Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Już po otrzęsinach w I Liceum w Jaworze

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze jest ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz odbywające się po nim otrzęsiny.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

W tym roku uroczystość odbyła się w czwartek 5 października. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Państwowego Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego p. Hanna Kosińska przyjęła od uczniów klas pierwszych ślubowanie. Na sztandar szkoły składały je dwuosobowe delegacje z poszczególnych klas. Po ślubowaniu przekazała władzę w Samorządzie Uczniowskim nowemu przewodniczącemu p. Patrykowi Segdzie, który przedstawił swoich najbliższych współpracowników. Do uczniów zwrócił się dyrektor szkoły p. Mieczysław Michalski, którego wystąpienie dotyczyło bycia licealistą. Wręczył uczniom klas pierwszych dyplomy  za czołowe miejsca w mistrzostwach szkoły w lekkiej atletyce klas pierwszych.

Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęły się otrzęsiny przygotowane przez uczniów klasy III b.

W jaki sposób dyrektor szkoły wita uczniów bez identyfikatora, ile lat ukończył w tym roku jaworski ogólniak i wiele innych pytań dotyczących I LO w Jaworze zostało zadanych pierwszoklasistom podczas tegorocznych otrzęsin. Zabawy w tym dniu było co  nie miara, hasło tegorocznej zabawy brzmiało „Przez dekady do Bolka”. Każda klasa strojem, muzyką i tańcem nawiązywała do wylosowanej epoki. Biochemicy pląsali w rytm lat dwudziestych pod czujnym okiem Charliego Chaplina (wychowawczyni Dorota Paluchowska), humaniści wprowadzili na parkiet ducha buntowniczych lat pięćdziesiątych, klasa ogólna surfowała w kwiecistych strojach z lat siedemdziesiątych, a matematyczno-fizyczna zaprzyjaźniła się z chłopakami z Modern Talking i propagowała rytmy disco z lat osiemdziesiątych.

Najlepszymi Masterchefami – koty musiały z zamkniętymi oczami rozpoznać potrawy – byli reprezentanci klas I „c” oraz I „d”. Największe emocje jednak dopiero nadeszły, gdy bohaterem konkurencji został balonik. Zmagania związane z koniecznością jego przebicia były tak bardzo zacięte, że jury konkursu musiało kompromisowo przyznać dwa pierwsze i dwa trzecie miejsca.

A skoro wspomnieliśmy o sędziach otrzęsin ,to tworzyły to grono niezapomniane gwiazdy popkultury: Bob Marley (dyrektor p. Mieczysław Michalski), Maryla Rodowicz (opiekunka samorządu szkolnego p. Joanna Wojciechowska), Elvis Presley (przewodniczący samorządu szkolnego Patryk Segda) oraz Madonna (ustępująca przewodnicząca samorządu szkolnego Hanna Kosińska). 

Ostateczny werdykt brzmiał: zwycięzca otrzęsin został klasa I „c” - w nagrodę otrzymali bezcenny kupon – zwolnienie z pytania w wybranym przez siebie dniu. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.