Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Olimpia zaczyna zwycięstwem

Około godziny trwał inauguracyjny pojedynek nowego drugoligowego sezonu w sali przy Placu Bankowym. Olimpia pewnie pokonała katowicki Sokół 43 AZS AWF.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Pierwszy set był chyba najbardziej wyrównany. W kluczowym momencie Olimpijki prowadziły 21:19. Gdy po chwili przewaga jaworzanek zwiększyła się o punkt, opiekun gości poprosiła o czas. Na niewiele się to zdało. Partię zakończyły dwa ataki z prawej strony Anny Kulbidy. Olimpia wygrała do 20.

Drugiego seta gospodynie rozpoczęły prowadząc 6:3 i 8:6. Przy stanie 11:7 trener katowiczanek poprosiła o przerwę. To pomogło, bowiem Olimpia prowadziła jeszcze 12:8, a później nastąpiła znakomita seria Sokoła. Przyjezdne doprowadziły do stanu 12:13. Kiedy blok Mackiewicz - Kulbida wyrównał na 15:15, podopieczne Lesława Chrzanowskiego złapały drugi oddech. Za chwilę katowiczanki odbiły piłkę od sufitu, a Anna Kulbida zapunktowała z zagrywki i przewaga Olimpijek urosła do dwóch "oczek". W końcówce dobra zagrywka Agaty Mackiewicz pomogła jaworzankom odskoczyć na 23:17. Ostatecznie skończyło się 25:19.

Choć trzecią partię Olimpia zakończyła z największą przewagą punktową, początek seta wcale na to nie wskazywał. Sokół rozpoczął od pięciopunktowej przewagi. Wówczas trener Chrzanowski poprosił o czas, a jaworzanki rozpoczęły odrabianie strat. Kiedy Patrycja Grubasz zdobyła punkt na 4:6 bezpośrednio z zagrywki, kibice mogli być już spokojniejsi. Za chwilę było już 6:6 i to goście żądali przerwy. Wówczas inicjatywa należała już jednak do Olimpii.

Na 13:8 wyprowadziła jaworzanki Dorota Dydak, punktując z zagrywki. Za chwilę z lewej strony skutecznie zaatakowała Aleksandra Deptuch, co oznaczało drugi czas dla przyjezdnych. Gdy asem serwisowym popisała się Grubasz, a Olimpijki prowadziły 22:16, jasne stało się, że nic już nie odmieni losów spotkania. Wygrana 25:18 przypieczętowała zwycięstwo 3:0 w całym meczu.

 

Olimpia Jawor - Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:0 (25:20; 25:19; 25:18)

Olimpia: Dydak, Grubasz, Kulbida, Mackiewicz, Deptuch, Kostiuk, Kwolek (L) oraz Mossur (L), Mirosławska, Gul, Czerniej, Dębicka, Pomarańska, Knop, Szmydt; trener Lesław Chrzanowski

Sokół 43: Czajkowska, Wróbel, Biskup, Rusek, Wysocka, Skowrońska, Kroplewska, Lisowska, Kramar; trenerki Ewa Matyjaszek, Katarzyna Szczepańska

MVP: Anna Kulbida

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ewela
ewela8 października 2017 o 14:29
brawo dziewczyny!
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.