Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FILM) Jacek Wieczorek ocenia decyzję o utworzeniu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji

Podczas marcowej sesji decyzją Rady Miejskiej utworzono Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Ostatnią sesję podsumowuje dla nas radny Jacek Wieczorek, który zgłaszał liczne uwagi w tej sprawie.

Rozmowę przeprowadziliśmy zanim rozstrzygnięto nabór na stanowisko Kierownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W piątek, w wyniku zakończenia procedury naboru na to stanowisko wybrana została Irmina Mitaszewska z Męcinki. Jak czytamy w uzasadnieniu podpisanym przez zastępce burmistrza Agnieszkę Rynkiewicz: "wybrano kandydata, który zdaniem Komisji Rekrutacyjnej posiada doświadczenie zawodowe oraz wiedzę gwarantujące prawidłowe wykonywanie powierzonych zadań". Irmina Mitaszewska była jedynym kandydatem zakwalifikowanym do drugiego etapu naboru. 

Trwają natomiast nabory na stanowiska głównego księgowego oraz specjalisty do spraw kadrowo-płacowych w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. W pierwszym przypadku wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do 16 kwietnia, w drugim do 19 kwietnia.

Poniżej prezentujemy całość dyskusji na temat utworzenia Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, która miała miejsce w trakcie marcowej sesji:

