Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Dzień Kobiet w Mściwojowie

W gminie Mściwojów kobiety już po raz ósmy obchodziły swoje święto na Gminnym Spotkaniu Biesiadnym pn. „Być kobietą”, które miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Mściwojowie

© Gmina Mściwojów

Na to spotkanie przybyło ponad 250 kobiet z całej gminy by wspólnie obchodzić swoje święto. W tym roku trudu organizacyjnego podjęły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Luboradza, Drzymałowic i Marcinowic. Otwarcia dokonali pomysłodawczyni kobiecej biesiady – Przewodnicząca Rady Gminy Mściwojów Gabriela Męczyńska oraz radny gminny Rafał Kozioł. Powitano wszystkie przybyłe kobiety z poszczególnych sołectw: Godziszowej, Snowidzy, Barycza, Grzegorzowa, Drzymałowic, Marcinowic, Luboradza, Targoszyna, Zimnika, Siekierzyc, Niedaszowa i Mściwojowa, a także gości zaproszonych, wśród których nie zabrakło Starosty Powiatu Jaworskiego – pana Stanisława Laskowskiego z małżonką oraz Wójta Gminy Mściwojów – pana Mariusza Forysia z małżonką.

Z ich ust popłynęły dla wszystkich pań gorące życzenia zdrowia i 100 lat życia w radości, miłości i życzliwości oraz szczególne podziękowania dla organizatorów spotkania. Na uroczystość przybyli również pani Poseł RP Elżbieta Witek, pani Poseł RP Elżbieta Stępień, pani Wanda Gołębiowska – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Członek Zarządu Powiatu – pan Piotr Pieniążek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Snowidzy – Dariusz Brzyk, Kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia – Anna Szymczak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej –Anna Delanowska, Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej –  Piotr Jaworski, radne gminy Mściwojów: Barbara Gryko i Nina Lis oraz radni z małżonkami: Andrzej Koch i wspomniany Rafał Kozioł,  a także sołtyski: Genowefa Suchecka, Halina Zych i Agnieszka Glinda. Nie zabrakło też przedstawicielek z poszczególnych instytucji publicznych, były panie lekarki: dr Czesława Bigus-Hołubowicz oraz dr Izabela Konieczna, rehabilitantki i pielęgniarki z GOZ-u, pracownice z GOPS-u, ZGK i Urzędu Gminy oraz przedstawicielki tutejszego oddziału Banku Spółdzielczego, panie kombatantki, a także członkinie poszczególnych kół gospodyń wiejskich.

W tym roku pan Wójt przygotował dla pań muzyczną niespodziankę w wykonaniu kwartetu Dolnośląskiej Filharmonii z Jeleniej Góry Cantatas Pro. Po zeszłorocznym sukcesie ponownie został zaproszony Kabaret „0-99” z Wiadrowa, który przywiózł ze sobą gwiazdy polskiej i europejskiej estrady. Furorę zrobili Sławomir, Doda i Zenek Martyniuk, którzy porwali na scenę roztańczone najodważniejsze dziewczyny. Powodów do radości i śmiechu tego wieczoru było wiele. Konkurs dla vipów „Twoja twarz brzmi znajomo” pozwolił na zaprezentowanie swoich wokalnych talentów przez: pana Starostę Laskowskiego w piosence Zespołu Mastres „Żono moja”, przez panią Wandę Gołębiowską w piosence Ani Wyszkoni „Czy ten pan, czy pani są w sobie zakochani”, przez panią Poseł Elżbietę Stępień w piosence zespołu Wilki – „Baśka”. Kolejne hity „Ruda tańczy jak szalona” oraz „Ona lubi we mnie piniądz” zaprezentowali radni gminy – Rafał Kozioł i Andrzej Koch. W wir zabawy dali się również porwać wójt Mariusz Foryś z małżonką Agnieszką, która zaśpiewała piosenkę Perfectu  „Nie płacz Ewka”, a sam wójt wcielił się w rolę Sławomira w hicie ostatniego roku „Miłość w Zakopanem”. Jak co roku zaproszeni panowie serwowali paniom szampana, tort oraz rozdawali wraz z życzeniami i buziakami symbolicznego goździka. Muzyczne życzenia wyśpiewali też pan Oskar Wawrzynowicz oraz pani Magdalena Frankowska z zespołu „JUTRO”, który bawił panie do późnego wieczora.

