Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Najlepsi uczniowie odebrali stypendia

Uczniowie PCKZiU w Jaworze oraz ZSiP w Bolkowie odebrali stypendia z rąk wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego podczas uroczystości, która odbyła się w jaworskiej placówce.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Podczas wydarzenia zaprezentowano sylwetki najzdolniejszych uczniów obu szkół, wyróżnionych w ramach projektu "Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim". Przedstawiono również obie placówki oświatowe.

Spośród uczniów Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze nagrody odebrali Damian Grzelak (kierunek technik informatyk), Adrian Hopek (technik informatyk), Wiktoria Lesiak (technik ekonomista), Wiktoria Pieszczek (technik ekonomista), Natalia Staniszek (technik logistyk), Maciej Szurek (technik logistyk), Marcin Horbacz (technik mechanik) oraz Rafał Suszek (technik mechanik).

Z kolei spośród uczniów Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie nagrody otrzymali Aleksandra Kowalów (technik hotelarstwa), Marta Sawa (technik żywienia i usług gastronomicznych) i Paweł Cabała (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej). 

- Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ogłaszaliśmy sukces, wynikający z naszej intensywnej, wspólnej pracy. Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego otrzymaliśmy wsparcie na szkolnictwo zawodowe, wynoszące 2 miliony złotych. Dzisiaj mamy pierwsze owoce tego sukcesu. W uroczysty sposób możemy najlepszym uczniom naszych placówek oświatowych wręczyć stypendia za dobre wyniki w nauce, zaangażowanie i pracę nad sobą - mówił wicestarosta Arkadiusz Baranowski, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w projekt.

Reklama

Komentarze (38)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

bum bum
bum bum16 stycznia o 17:30
https://wpolityce.pl/polityka/372712-szokujace-kulisy-afery-senatora-koguta-gigantyczne-lapowki-i-powolywanie-sie-na-wplywy-jest-wniosek-o-uchylenie-immunitetu-senatorowi

