Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

W Krainie Pani Muzyki

Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz” z Zielonej Góry już kolejny rok szkolny współpracuje z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Piotrowicach.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

Muzycy przygotowują cykliczne koncerty dla uczniów klas I - III  oraz przedszkolaków pt. „W Krainie Pani Muzyki". W sezonie 2017/2018 to:

  • interesujące wyprawy w świat dźwięków,
  • profesjonalny poziom wykonawczy,
  • ponad 20 prezentowanych instrumentów,
  • kontakt z ponad 30 wykonawcami (także muzykami zagranicznymi),
  • ponad 70 utworów muzycznych (od arcydzieł klasyki po melodie z dziecięcych bajek).

Podczas koncertów dzieci zapoznają się z różnorodnymi stylistycznie utworami muzycznymi, poznają bliżej instrumenty muzyczne, słuchają muzyki różnych kompozytorów, uczą się rozumieć muzyczny język, poznają różne nastroje i środki muzycznego wyrazu. Zapoznają się także z podstawowymi pojęciami muzycznymi, dowiadują się o pracy dyrygenta, kompozytora, budowniczego instrumentów.

Grażyna Sujka

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.