Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Czy warto nosić soczewki kontaktowe podczas treningów?

Noszenie okularów może się okazać szczególnie problematyczne podczas uprawiania aktywności fizycznej. Aby uwolnić się od niedogodności z tym związanych, warto sięgnąć po soczewki kontaktowe.

Dzięki nim wada wzroku nie będzie nas w niczym ograniczać. Czy warto nosić soczewki kontaktowe podczas ćwiczeń?

Atuty stosowania soczewek kontaktowych w sporcie

Zamieniając okulary na soczewki kontaktowe, możemy cieszyć się nie tylko wyraźnym widzeniem, ale i pełną swobodą ruchów, co jest niezwykle ważne podczas uprawiania aktywności fizycznej niezależnie od jej rodzaju. To jednak nie jedyne zalety, jakie niesie za sobą noszenie soczewek kontaktowych podczas treningów.

Dzięki nim zyskujemy także szansę na osiągnięcie lepszych wyników sportowych. Jak to możliwe? W porównaniu z okularami, soczewki kontaktowe zapewniają wyraźniejszy obraz, większe pole widzenia oraz lepsze widzenie peryferyjne, co może pozytywnie przełożyć się na naszą wydajność podczas treningów oraz uzyskiwane rezultaty.

W jakich rodzajach aktywności fizycznej soczewki kontaktowe wykazują szczególną przewagę nad okularami?

  1. W sportach wymagających szybkości i zwinności – czyli w przypadku większości sportów z piłką i sportów rakietowych. Podczas uprawiania tych aktywności nie musimy się martwić o to, że soczewki zsuną się z pola widzenia lub ulegną uszkodzeniu, co mogłoby mieć miejsce w przypadku noszenia okularów,
  2. W sportach kontaktowych i ekstremalnych – nosząc soczewki podczas uprawiania tego rodzaju aktywności, możemy skupić się na przeciwniku lub prawidłowym wykonaniu danego tricku, a nie na ciągłym poprawianiu okularów w obawie przed ich utratą lub zniszczeniem,
  3. Bieganie, jazda na rowerze, różnego rodzaju wyścigi – czyli wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi prędkościami. Dzięki szerszemu polu widzenia, jakie zapewniają soczewki, szybciej dostrzeżemy doganiającego nas rywala.

Dodatkowo soczewki kontaktowe pozwalają nam na komfortowe noszenie kasków i gogli ochronnych które zabezpieczają nasze oczy nie tylko przed urazami, ale również promieniowaniem ultrafioletowym. Jedyne, co musimy zrobić, to odpowiednio dobrać soczewki kontaktowe. W ofercie Vision Express https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki znajdziemy szereg praktycznych rozwiązań, które z łatwością dopasujemy nie tylko do rodzaju wady, ale i indywidualnych preferencji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.