Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Blisko 900 000 zł pozyskanej dotacji na szkoły! Gmina Męcinka inwestuje w ludzi!

Gmina Męcinka pozyskała obecnie blisko 900 000 zł dotacji unijnej na realizację milionowego projektu w dwóch szkołach, a mianowicie w Zespole Szkół w Męcince oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piotrowicach.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- W ramach realizacji projektu pn. „Rozwój kompetencji w szkołach drogą do sukcesu w Gminie Męcinka” zakupione zostaną m.in. 32 nowe laptopy z oprogramowaniem,  tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, projektory, urządzenia wielofunkcyjne, aparaty fotograficzne, mikroskopy, książki, przewodniki i wiele różnych pomocy naukowych, na które zapotrzebowanie zgłosiły dyrekcje naszych szkół. W ramach projektu w szkole w Piotrowicach powstanie pracownia chemiczna. W Męcince natomiast pracownia taka istnieje, ale zostanie doposażona. Niezwykle istotnym elementem projektu jest organizacja zajęć dodatkowych dla dzieci z języków obcych, zajęć metodą eksperymentu, zajęć w zakresie indywidualizacji pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, trening uważności i pamięci. W ramach projektu odbędą się również specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli – informuje Wójt Gminy Męcinka.

- Nasz projekt wpisuje się w obecną reformę oświaty. Po dziewiętnastu latach wracają do szkoły podstawowej przedmioty takie jak np. biologia, fizyka, chemia. Nasz projekt doskonale przygotuje szkoły Gminy Męcinka zarówno poprzez wyposażenie, jak również merytorycznie – dodaje wójt.

Gmina Męcinka dotację pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

- Inwestujemy w infrastrukturę budując m.in. chodniki, drogi, przydomowe oczyszczalnie ścieków, lada chwila wodociąg, ośrodki zdrowia, kupujemy nowoczesny sprzęt medyczny do tych ośrodków, ale równolegle inwestujemy w człowieka zapewniając pełnowymiarowe przedszkola publiczne – od tak wielu lat wyczekiwane, reformujemy usługi medyczne w ramach naszej gminnej służby zdrowia, doskonalimy przedszkola proponując i finansując innowacje pedagogiczne oraz zapewniamy stały rozwój zarówno dzieci, jak i nauczycieli chociażby poprzez obecny projekt – mówi wójt Brzozowski.

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworzanka
Jaworzanka4 sierpnia 2017 o 13:33
Gratulacje Panie Brzozowski - tak trzymać! !
Niestety, u nas burmistrz konsekwentnie wymienia kadrę i zatrudnia informatyków zamiast drogowców. Jest duża szansa, ze wszystkie drogi szybko będą odnowione - wirtualnie.
Lubię to! 2
Stanisław
Stanisław3 sierpnia 2017 o 09:58
Dokładnie, najlepsza Gmina dzięki perfekcyjnemu zarządzaniu! Profesjonalizm płynie z każdej strony. W okolicy słychać tylko o Waszej Gminie. Gratulacje.
Lubię to! 5
Mściwojanka
Mściwojanka3 sierpnia 2017 o 08:43
Brawo Męcinka - najlepsza gmina w powiecie.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.