Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Turniej piłkarski w I Liceum

W piątek, 20.10.2017 r. na boisku sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaworze na osiedlu Przyrzecze odbył się, jak co roku, turniej piłki nożnej, współorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka I w Jaworze oraz OSiR.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Udział w turnieju zgłosiło 9 drużyn - reprezentacji klas z I Liceum. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do fazy półfinałowej, a następnie do finału.

Przed rozegraniem spotkań w najważniejszej fazie turnieju, rozegrane zostały mecze o miejsca 5-8. Po bardzo wyrównanej grze 5 miejsce zajęła reprezentacja kl. I D pokonując dopiero w rzutach karnych kl. II D, natomiast na 7 miejscu uplasowała się klasa III A wygrywając także po serii rzutów karnych z kl. II C.

Następnie rozegrane zostały mecze półfinałowe, gdzie klasa III C nieznacznie uległa klasie III B i O przegrywając 2:3, a klasa IB przegrała z klasą II A  0:1.

W meczu o 3 miejsce lepsza okazała się kl. III C, która odprawiła z kwitkiem swoich młodszych kolegów z kl. I B, najpierw remisując w regulaminowym czasie 2:2 i wygrywając w rzutach karnych 1:0. Natomiast mecz o pierwsze miejsce był bardzo wyrównany do samego końca. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. W przedostatniej minucie klasie II A udało się strzelić zwycięską bramkę. Pokonali swoich starszych kolegów z klasy III B i O 2:0.

W drużynie z klasy II A grali: Bartosz Gaździcki, Kajetan Parzyszek, Michał Skołd, Robert Parys, Jakub Złoty, Gustaw Wąsowski.

Całość zawodów była sprawnie zorganizowana i przeprowadzona przez nauczycieli wf z jaworskiego liceum: p. Tomasza Siczka i p. Elżbietą Barańską-Zimną oraz p. Jana Lorko z jaworskiego OSiR-u, którzy bacznie sędziowali i dbali o bezpieczeństwo podczas turnieju. Organizator imprezy zadbał o prawidłowe przygotowanie boiska, słodki poczęstunek dla zawodników oraz o atrakcyjne nagrody. Jak co roku w zamian za udział uczniowie otrzymali piłki ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaworze.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.