Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FILM) Będzie żłobek w Męcince - dotacja pozyskana, projekt na finiszu

400 tys. zł na utworzenie żłobka pozyskała Gmina Męcinka w ramach rządowego programu „Maluch Plus”.

Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski promesę na dofinansowanie inwestycji otrzymał 7 marca 2018 r. z rąk wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda oraz wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Prace projektowe budynku żłobka są już na finiszu. W kwietniu ogłoszone zostanie zamówienie publiczne na realizacje inwestycji. Budowę nowego obiektu planujemy rozpocząć wiosną 2018 r. – informuje wójt Gminy Męcinka.

Rekrutacja dla 20 dzieci w wieku od 0 do 3 lat rozpocznie się jesienią br.

Na Dolnym Śląsku do programu „Maluch Plus” złożonych zostało 170 ofert. Dotacje otrzymało 21 samorządów. Wniosek Gminy Męcinka uplasował się na 5 miejscu spośród 109 wniosków na krajowej liście dofinansowanych projektów.

Żłobek w Gminie Męcinka to kolejna inwestycja społeczna skierowana na rozwój człowieka. W ostatnich trzech latach uruchomione zostały przedszkola publiczne, do których uczęszcza ponad 100 dzieci. Do osób niepełnosprawnych dostosowano siedzibę GOPS oraz ośrodki zdrowia, które dodatkowo wzbogacono o nowoczesny sprzęt oraz usługi medyczne. W ramach realizacji milionowego projektu unijnego do szkół gmina zakupiła nowoczesne wyposażenie. Uczniowie maja dodatkowe zajęcia, a nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje. Dla seniorów uruchomiono bezpłatną rehabilitację, a poziom bezpieczeństwa podniesiono poprzez m.in. zakup 2 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Obecnie przygotowywany jest również monitoring gminy.

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

solo
solo14 marca o 16:50
Brawo Męcinka - jestem Waszym fanem. Jesteście wzorem dla Jawora. Szykujcie miejsca podbudowy domków dla pracowników Mercedesa. Żłobek to na początek, potem przedszkole a i o szkołę zawodową warto się pokusić.
Lubię to! 1
Mieszko
Mieszkosolo19 marca o 16:13
Wzorem dla kogo ? Proszę cię kpisz czy o drogę pytasz? Może wzorem dla Ciebie nic poza tym.
Lubię to! 0
borus
borusMieszko12 czerwca o 19:16
Widać dobrego Gospodarza, bo żłobki i przedszkola są podstawą dbania o młode rodziny. Takich będzie mnóstwo w Mercedesie i dla Nich należy przygotowywać grunt na terenie gminy. Jesteście wzorem dla innych.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.