Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Droga w Mysłowie na ukończeniu

Dobiegają końca prace związane z przebudową drogi powiatowej w Mysłowie.

© materiał prasowy

25 sierpnia br. z udziałem Starosty Stanisława Laskowskiego odbyła się kolejna Rada Budowy, w której uczestniczyli: Nikodem Eglentowicz, Kierownik Robót - Przedstawiciel Generalnego Wykonawcy Spółki "KOBYLARNIA", Katarzyna Kasprzyk, projektant, Tomasz Głąbicki, Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich oraz sołtys wsi - Wiesław Regdosz. Podczas spotkania omówiono m.in. rozmieszczenie barier energochłonnych, które służyć będą poprawie bezpieczeństwa osób poruszających się po drodze, sposób odwodnienia drogi, przystanków autobusowych i chodników oraz wykończenia zjazdów indywidualnych.

- W ramach realizowanej inwestycji przebudowano ponad 3 kilometrowy odcinek drogi, wymieniono ponad 90 przepustów wraz ze ściankami i umocnieniami, ułożone zostały również pobocza, z frezowiny asfaltowej. Prace powinny zakończyć się w połowie września - mówi Tomasz Głąbicki, Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich, bezpośrednio odpowiedzialny za realizowane zadanie i rozliczenie projektu.

- Cieszy fakt, ze prace realizowane przez Wykonawcę zmierzają ku końcowi. Na dzień dzisiejszy pozostały do ułożenia wjazdy i włączenia oraz montaż barier energochłonnych - mówi Stanisław Laskowski.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy Mysłowa będą zadowoleni z przeprowadzonej inwestycji, dzięki której wieś nabierze estetyki, choćby dzięki nowym peronom i przystankom autobusowym, które wykonane zostaną z kostki granitowej - dodaje Starosta.

Dla przypomnienia realizacja zadania możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat Jaworski środkom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości prawie 1 mln zł, dofinansowaniu Gminy Bolków w wysokości 150 tys. zł. Powiat z własnego budżetu wyasygnował ponad 240 tys. zł.

Reklama

Komentarze (13)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

lol
lol30 sierpnia 2017 o 15:16
4-osobowa Rada Budowy i oczywiście zdjęcia reporterów. I na dodatek - ta inwestycja nie jest jeszcze zrealizowana.
Lubię to! 1
Radek
Radeklol30 sierpnia 2017 o 19:21
W tekście wyraźnie jest napisane, że jest na ukończeniu. W czym masz problem?
Lubię to! 2
serek
serekRadek1 września 2017 o 14:42
jak ukończą to napiszcie
Lubię to! 1
JW
JW30 sierpnia 2017 o 14:24
Brawo - kolejna zrealizowana ważna inwestycja. Gratulacje dla Starostwa.
Lubię to! 3
:)
:)JW30 sierpnia 2017 o 14:28
zlikwidować włączyć do miasta
Lubię to! 2
GG
GG:)30 sierpnia 2017 o 19:24
Aha, żeby mogli zrobić więcej skwerków zamiast poważnych inwestycji? A może więcej wydać na PR?
Lubię to! 3
dodaj jeszcze
dodaj jeszcze:)30 sierpnia 2017 o 19:41
Albo więcej kosztownych imprez, w których będzie błyszczał najjaśniej panujący lokalnie i ponadlokalnie?
Lubię to! 3
.
.30 sierpnia 2017 o 10:10
Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje... kochany nasz starosta. Żenada z tymi komentarzami.
Lubię to! 3
Lolo
Lolo.30 sierpnia 2017 o 15:14
czyżby zazdrość przez kogoś przemawiał?
Lubię to! 2
pitu
pituLolo1 września 2017 o 14:43
pit pit
Lubię to! 0
Bobo
Bobo30 sierpnia 2017 o 10:06
Te laurki poniżej są prześmieszne. Pisane w taki sam sposób, kilkanaście minut po sobie. I jeszcze nadzieja, że ciemny lud to kupi.
Lubię to! 4
to człowiek słowny
to człowiek słowny30 sierpnia 2017 o 06:40
Starosta wprawdzie nie ma dużego budżetu, ale jak coś obieca, to słowa dotrzyma-w przeciwieństwie do niektórych burmistrzów, którzy dużo obiecują, aby się dostać, a potem przez niemalże całą kadencję zwodzą, że robią wszystko, aby spełnić obietnice, podczas gdy za pieniądze podatników dobrze się bawią, żyją wystawnie, nie odmawiają sobie niczego, a na potrzeby mieszkańców już jest brak pieniędzy.
Lubię to! 5
Mieszkaniec Mysłowa
Mieszkaniec Mysłowa30 sierpnia 2017 o 06:24
Dziękujemy Panu Laskowskiemu za dotrzymanie obietnicy i remont drogi przez nasza miejscowość.
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.