ciekawe czy tylko tam takie historie z VIP-ami w tle? czas pokaże?
Lubię to! 0
jaworzanie
jaworzanie16 stycznia o 09:40
Panie Baranowski, dziękujemy za zaangażowanie, ale niech pan wraca do tej swojej Legnicy i zostawi Jawor w spokoju. Tam jest pana okręg wyborczy, bo my na pan już nie zagłosujemy. Wyborcy.
Lubię to! 4
xsiondz
xsiondzjaworzanie16 stycznia o 09:52
Ile zarabia miesięcznie wicestarosta za takie wręczanie nagrod i prezentowanie się w mediach ?
Lubię to! 5
xx
xxxsiondz16 stycznia o 14:15
W oświadczeniu majątkowym na BIP powinna być informacja. Jak znajdziesz, to możesz wrzucić. Ja za wręczanie nagród brałbym z 2 tys. brutto.
Lubię to! 2
albercik
albercik15 stycznia o 09:51
Widac po ostatnim wpisie , że starostwo rozpoczęło "pracę"
Lubię to! 0
leon
leon14 stycznia o 16:34
Starostwo powiatowe to pasożytniczy twór dzielący tylko pieniądze. Spokojnie można to robić na poziomie gminy labo wojewodztwa. Po co wydawać miliardy na utrzymanie armii partyjnych nominatów i urzędasów ?
Lubię to! 3
czytelnik
czytelnikleon14 stycznia o 17:33
A to co robią gminy również można robić na poziomie powiatów lub województwa. Gmin w Polsce mamy prawie 2,5 tys. a powiatów niewiele ponad 300. Ciekawe czy byłbyś szczęśliwy załatwiając sprawy związane z budownictwem, geodezją czy rejestracją pojazdów we Wrocławiu czy Wałbrzychu?
Lubię to! 5
ałtor
ałtorczytelnik15 stycznia o 08:57
te zadania spokojnie mozna załatwić w Jaworze w UM. Tylko , ze wtedy PISiory swoimi misiewiczami czy PSL nie obsadzą dobrze platnych etatów
Lubię to! 0
Wolnosc
Wolnoscleon15 stycznia o 00:19
Zlikwidujmy wszystko ... Powiaty gminy ..województwa.... Jeden wódz....jeden rząd ...jedną partia... Drogi panie to już było ... Chcemy żyć w wolnym kraju ...w kraju po roku 89!
Lubię to! 4
ałtor
ałtorWolnosc15 stycznia o 08:56
Nie likwidujmy wszystko baranie tylko niepotrzebne przerosty biurokracji. Po co komu powiaty oprócz partii do obsadzania swojaków ? Spokojnie ich zadania moze przejać gmina i województwo. Dosc biurokracji i marnotrastwa pieniędzy podatnikow
Lubię to! 0
.
.leon15 stycznia o 09:29
ja myślę,ze spokojnie można zlikwidować gminy, 2,5 tys urzędów ile to urzędasów partyjnych...a tak zaledwie 300 starostw i urzędnicy lepiej przygotowani..
Lubię to! 1
Bolek
Bolek14 stycznia o 15:45
Jak to na wiosce, piszą o byle czym, bo nic sie tam nie dzieje, ciągle te same gęby i autopromocja w prasie dyrektorki ZSA.
Lubię to! 0
beata najlepszy kandydat
beata najlepszy kandydatBolek14 stycznia o 23:11
Jarosław czy to ty? Jeżeli tak to Nie bój, nie bój. Pani Beata ma poparcie bardzo wielu mieszkańców. I zostanie zaproszony na debatę w sprawie dokonań. No i ile otrzymałeś przez te lata wynagrodzenia. A co w zamian?
Lubię to! 2
24
2413 stycznia o 20:33
Kolegi Wójta Paszowic teżnei było ??
Lubię to! 2
ariel
ariel13 stycznia o 14:14
Arek w autopromocji przebija Berę. Wyścig dwóch pozerów
Lubię to! 7
!!!
!!!ariel14 stycznia o 15:58
W autopromocji Bery nikt nie przebije !!!
Lubię to! 6
luz
luz!!!14 stycznia o 16:08
i nikt go nie zamierza przebijać, bo wszystko co w nadmiarze działa odwrotnie od oczekiwań
Lubię to! 3
leszek
leszekariel14 stycznia o 16:10
Baranowski w autopromocji bije Berę
Lubię to! 1
:):):)
:):):)13 stycznia o 13:46
Miło zobaczyć, z jaką radością wicestarosta reprezentujacy PiS wręcza stypendia.
Zapomniał chłop, że za pozytywne rozpatrzenie wniosku odpowada zarząd województwa - koalicyjny PO+PSL+BS :) a pieniądze pochodzą z tak znienawidzonej przez opcję rządzącą Unii Europejskiej....
Lubię to! 5
tyuii
tyuii:):):)13 stycznia o 15:03
Wodzirej co chwilę podczepia się pod to co zrobił PIS. Dworzec, DK3 mieszkanie plus, 500+. Baranowski i Ci ze starostwa przynajmniej pokazują to co sami pozyskali. A gul skacze, bo to 2 mln zł. A wniosek i projekt ktoś napisał. I to nie PO PSL
Lubię to! 5
krystian
krystian13 stycznia o 11:19
Dlaczego w tym jakże doniosłym dniu nie wzięli udziału radni powiatowi? gdzie jest zarzad powiatu? o co chodzi ?
