Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dożynki wiejskie w Pomocnem

Mieszkańcy Pomocnego za tegoroczne plony dziękowali w minioną sobotę, tj. 16 września br.

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Uroczystości zorganizowane były przez sołtys Grażynę Bułkę, radę sołecką, radnych, OSP Pomocne oraz mieszkańców. Tradycyjnie obrzędy dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną w intencji rolników i jej mieszkańców odprawioną przez ks. Marka Lacha. Po zakończeniu Eucharystii licznie zgromadzona społeczność wsi ruszyła barwnym korowodem na czele ze starostami dożynek Łucją Kopczyńską i Krzysztofem Kuźnik oraz wójtem Mirosławem Brzozowskim.

Część oficjalna uroczystości dożynkowych oraz poczęstunek odbył się na sali wiejskiej, gdzie starostowie dożynek przekazali na ręce Wójta Gminy Męcinka chleb upieczony z tegorocznej mąki. Po jego pokrojeniu gospodarze podzielili się chlebem ze wszystkimi zgromadzonymi. Biesiadę uatrakcyjnił zespół „Iskierki” i Rusałki z Pomocnego.

Jak co roku dożynki wiejskie były okazją do wspólnej zabawy, zacieśniającej więzy między mieszkańcami, którą umilał DJ Ptaker. Wielką niespodzianką dla sołtys wsi był prezent w postaci kapelusza podarowany przez zespół „Iskierki” w podziękowaniu za trud i wkład w rozwój lokalnych społeczności.

Impreza została dofinansowana ze środków budżetu gminy Męcinka.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na stronie Urzędu Gminy Męcinka. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Mk
Mk25 września 2017 o 09:33
Bardzo piękny wieniec. Wręcz arcydzieło. Ktoś kto go robił ma talent.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.