Podziękowania za przygotowanie spotkania oraz poczęstunku należą się dla organizatorów – pań z Marcinowic, Drzymałowic i Luboradza na czele z szefowymi: pani Krystynie Kozioł, pani Ewie Trzebniak oraz pani Sylwii Wawrzyniak, które z wielkim poświęceniem wiele dni pracowały nad jak najlepszą oprawą tej uroczystości. Słowa uznania należą się również radnemu powiatowemu – panu Piotrowi Pieniążkowi, który jako szef kuchni serwował ugotowaną przez siebie pyszną zupę gulaszową. A w przygotowaniu składników do zupy oraz dekoracji sali i obsługi gości zaangażowały się panie ze Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”: Małgorzata Dubrowska, Anna Zatorska i Marta Cieślak. W przygotowaniach pomogły również panie z GOPS-u: Anna Delanowska i Aleksandra Rzepa oraz pani Małgorzata Florek z Grzegorzowa.

Za przygotowanie i zasponsorowanie dodatkowych potraw Przewodnicząca Rady Gminy dziękuje również paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Snowidzy, paniom z Rady Sołeckiej w Godziszowej oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Mściwojowie. Wielkie podziękowania należą się również wszystkim paniom z terenu całej gminy, które podarowały wiele przepysznych ciast. Organizatorzy dziękują również panu Dyrektorowi Gimnazjum za użyczenie autobusu oraz kierowcy Michałowi Bednarskiemu za sprawny transport, a także pani Kierownik GOPS-u i panu Antoniemu Miazga również za zabezpieczenie transportu. Wielkie podziękowania  należą się również  sponsorom, których wkład finansowy jak zwykle pozwolił na uświetnienie imprezy poprzez min. występy artystyczne czy serwowany szampan. Podziękowania za wsparcie należą się panom: Wójtowi Mariuszowi Forysiowi, Zastępcy Wójta Waldemarowi Dziędzioła, Kierownikowi ZGK Piotrowi Jaworskiemu, radnym gminnym: Andrzejowi Koch, Tomaszowi Siczek, Janowi Chomiakowi, Jerzemu Delanowskiemu, Krzysztofowi Oporze i Henrykowi Michalak oraz Państwu Ewie i Grzegorzowi Trzebniak z Drzymałowic oraz Joannie i Sławomirowi Nieduży z Luboradza. Imprezę już po raz kolejny dofinansowała Dolnośląska Izba Rolnicza we Wrocławiu, za co należą się serdeczne podziękowania panu Waldemarowi Jankowskiemu – Członkowi Zarządu DIR oraz Dyrektorowi oddziału w Legnicy – panu Zenonowi Grakowicz. Podziękowania należą się również Kierownikowi i panom z Zakładu Gospodarki Komunalnej, którzy wsparli imprezę od strony technicznej. Mimo ścisku i innych niedogodności, wiele pań dziękowało za możliwość udziału w tym spotkaniu, gdzie choć raz w roku miały możliwość integracji i wspólnej zabawy z koleżankami z sąsiednich wsi. Co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale w tym roku sala dosłownie „pękała w szwach”. Ponad 250 miejsc przygotowanych na tę uroczystość zostało o godz. 17.00 zapełnionych przez małe dziewczynki, panny, mamy i babcie w wieku od 1 roku do 92 lat.

Gabriela Męczyńska – Przewodnicząca Rady Gminy Mściwojów

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mf
mf17 marca o 16:06
Rok wyborczy - kiełbasa wyborcza.
Lubię to! 1
mf
mf16 marca o 18:35
Rok wyborczy - kiełbasa wyborcza.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.