Lubię to! 3
pich
pichkrystian13 stycznia o 14:19
a do czego zarzad i radni? skoro wicestarosta pozyskał pieniadze ?
Lubię to! 5
***
***pich13 stycznia o 19:46
kto ??? hehehe nie rozśmieszaj ludzi
Lubię to! 3
marta
martapich13 stycznia o 20:10
a wyobraź sobie, że to Zarząd Powiatu odpowiada za realizowany budżet, w tym również za ten projekt, a Rada Powiatu - czyli Radni poprzez głosowanie - podjęcie uchwały - zatwierdzają do realizacji konkretne wydatki. Więc wypadałoby zaprosić osoby, które zdecydowały, że taki wniosek będzie realizowany. Począwszy od Członków Zarządu Powiatu- kończąc na Radnych.
Lubię to! 1
Wincenty Witek murarz
Wincenty Witek murarzpich13 stycznia o 23:32
Primo-Takie uroczystości organizuje dyrekcja szkoły z Jawora i Bolkowa. Widocznie wspólnota szkolna przyjęła taką formułę. Zresztą w szkole organizowano Targi Edukacyjne, Spartakiadę Strzelecką, Upamiętnienie Prymasa Wyszyńskiego czy rtm. Pileckiego, dni szkoły i jakoś tłumu radnych, członków zarządu czy parlamentarzystów nie było. A imprezy są często ogłaszane w mediach i zaproszenia idą. Może tym razem stwierdzono że lepiej kameralne uczcić stypendystów.
Secundo- Szkoła to placówka oświatowa, a nie sala sesyjna czy studio wyborcze.
Tertio- Jak poseł czy radny albo członek zarządu chcę odwiedzić szkołę i uczniów to zawsze może takie spotkanie zaaranżować aby porozmawiać o problemach. Np. Podwyżki dla pracowników oświaty, finansowe
wsparcie dla szkoły np. 5 mln na warsztaty zawodowe. Tylko jakoś ostatnio nie było widać ani posła ani samorządowców. Zbliżają się wybory to może dlatego takie zainteresowanie? Ale dla uczniów czy pracowników liczy się całokształt i jak to mówią o jednym "bezradnym"0 a nie bycie "niemową za dietę".
Lubię to! 4
sallowa
sallowakrystian13 stycznia o 14:55
Droga Elu i Staszķu, a co chcieliście wpaść? Zawsze możecie coś od siebie.....
Lubię to! 4
###
###krystian14 stycznia o 16:30
Pracownicy oświaty - nauczyciele podwyżki mają zapewnione ustawowo... Więc proszę tak nie płakać ...jedyna grupa społeczna, o którą tak dbają miłościwie nam panujący wszystkich opcji.!
Lubię to! 0
Kamil
Kamil12 stycznia o 22:34
Gdyby Pan AB był tak dobry jak co niektórzy uważają, to działał by politycznie w swoim miejscu zamieszkania czyli Legnicy.
Lubię to! 9
kij ma dwa końce
kij ma dwa końceKamil13 stycznia o 12:09
To samo można powiedzieć o ekipie z powiatu świdnickiego...
Lubię to! 11
Reklama
pckziu
pckziu12 stycznia o 21:52
Wicestarosta Baranowski wraz ze swoimi Aniołkami :)
Lubię to! 2
Jaworzanin
Jaworzanin12 stycznia o 19:33
Panie Baranowski jest Pan swój chłop i wypełnia Pan swoje obowiązki 1000% jako starosta.
Lubię to! 10
jest energia
jest energiaJaworzanin12 stycznia o 19:45
fakt, młody i jeszcze mu się dużo chce
Lubię to! 11
rozbawiony
rozbawionyjest energia12 stycznia o 22:05
Haha ciekawe kto może pisać coś takiego? Albo sam zainteresowany albo ktoś kto zupełnie go nie zna. Fakt, w pisaniu komentarzy duża aktywność i zaangażowanie.
Lubię to! 9
rozsądek
rozsądekjest energia12 stycznia o 22:22
Przecież widać, że to nie Baranowski pisze tylko prowokatorzy, którym przeszkadza, że chłopak dużo robi, ciężko pracuje i nie wikła się w lokalne układziki...
Lubię to! 9
cukiernik Rysiu
cukiernik Rysiujest energia15 stycznia o 15:07
Sam sobie zaprzeczasz, polska polityka to kwintesencja lokalnych układzików, zaraz za nią jest bagienny rynek pracy.
Lubię to! 0
edf
edfjest energia15 stycznia o 16:32
Co racja to racja. Kononowicz Paprotny ze studia nr 1, dostał robotę tuż po czy tuż przed zapisaniem do "Dobrej Zmiany"?
Lubię to! 1
Spostrzegawczy
SpostrzegawczyJaworzanin12 stycznia o 20:23
Daj na luz z pisaniem komentarzy.
Lubię to! 8
hehehe
heheheJaworzanin13 stycznia o 20:45
Pod warunkiem, że pełnianie obowiązków nie zaczyna się wczesniej niż przed południem :)
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.