Reklama

Komentarze (38)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

koljne ruchy organizacyjno-kadrowe
koljne ruchy organizacyjno-kadrowe19 kwietnia o 21:47
Pytanie, kiedy gospodarka odpadami zostanie wyodrębniona z Urzędu, bo o tym się mówi od początku tej kadencji?
Lubię to! 4
strategia
strategiakoljne ruchy organizacyjno-kadrowe20 kwietnia o 09:50
tak samo, jak od początku tej kadencji mówiło się o wyodrębnieniu z UM gospodarki wod-kan
Lubię to! 3
Autor
Autorkoljne ruchy organizacyjno-kadrowe25 kwietnia o 17:21
I tak samo jak była mowa o remoncie oczyszczalni, ale widać pieniążki idą na skwerki, promocję miasta i inne rzeczy pod publiczkę...
Lubię to! 4
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora19 kwietnia o 11:34
Mam nadzieję, że ta kadencja powoli dobiega końca i nawet sadzonki burmistrzowi nie pomogą.
Lubię to! 9
Autore
Autoremieszkaniec Jawora4 maja o 13:48
Ja też
Lubię to! 0
Autor
Autormieszkaniec Jawora5 maja o 00:12
Niestety, wszystko wskazuje, że zadłużanie i kumoterstwo prawdopodobnie będzie trwała jeszcze kolejną kadencję
Lubię to! 2
taka różnica
taka różnica13 kwietnia o 09:42
W ZWiK zwiększa się zatrudnienie o kierownika jednostki, głównego księgowego i pracownika ds. kadr i płac, na które trzeba zabezpieczyć dodatkowe środki w budżecie gminy, natomiast burmistrzowi, nadnaczelnikowi WIR, skarbnikowi, sekretarzowi, pracownikom kadr i płac w Urzędzie zmniejszą się zadania i odpowiedzialność bez zmniejszenia etatu i wynagrodzenia.
Lubię to! 7
neutralny obserwator-wyborca
neutralny obserwator-wyborca11 kwietnia o 21:25
Skoro sam burmistrz publicznie się przyznaje, że pod innym niż jego nadzorem będzie lepiej zarządzana gospodarka wodno-ściekowa (co nie oznacza że taniej), to znaczy, że tak pewnie będzie.
Lubię to! 3
obserwator
obserwator11 kwietnia o 21:11
niestety władza i pieniądze potrafią zmienić słabych ludzi
Lubię to! 4
jaworzanin
jaworzanin11 kwietnia o 13:58
A co na to prokuratura, CBA, itp.? Czy jakieś organy od kontroli prawidłowości zjawisk związanych tu opisywanych funkcjonują w naszym państwie, czy jest już u nas całkiem wolna amerykanka i totalne bezkrólewie w tym zakresie? A nasi radni jeśli posiadają wiedzę o jakiś nieprawidłowościach, to dokonują zgłoszeń w trybie art. 304 k.p.k., czy tylko "debatują" na ten temat? Niepokojące jest to, o czym piszą forumowicze, bo jeśli dzieje się coś nieprawidłowego, to wygląda na to, że za ogólną milcząca aprobatą.
Lubię to! 6
Clusoe
Clusoejaworzanin11 kwietnia o 21:39
tak to wygląda.... ludzie może tych patologi nie aprobują, ale milczą, co być może nie jest dobre. Jednak SWOJĄ ODWAGĘ zawsze można pokazać przy urnach - zegar tika tik-tak :)
Lubię to! 5
żartujesz?
żartujesz?Clusoe12 kwietnia o 21:00
Clusoe-zwykły człowiek może wykazać się nieznajomością prawa, ale funkcjonariusz publiczny (radny, urzędnik, itp.) odpowiada karnie (z art. 231 k.k.) za niedopełnienie prawnego obowiązku zgłoszenia (niewykonanie art. 304 k.p.k.).
Lubię to! 5
takie pytanie
takie pytaniejaworzanin12 kwietnia o 07:29
A czy przewodniczący rady powziąwszy informacje o nieprawidłowościach dopełnił swoich obowiązków z art. 304 k.p.k., czy też mamy tu do czynienia z zaniechaniem w trybie art. 231 k.k.?
Lubię to! 5
analizy
analizy11 kwietnia o 11:18
Trochę dziwne, że sam burmistrz przyznaje się, że po wydzieleniu będzie lepszy nadzór nad gospodarką wodno-ściekową, bo to oznacza, że jego i nadnaczelnika nadzór nad tymi zadaniami nie był lepszy i trzeba zatrudnić innego kierownika. Patrząc natomiast na to, że skarbnik przez lata nie wiedział, jaki jest faktyczny stan należności i aktywów nadzorowanej przez niego jednostki i dopiero zewnętrzne kontrole ujawniły poważne nieprawidłowości finansowe (zaniedbania w nadzorze, przedawnienia i straty), to decyzja o wydzieleniu z urzędu i zatrudnieniu innego głównego księgowego wydaje się logiczna. Ma natomiast racje radny, że analizy ekonomiczne i finansowe powinny być dokonane przed podjęciem decyzji o zmianie, a nie po, bo bez wiedzy na ten temat jakiekolwiek logiczne decyzje są niemożliwe
Lubię to! 8
:)
:)analizy11 kwietnia o 14:28
Skoro burmistrz sam twierdzi, że jak wyłączy spod swojego zarządu gospodarkę wodno-ściekową i odda ją pod zarząd innego kierownika , to będzie lepiej zarządzana, to nie mam podstaw, aby w to wątpić. Szacun dla niego za samokrytykę.
Lubię to! 2
E.
E.analizy11 kwietnia o 21:29
Ale jesteś nudny/ nudna z tym skarbnikiem. Przypadkiem nie piszesz w godzinach kiedy jesteś w pracy?
Lubię to! 1
prawo
prawoE.13 kwietnia o 09:52
Burmistrz, po powzięciu informacji o zaniedbaniach w nadzorze skarbnika nad podległymi jemu zadaniami i powstaniu z tego powodu strat dla gminy miał prawny obowiązek (z art. 304 k.p.k.) powiadomić o tym prokuraturę. Za niedopełnienie obowiązku prawnego przez funkcjonariusza publicznego (którym bez wątpienia jest burmistrz) grozi odpowiedzialność karna z art. 231 k.k. Tak stanowi prawo.
Lubię to! 6
jak jest?
jak jest?11 kwietnia o 10:09
Albo ja czegoś nie zrozumiałem, albo burmistrz wprowadził w błąd, bo podczas sesji powiedział, że nic się nie zmieni, bo p. Klimecki-Kierownik referatu UM obecnie zarządza i dalej będzie zarządzał wydzielonym zakładem budżetowym i to on będzie dobierał sobie kadrę i strukturę organizacyjną, po czym-po podjęciu uchwały-ogłosił nabór na kierownika ZWiK (po co, skoro p.Klimecki jest zatrudniony?), zatrudnił Irminę Mitaszewską na stanowisku Kierownika ZWiK, choć p.Klimecki dalej pracuje a ona ogłosiła kolejne nabory-na głównego księgowego i pracownika ds. kadr i płac w ZWiK.
