Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Bolkowscy policjanci wyróżnieni za uratowanie życia małżeństwu

Dwóch policjantów z Bolkowa zostało wyróżnionych za uratowanie życia starszemu małżeństwu, które o własnych siłach nie mogło opuścić płonącego budynku.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

W gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze doszło do spotkania, podczas którego mł. bryg. Waldemar Sarlej – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej oraz jego zastępca, mł. bryg. Arkadiusz Delikatny podziękowali funkcjonariuszom z bolkowskiego komisariatu za uratowanie życia starszemu małżeństwu, które o własnych siłach nie mogło opuścić płonącego w Wigilię budynku.

Profesjonalizm, „zimna krew” i postawa godna naśladowania zostały również docenione przez szefa jaworskich policjantów mł. insp. Andrzeja Błaszczaka, który wyróżnił sierż. sztab. Michała Molisa oraz st. post. Krzysztofa Ochowicza.

Komendant Powiatowy Policji w Jaworze, mł. insp. Andrzej Błaszczak wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Arturem Bujakiem spotkali się z kierownictwem miejscowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Na to spotkanie zostali zaproszeni również dwaj funkcjonariusze z bolkowskiego komisariatu, którzy uratowali z pożaru dwie osoby oraz komendant tej jednostki.

Podczas spotkania w gabinecie szefa jaworskich policjantów, sierż.sztab. Michał Molis i st. post. Krzysztof Ochowicz odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, mł. bryg. Waldemara Sarleja oraz jego zastępcy mł. bryg. Arkadiusza Delikatnego listy gratulacyjne. Strażacy docenili wielką odwagę i poświęcenie bolkowskich stróżów prawa, które zapobiegły tragedii.

Taka postawa bolkowskich funkcjonariuszy została zauważona i doceniona również przez mł. insp. Andrzeja Błaszczaka, Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze, który wyróżnił ich za profesjonalizm, „zimną krew” oraz właściwe, godne naśladowania wykonywanie obowiązków służbowych.

Sierż. sztab. Michał Molis i st. post. Krzysztof Ochowicz podkreślili, że kiedy pojawili się na miejscu i zobaczyli starszą parę wołającą o pomoc przez okno, z którego wydobywały się kłęby dymu nie wahali się ani chwili, bo wstępując w szeregi policji ślubowali "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia".

Przypomnijmy, że w Wigilię, 24 grudnia na miejsce pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w Bolkowie zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowego komisariatu. Policjanci, którzy przybyli jako pierwsi ustalili, że z płonącego domu wyszli wszyscy lokatorzy, za wyjątkiem starszego małżeństwa mieszkającego na tej samej kondygnacji, gdzie pojawił się ogień. Mundurowi widząc realne zagrożenie dla pary, która pozostała w budynku, nie czekając na przyjazd strażaków, natychmiast przystąpili do pomocy osobom znajdującym się w płonącym obiekcie. Zadymienie w klatce schodowej było tak silne, że policjanci musieli poruszać się na kolanach. Kiedy dotarli do małżeństwa w wieku 68 i 77 lat, uwięzionego na 2 piętrze pomogli im wyjść z mieszkania, a następnie ewakuowali ich na zewnątrz domu. Dalsze działania na miejscu zdarzenia prowadzili już przybyli strażacy.

_____________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603  039  942

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Mieszkaniec
Mieszkaniec17 stycznia o 09:16
A co do tematu artykułu to Brawo Panowie Policjanci. Gratulacje.
Lubię to! 2
Bogusia
Bogusia16 stycznia o 11:52
Szacunek za dzielnosc w ratowaniu zycia ludzkiego dla szanownych panow policjantow, ale tez wstyd dla ochrony przeciwpozarowej w gminie Bolkow. Wstyd aby tacy wielcy, medale ledwo nosza na syto zakrapianych imprezach bolkowscy strazacy przyjezdzali jako ostatni a jak to sie ostatnio zdarza wcale. To wymaga dyskusji szanowny panie burmistrzu Jaroslawie to za pana kadencji doszlo do tego ze obecnie zabezpieczenie gminy bolkow stanowia dwie wiejskie jednostki OSP. Niestety rozgrywki polityczne doprowadzily do spadku poziomu bezpieczenstwa mieszkancow.Jezdzi pan po swiecie i pewnie nawet w tej podkieleckiej wsi to strazacy maja lepszy sprzet niz ten ktorym dysponuje bolkowska OSP. Co do samej OSP tutaj nie ma juz ratunku jezeli dalej beda tam rzadzic ludzie zabufsni zapatrzeni w siebie i przestepcy bo jak inaczej nazwac tych ktorzy siadaja do samochodu po alkoholu
Lubię to! 6
Mieszkaniec
MieszkaniecBogusia17 stycznia o 09:14
Oprocz sytuacji w strazy rownie kiepsko przedstawia sie sytuacja ze stanem ratusza. Otoz wczoraj 16.01od jednej ze scian budynku oderwal sie sporych rozmiarów plat tynku. Szczescie w nieszczesciu ,ze nikt tamtedy nie przechodzil ani nie przejezdzal. Moje wnioski sa takie,ze jaki stan ratusza ,taki stan gminy. Rozsypka! Widac w Kieleckim to standard! Jedno jest pewne ,ze mieszkańcy powinni powiedziec DOSC tej chucpie!
Lubię to! 3
Mieszkaniec
MieszkaniecBogusia18 stycznia o 11:21
Skoro bolkowska OSP nie wyjeżdża do działań to fakt iż mieli by nowy sprzęt nie zmienia tu nic bo i tak nie miał by go kto użyć , a zakup tylko po to żeby owy sprzęt stał w garażu i był prezentowany na imprezy , a nie służył społeczeństwu mija się z celem. Wstyd żeby w takim mieście nie było chetnych ludzi do wyjazdów, albo może osoby chętne są tylko polityka zarządu tej OSP zamiast przyciągać chętnych odpycha ich swym działaniem. Te "wiejskie" OSP nie wiem w czym są gorsze od takiej "miejskiej" OSP że nie zasługują na to by były postrzegane w czymś mniemaniu jako wystarczające zabezpieczenie gminy , skoro działają dobrze maja odpowiedni sprzęt i wyjeżdżają do każdego działania na terenie gminy i poza.
Lubię to! 1
Barbara
Barbara15 stycznia o 21:33
Panowie, jesteście WSPANIALI !!!
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.