Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Studniówka w I Liceum

W sobotę 27 stycznia w okolicach sali balowej na ulicy Kawaleryjskiej w Legnicy pojawiło się liczne grono młodzieży i osób dorosłych.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka I w Jaworze © I Liceum Ogólnokształcące

To uczniowie klas trzecich z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze przybywali wraz z zaproszonymi osobami, rodzicami i nauczycielami na tradycyjną studniówkę.

Rozpoczęła się ona uroczystym polonezem, który, jak tradycja każe, poprowadził dyrektor szkoły Mieczysław Michalski oraz wychowawcy klas maturalnych, którzy wiedli poloneza w swoich klasach. Po zakończeniu poloneza o zabranie głosu poproszony został dyrektor szkoły, który na kanwie własnych doświadczeń wynikających z wielokrotnego uczestnictwa w balu studniówkowym (35 razy) życzył abiturientom radości i wielu dobrych wspomnień wynikających z uczestnictwa we własnym w balu studniówkowym oraz oficjalnie otworzył studniówkę.

Po dyrektorze głos zabrał przewodniczący komitetu studniówkowego Radosław Prokopowicz, a podsumowaniem części oficjalnej prowadzonej przez Hannę Kosińską, Aleksandrę Prokopowicz i Pawła Hubara było wręczenie przez abiturientów kwiatów nauczycielom obecnym na balu oraz lampka szampana.

Po obiedzie uczestnicy balu zostali zaproszeni na część artystyczną przygotowaną przez klasy III a i III o. Uczestnicy studniówki obejrzeli film nagrany przez uczniów. Rzecz działa się w sądzie (prokurator - Mieczysław Michalski - dubler Maksymilian Kowalczyk, obrońca - Władysław Woźniakiewicz - dubler Krzysztof Materna, sędzia sądu najniższego - Ryszard Światek - dubler Paweł Hubar). Film pokazał, jak wiele "przestępczych procederów" dzieje się w jaworskim liceum, a ich bohaterami są nauczyciele świetnie odegrani przez uczniów. Radości z sytuacji opisanych w filmie było co niemiara o czym świadczyły rzęsiste brawa. Podsumowaniem była piosenka wykonana na żywo.

Roześmiani i uradowani uczestnicy balu ruszyli w tan. Zabawa trwał do białego rana. Studniówka minęła i trzeba wrócić do szarej rzeczywistości. Za niespełna sto dni matura. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.