
Znak stop jest po to, by stawać. Ileż tam już ludzi zginęło... Skrzyżowanie jest pod złym kątem jadąc Snowidza- Mściwojów i widoczność prawo - lewo szwankuje a zbliżające się z prawej lub lewej auta zgrywają się że slupkiem w aucie tak, że ich nie widać. Jak nie zatrzymasz sie, a zwolnisz tylko, dzwon prawie pewny. Ignorancja przepisów i jazda na pewniaka, bo nie widzieli z boku auta... Rozmawiałem z kilkoma ofiarami wypadku właśnie tam i tak to tłumaczyła większość.... prócz tych co grzali ignorując nawet dokładne rozgladanie sie
Lubię to! 4
Paweł
PawełTomek22 maja o 14:07
Piszesz głupoty że zły kąt jednej jezdni do drugiej, trzeba dobrze się ustawić przy zatrzymaniu i wszystko widać jak na dłoni. Jeżeli baranom się nie ustawi pół metrowego krawężnika to i tak się nie zatrzymają.
Lubię to! 4
Tomek
TomekTomek22 maja o 22:39
Pawelku czytaj że zrozumieniem... chodzi o sytuację gdy delikwent nie ma zamiaru się zatrzymać.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.