Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Gmina Paszowice: Policjanci zatrzymali włamywacza

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi gm. Paszowice, który w minioną niedzielę włamał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie Wiadrowa.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Jak ustalili jaworscy policjanci mężczyzna w minioną niedzielę włamał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie Wiadrowa. Jego łupem padła piła spalinowa. To nie było jednak wszystko, co miał na sumieniu. Na przełomie marca i kwietnia włamał się bowiem do pomieszczeń innego sąsiada. Wówczas, oprócz różnych narzędzi skradł także paliwo. Teraz podejrzany stanie przed sądem.

Zawiadomienie o włamaniu do jednego z pomieszczeń gospodarczych w Wiadrowie  policjanci otrzymali w minioną niedzielę, 16 kwietnia br. Sprawca wykorzystując czasową nieobecność właściciela posesji, wyłamał zabezpieczenia w drzwiach wejściowych. Następnie z wnętrza skradł piłę spalinową.  
 
Funkcjonariusze zajmujący się tym przestępstwem na podstawie uzyskanych informacji wytypowali mężczyznę podejrzanego o jego dokonanie, zaledwie trzy dni po otrzymanym zgłoszeniu. Włamywacz został namierzony i zatrzymany w środę 19 kwietnia. Okazał się nim 23 – letni mieszkaniec gm. Paszowice, który w przeszłości był już karany za tego typu czyny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
 
W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie okazało się, że włamanie i kradzież piły to nie jedyny „grzech” jaki miał na sumieniu 23-latek. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci ustalili, że ma on na swoim koncie także włamanie do pomieszczenia gospodarczego innego sąsiada. Tam jego łupem padły nie tylko narzędzia, lecz również paliwo. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie
 
Policjanci z jaworskiej komendy ustali również, gdzie znajduje się część utraconego mienia. Funkcjonariusze odnaleźli je w jednym z mieszkań na terenie Jawora.
 
Mężczyzna odpowie teraz za popełnione czyny przed sądem. W świetle Kodeksu Karnego, za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
______________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Kamieniołom
Kamieniołom24 kwietnia 2017 o 19:19
A Maja też tam była czy tylko sam truteń? ;)
Lubię to! 2
Wiadrow
Wiadrow21 kwietnia 2017 o 19:54
Wkoncu może posiedzieć i będzie trochę spokoju
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.