Lubię to! 11
Obserwator
Obserwatorjak jest?11 kwietnia o 11:47
Bo nasz burmistrz zatrudnia jak chce. Powołał nowy zakład i na chwile zostawił starego kierownika. Wiec w zasadzie mówił prawdę. Po czym ogłosił nabór. Stary kierownik tez mógł startować,ale ze widział co się swieci wolał nie. Wiec sprawa się rozwiązała. Tylko teraz więcej kierowników niż pracowników. Na stacjach w Maluszowie i nawet w parku u nas tez kierownik. Żenada.
Lubię to! 12
Autore
AutoreObserwator2 maja o 12:52
Musiał swoich wiernych przy*upasów gdzieś upchać i dać im tłuste pensje.
Lubię to! 2
Neonek
Neonek11 kwietnia o 06:10
Panie Jacku proszę się przyglądać bo to dziwna sprawa i ma wiele niewiadomych
Lubię to! 9
?
?Neonek11 kwietnia o 11:24
Nie tylko tu. A co z kierownikiem ECMEN? Czy był nabór? W jakim trybie znalazła się tam nowa pani kierownik?
Lubię to! 11
Zmiana na minus
Zmiana na minus10 kwietnia o 23:36
Co na to załoga? Dla mnie to tylko zdjęcie odpowiedzialności z burmistrza i przesunięcie jej na kierownika. "Kowal zawinił, a Cygana powiesili".
Lubię to! 6
rzondy
rzondyZmiana na minus11 kwietnia o 11:00
Ja to widzę tak-burmistrz, skarbnik i nadnaczelnik WIR ściągnęli z siebie odpowiedzialność za nadzór na gospodarką wodno-ściekową i realizację inwestycji w tej gospodarce za 86 mln zł, a sekretarzowi odszedł nadzór nad połową kadry w UM, bo połowa pracowników UM przeszła do ZWiK. Odeszły im zadania, a etaty i wynagrodzenia zostały?
Lubię to! 8
nie tylko
nie tylkorzondy11 kwietnia o 18:06
ciocia Iza też ma lżej
Lubię to! 5
Reklama
do czytelnika
do czytelnika10 kwietnia o 11:00
nam zafundują podwyżki opłat za wodę i ścieki , a sobie podwyżki płac , premie i nagrody. Cz tak powinno być ???
Lubię to! 12
strzegomianka
strzegomiankado czytelnika10 kwietnia o 13:02
jak wybrałeś, tak masz
Lubię to! 12
czytelnik
czytelnik10 kwietnia o 09:59
Zapowiadają się podwyżki cen wody i ścieków oraz rozrost administracji. Jak myślicie, kto za to zapłaci? Podziękujemy radnym w swoim czasie.
Lubię to! 16
Autor
Autorczytelnik25 kwietnia o 17:26
Podziękuj burmistrzowi, on trzyma wszystkie sznurki i mówił że nie będzie żadnych podwyżek, ale ludzie głupie i łykają wszystko i pewnie kolejna kadencja czyli coraz więcej podwyżek rachunków będzie za zachcianki Wodzireja
Lubię to! 3
Aninim
Aninim10 kwietnia o 09:42
Dziwne , że kierowniczką została bliska przyjaciółka Pana Bery...
A może księgową zostanie jej mama , która również pracuję w w/w jednostce.
Mam wątpliwości, czy Pani kierowniczka, która wcześniej pracowała w higienie pracy i robiła pomiary z pewnością nada się na to stanowisko.
Tylko patrzeć jak żona Pana Iwańskiego, jej koleżanka, również zacznie tam pracować...same swojaczki...
Nic innego jak bezsensowne wciskanie "swoich" na stanowiska budżetowe za Nasze pieniądze !!!
Przypominam również, że taka sama sytuacja już miała miejsce z Panem Michałem Banderem, który zaraz po tym jak stracił prace został zatrudniony w nowo powstałym ( myślę , że specjalnie dla niego) dziale rehabilitacji, który nie miał i obecnie nie ma, podpisanego kontraktu z NFZ na świadczenia w zakresie rehabilitacji.
Także mydlenie oczu ludziom , że woda i ścieki będą tańsze to kpina.
Lubię to! 18
Marian
MarianAninim10 kwietnia o 20:38
Dziwne ??? To prawidłowość w działalności obecnych władz miasta ..... Ręka rękę myje....kolesiostwo i kumoterstwo... Niby młodzi ludzie a wzorce czerpią z zamierzchłej przeszłości PRL...niestety.
Jestem totalnie rozczarowany sposobem zarządzania miastem przez obecnie rządzących ....
Lubię to! 9
Władek
WładekAninim11 kwietnia o 07:49
To daje do myślenia obsadzanie stanowisk w taki sposób budzi wielkie wątpliwości a wybory coraz bliżej. Zdecydowanie o tym trzeba mówić to można zmienić.
Lubię to! 8
jaworzanin
jaworzaninWładek11 kwietnia o 10:52
człowieku, o kontrowersyjnej polityce kadrowej mówi się od początku tej kadencji, radni zbierają informację, tylko nic z tym dalej nie robią
Lubię to! 4
milczącą aprobata na łamanie prawa?
milczącą aprobata na łamanie prawa?Władek11 kwietnia o 20:58
Bezczynność, to też przestępstwo-kłania się art. 304 k.p.k. https://www.arslege.pl/obowiazek-zawiadomienia-o-przestepstwie/k13/a2620/
Lubię to! 3
Anna
Anna10 kwietnia o 06:07
Rozumiem, że nowopowstały zakład będzie zajmował się, oprócz naliczania opłat za wodę i ścieki, wymianą starej zniszczonej infrastruktury wod-kan. A w pierwszej kolejności wymieniona zostanie zasuwa przy placu wolności, gdzie od kilkunastu miesięcy systematycznie sadzy się woda, za którą wszyscy mieszkańcy płacą.
Lubię to! 5
Autor
AutorAnna25 kwietnia o 17:28
Nie będą powstawały tylko polityczne mydła którymi burmistrz zamydli oczy ludziom i go wybiorą by coraz większe podwyżki opłat były.
Lubię to! 1
Źle to oceniam
Źle to oceniam9 kwietnia o 21:19
Jeżeli rosną koszty kadrowe/personalne, to oczywiste jest, że każdy z nas za to zapłaci w cenie wody. Szykuje się kolejna poważna podwyżka za wodę i ścieki. :(
Lubię to! 11
michi
michiŹle to oceniam13 kwietnia o 19:19
nie tylko podwyżki ale również komornicze ściąganie zaległości, których jest niemało. A to są działania niewygodne przed wyborami lepiej powiedzieć to nie ja to oni
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.