Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Święto Pierogów w Paszowicach

W niedzielę w Paszowicach odbywało się Święto Pierogów. Tradycyjnie nie zabrakło najbardziej wyszukanych smaków. Każdy mógł znaleźć swój ulubiony farsz.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Punktem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie konkursów w lepieniu pierogów na czas oraz na najlepsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów. W ostatnim z wymienionych nagrodę publiczności za najlepsze pierogi w Gminie Paszowice zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie za pierogi ruskie.

W konkursie na Najlepsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów, po degustacji 16 odmian pierogów, komisja w składzie Marek Wojtków (kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa), Waldemar Jankowski (członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej), Ryszard Rzeszowski (DODR Powiatowy Zespół Doradców w Jaworze), Kalina Nowakowska (GOK Paszowice) przyznała:

I miejsce –  Stowarzyszenie KLAR – Kawcze Lokalnie Aktywne Razem z gm. Bojanowo (Wielkopolska), za pierogi „carskie”;

II miejsce – Elżbieta Wojciechowska – Tokarz z Paszowic za pierogi „kurczak z kurkami w pierogach schowany”;

III miejsce – Stowarzyszenie KLAR z Wielkopolski za pierogi „szmaragdowy tulipan”;

IV miejsce – Stowarzyszenie „Chojnianki” z gm. Pakosław (Wielkopolska) za pierogi „śliwka w czekoladzie”;

V miejsce – Stowarzyszenie KLAR, gm. Bojanowo (Wielkopolska), za pierogi „gruszkowa fantazja”.

 

W Turnieju Lepienia Pierogów na czas zwyciężyły aż trzy drużyny: Stowarzyszenie „Chojnianki”, które w czasie 20 minut 5 sekund ulepiło 146 pierogów; Sołectwo Paszowice (czas 22 minut 5 sekund i 154 pierogi) oraz Stowarzyszenie KLAR (czas 28 minut 9 sekund, 168 pierogów). Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Charytatywne „Damy Radę” (czas 29 minut, 168 pierogów), trzecie KGW w Słupie (35 minut, 12 sekund i 198 pierogów), a czwarte  KGW w Wiadrowie (29 minut 50 sekund, 141 pierogów).

Fundatorami nagród w konkursach byli: Dolnośląska Izba Rolnicza, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Angra Kseromatic w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, Grupa Producentów Zbóż JAWROL, Bank Spółdzielczy w Jaworze, mBank w Wałbrzychu, PKO BP oddział w Jaworze i Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu. 

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

TOM
TOM9 września 2017 o 14:05
Paszowice NOCĄ..........
Lubię to! 0
TOM
TOM9 września 2017 o 14:04
Niezłe stare pierogi na trybunach. Ale za to ABC jakie obroty
Lubię to! 0
Edek
Edek8 września 2017 o 14:17
Impreza bez słońca pierogi nieco straciły na jakości
Lubię to! 0
Jadwiga
Jadwiga6 września 2017 o 16:16
dobra impreza, zabrakło słońca
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.