Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Biochemicy z jaworskiego Liceum na Politechnice Wrocławskiej

Podobnie jak w minionych latach Politechnika Wrocławska realizuje projekt pt. Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

© materiał prasowy

W tym roku szkolnym do projektu zaproszono 15 szkół z województw dolnośląskiego i opolskiego. W tym elitarnym gronie znalazło się I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze.

26 listopada, w ramach podpisanej z Politechniką Wrocławską umowy o współpracy, grupa uczniów z klasy III c, w której chemia jest realizowana na poziomie rozszerzonym, wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych z zakresu chemii nieorganicznej.

Koordynatorką projektu jest prof. Jadwiga Sołoducho z Wydziału Chemicznego, która w imieniu JM Rektora Politechniki Wrocławskiej przywitała uczestników. Pod czujnym okiem autorki zajęć dr inż. Marty Tsirigotis-Manieckiej i nauczyciela chemii Jadwigi Kuczwary uczniowie przystąpili do samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń.

Przygotowano je w taki sposób, by pozwoliły zweryfikować wybrane treści teoretyczne poznane na lekcjach chemii, ze szczególnym uwzględnieniem tych wymaganych na egzaminie maturalnym. Kolejny wyjazd dotyczący chemii organicznej, dla tej grupy uczniów, już w styczniu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.